PDA

View Full Version : Усещали ли сте разликата между...



RoSKo0o0
06-15-2011, 07:43
това да се разочаровате от себе си и това някой друг да ви разочарова?
Кое повече боли? Как мислите вие?

NomNomNom
06-15-2011, 07:56
Не знам , не разчитам на някого / не възлагам някакви кой знае какви надежди , а от себе си не се разочаровам , тъй като съм си аз и съм прекрасна ?

В сми , не стига , че постоянно от нещо ви боли , хайде и трагедията на разочарованието да вкараме .

TheCrimson
06-15-2011, 08:05
За мен повече боли да ме разорачова някой. Аз на себе си немога да разчитам попринцип. Но когато разчитах най-много на този НЯКОЙ, той ме предаде, разочарова ме...Незнам..всичко зависи от човека.

Shreya
06-15-2011, 08:31
Може би съм се разочаровала от себе си,когато съм се разочаровала от това,че съм повярвала на някого,който ме е предал или наранил.Тогава се обвинявам,че съм позволила да повярвам.
Мразя лъжата и единственото,което може да ме отдалечи от даден човек е точно това.Предпочитам истината,макар и болезнена,отколкото да ме лъжат.Тогава най-силно се разочаровам... :)

IseeDEADbodies
06-15-2011, 08:32
Честно по - ми е кофти когато сам се разочаровам... От другите някак си имам едно на ум, дори и да е минимално. Докато от себе си очаквам уж положителни неща :D

IseeDEADbodies
06-15-2011, 08:35
Честно по - ми е кофти когато сам се разочаровам... От другите някак си имам едно на ум, дори и да е минимално. Докато от себе си очаквам уж положителни неща :D

ymca
06-15-2011, 08:40
Естествено- че от другите. Това, че най-много били, когато ние сами се разочароваме, са пълни глупости. Психиката ни е устроена така, че да прощаваме най-бързо на себе си.

Hilary_
06-15-2011, 08:51
Кое повече боли?
Може би разочарованието от другия, защото ако е мое - ще мога да го поправя, но ако е от страничен човек - трудно ще е да му повярвам, че би се променил и тн .. :?

babity
06-15-2011, 08:54
Имам политика да не съжалявам за нищо. Изключително рядко, може би само два пъти в живота си, съм била разочарована от себе си. А другите... на мен не ми пука за тях.

RoSKo0o0
06-15-2011, 08:57
Честно по - ми е кофти когато сам се разочаровам... От другите някак си имам едно на ум, дори и да е минимално. Докато от себе си очаквам уж положителни неща :D
+1 Май сме самовлюбени, усещам :)

IseeDEADbodies
06-15-2011, 09:07
+1 Май сме самовлюбени, усещам :)

а чак самовлюбен не.. ама понякога си поставям малко високи цели и ако не ги постигна идва разочарованието. ..



Имам политика да не съжалявам за нищо. Изключително рядко, може би само два пъти в живота си, съм била разочарована от себе си.

Има разлика да се разочароваш и да съжаляваш, поне според мен :)

anonymous708973
06-15-2011, 09:15
Eстествено, че себе си.

Очаквам всекидневно да бъда разочарована и ме разочароват, защото имам прекалено високи изисквания и очаквания от хората.
Обаче наистина боли, когато човекът е близък и не съм го очаквала. Но все пак... от себе си.

MistyIlusion
06-15-2011, 09:40
Eстествено, че себе си.

Очаквам всекидневно да бъда разочарована и ме разочароват, защото имам прекалено високи изисквания и очаквания от хората.
Обаче наистина боли, когато човекът е близък и не съм го очаквала. Но все пак... от себе си.

Това прозвуча, като - аз съм силна и преживяла толкова много, заяото хората са лоши, но а зпродължавам напред, понеже съм борбена и позитивна. Излез от филма.

По-кофти е да се саморазочароваш, няма как да се самосмениш ;)

IseeDEADbodies
06-15-2011, 10:15
Eстествено, че себе си.

Очаквам всекидневно да бъда разочарована и ме разочароват, защото имам прекалено високи изисквания и очаквания от хората.
Обаче наистина боли, когато човекът е близък и не съм го очаквала. Но все пак... от себе си.

Това прозвуча, като - аз съм силна и преживяла толкова много, заяото хората са лоши, но а зпродължавам напред, понеже съм борбена и позитивна. Излез от филма.

По-кофти е да се саморазочароваш, няма как да се самосмениш ;)

Вземи го от клавиатурата, общо взето ;д

sladur4etyYy
06-15-2011, 10:23
усещала съм разликата. да се разочароваш от себе си е по- гадно, но тогава някак си това нещо те разтърсва и можеш да видиш грешките си и да направиш нужното, за да ги поправиш. така човек израства.

а да обвиняваш другите- винаги е по- лесно.

mrazqkindergarten
06-15-2011, 10:23
Да, разбира се, и двете съм ги усещала.
Малко ми е трудно да отговоря кое боли повече...Но мисля, че разочарованието от другите, защото съм склонна да се поуча от грешките си, да се извиня, ако съм наранила нечии чувства, а не съм сигурна, че човека, от когото съм се разочаровала, ще постъпи така, в повечето случаи гордостта заема челна позиция и от това боли.

П.П Темата ми харесва, предразполага към размисъл.

djipsito
06-15-2011, 10:42
От себе си боли повече...Просто щото не можеш да си отговорен за грешките на другите. А твоите действия пречат единствено на теб... По-лесно е да простиш, че са те излъгали, отколкото да си простиш, че си повярвал..

NightGuardian
06-15-2011, 10:48
Другите съм свикнал вече да съм разочерован , от мен повече ме боли :(

pressiana
06-15-2011, 10:51
Повече се сдухвам, като разочаровам себе си.
Майната им на другите - те винаги ме разочароват, а от някои дори съм го очаквала.

montana6
06-15-2011, 10:59
Гледам да си поставям такива очаквания и да съм с такава нагласа, че да не се разочаровам. От себе си няма как да се разочаровам, защото се познавам и винаги мога да обясня причината и следствието за себе си, както и да поема отговорността за действията си.

Все пак най-неприятно ми е, когато други са поели някакъв ангажимент/направили са обещание и не са си го изпълнили. Тогава го считам като недостатъчно уважение към мен и не ми се нрави никак.

Sheily
06-15-2011, 15:46
Боли ме, когато ме разочароват близките за мен хора, но все пак никой не е безгрешен и нищо не е непростимо. От себе си до момента не съм се разочаровала, но за вбъдеще не е сигурно, че няма да се случи. Все пак смятам, че се познавам достатъчно добре, и че до голяма степен съм наясно със себе си, какво искам, какво правя и говоря във всеки един даден момент. :)

ThePowerOfLove
06-15-2011, 16:24
И от двете боли :? Общо взето и за двете може би аз съм виновна. Ако се разочаровам сама - няма кой друг да ми го е направил, всичко е зависело само от мен. Ако някой друг ме е разочаровал - аз съм го допуснала с прекалено доверие, или чувства.
Но ако някой те разочарова няколко пъти подред спира да ти пука толкова за него..
Абе кофти си е тръпката, от когото и да е причинена :/

horacio
06-15-2011, 17:32
Не очаквам нищо от никой... за това и не се разочаровам от никой.

Grommash
06-15-2011, 17:38
Повече се засягам когато аз се проваля.

againstyou
06-15-2011, 18:10
Може би съм се разочаровала от себе си,когато съм се разочаровала от това,че съм повярвала на някого,който ме е предал или наранил.Тогава се обвинявам,че съм позволила да повярвам.
Мразя лъжата и единственото,което може да ме отдалечи от даден човек е точно това.Предпочитам истината,макар и болезнена,отколкото да ме лъжат.Тогава най-силно се разочаровам... :)

babity
06-15-2011, 19:08
Имам политика да не съжалявам за нищо. Изключително рядко, може би само два пъти в живота си, съм била разочарована от себе си.

Има разлика да се разочароваш и да съжаляваш, поне според мен :)

Имах предвид по - скоро да съжалявам, че съм повярвала на някого, или че еди-какво-си съм направила и съм се осрала... такива неща. Ако нещо такова се случи, ми минава твърде бързо. Не претендирам за огромен житейски опит, но с времето се научих да очаквам най - лошото за да си спестя разочарованията и да си позволявам от време на време да бъда приятно изненадвана от хора.

anonymous708973
06-16-2011, 06:04
Eстествено, че себе си.

Очаквам всекидневно да бъда разочарована и ме разочароват, защото имам прекалено високи изисквания и очаквания от хората.
Обаче наистина боли, когато човекът е близък и не съм го очаквала. Но все пак... от себе си.

Това прозвуча, като - аз съм силна и преживяла толкова много, заяото хората са лоши, но а зпродължавам напред, понеже съм борбена и позитивна. Излез от филма.

По-кофти е да се саморазочароваш, няма как да се самосмениш ;)

Ами да, всъщност е нещо такова. Повечето се вкарват в някви адски филми, стоят и се самосъжаляват, обясняват как (едва ли не) всички лоши неща се случват на тях. Докато аз си сядам на гъза, върша си работата и продължавам напред. Не съм видяла кой знае какво, имам си двама родители, здрава съм, живея на хубаво място и ям хубава храна... Но наистина съм силна.
Затова и когато тази сила ме предаде, съм толкова разочарована от себе си.

magita
06-16-2011, 07:31
когато сама се разочаровам... боли ме и когато някой на когото държа, но не чак толкова :)

Нали знаете: Нищо не очаквам и пак съм разочарован :D

xoxi
06-16-2011, 08:32
Толкова често разочаровам сама себе си, че вече съм свикнала и не ми прави чак такова впечатление. Боли, но се свиква.
Много повече ме боли, когато ме разочарова човек, който не съм и подозирала, че е способен да го направи. Това за сега ми се е случвало само веднъж! Не мога да опиша болката и разочарованието..

jghgh
06-16-2011, 16:34
Много мразя да се разочаровам от себе си.

bybit0o0
06-17-2011, 18:48
от себе си...защото другите да ме разочароват не зависи от мен..и не мога да го променя...но когато аз съм си виновнаа и е имало шанс да е по друг начин...кофти...

ivcheto0o
06-17-2011, 19:01
Мен най ме боли като се разочаровам от себе си...тогава аз самата не се понасям.

babity
06-17-2011, 19:27
Не съм видяла кой знае какво, имам си двама родители, здрава съм, живея на хубаво място и ям хубава храна... Но наистина съм силна.

Тогава как го разбра? Не го приемай като заяждане, интересна ми е гледната ти точка. Моят крехък житейски опит ме е научил, че хора, които леят суперлативи по свой адрес всъщност не са толкова успели/силни или каквото там твърдят, че са, а по - скоро се опитват да убедят себе си, че са такива.

TheBeliever
06-17-2011, 19:46
Когато се разочаровам от себе чувството е някак моментно. След това идва осъзнаването и стремежът към развитие и поправяне на грешките.


Когато се разочаровам от другите... зависи кои са тези "други". Като се замисля истински може да ме разочарова само много близък и ценен за мен човек. Само в близките ми влагам надежди и само към тях имам значими очаквания. И разочарованието от тези хора наистина боли. При това боли дълго и има дългосрочни последствия за отношенията ми с дадения човек.

Бих казала, че повече ме боли когато се разочаровам от близки хора, отколкото когато се разочаровам от себе си.

bloodyF
06-17-2011, 19:56
някой да ме разочарова. определено.
защото ако сама се разочаровам ще го приема по-лесно сякаш. и ще мога да променя станалото.
а иначе съм неспособна да променя нещо.

Afterbirth
06-18-2011, 07:56
По ме боли като се разочаровам от себе си.Много по - лесно ми е да тегля майната на друг, който ме е разочаровал, или да бъда добра и да му простя.Обаче когато аз съм виновната ми е много, много тежко и гадно, самочувствието ми е на нула и единственото хубаво нещо е, че заради желанието пак да ми е наред преодолявам грешката и понаучавам това - онова.

LoveMnmL
06-18-2011, 09:42
Досега мисля,че най-кофти ми е било,когато някой друг ме разочарова.Когато аз се разочаровам не го приемам толкова присърце.

KniGhT
07-17-2011, 15:15
Кое повече боли?
Може би разочарованието от другия, защото ако е мое - ще мога да го поправя, но ако е от страничен човек - трудно ще е да му повярвам, че би се променил и тн .. :?

+1 :)

cigarettekisses
07-17-2011, 17:55
да се разочаровам от себе си.

BlueKnife
07-17-2011, 18:38
от себе си, естествено

Shia
07-17-2011, 19:35
от някой друг,защото моите грешки са си мои ,а на друг отдаван някакво доверие все пак,печели ме по някакъв начин.Аз съм си аз ,каквото и да правя трябва да се преодолее.

Evalynn
07-17-2011, 19:46
От себе си.

Rebirthing
07-17-2011, 20:00
От другите.

VampireGirl95
07-17-2011, 20:00
От себе си. Как можах да объркам чорапите !

SmilezZz
07-18-2011, 06:41
И в двата случаи боли. Но като се замисля - мисля,че когато се разочаровам от себе си ,причинява по-голяма болка.

fenkaaa
07-18-2011, 08:06
От себе си може да се разочаровам често,но е гадно когато държиш на някой,вярваш му и той те разочарова.. лично мен за 2-рото ми е по гадно :?

sladkabebova
07-18-2011, 08:18
Мен лично би ме запобяло повече,ако се разочаровам сама.

Ноо е кофти и когато някой друг ме разочарова .. :?

shoael
07-18-2011, 08:54
Никога не съм се разочаровала от себе си. Звучи ми глупаво да вършиш нещо и после да си разочарована от това действие. Откъде ще дойде това разочарование като съм го очаквала от себе си?? Каквото съм правила - правила. Аз си се обичам и за всяко мое действие има причина, има някакви хубави последствия, а ако са лоши - то затова пак си има причина. Няма място за разочарования.

За сметка на това постоянно съм разочарована от заобикалящите ме хора.