PDA

View Full Version : Бившият отново се появи...



ddeessaannkkaa
06-15-2011, 13:38
Здравейте :) малко е странно да търся отговор на точно този въпрос,но...да се върна ли при бившото гадже? С него преди около година имахме връзка,разделихме се заради трето лице и от тогава даже не се и засичахме. Но преди два месеца той ми се обади,за да се видим на по кафе,каза че негови приятели са питали за мен и му било станало гадно,че не се виждаме. Излязох ме и си прекарахме много добре,в края на нашата 'среща' той ме целуна и тогава осъзнах-още имам чувства... Той сега излиза с друга,но от както се видяхме няма ден, в който да не сме се чули или видяли. Виждам,че не съм му безразлична и му вярвам,когато казва,че иска да се съберем,но дали сегашната му приятелка трябва да страда? Тя е свястно момиче и не ми се ще да я нараняваме,но все пак още го обичам,а явно и той мен...

Markuss
06-15-2011, 13:46
Те бившите стават "бивши", заради причина. Моят съвет е да не се занимаваш с него.
Жените сте странни прици.. о.0 много обичате да казвате на масата стол.

ddeessaannkkaa
06-15-2011, 13:53
heheh :D чак мък на масата стол.... :? Всичко си е до човека по принцип :) и благодаря за мнението ;-)

autumn666
06-15-2011, 14:01
Колко време сте били заедно преди да скъсате? И откъде си 100 процента сигурна, че той обича теб и че няма абсолютно никакви чувства към сегашното му гадже?
И аре сега си задай ти въпрос, как би се почувствала ти, ако си си намерила гадже и после "бившата" му се появи и се опита да си го вземе обратно? Определено не трябва да разваляш връзката им, супер тъпо е. Ако той има чувства само към теб, сам ще скъса със сегашното си гадже без ти да се месиш. Стой си и си чакай

ymca
06-15-2011, 14:20
Казваш трети човек се е намесил. А кой го е допуснал? Ти или той? Не че има голямо значение де- има достатъчно сериозни причини, поради които не трябва да сте заедно: неговата връзка в момента; това, че връзката ви е била достатъчно нестабилна, за да се разпадне вече веднъж и т.н.

Josefinne
06-15-2011, 15:02
Е, ако не страда тя, ще страдаш ти. Едва ли точно би избрала нея пред себе си. Смятам, че всеки трябва да взима изборите заради себе си , а не заради другите. Така че ако ти искаш да бъдеш с него и той - с теб, няма какво да умувате.
Друг е въпросът , че на мен лично не ми се вярва , че връзка м/у двама души, които са се разделили веднъж, може да потръгне отново. Но кой знае? Пък и това си е мое мнение, ти може да мислиш друго :).
При всички положения обаче ми се струва, че връзката му с това другото момиче е малко обречена , щом като той иска да бъде с теб.

balu4ka
06-15-2011, 15:02
Бившото си остава бившо.
Направи си изводите що за човек би лъгал сегашната си приятелка, през това време да се среща с бившата си и да твърди,че я "обича " ?!Яко те мятка по върбите.
След като сте се разделили е имало причина.Тръгнете ли ...това нещо отново ще се появи ...и тогава ще си блъскаш главата .
Вземи го остави и нея също.Ако наистина те обича,досега да я е оставил и да е с теб >.>

Rolezzz
06-15-2011, 15:04
Разделили сте се заради 3-то лице, сега той ще се раздели с сегашната му приятелка пак заради 3-то лице...прави си сама извода.След 1 месец пак ще се разделите заради 3-то лице...

djipsito
06-15-2011, 15:10
Прави грешки вместо да не правиш нищо.

Markuss
06-15-2011, 15:31
Прави грешки вместо да не правиш нищо.
:D :lol: :razz: :razz: :razz: :lol: :lol: :razz: :razz: мислите ли изобщо като попивате подобни "мъдрости" или просто си ги лЯпкате, където сметнете за удачно според вас :razz:

djipsito
06-15-2011, 15:37
Ориентирай се ;)
Разбира се, че мисля. Тва, че не ти достига мозък, за да разбереш, не означава нищо ;)

SuperBadSuperFresh
06-15-2011, 16:30
Брей...Интересно,как си разбрала че имаш още чувства,чак след като те е целунал.Не се филмирай,има още толкова момчета,защо гледаш назад?

Ssummerjam
06-15-2011, 16:50
Прекалено наивно гледаш на нещата. И явно страдаш от липса на мъжко внимание, щом си склонна да се върнеш при бившия при наличието на толкова други, коита са по-добри от него.

eclipse06
06-15-2011, 16:56
Според мен носталгичното ти чувство те подвежда и веднага си готова да се върнеш назад. Със сигурност сте имали хубави моменти и сте преживяли неща, които смяташ, че не можеш да преживееш с друг. Обаче тук идва и проблемът - няма да е както преди. Ще се заблуждавате до известно време, че всичко може да бъде както постарому, ще постъпите лошо с другото момиче и накрая ще останете разочаровани. Моят съвет е да обмислиш добре ситуацията и да постъпиш, както сметнеш, че е редно, но за мен нещата стоят по този начин.

IseeDEADbodies
06-15-2011, 17:16
Е т'ва е с месеци не си се сещала за него, ама звънне ли ти веднага тичкаш при него като кученце.. ЕВАЛАТА ;)

autumn666
06-15-2011, 17:25
Хора, не винаги е така както казвате. Понякога, когато два човека се съберат след като вече преди това са били заедно и са скъсали, нещата все пак се получават. При мен се получиха... ходих с един около 1 месец, и скъсахме. След това след около 3-4 месеца тръгнахме пак, и ходихме още 8 месеца... всичко беше подновено и се харесвахме даже още повече... Така че има и изключения... "Бившите са си бивши" не винаги важи...

IseeDEADbodies
06-15-2011, 17:28
ходих с един около 1 месец, и скъсахме.


Лааааал...



След това след около 3-4 месеца тръгнахме пак, и ходихме още 8 месеца...

И пак : Лааааал...

autumn666
06-15-2011, 17:48
ходих с един около 1 месец, и скъсахме.


Лааааал...



След това след около 3-4 месеца тръгнахме пак, и ходихме още 8 месеца...

И пак : Лааааал...


Хах.

sugarcult08
06-15-2011, 19:16
и най-интересното ми беше , не сте се чували нито нищо , виждате се и ти бам го обичаш :D :D :D :D 100%

ddeessaannkkaa
06-15-2011, 20:47
От всичките дрънканици най ми допадна да правя грешки вместо да не правя нищо,така че се заемам :) а за тези,скептично настроените,ще кажа само едно голямо БЛАГОДАРЯ ,че ме убедихте,че наистина има и хора,които не живеят правилно живота си ;) а за трети лица-майната им !!!

RoSKo0o0
06-15-2011, 20:49
Отрежи му топките.

Markuss
06-16-2011, 07:17
Ориентирай се ;)
Разбира се, че мисля. Тва, че не ти достига мозък, за да разбереш, не означава нищо ;)
О, премъдра и просветлена личност, бихте ли ми разтълкували тази идиотщина, която постнахте. Понеже, видите ли, на мен не ми достига мозък и това не значело нищо.

djipsito
06-16-2011, 11:29
Да, ясно е, че ако се върне при бившия може да е голяма грешка. Ама кво от тва пък ? Тя го иска, той я иска.. Що не ? За кво трябва да си притъпява чувствата. Щото бившия си имал приятелка ? Я кажи колко хора ще помислят за теб ако си имаш приятелка и няма да действат само за да не те наранят ?

Вярно, че не е хубаво, ама се случват и такива неща.. Аз ВЕЧЕ не бих се съобразила дотолкова с някой, че да съм нещастна аз, за да са щастливи другите. Ако ще най-голямата грешка в живота ми да е и после да си блъскам главата... поне ще знам, че съм направила това, което АЗ ИСКАМ и ЧУВСТВАМ...

И по книгите пише, че е по-добре да хванеш грешния път, отколкото да стоиш на кръстопътя и да се чудиш...

Мислиш поста ми за идиотщина, никъде не се аргументира... хайде сега да видим и твоето мнение...

Markuss
06-16-2011, 11:46
Да, нека хванем ГРЕШНИЯ път, който няма да ни отведе до нищо хубаво, освен до илюзорно, моментно кефче, което след не много време ще се превърне в неуписуема депресия и метаморфоза към нещо не много приятно. Нека си начешем крастата, да се съберем пак с бившия, когото ме заряза заради това, да си направи густото с някаква друга. Да се чукаме, докато му писне отново, и докато ни мине меракът. Но аз ще си въобразявам, че през това време сме много влюбени един в друг и прочее. Нека разбием сърцето (ако другото момиче е влюбено) на другата, понеже ние си гледаме само нашия си кеф... , но видиш ли, една проста пача във форума ме посъветва да гледам само себе си и да действам, понеже ОЧЕВАДНО тя няма никакви стойностни приятели или хора в обкръжението си, и щото аз нямам друга алтернатива, да си хвана друга рибка.. за т'фа ще си открадна старата.
Не живея в по-различен свят, ясно ми е, че сте малки и тъпи и не можете да мислите за нещо по-различно от себе си. НО за това Бог, природата, "енергията" или който както го нарече ни е дал ИНТЕЛЕКТ, СЪЗНАНИЕ... ако тръгнем да си правим густото и всеки да си гледа квото на него му е кеф, 1во ще стане пълна анархия, 2ро няма да се различаваме от животните (въпреки, че тяхните инстинкти са в прекрасна хармония със света), 3то никой от нас не може да знае кое е за добро и кое за зло, че да решаваш ТИ какво трябва да се прави.

И нека ти кажа, въпреки, че няма да го зацепиш в простата си кратунка, че човек НЯМА личен живот в обществото. Щом живееш с другите - ще се съобразяваш. Инак ще стане лошо рано или късно - ФАКТ.


Типичен представител на егоистите и малоумниците, както добивам представа :lol: . Но всеки си прави избора, де. Със здраве и не се чувствай длъжна да отговаряш. Нямам намерение да се разсейвам с некомпетентно малко идиотче като теб повече :-)

djipsito
06-16-2011, 12:05
:lol: Прав си... Обаче пропускаш нещо. Нито ти нито още някои други коментирали не знаете точно ква е ситуацията и кой кво чувства и кой кво иска. "Ако другото момиче е влюбено.." ами ако не е ? КАК авторката изведнъж го заобичала... Тя и преди го е обичала, ама са се разделили, просто чувствата й са минали пак на преден план явно.. Съдя по нейните думи, не си правя свободни съчинения.

И кои сте вие, че да казвате как се чувства тя, той, третата, петия ?

Хубаво е да се съобразяваш с хората, ама понякога съм сигурна, че дори ти не го правиш. Ама извинете, забравих, че във форума са се събрали САМО И ЕДИНСТВЕНО морални личности. На теория да ръсиш глупости е едно... РЕАЛНО, там отвън, не пред компа, нещата са по друг начин. И го знаеш, ама давай, прави се тука на голям разбирач.

Ако намери правилно решение да действа. Не знам кво толкова се косите за едните грешки.. Тва е ваш избор. Аз предпочитам да сбъркам и да се науча, отколкото да не правя нищо, да се потъпквам сама заради другите и всеки път да повтарям, потретвам глупостите.

Тя трябва да направи избор. И по-добре да се води по чувствата и желанията си, мечтите си или там каквото сметне за добре, отколкото да слуша как другите я съдят и оплюват как ако направи нещо си, ще я убият с камъни. Ако е ГРЕШКА, другия път ще знае да не прави така.... ама няма да разбере грешка ли е не е ли, докато стои на едно място и умува.

Едит: Забравих, също зависи и ква им е нагласата.

Markuss
06-16-2011, 12:31
Говоря от лагера на мъжете, от гледната точка на занимавал се вече с подобни проблеми. От това, което е постнала авторката просто си личи от КИЛОМЕТРИ какви са му намеренията на онзи простак бившия й, а самият факт, че и авторката се чуди как да постъпи в една вече разгадана и ясна ситуация, говори колко неморална и слаба личност е всъщност. Човек на тази възраст (това е един парадокс, понеже точно сега уж се развиват) НЕ СЕ променя, просто няма достатъчно ОСЪЗНАВАНЕ (знание + опит = осъзнаване), за да го направи. Малки са, не се съмнявам и точно това ми формира становището. Пичът няма да се промени сега и като срещне някоя друга засукана мадама, ще тръгне подир нея и тук ще трябва пак да се изписват биографии на провалена връзка. Отделен е въпросът, че авторката ОТНОВО ще е преебана (буквално и преносно) и ще й е кофти, заради моментния, илюзорен кеф, както гореспоменах.
Виж просто колко глупаво разсъждаваш: ти РАЗБИРАШ, че това е грешка и я прегръщаш, за да се научиш, вместо да избереш другото, което от своя страна е правилното, което няма как да не върви с урок също. Както казах имаме интелект и самосъзнание, можем да разсъждаваме. Явно ти не си от тези, ти трябва да се опариш, за да осъзнаеш, че не е приятно. Уроци под път и над път, ако това те тревожи. Никой не е казал авторката да стои на кръстопътя - да избере да не бъде с него също е път.. този избор идва след редица разсъжения и умувания какво и как е било преди, и с какво може да бъде сигурно, че сега ще е по-различно.

Аз пък от своя страна не ги пиша тези неща, защото ми харесва, а просто защото са така. Това е практика, която е повтаряна и завтаряна.. , но ето, че винаги ще дойде някой, когото изобщо не ги зацепва тези неща и ще търси под урока - урок.

А и не приемай буквално това, което четеш по книгите. Някои неща не са написани, за да се четат така. :lol:

djipsito
06-16-2011, 19:41
Хората сме различни, не можеш да си убеден на 100%, че ако се съберат отново пак ще се стигне до провал. Знам, че в много от случаите се стига до провал, ама тя докато не премине през това няма да го осъзнае. Т.е ще знае нещата само на теория, щото еди кой си така е казал. Няма след години примерно да се появи още някой (пак бивш) и пак да иска да е с нея и тя пак да умува кво да прави. Тогава вече ще знае какво е станало първия път и едва ли ще й се налага да пита по форуми.

Аз я съветвам да си изживява чувствата. Тука ние не сме никои, че да решаваме колко са истински те, нито можем да знаем с точност кво ще се случи м/у тях. Счупенето и залепеното е различно от новото, тва е ясно. Ама зависи и от лепилото.

Казвам всичко тва, защото винаги съм се пренебрегвала заради другите и до нищо добро не ме е водило. После почнах да мисля повече за себе си. И да, правила съм много грешки и неща, с които не се гордея, ама извличам полза, опознавам себе си, старая се да съм по-добра и т.н. Моето обкръжение е такова, че не виждам да има някой, който да се съобрази с моите чувства или пък да му пука за мен. За тва съм такава. И понеже не знам от кой кво да очаквам се старая да преценявам добре ситуациите и ако реша, че няма да е много "разрушително" за другите, си правя кефа. С две думи търся баланса, ама няма как човек да открие баланс без да е правил грешки.

Тя ако е сигурна в него и най-вече в себе си, нищо не й пречи да действа. И няма ТЯ да е виновна, че другото момиче страда, а момчето. Защото ако е сериозен към едната, няма да се занимава с другата. Ако ситуацията е с 2 момчета и 1 момиче, ще е виновно момичето, а не третото лице..

Markuss
06-16-2011, 20:03
Вина ще имат и 2мата. Няма проблем, в който само едната страна да е виновна. Сама каза, че онзи бозайник с немирния член прави номера на сегашното си момиче с авторката.. нещо се получава като порочен кръг. За това съм убеден на 100% как ще приключат нещата. Така или инак с тази дискусия не помагаме на никого, тъй, че толкова от мен - мнението ми е изказано.

propusk
06-18-2011, 21:06
много ми харесват мненията на djipsito.
Към авторката - ще ти кажа две неща: "Там, където е текло, пак ще тече" и "Нищо не се забравя, ако е било истинско". И к'во, ако съм имала 5 гаджета, няма да се връщам при всяко едно,много ясно. Когато човек отново изпитва тръпка, независимо - старата или новата(по-силна), и когато усеща ЛИПСАТА на този човек, значи няма какво да те спира, стига да е минало достатъчно време, за да си сигурна, че си заслужава, и не е мимолетно. Не слушай форумците, а сърцето си. (+ щипка разум ;) ) Бъди деликатна, помисли хубаво и не действай прибързано.

П.П: Казвам го искрено, защото от части съм в подобна ситуация. (бивш, с приятелка....) Чакам го, но не да се "върне", ами да дойде за едно ново начало. Чакам го. От 1 година. И ще продължа да чакам. Докато не се изгуби магията, или не се намери друг, който да ме грабне. :) И не смятам, че си губя времето, дори да не стане както аз очаквам, защото колкото и мъчително да е, тази надежда, това чакане, всъщност.... ми харесва.

Успех!