PDA

View Full Version : кандидатстване след 7кл - спешно!



karigt
06-15-2011, 15:16
Моля, Ви кажете си мнението - искам да вляза в 91 НЕГ, но немският език не ме влече, докато наште ме карат. Чудя се дали е добре да изучавам език, който не харесвам и кои гимназии бите ми препоръчали.! :)
П.П.: Мама и тате искат да вляза, където няма разпуснати деца.

Fiction7577
06-15-2011, 15:52
И къв е смисъла да влизаш в Немска гимназия, при положение, че не искаш да учиш немски? А родителите ти, нека се опомнят, защото вече във всяко училище ги има диваците, и те няма да изчезнат.

Това, че едно училище се води за престижно, далеч не означава, че всички ученици си учат, гледат си учението преди всичко и т.н.

Убедих се от личен опит.

За мен, не влизай в 91 НЕГ. За какво ще го правиш, заради ваще ли?

Гимназията е твой избор.

Ти щом не искаш да учиш немски, влезеш ли там, повече от 4 няма да вадиш по този език.

На майка ти и баща ти дали ще им е приятно да гледат такъв успех при положение, че на сила са те накарали да учиш там? И че един вид те съботират...

В средните училища вече не се гледа дисциплината, а това което се учи, не като основните.

brutaLxxbunny
06-15-2011, 16:54
Влече ли те друг език,къде повече те бива .. ?
В никакъв случай НЕ отивай там където не искаш.
Понякога родителите ни бутат по пътя,който според тях е правилен,но не осъзнават,че така белязват живота ни завинаги.

karigt
06-16-2011, 10:12
мерси за отговорите

BlackEyedPeas
06-16-2011, 10:38
В момента съм нещо такова. След малко ще тръгвам и ще ходя да кандидатствам с майка ми и една приятелка. Но проблема е, че аз искам да уча испански в една гимназия, а тя ме кара на първо и второ място да пиша Хотелиерство и Екскурзоводство, защото от там съм щяла после да изляза с професия, а пък от езикова нищо нямало да стане от мен. Езиците са ми силната страна, но тя пак нейното си знае. Накрая се примири, но не е особено доволна. . .

SmilezZz
06-16-2011, 11:35
> Дори и да са ви родители - не означава,че трябва да учите там,където ТЕ искат,не вие.. Щом не ти се отдава - не влизай в НЕГ.. Отстоявай си мнението и влез там,където ти искаш.. Не някой друг..

DiidolinaA
06-16-2011, 15:32
Kакво ще рече "разпуснати" ?! Такива има абсолютно навсякъде...няма значение дали е елитна, или не! Аз съм в "елитно" училище, та за тва е пълно с " разпуснати" ..не че не си се кефя на даскалото :D Та мисълта ми беше, че тва какви са хората там ти е най-малкият проблем! Ако не ти харесва немският, просто не кандидатствай там, щото тва са ти 5 години и е мн тегаво, ако езикът не те влече...от личен опит ти казвам 8-)

aleks98
06-16-2011, 17:25
Мама и тате да те запишат в АК. :)

Pwnmaster
06-16-2011, 18:06
91 НЕГ не е това, което беше.
Пълна глупост е да те записват, защото училището се слави с историята си. Сега е поредната езикова гимназия в София :)

karigt
06-16-2011, 18:49
BlackEyedPeas да ти кажа хич не е вярно защото навсякъде се иска език, а и за хотелиерство се изкарват кърсове за няколко седмици, не е нужно да го учиш 5 години

karigt
06-16-2011, 18:51
те така мислят, защото в една книга за кандидатстване пише, че най-ниският им бал е 33 и нещо