PDA

View Full Version : След 12 клас ВАЖЕН ВЪПРОС ХЕЛП !!! :)



Anonimen358
06-15-2011, 15:26
Моя въпрос е след 12 клас :) Нали държиш две матури една по БЕЛ задължителна и една пожелание :) Та след това като кандидатстваш да речем може ли в някой унивирситет да кандидатстваш само с оценката от матурата по БЕЛ или да държиш изпит даден ти от унивирситета... като цяло само с БЕЛ да идеш някъде. МОЛЯ ДА ОТГОВАРЯТ САМО ХОРА КОИТО СА СИГУРНИ !! :) Благодаря Предварително :)

duparinka
06-15-2011, 15:51
може разбира се, всеки университет си има определени специалности за които може да кандидатстваш само с оценка от матурата :)

zero
06-15-2011, 15:52
Тя втората матура не е по желание, хахаха тя е по нежелание + право на избор на предмета ;-)
Другото което е, за всеки университет е различно :) някъде ти взимат оценката от матурите като изпит в съответния университет, другаде задължително се явяваш на изпит, а оценките от матурата може евентуално да се включат в бала, а може ии да ти се добавят допълнителни точки ако имаш матура по съответния предмет с който ще кандидатстваш в университета и бла бла ...
Общо взето комбинации - много, затова трябва да се ИНФОРМИРАШ в сайта на мон, където са резултатите от матурите имаше некаф линк с информация за вс университети

Редакция: от МЕН !
http://mon.bg/opencms/export/sites/mon/top_menu/general/dzi/priznavane_maturi-2011.pdf

Anonimen358
06-15-2011, 19:07
Аз питам конкретно например завършвам 12 клас правя матура .. по БЕЛ и да речем Биология .. примерно ! и после искам да намеря унивирситет където като отида правя изпит .. по БЕЛ и да мога да вляза с оценката от него или с оценката ми от матурата по БЕЛ .. :) Защото БЕЛ ми е най-близък :)

zero
06-15-2011, 19:17
Защо задаваш въпроси, след като не следиш отговорите, а просто си разчесваш пръстите на клавиатурата ?
Имаш съвсем ясно написано:
"ВУЗ"/"ДЗИ"/"Спец. при която оценката от ДЗИ заменя оценката от конк. изпит"/"Спец. при която оценката от ДЗИ НЕ заменя оценката от конк. изпит"

Какви разяснения искаш повече ?
>> Ей ти пример:

Пловдивски университет: ДЗИ-то ти по БЕЛ заменя конк, изпит в специалността БЕ и история.

А и си помисли наистина какво искаш, за да не те боли картуната цял живот...

Anonimen358
06-16-2011, 07:25
Значи от това разбирам, че с български можеш да учиш добри професии като счетоводство и т.н.И то с оценката от матурата :)