PDA

View Full Version : Лещи ..



bloodyred
06-15-2011, 16:40
Добър ден ( вечер, утро ) ..
Така, реших се окончателно да си взема лещи, ще отида на очен разбира се, обаче да ми препоръчате някаква марка все пак или нещо .. а и основно да попитам какви лещи са по-удобни, с кои по-лесно се свиква, меки или твърди? Като начало искам да си взема за три месеца, щото месец ми е кратък период за смяна .. пък половин година вече ми се струва много .. Благодаряя :))

Ssummerjam
06-15-2011, 16:55
Твоите декоративни ли ще са, или ще си ги взимаш с цел корекция на зрението? :)

koshtramba
06-15-2011, 16:55
Цветни или контактни?

Grommash
06-15-2011, 17:35
Меки обезателно. Твърдите ще ги изгубиш на втория ден. Първата седмица ще е ад, но после се свиква. :-D

zlatit0o
06-15-2011, 17:37
И аз мисля да си взимам контактни, за три месеца.. Някой да ми каже цена г/д + разтвора и контейнерчетата ?

bloodyred
06-15-2011, 18:53
Твоите декоративни ли ще са, или ще си ги взимаш с цел корекция на зрението? :)
Корекция на зрението, забравих да отбележа .. :)
А да питам някой има ли меки лещи за повече от месец, щото от някъде чух, че няма за повече от месец? .. 8-)

bloodyred
06-15-2011, 18:54
И аз мисля да си взимам контактни, за три месеца.. Някой да ми каже цена г/д + разтвора и контейнерчетата ?
Аз питах за три месечни лещи, около 10 лева едната леща с диоптър, разтвора също беше долу-горе толкова, не помня коя фирма.. обаче тва ми е проблема, че забравих да питам дали са меки или твърди .. :(

nescafecool
06-15-2011, 19:03
Вземи си меки. Повечето хора не могат да носят трърди защото са им неудобни. Предлагам ти 3 месечни. 6 месечните има голям риск да ги надраскаш, скъсаш или изгубиш. : )

nescafecool
06-15-2011, 19:05
Значи аз слагам лещи всеки ден /почти/
Едната 3месечна леща е 15лв, а двете за 3 месеца ми излизат 30
Разтвор си взмимам голям от 360 мл за 25 лв и ми стига за 6-7 месеца :)

pressiana
06-15-2011, 19:16
И как ти стига 360 за 6 месеца, като аз си взимам 120 и ми стига за 1.. Всеки ден ли ги носиш?
Иначе моите лещи са Avisor, едната е 11/12лв.
Вземи си меки. За разтвор препоръчвам All Clean. Дори да не носиш лещите, сменяш разтвора 1 път седмично. Сменя се и при всяко прибиране на лещите в контейнера.

malka_sladkka
06-15-2011, 19:40
Твоите декоративни ли ще са, или ще си ги взимаш с цел корекция на зрението? :)
Корекция на зрението, забравих да отбележа .. :)
А да питам някой има ли меки лещи за повече от месец, щото от някъде чух, че няма за повече от месец? .. 8-)

Е как пък ще няма :D Моите са 3-месечни а вече минават 6-тия месец :) не знам на каква марка са, от очната си ги взимам 13 лв е едната, разтвора ми е 20 лв (ReNu), вътре в кутията на разтвора има контейнерче и той също вече отКАРВА 6-ти месец, ама аз съм инокомична :D Нося ги всеки ден с редки изключения, доволна съм, само не трябва да спиш с тях, иначе са меки :)

bloodyred
06-15-2011, 19:42
Колко ме успокоихте, че има и меки .. щото аз с твърди няма да изкарам.. то само като чуя "твърди" и като се сетя, че трябва да ги слагам в очите си .. хах .. мерси, мерси много :P Само малко ми е притеснено дали ще свикна, но предполагам няма да има проблеми .. :P

Josefinne
06-15-2011, 19:43
ЕЕ яка тема:) Вие момичета, които казахте 12-13 лв на леща, цветни ли си взимате или с диоптер? Моите очи са доста чувствителни, особено сега заради сенната ми хрема, но винаги съм искала да пробвам цветни :grin:

nescafecool
06-15-2011, 20:14
ЕЕ яка тема:) Вие момичета, които казахте 12-13 лв на леща, цветни ли си взимате или с диоптер? Моите очи са доста чувствителни, особено сега заради сенната ми хрема, но винаги съм искала да пробвам цветни :grin:

За диоптрични става въпрос : ) Pressina, незнам и аз как ми ситга разтвора, всеки път го сменям, смисъл вечерта.. и ги нося поне 5-6 дена в седмицата .. Разтрора ми е на ReNu

DisturbiaV
06-15-2011, 20:21
Цветни с малък диоптер към колко излизат.В нета гледам космически зени за мен 300лв двете 660лв за 3 месеца,което не ми се вярва.100лв за двете за 6 месеца е приемливо,но знам ли все пак е за очите,фино е ...

Rebirthing
06-15-2011, 20:24
Цветни или безцветни с диоптър ?!

Аз съм ползвала до сега само четири марки, цветни с диоптър на Adore и FreshLook, и по два вида на CooperVision и Bausch & Lomb (цветни и обикновени). Всичките ми лещи са били меки, нямала съм проблем. Твърди почти не съм срещала по оптиките, те не че са чак толкова неудобни, но просто много лесно могат да паднат.

Имала съм и такива за месец и за три месеца и за половин година, с последните също не съм имала проблеми...

Първия път като си сложих лещите ме дразнеха при всяко мигване, иначе не ги усещах в очите си :).
Впрочем не ти препоръчвам да ги носиш от сутрин до вечер, независимо колко кислород допуска лещата до окото !

malka_sladkka
06-15-2011, 22:13
Впрочем не ти препоръчвам да ги носиш от сутрин до вечер, независимо колко кислород допуска лещата до окото !

Това пък защо? Има някаква логика, ама очната до сега не ми е казвала нищо такова, освен да ги нося поне 2-3 часа дневно, за да не отвикна от тях...

bloodyred
06-16-2011, 07:39
Впрочем не ти препоръчвам да ги носиш от сутрин до вечер, независимо колко кислород допуска лещата до окото !

Това пък защо? Има някаква логика, ама очната до сега не ми е казвала нищо такова, освен да ги нося поне 2-3 часа дневно, за да не отвикна от тях...
И аз съм чувала всъщност такова нещо .. тоест, да не се носят толкова дълго чак, защото не допускат кислород до окото, ох или нещо не допускат влага в очите ..

pressiana
06-16-2011, 11:25
malka_sladkka, каква марка са ти лещите?
Моите струват толкова, а са едномесечни и изкарват 3 месеца. А твоите - двойно повече. :shock: Прецакала съм се. :D

DisturbiaV
06-16-2011, 14:22
Никой ли няма цветни диоптични лещи.Аз не знам впрочем дали са подходящи лещите.Имам очила със -0.25 и астигматизъм и искам цветни да са....Някой може ли да каже дали има толкова малък диоптър и някакви цени

bet3to
06-16-2011, 14:35
Първо -- Препоръчвам ти меки лещи
Второ - Избери такива, с които можеш да си дремваш (не да спиш цяла нощ), защото все пак е кофти например да пътуваш до някъде и да не можеш да си затвориш очите за 15 минутки
Трето - избери лещи с висок процент на влажност
Четвърто - лещата има две страни и трябва да питаш очен лекар да ти покаже коя е правилната, защото е трудно да се разбере без да ти е показано.
Пето -Виж и тази тема - http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?p=8355910&highlight=#8355910

Ами за друго не се сещам, аз съм с лещи от половин година, но вече ги слагам и махам за секунди.Предишните ми лещи бяха на Boush & Lomb тримесечни и едната струваше 14 лв. Сега честно да ти кажа не знам какви са ми, но очната ми ги препоръча. Добри са, с висок процент на влажност. Разтвора ми е Опти Фри. Обикновено заедно с разтворите се продават контейнерчета. Взех си голяма опаковка - 375 мл, беше около 20 лв. :)

koshtramba
06-16-2011, 14:39
Използвам 4-ти чифт лещи на Bausch & Lomb, зелени. Опреледено нямам никакви проблеми със слагане/махане, много бързо им хванах цаката, но избягвам да ги слагам през деня и когато има силно слънце, много си личат, заради свиването на зеницата и се вижда естествения цвят, грозно ми е. Затова ги нося предимно през зимата и вечер.
Стоят доста естествено

http://195.149.248.189:8080/2011-06-16/123275c769f2c3d339d90855f8f1619b_182x99.jpg

DisturbiaV, не знам какво си гледала, но не са толкова скъпи! Лещите на Bausch&Lomb, цветни, без значение дали с диоптер или не, са на една цена. Ориентировачна цена, около 30-40 лв на леща. Ако имаш познати в оптика, могат да ти ги вземат дори на половин цена.

Rebirthing
06-16-2011, 14:51
Впрочем не ти препоръчвам да ги носиш от сутрин до вечер, независимо колко кислород допуска лещата до окото !

Това пък защо? Има някаква логика, ама очната до сега не ми е казвала нищо такова, освен да ги нося поне 2-3 часа дневно, за да не отвикна от тях...

От личен опит го казвам, по-добре е окото да почива, друго си е без лещи, като усещане не, но все пак... :).

DisturbiaV, аз имам. Отиваш в оптиката и питаш, всъщност най-малкия диоптър е -0.25, просто питай, би трябвало да предлагат, въпреки, че не съм особено сигурна дали диоптъра на лещите не трябваше да е по-малък от тези на очилата, т.е на мен на едното ми око диоптера е -0.75, а всъщност нося -0.50...

bbabyy
06-16-2011, 17:46
Това да не се носят много, според мен, не е важно , защото аз моите ги нося от 7 часа сутринта до 12 вечерта.... и така вече две години .. и нищичко ми няма на очите...

pressiana
06-16-2011, 19:25
Може ли да ми препоръчате такива, които се носят повече време, защото моите като ги сложа в 7 сутринта в 4 следобед вече ми става гадно на очите.. :/

Rebirthing
06-16-2011, 19:31
Има целодневни които пропускат повече кислород, на CooperVision.

Shizaya
06-16-2011, 22:15
Имам едно въпросче... Колко време максимум могат да се държат в контейнерчето с течност лещите, без да се използват.
На моята листовка пише до месец, но в оптиката ми казаха до седмица. :-o

Rebirthing
06-16-2011, 23:04
Аз съм ги държала месец и слава богу нищо не им се случи...нито на лещите, нито в последствие на очите ми ! До колкото знам наистина безпроблемно може да се съхраняват около месец.

Shizaya
06-17-2011, 09:07
@Rebirthing: Благодаря за отговора. :)

malka_sladkka
06-17-2011, 09:38
malka_sladkka, каква марка са ти лещите?
Моите струват толкова, а са едномесечни и изкарват 3 месеца. А твоите - двойно повече. :shock: Прецакала съм се. :D

Не съм погледала да видя точно каква е марката, ама лекарката ми казваше, че са американски, щото в началото ми даваше български. До сега и аз не можех да изкарам дори 3 месеца с лещи, но този пък бях твърдо решена, че ще се грижа повече за тях и ще ги пазя. Сменям си често разтвора и ги слагам и махам внимателно, когато мога през деня да съм си у нас гледам да съм с очила, че ми се замъгляват, ако стоя дълго пред компютър :) Когато исках да си купя 6-месечни, очната ми каза, че е по-добре 3-месечни, защото лещите се губели, а пък и 3-месечните също могат да изкарат и до 6, ама вече са си за смяна :(

Seducti0n
06-17-2011, 11:48
Не можах да ви запомня на всичките въпроси, но ще се опитам да отговоря на повечето.

Първото, което искам да ви кажа момичета е да не правите компромис с очите си! Аз нося лещи от около 6 години вече, тъй като имам късогледство. До скоро си купувах тримесечни лещи, но вече започнах да си взимам едномесечни. Сами ще видите, че това е най-добрия вариант. Просто с течение на времето, при употребата на самите лещи по тях полепват множество микроорганизми, мъхчета, остатъци от грим и т.н.у които не могат да бъдат премахнати, дори и след като ги сложите в разтвора.
Някой каза, че при продължително носене на лещите, започва да изпитва дискомфорт. В такъв случай ги махнете за известно време, докато сте си вкъщи, а ако сте навън винаги си носете едно контейнерче в чантата, за да може, когато почувствате дразнене да ги промиите.

Някой друг каза, че при продължително носете се спирало приток на кислород към окото и така очите изсъхвали- да това се случва, но за да избегнете тази сухота ви препоръчвам да си купите изкуствени сълзи, които можете да използвате, дори когато лещите са в очите.
Бъдете внимателни, когато отстранявате грима от очите си. На мен така веднъж една микроскопична прашинка очна линия направо ми се беше сраснала с лещата :Д и после се наложи да си купя нова.

Така за лещи- бих ви препоръчала тези на Bausch & Lomb- pure vision 30 лв за 2 броя.

Това е общо взето. Ако има нещо друго- питайте :)

Josefinne
06-17-2011, 13:25
Seducti0n, супер добро инфо, мерси!

Seducti0n
06-17-2011, 13:29
:) Няма защо, радвам се, че съм била полезна.

Сега се сетих за още нещо, което страшно важно. Когато слагате/ махате лещите си, нали след като си измиете ръцете, никога, ама никога не бършете ръцете си в хавлиена или памучна кърпа, а задължително в салфетка, тоалетна хартия, домакинска хартия или каквото имате под ръка като е желателно да не са ароматизирани. Това се прави тъй като, ако се избършете в хавлиена да речем, 100 на 100 от нея ще полепнат малки мъхчета. Те не винаги създават проблем, но понякога се получава едно доста неприятно болезнено усещане.

CupcakeMonster
06-17-2011, 14:12
Те попринцип меките са за 1 месец,но навсякъде се водят за 3..
Аз си взимам всякакви марки,най ми харесват Frequency (не съм сиг,че така се пише) по 10 лв. едната + 10 лв разтвор,който ми стига за 3,4 месеца.

pressiana
06-17-2011, 14:17
И как, ако си носиш лещите всеки ден, ще ти стигне за 3-4 месеца? Не го ли сменяш, или какво? :shock: Или слагаш по 2 капчици? Нали контейнерчетата трябва да са пълни....
Баси, аз на точно 30тия ден 120-милилитровия разтвор съм го привършила. 8-)

bloodyred
06-17-2011, 16:05
Seducti0n, благодаря много и аз :)
А, като каза за грим .. понеже се начетох на какви ли не неща и вече не знам кое е вярно и кое не - когато си с лещи вярно ли е, че не трябва да се слага черен молив от вътрешната страна на окото? :(

BlueCat
06-17-2011, 16:06
Бъдете внимателни, когато отстранявате грима от очите си. На мен така веднъж една микроскопична прашинка очна линия направо ми се беше сраснала с лещата :Д и после се наложи да си купя нова.

Ти първо си махаш грима, а после лещите?

Един съвет към всички, които носят лещи - сменяйте си ги, когато трябва. Не знам дали знаете, по новините даже даваха, че лещите, които в България ги водят 3-месечни, всъщност са за 1 месец. Така че пак си помислете, като ги носите по половин година.

BlueCat
06-17-2011, 16:08
Seducti0n, благодаря много и аз :)
А, като каза за грим .. понеже се начетох на какви ли не неща и вече не знам кое е вярно и кое не - когато си с лещи вярно ли е, че не трябва да се слага черен молив от вътрешната страна на окото? :(

На мен са ми казвали, че няма никакъв проблем какъвто искаш грим да си слагаш. И аз не съм имала проблеми с молив :)

gergana7373
06-17-2011, 16:36
и аз сега си поръчах от един сайт страхотни сиви,едногодишни лещи за 50лв. със разтвор на Опти фри за 1 месец дано да свикна утре като ми ги донесат ще видя, но винаги ми е било чудно ако не ги смениш след посочения период какво ще им стане, захабяват ли се или какво?

BlueCat
06-17-2011, 16:40
и аз сега си поръчах от един сайт страхотни сиви,едногодишни лещи за 50лв. със разтвор на Опти фри за 1 месец дано да свикна утре като ми ги донесат ще видя, но винаги ми е било чудно ако не ги смениш след посочения период какво ще им стане, захабяват ли се или какво?
Замърсяват се и може да получиш неприятна инфекция. Една позната даже стигна до операция.

bloodyred
06-17-2011, 16:41
и аз сега си поръчах от един сайт страхотни сиви,едногодишни лещи за 50лв. със разтвор на Опти фри за 1 месец дано да свикна утре като ми ги донесат ще видя, но винаги ми е било чудно ако не ги смениш след посочения период какво ще им стане, захабяват ли се или какво?
ти пък .. не стига, че за една година, което си е голям период от време, пък и да не ги смениш на време .. Не знам, не съм много навътре, но със сигурност не е правилно чак пък толкова .. ако е 1-2 седмици пак не е проблем предполагам, но да са ти за три месеца и да ги смениш на шестия е .. неотговорно, според мен? :)

bloodyred
06-17-2011, 16:42
Ох, само не говорете за операции да не се разколебая .. то не си застрахован от нищо и без лещи, но все пак .. ако се сменят време, поддържа се хигиена, нали няма някакъв риск? 8-)

koshtramba
06-17-2011, 16:48
Аз си карах с първите 2 години. Нищо им нямаше. Перфектни си бяха.

Seducti0n
06-17-2011, 22:59
Вижте,никой не ви кара да носите едномесечни лещи. Ако искате си потърсете и примерно за по 5-6 години. Моето мнение е, че колкото и да са качествени едни лещи не е добре да ги носите толкова дълго време. Безотговорно е, нехигиенично е, може да доведе до много лоши последици. Хора, за бога, това са ви очите. Като сте решили да носите лещи, то поне не се стискайте и си купувайте за по 1 месец.
Вече в Европа навлезе и практиката да се използват дори еднодневни лещи. Как да ви обясня, че когато средата е влажна се развиват много бактерии.Наистина почвам да се ядосвам вече. Аз лично имам адски чувствителни очи, имам 2 операции заради възпалени каналчета на миглите... не искам да ви плаша, но недейте така нехайно към очите си

gergana7373
06-18-2011, 10:28
еми пристигнаха ми лещите,но немога да ги сложа,знам ,че трябва да са добре потопени в разтвора и да не са сухи ,клепача да е добре вдигнат ,но не ставааа

koshtramba
06-18-2011, 10:45
В началото е нормално да е така. Аз ще ти споделя моята техника, аз след като си сложа лещата от правилната страна на показалеца, директно я лепвам на ириса и размърдвам, докато стане вакуум. Мигам, и лещата си е на мястото. Другият вариант е по същия начин, само че гледаш нагоре. Не забравяй да раздвижиш леко лещата, за да прилепне ( да няма въздух). После като мигнеш тя сама се намества. Дано съм помогнала.

Josefinne
06-18-2011, 11:51
Ще ми се да направят някакви яки оцветители за очи и да не с налага да носим лещи, за да си променим цвета на очите, ако искаме. Много ми се ще да се видя със зелени или сини очи ( моите са светло кафяви), но още от малка имам проблеми с очите и не се решавам за лещи.
О, или пък с жълти лещи :grin:

CupcakeMonster
06-18-2011, 11:56
И как, ако си носиш лещите всеки ден, ще ти стигне за 3-4 месеца? Не го ли сменяш, или какво? :shock: Или слагаш по 2 капчици? Нали контейнерчетата трябва да са пълни....
Баси, аз на точно 30тия ден 120-милилитровия разтвор съм го привършила. 8-)

Моя е 360 мл. Сменям го всеки ден..ест ако не излизам събота и неделя не го сменям.Пълня контейнерчето до чертичката..

DisturbiaV
06-23-2011, 12:55
аз дигам темичката,за да попитам нещо.Искам да видя дали ще свикна въобще с лещи в очите и варианта,който ме устройва е този http://www.bgunique.com/shop/cvetni-leshti/cvetni-leshti-zeleno-sivi-p-132 някой може ли да каже поъчвал ли си е лещи от там и как стоят,защото има такива лещи,че покриват много малко от цвета на очите

bloodyred
07-07-2011, 20:51
Ъъм, взех си лещи, вече 5 дни ги нося, свикнах долу-горе за 5-10 минутки ги слагам, а за 2-3 си ги махам.. не ме дразнят за щастие .. само един въпрос, всяка вечер ли трябва да сменям разтвора, защото точно това правя, а ми се струва, че ще свърши за 2-3 седмици разтвор, който принципно очната ми каза, че е за 3 месеца? Или поне на 2-3 дни да го сменям, не знам .. някакъв съвет да ми дадете :)

BlueCat
07-08-2011, 13:05
Ъъм, взех си лещи, вече 5 дни ги нося, свикнах долу-горе за 5-10 минутки ги слагам, а за 2-3 си ги махам.. не ме дразнят за щастие .. само един въпрос, всяка вечер ли трябва да сменям разтвора, защото точно това правя, а ми се струва, че ще свърши за 2-3 седмици разтвор, който принципно очната ми каза, че е за 3 месеца? Или поне на 2-3 дни да го сменям, не знам .. някакъв съвет да ми дадете :)
Всяка вечер го сменяй. И на мен не ми стига за 3 месеца, както някои твърдят. Голяма опаковка от 360мл ми отива за по-малко от 2 месеца.

ledenakrasota
07-08-2011, 13:38
Моята опаковка ми стига за повече от 4 месеца :) При условие, че всеки ден си сменям течността в контейнера и си промивам лещите. :) Една, две капки стигат да ги промия и сложа от раз. :)