PDA

View Full Version : Нямам компания



EMBAZA
06-15-2011, 20:44
мъжко съм
всеки си има гадже само аз нямам
всеки си има компания с която се събира постоянно а аз не :lol: на 15 съм за бога
как мога да си хвана приятелка и добра компания

aleks98
06-15-2011, 21:02
Бъди по общителен и се запознай с нови хора, тук-там да забиеш някоя мацка. 8-)

Rolezzz
06-16-2011, 04:07
От къде си?

EMBAZA
06-16-2011, 08:43
от какво значение е от къде съм..

DiidolinaA
06-16-2011, 15:39
Просто бъди по-общителен, пък за гаджето не се притеснявай..едва на 15 си

Rolezzz
06-16-2011, 17:03
от какво значение е от къде съм..
Ми може да си комшия -> приятел -> компания -> решен проблем...

teodorakehaiova
06-18-2011, 11:58
И аз съм на 15 , и аз нямам гадже , и аз нямам компания .. В даскало се движа с който ми харесва , но извън него си движа сама .. Мноогоо рядко да излезна с някого .. мноогоо рядко =( Та , хич да не ти пука .. Аз намерих моя приятел в живота - китарата ми ! Аз + китара + тел и слушалки = не се нуждая от никого :) Съвет : Намери си приятно хоби .. и си се занимавай , ако някого го заинтересуваш сам ще те потърси :)

KumchoValcho
06-18-2011, 12:09
Стани общителен

MuRocLaW
06-18-2011, 12:24
Закво ти е компания бизнесмен ли искаш да си кво?

pizzagirl
06-18-2011, 12:40
Доста е трудно да станеш общителен, ако си срамежлив. Пробвай да влезнеш в компанията на някой приятел,поне няма да си сам. Ако нямаш такъв намери си хоби - първо за запълване на времето, второ - така аз намерих много приятели.За гаджето не се притеснявай, има време, само на 15 си.Няма смисъл да се хванеш с 1вата срещната,за да не останеш по - назад.

Kopu
06-18-2011, 12:40
От това "от какво значение е от къде съм.." ми стана ясно, че си прекалено затворен, може би комплексар. Това е основната причина, заради която нямаш компания. Човека иска да се сближите, ти го прати в А-окръжна с този коментар.
В твоя служай има 2 варианта - променяш си характера (много трудно става на твоята възраст, но не е невъзможно) и втория продалжаваш сегашния си живот.

Ако решиш да промениш характера си, хубаво би било да започнеш някакъв спорт (по възможност колективен), ще те олесни до голяма степен, а и повечето момичета си падат по спортисти. :)

shoael
06-18-2011, 13:01
Съгласна съм с Кори за всичко, освен за това, че като момчето не иска да каже откъде е означава, че е комплексар и затова няма компания. Момчето иска съвет, а не разпит. Аз имам компания и в училище, и в квартала, ама не бих отговорила на непознат в интернет откъде съм. Това не ме прави комплексарка, нито асоциална...
EMBAZA, най-доброто, което можеш да направиш, е да не се чувстваш самотен. Те приятелите сами си идват. Никой не ги търси. Който е намерил компанията в живота си с търсене и с ровене из абонатите в скайп и фейсбук, в повечето случаи не е уцелил хората. ;)

Kopu
06-18-2011, 14:10
Съгласна съм с Кори за всичко, освен за това, че като момчето не иска да каже откъде е означава, че е комплексар и затова няма компания. Момчето иска съвет, а не разпит. Аз имам компания и в училище, и в квартала, ама не бих отговорила на непознат в интернет откъде съм. Това не ме прави комплексарка, нито асоциална...
EMBAZA, най-доброто, което можеш да направиш, е да не се чувстваш самотен. Те приятелите сами си идват. Никой не ги търси. Който е намерил компанията в живота си с търсене и с ровене из абонатите в скайп и фейсбук, в повечето случаи не е уцелил хората. ;)

Предполагам сега трябва да защитя тезата си, защото мразя да губя спор ;)

Така - не съм казал че е комплексар, а казах, че ВЕРОЯТНО е комплексар. Думата "вероятно" е заместена с "може би" което не е категорично твърдение, а предположение.
За да се помогне в такава ситуация, хората които помагат трябва да имат максимално информация за човека с "проблема", т.е. "разпита" както ти го наричаш е належащ, защото ние не познаваме човека на когото искаме да помогнем.
И въпросът беше - откъде е ?, т.е. кой град, а не квартал блок етаж и т.н. => с този въпрос няма да наруши анонимността му.

lisi4ety
06-18-2011, 14:51
Недей толкова да се впрягаш, ще дойде времето, в което няма да можеш да си починеш от компании и приятели. Разбира се не казвам, че трябва да седиш по цял ден у вас и да "разцъкваш" някоя игра. Запознавай се с нови хора, когато някой ти предложи кафе, а-у, отиди, нищо няма да ти стане.
Явно още не е дошло времето за такива работи, предлагам ти да го запълниш с нещо полезно, вместо да си мислиш "нямам приятели", "нямам това", "нямам онова" и да мързелуваш.
Запиши се на някакви курсове, тренировки, откъде да знам, просто намери някакво занимание, където да се запознаеш с нови хора.

Sunwell
06-18-2011, 15:02
Накарай някой познат/приятел да те запознае с неговите хора ?

EMBAZA
06-18-2011, 22:24
благодаря на всички за мненията :)


Закво ти е компания бизнесмен ли искаш да си кво?


не, просто всеки мой познат си има "компания".. всмисъл такъв всеки ден са заедно, ходят на всякъде заедно, ходят по партита заедно (до сега съм ходил само веднъж на парти а и ми се иска отново да отида.. така де като по американските филми.. ноо това няма как да стане без компанийка ии да не се отклонявам от темата) и т.н. а не като мене секи ден да звъня на някой от телефона ми я му се излиза я не, я пак съм на сухо.. или пък ако се съберем се събираме 2 3 момчета и тва е .. ако това е компания аз да съм трамвай.. гледам насякъде се събират не само момчета ами и момичета ( и то доста ) .. а аз немога дори момчета да събера.. нали трябва и някак си да привлека момичетата на "наша" страна

LoveChocolate
06-18-2011, 22:58
Като я хванеш тая приятелка ко ще я прайш .. няма да я пускаш ли :D много са ми смешни хора който питат в интернет от къде и как да си намерят гаджета ... :D сякаш най-важното в живота е да имаш гадже. .. :D

EMBAZA
06-19-2011, 06:28
просто искам да имам някой. да не съм сам :) да споделям, да ме изслушва и тем разни :)

drago0
06-19-2011, 09:59
Пишеш/обаждаш се на приятел и отивате на кафенце/билярд, казваш му ако иска да викне още някой, като се видите там ти, приятеля ти и 1-2, които (ако) е викнал, и си лафите, гледаш да не срамуваш и да се даржиш добре, че да те харесат. Излизате още 1-2пъти и вече лесна работа, ще му кажат утре що не викнеш Пешо, ще викнат, ще се запознаеш с другите, и ако продължиш с доброто държание, ще продължат да те викат и без да се осетиш вече ще си имаш компания. После гаджето и то така без да се усетиш ще дойде.

PrettyVacant
06-19-2011, 10:28
Уединението не винаги би могло да представлява ангажиращ проблем, стига само и единствено да не прекаляваш със саможивата черта от характера ти, която, струва ми се, доминира като цяло. Попадала съм в подобно положение и начинът да се измъкнеш от въпросната кризисна ситуация далеч не е сложен - достатъчна е мъничка промяна. Прецени в какво те бива истински и започни да посещаваш курсове или СИП-ове, ако щеш, по въпросното занимание. Не само, че ще срещнеш хора, наподобяващи самия теб, но и току виж си попаднал на така бленуваната приятелка, която, изглежда, ти е "тупнала на мига" само и само, за да си избиеш зверските комплекси и да не изоставаш кой знае колко от останалите.
Хората, преди мен дадоха доста обективни и удачни съвети, та вместо да продължават да се нижат потребители, които ,стържейки по клавиатурите си, да се опитват да те избавят от собствената ти стеснителност, цъкни на червеният хикс в горния десен ъгъл, излез и се забавлявай~

IlovEmyPuffYToY
08-27-2011, 03:13
e kvo deca mi predlagaha da sme gadjeta o6te ot detskata-ama az ne iskah......fuck gadjetata 8) po got e da si sam.....a za priqtelite-emi az vinagi sam imala ama po4ti vseki p1t s1m popadala na nepodhodq6ta kompaniq ......sam si pravi izvodite