PDA

View Full Version : МАРИХУАНА



EMBAZA
06-15-2011, 21:07
марихуаната оказва ли някакъв вреден ефект върху човека? ( не се бъзикам с въпроса )
и по точно върху кои органи...?
четох че при употреба променя себеоценката и усещанията за пространство и време. Какво е това усеща не за пространство и време
:-o

Pa3yMeH
06-15-2011, 21:32
Ще се биеш с големи ходещи лилави дървета :) Познай дали вреди от първия път ;)

TheBeliever
06-15-2011, 21:52
Ще се биеш с големи ходещи лилави дървета :) Познай дали вреди от първия път ;)

Пробвал ли си или говориш наизуст?


Не знам за трайни увреждания на някои от органите (освен може би белия дроб, все пак вдишваш дим).
Това за пространството и времето е защото си замаян и ти се струва, че всичко се случва много бавно. Няма халюцинации или подобни дивотии. Тея глупости от филмите, че виждаш дъги и хвърчащи розови слончета (примерно) са пълни измислици.

DA0Trooper
06-16-2011, 08:19
пробвал съм, марихуани, метадон, гъби общо взето гъбите най-много ми повлияха. Марихуаната може да е била менте незнам. Иначе да първо влияе на ЦНС– малко равновесието става трудно, не е нещо голямо! Ако се надяваш да неможеш да станеш- търси хубава тревица. Иначе вреди най-вече на белия дроб, черния дроб и бъбреците

badsector
06-16-2011, 08:27
пробвал съм, марихуани, метадон, гъби общо взето гъбите най-много ми повлияха. Марихуаната може да е била менте незнам. Иначе да първо влияе на ЦНС– малко равновесието става трудно, не е нещо голямо! Ако се надяваш да неможеш да станеш- търси хубава тревица. Иначе вреди най-вече на белия дроб, черния дроб и бъбреците
Еб@ти тъпия и лъжлив коментар :-x Метадон бил пробвал... Л@ЙНА си пробвал!
По темата - нищо няма да ти стане от тревата. Употребата й в умерени количества е по-скоро положителна, основно за развитието ти като човек и личност. Просто не трябва да прекаляваш и да ти става фикс идея всеки ден да козиш. За да оценяваш едно нещо, трябва да го правиш достатъчно рядко. И много внимавай какво пушиш! Че сега това, което се намира по улиците, е друсано я с алкохол, я с дизепам и други боклуци... И в никакъв случай не се закачай за разни синтетични наркотици. Най-опасен, естествено, е хероинът, защото е доста сложен процес да се откачиш от него, а в повечето случаи се закачаш на метадон, от който вече няма оттърване и се мре.

DA0Trooper
06-16-2011, 08:30
АВЕ ТЪП ТИ ЛИ ШШЕ МИ КАЖЕШ ВЕ! ЛАйньо. Пробвал съм да! Както и кока и да мога д ати кажа ,че простотиите които ги бичат ,че още от първата доза се пристрастяваш са глупост! Ако не ми вярваш пробвай! Тва че са ви слаби психиките и физикте мен не ме ебе!

straus
06-16-2011, 10:46
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%85%D1%83%D0%B0%D0%BD%D 0%B0
Иначе има само един начин да разбереш 8)

Greennight
06-16-2011, 14:44
Не е вредна,ако не прекаляваш.Ако пушиш всеки ден,може да затъпеееш...

PhilT
06-16-2011, 18:35
DA0Trooper къде си трънгал бе смотаняк.Искам некой на хероин да абстинира пред тебе, ама така на 2-3 ден от абстиненцията да те видим дали ше пипнеш метадон.
От първата доза, точно никога нема да се пристрастиш.Най-много да те накефи супер много и от там да се започне.Зимай си лайнарските хапове и ходи се налъхай некаде.

Иначе тревицата нема нищо да ти направи.Само на белия дроб, ше ти повлияе малко, но разлика горе-доло няма, дали ще изпушиш 2-3 цигари или едно масе.Първия път, като не знаех, колко точно да пушиш може и да прекалиш малко.Най-много да те хване параноя, щото си е тръпка първия път и се притенсяваш.

Времето и пространството...не се изменят.Може с приятели да си говориш 10 минути а тва да ти се стори като час например.
По-добре, като пушиш за пръв път ходи на некво спокойно място с аверчета, на неква полянка ала-бала.Да не се притесняваш, я от полицаи, я от ваще.Пуснете си музичка и всичко е ток и жица.

DA0Trooper
06-16-2011, 19:14
кефите ме

notlike
06-17-2011, 12:04
Няма лошо да се употребява рядко и в умерени количества, стига да е КАЧЕСТВЕНА. Редовната употреба повлиява и на мозъчната активност, просто мозъкът ти намаля оборотите...

LookAtMeNow
06-17-2011, 12:23
ХАХААХАХ моля ви не ме расмиваите :D :D :D Цигарите са по вредни от Марихуаната!

whiteterror
06-17-2011, 15:14
Вредяла по-малко от цигарите? Мит и легенди. Цигари си пуша в момента а трева съм пушил преди време, знам как действа тревата и със сигурност не е безвредна, а напротив. Най-малкото ти убива сумати мозъчни клетки, влияе отрицателно върху паметта, сваля рязко кръвното налягане (един приятел оня ден след яко напушване припадна около 10 пъти един след друг) и не на последно място - вреди не по-малко от цигарите на белия дроб...

notlike
06-17-2011, 20:30
По-безвредна от цигарите - хахахаххах :razz: Тревата прави мозъка гладък като хокейна пързалка... цигарите влияят на белия дроб, вредни са, но тревата просто е убиец......е, в малки количества не, но аз не познавам хора, които я пушат с "медицински" цели или защото е добра отвреме-навреме :-D

maksimal
06-18-2011, 13:08
изпуши малко трева
за да влезнеш в игра 8)

badsector
06-18-2011, 21:37
Вредяла по-малко от цигарите? Мит и легенди. Цигари си пуша в момента а трева съм пушил преди време, знам как действа тревата и със сигурност не е безвредна, а напротив. Най-малкото ти убива сумати мозъчни клетки, влияе отрицателно върху паметта, сваля рязко кръвното налягане (един приятел оня ден след яко напушване припадна около 10 пъти един след друг) и не на последно място - вреди не по-малко от цигарите на белия дроб...

По-безвредна от цигарите - хахахаххах :razz: Тревата прави мозъка гладък като хокейна пързалка... цигарите влияят на белия дроб, вредни са, но тревата просто е убиец......е, в малки количества не, но аз не познавам хора, които я пушат с "медицински" цели или защото е добра отвреме-навреме :-D
Аре престанете да пишете глупости след като нямате никакво понятие кое какво е. Тревата не само НЕ убива мозъчни клетки, ами и според последни изследвания на СЗО възстановява увредени такива. Вземете прочетете и се информирайте, за да не ставате за смях.

berrynia
06-19-2011, 08:18
и аз мисля, че тревата е по-безвредна от тютюна. не мога да се обосновя научно, но никой досега не е умрял от малко ганджа :)

yamaha436
06-19-2011, 20:58
Ми аз съм пафкал голем филм е докат го изпафкаш [ест не сам :D ] са минали вече 20 - 30 мин. само по време на действието губиш представа за време ама после се оправяш и да ти кажа марихуаната е 1000 пъти по малко вредна от никотинът [цигарите] :)

Chong
08-29-2011, 19:05
В темата са писани ПЪЛНИ БЕЗСМИСЛИЦИ!!
Трева пуша всеки ден от години. Никога не съм пробвал нещо по-тежко. Цигари не пуша, твърд алкохол пия само на поводи и то колкото за едното наздраве. Но трева.. Пуша всеки ден, по няколко пъти на ден!
Не съм затъпял. Имам 2 висши образования и в момента карам 3-то. Работя за 4000 лв. на месец и може да съм всичко друго, но не и наркоман. Не се приемам за престъпник, нито за наркоман.
Марихуаната е напълно безвредна за човешкия организъм. Рак на белия дроб трудно ще хванеш, ако пушиш само марихуана.
Не познавам човек, който да е станал идеот или олигофрен или по някакъв начин да е затъпял от употребата на марихуана. Също така не познавам и хора, които да са пристрастени към нея или такива, които да са преминали на по-тежки наркотици, защото марихуаната им била лека.
Всичко това са митове и легенди.
Да видим. Митът, че се затъпява... Някой случайно да знае историята за това "откритие"? Явно не.. Нека Ви обясня тогава.
Учените са решили да направят експеримент, за да докажат дали от тревата се убиват мозъчни клетки или не. Експериментът е проведен върху маймуни, а не върху хора. Отделно от това, маймуните не са пушили тревата, а са я дишали. Поставят им противогаз и пускат дим като от 30 грама марихуана. При извършване на това, учените блокират мозъка да поема кислорд - без кислород мозъчните клетки умират. Отделно от това преди има-няма година, група английски учени откриха, че марихуаната всъщност спомага за репродукцията на на нови мозъчни клетки или по друг начин казано, марихуана не убива мозъчни клетки, а помага на мозъка да изгражда още.
Митът, че след тревата следват лайната..
Истината е, че това може да се случи, но то е по вина на правителството и всички хора. Защо? За да се сдобиеш с 1 грам марихуана трябва да се срещнеш с дилър. Ок. Проблем няма. Взимаш си 1 път, взимаш си 2-ри път и дилъра почва да те зарибява. Вземи си това, вземи си онова, говори ти, че амфета или херцата е по-добра от тревата.. И в един момент си казваш "Може пък да е прав" и какво? Минаваш на херца.. Кой е виновен за това? Марихуаната ли? Не мисля.. И между другото, поне стана въпрос за херца. Един интересен факт. Предполагам повечето сте запознати с фармацевтичната компания "Байерн" - компанията създала аспирина. И също така компанията създала хероина. ;) Помислете за това следващия път когато си купувате аспирин. ;)
Марихуаната не трябва да бъде поставяна на равно с другите наркотици. Защо?
1. Защото е само растение!
2. Не е вредна!
За това, спрете се с глупостите по адрес на марихуаната.
Нито ще започнеш да халюцинираш от нея, нито ще се пристрастиш, нито ще започнеш да вземаш наркотици.

Образовайте се малко, вместо по цял ден да затъпявате пред компютрите! Мислете реално и търсете истината, а не приемайте лъжата, само защото така Ви е втълпено! В момента, ние хората разполагаме с най-големият учебник - интернетът! Използвайте го!
Информация относно марихуаната има много! Просто трябва да седнете и да се разровите и да почетете малко.. Живота не е само ходене по чалготеките и напиване..


Господ е създал марихуаната, а човекът оръжията и алкохола. На кого вярваш?