PDA

View Full Version : всичко за косата..



Страници : [1] 2 3 4 5 6 7

FuCKkK13
06-16-2011, 13:02
знам, че има такава тема..но в нея се пише много малко..нека тук обсъждаме всичко за косата..всичко което сме изпробвали или мислим да пробваме,всичко което ни помага или което не ни помага..всички проблеми с косата като почнем от тънка коса до косопад и не знам какво още...дано темичката да се развие и да е полезна на всички които ги интересува... :)
за по бърз растеж : тривитаминол,хининова вода,домашни маски,ампули,фрикции с билки и др.
в домашните маски могат да се слагат: всякакви масла които действат добре на косата (бадемово,от пшеничен зародиш,кокосово,рициново масло и т.н.) стимулант за коса на Икаров..кисело мляко,жълтък,мед,оцет,ракия ,аспири,зехтин,газ,мас,хума, тривитаминол, различни ампули с витамини,чесън,лимон,пчеле прашец на прах..за др. не се сещам
стимулант за коса на Икаров 5-6лв.
бадемово масло 2-3лв. (2.50лв най-често)
масло от пшеничен зародиш 3.50лв-4.50лв
кокосово масло - 2-3лв.
срещу пърхот,косопад и за по-бърз растеж - Себорал Форте -2-3лв
хума - 2лв.
хининова вода 1лв-1.50лв
пчелен прашец - 100гр. 4 лв.
..др не се сещам..казвайте да добавям..и дано темата да се развие
:)

nescafecool
06-16-2011, 13:33
Как хумата ще е 2лв.. аз я зех за 35 ст 8-)

FuCKkK13
06-16-2011, 13:38
Как хумата ще е 2лв.. аз я зех за 35 ст 8-) ами зависи от грамажа.. :) .. тук тези мъничките..продполагам че мъничка си взела са 40 ст.

Rebirthing
06-16-2011, 14:13
Аз съм си взимала свръхпречистена био хума за 10 кинта :D , както и съм си взимала и такава по 60 ст. за 500 гр.

Не знам какво още мога да добавя към списъка, то почти всичко е изброено :).

Има няколко вида индийски билки които мога да добавя:

Касия - подранва косата и й придава блясък.
Нийм - против пърхут.
Брингараж - против косопад, заздравява косъма и подпомага бързия растеж :).

От "обикновените" билки, добри са косата са:

Розмарина - придава страхотен обем, блясък и подпомага растежа.
Липа и алое - заздравяват косъма.
Коприва - за растеж и против пърхут.


Иии още масла:

Масло от авокадо - изключително добро е, подхранва цялостно косата.
Масло от жожоба - придава блясък, обем и гъвкавост.
Масло от чаено дърво - може би най-доброто средство против пърхут.

kalpazanka
06-16-2011, 14:18
Известно време ползвах тези ампули за растеж- http://www.nisea-bg.com/produkti/%D0%B0%D0%BC%D0%BF%D1%83%D0%BB%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%B0/denise-pappa-reale-12ml.html /не съм убедена, че намерих точната снимка 8-) /
Определено си заслужават парите.
Хининов шампоан- също спомага за растежа и придава интересен нюанс на косата.

FuCKkK13
06-16-2011, 14:33
Аз съм си взимала свръхпречистена био хума за 10 кинта :D , както и съм си взимала и такава по 60 ст. за 500 гр.

Не знам какво още мога да добавя към списъка, то почти всичко е изброено :).

Има няколко вида индийски билки които мога да добавя:

Касия - подранва косата и й придава блясък.
Нийм - против пърхут.
Брингараж - против косопад, заздравява косъма и подпомага бързия растеж :).

От "обикновените" билки, добри са косата са:

Розмарина - придава страхотен обем, блясък и подпомага растежа.
Липа и алое - заздравяват косъма.
Коприва - за растеж и против пърхут.


Иии още масла:

Масло от авокадо - изключително добро е, подхранва цялостно косата.
Масло от жожоба - придава блясък, обем и гъвкавост.
Масло от чаено дърво - може би най-доброто средство против пърхут. Касия - от аптеката мога ли да си я купя ? .. и ако знаеш колко пари е г/д..

Rebirthing
06-16-2011, 14:54
Мне или поне аз не знам да се продава. Касия и другите индийски билки които съм изброила има в сайта на Хена Фокс :) както и в сайта Зоя.бг (но не всичките), май и в Мататама, но не съм сигурна.

koshtramba
06-16-2011, 15:02
Rebirthing, болно вманиачена си, в добрия смисъл!

Иначе да добавя - 3 супени лъжици бира, в 1 чаша вода. На къпана коса се втрива, изчакват се 15 мин. и се отмива с хладка вода. За блясък и подхранване :)

FuCKkK13
06-16-2011, 15:18
Rebirthing, болно вманиачена си, в добрия смисъл!

Иначе да добавя - 3 супени лъжици бира, в 1 чаша вода. На къпана коса се втрива, изчакват се 15 мин. и се отмива с хладка вода. За блясък и подхранване :) ами аз моята коса си я начупвам с бира и от личен опит да кажа че наистина прави хубава косата :) .. иначе мерси за отговора Rebirthing

julinkata3
06-16-2011, 16:46
Някой може ли да ми обясни как става сухото миене на косата?Четох го някъде и ще се радвам ако някой обясни как става тъй като косата ми се омазнява бързо,а след къпане се изправям.Мерси предварително :)

FuCKkK13
06-17-2011, 12:14
Някой може ли да ми обясни как става сухото миене на косата?Четох го някъде и ще се радвам ако някой обясни как става тъй като косата ми се омазнява бързо,а след къпане се изправям.Мерси предварително :) аз съм чувала да си миеш косата с хума, без шампоан да я обливаш , но не съм пробвала..също се сетих, че можеш преди да влезеш в банята да търкаш с хума косата или с бебешка пудра и после да се измиеш..а на хора с много мазна коса..може да се изкъпеш и после да подсушиш малко и пак да втриваш обикновена пудра в косата докато попие...но внимавай да не станеш беличка :D някой ползвал ли е това и доволни ли сте : http://shopit-up.ru/published/publicdata/B67596/attachments/SC/products_pictures/12136_big_enl.jpg

neeDaBosS
06-18-2011, 07:56
Здравейте и от мен :) Искам да ви питам,пробвали ли сте маската с майонеза? В бг мама я мернах някъде,значи изсипваш си на косата цяла майонеза Краси (от тия мъничките дето са по 1,50лв макс) Масажираш и стойш с нея 2/5 часа.Много ми се иска да пробвам,но незнам на какво ще мирише косата ми после 8-) Също така пробвате ли масаж на скалпа? Аз редовно като си легна сама си се масажирам :lol: :lol:

FuCKkK13
06-18-2011, 12:24
Здравейте и от мен :) Искам да ви питам,пробвали ли сте маската с майонеза? В бг мама я мернах някъде,значи изсипваш си на косата цяла майонеза Краси (от тия мъничките дето са по 1,50лв макс) Масажираш и стойш с нея 2/5 часа.Много ми се иска да пробвам,но незнам на какво ще мирише косата ми после 8-) Също така пробвате ли масаж на скалпа? Аз редовно като си легна сама си се масажирам :lol: :lol: да, пробвала съм .. няма значение каква ще е майонезата..косата става мекичка и хубава..все пак на всеки се отразява различно, но пробвай нищо не губиш..след шампоана на мен лично не ми миришеше...и може да стоиш колкото време имаш..пак ще има ефект..а масажиране на скалпа не мога да ти кажа..защото и аз го правя, но не съм редовна :oops: и не мога да ти кажа със сигурност.. но почти съм убедена..че ако си редовна има ефект :) .. можеш и преди баня да си правиш масаж един път с майонеза какти каза и я оставяш после като маска..и 1 път с масло някакво примерно бадемово..и да редуваш..но нали знаеш че масаж най-малко 5 мин .. :)

sladkish_14
06-18-2011, 12:53
Добре де, не ви ли се омазняват косите? Тези масла, това олио от майонезата, този зехтин? Не мислите ли, че е прекалено? Само майонеза остава да си сложа на главата :shock:

neeDaBosS
06-18-2011, 12:58
Моята коса попринцип е супер суха,така че нищо не губя.
Фък13,супер много обичам майонеза и незнам..как да изхабя 1 цялаааа кутия майонеза за косата :-o ами за мен? :( :( :lol:

FuCKkK13
06-18-2011, 17:48
Моята коса попринцип е супер суха,така че нищо не губя.
Фък13,супер много обичам майонеза и незнам..как да изхабя 1 цялаааа кутия майонеза за косата :-o ами за мен? :( :( :lol: :D ами ще си купиш по-голяма и ще ядеш докато стоиш с маската на главата :D :D ..sladkish_14 - ами ако косата ти е нормална - слагаш почти еднакъв брой изсушаващи и омазняващи съставки .. ако ти е мазна повече- изсушаващи, ако ти е суха - повече омазняващи и така.. :)

victoriassecret1
06-19-2011, 07:52
FuCKkK13, какви продукти за коса използваш и от кои си най-доволна? :)

titinkaa
06-19-2011, 08:09
От продуктите за растеж съм ползвала тривитаминола и Себорал форте и съм много доволна и от двете,макар че себорала не се препоръчва за сухи коси,защото ги прави още по сухи,но пък за сметка на това косата расте с него,от личен опит го казвам.Сега се каня да си купя ампули за коса на Денис,но нз точно кои са за растеж,ако някой знае нека каже. :)

kalpazanka
06-19-2011, 08:28
^Точно на предната страница съм ги постнала.
Така ще е, като четете по диагонал.

neeDaBosS
06-19-2011, 08:30
Сега ще правя една по-странна някой от нещата съм ги взела от оригиналната рецепта
2 с.л свинска мас
1 с.л оцет
2 аспирина
2 с.л мляко
2 жълтъка
2-3 капки газ

После ще кажа дали ми действа добре..малко се притеснявам от тая свинска мас :oops: :lol:

billytalent
06-19-2011, 08:35
Известно време ползвах тези ампули за растеж- http://www.nisea-bg.com/produkti/%D0%B0%D0%BC%D0%BF%D1%83%D0%BB%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%B0/denise-pappa-reale-12ml.html /не съм убедена, че намерих точната снимка 8-) /
Определено си заслужават парите.
Хининов шампоан- също спомага за растежа и придава интересен нюанс на косата.

Страшно доволна съм и аз от ампулите.
А трябва ли да се прави някаква почивка или мога редовно да си ги използвам? :)

Иначе си мажа косата с толкова много неща, но тривитаминола и тези ампули направиха чудеса с косата ми. 8-)

FuCKkK13
06-19-2011, 08:46
FuCKkK13, какви продукти за коса използваш и от кои си най-доволна? :) ами имам проф. маска за коса от фриз. салон, но не мога да ти кажа как се казва, защото е наливна..(нея я ползвам когато съм в почивка от домашните маски) а да кажа днеска ми е последния ден дето няма да правя маска - сряда почвам :grin: - почивах 3 седмици.. ползвам глис кюр - флуида за заплетени краища (лесно разресване)...доволна съм..ползвам крстали на cristian of roma с ув-филтър и ленено семе...ползвам Себорал Форте - за растеж и съм доволна..имам термозащитен продукт на alfaparf - този който пост-нах на по предната страница..ампули си купувам от време на време .. най-често Revalid, но и на Denise съм си купувала .. и от двете съм доволна..имах терапия за заплетени краища на AVON - крайно недоволна съм :o ..след баня си слагам на връхчетата на косата масло от пшеничен зародиш..домашни маски.. и мисля че е това :) :-)

titinkaa
06-19-2011, 08:59
На cristian of roma имам професионална маска за коса със сусамово семе,купих я от фризьорката ми и е 1л.Ползвам я вече 7-8 месеца и имам още за около месец-месец и половина.16лв беше,но си заслужава парите,а и е икономична,като я свърша ще си поръчам пак на тая марка само че с нещо друго да не е една и съща.

Значи ампулите са коса на Денис с пчелно млечице са за растеж?! :)

FuCKkK13
06-19-2011, 09:05
Известно време ползвах тези ампули за растеж- http://www.nisea-bg.com/produkti/%D0%B0%D0%BC%D0%BF%D1%83%D0%BB%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%B0/denise-pappa-reale-12ml.html /не съм убедена, че намерих точната снимка 8-) /
Определено си заслужават парите.
Хининов шампоан- също спомага за растежа и придава интересен нюанс на косата.

Страшно доволна съм и аз от ампулите.
А трябва ли да се прави някаква почивка или мога редовно да си ги използвам? :)

Иначе си мажа косата с толкова много неща, но тривитаминола и тези ампули направиха чудеса с косата ми. 8-) ами както с всяко нещо не трябва да се прекалява... прави почивки колкото ти смяташ..аз ампули си слагам по принцип като видя че трябва да си подсиля малко косата.. и си купувам примерно 10 ампули и така .. но най-често пролетта и есента :)

FuCKkK13
06-19-2011, 09:11
Сега ще правя една по-странна някой от нещата съм ги взела от оригиналната рецепта
2 с.л свинска мас
1 с.л оцет
2 аспирина
2 с.л мляко
2 жълтъка
2-3 капки газ

После ще кажа дали ми действа добре..малко се притеснявам от тая свинска мас :oops: :lol: спокойно ... и аз си слагам мас в маската .. и се отразява много добре..аз от сряда почвам и ще казвам какво слагам :-)

FuCKkK13
06-19-2011, 09:14
На cristian of roma имам професионална маска за коса със сусамово семе,купих я от фризьорката ми и е 1л.Ползвам я вече 7-8 месеца и имам още за около месец-месец и половина.16лв беше,но си заслужава парите,а и е икономична,като я свърша ще си поръчам пак на тая марка само че с нещо друго да не е една и съща.

Значи ампулите са коса на Денис с пчелно млечице са за растеж?! :) ами да..аз съм си купувала..от тях и бях доволна..но аз най-вече ги взех за подсилване на косата :) ...като ходя на море и нямам време да правя домашни маски ще си взема тази която ти ползваш :)

eatshitsfuckinbitchezhah
06-19-2011, 09:39
Срещу омазняване разбъркайте 1 яйце с 50 г. кисело мляко и нанесете върху вече измитата коса. Останете с маската 5 минути и отмийте с хладка вода. Хладката вода е задължителна, тъй като с гореща белтъкът на яйцето ще се пресече и ще остане в косата.

някой да си е правил тази маска или, ако може, да ми препоръчате друга пак против омазняване?

FuCKkK13
06-19-2011, 09:53
Срещу омазняване разбъркайте 1 яйце с 50 г. кисело мляко и нанесете върху вече измитата коса. Останете с маската 5 минути и отмийте с хладка вода. Хладката вода е задължителна, тъй като с гореща белтъкът на яйцето ще се пресече и ще остане в косата.

някой да си е правил тази маска или, ако може, да ми препоръчате друга пак против омазняване? и двете неща ги слагам в маската (от яйцето само жълтъка) .. ами това са изсушаващи продукти..както хумата,оцета,ракията.. ако ти е много мазна косата можеш към тази маска да прибавиш и оцет..но за да не ти се изсуши много ..можеш да сложиш малко бадемово масло.. и маската ще ти е кисело мляко,оцет,жълтък и малко бадемов масло..от яйцето слагай само жълтъка, защото той е полезен за косата.. :)

neeDaBosS
06-19-2011, 10:35
Майко мила,сега излизам от банята..Е няма такова животно като тая свинска мас.Повече от ужасен мирис,не изтърпях и 30 минути и влязох в банята.Имах чувството,че ще се издрайфам честно. :-o Между другото тривитаминола ми е свършил :( Намерих някакво ризиново масло,ноо..е от 2004г. nice,a? 8-) В прочем последно време все си мисля,че тормозя много косата си.Значи домашна маска,шампоан,премиване с билки,балсам,маска,още една маска от друг вид.Като изляза я подсушавам и слагам хин.вода в корените.После бадемово масло и в корените и в крайщата,после един балсам за лесно разресване на Евтерпа,след което онова розовото на Лореал.А и да не забравяме спрея на глис от серията 19 repair.Имам чувството,че твърде много я клепам :o

FuCKkK13
06-19-2011, 11:04
Майко мила,сега излизам от банята..Е няма такова животно като тая свинска мас.Повече от ужасен мирис,не изтърпях и 30 минути и влязох в банята.Имах чувството,че ще се издрайфам честно. :-o Между другото тривитаминола ми е свършил :( Намерих някакво ризиново масло,ноо..е от 2004г. nice,a? 8-) В прочем последно време все си мисля,че тормозя много косата си.Значи домашна маска,шампоан,премиване с билки,балсам,маска,още една маска от друг вид.Като изляза я подсушавам и слагам хин.вода в корените.После бадемово масло и в корените и в крайщата,после един балсам за лесно разресване на Евтерпа,след което онова розовото на Лореал.А и да не забравяме спрея на глис от серията 19 repair.Имам чувството,че твърде много я клепам :o ами свинската мас като я стопиш не трябва много да я топлиш, защот почва да мирише на гранясало :? .. а и да...колкото и почивки да правиш това което си описала е според мен прекалено много..то грижи..ама от толкова много ще вземат да имат обратен ефект..слагай само домашна маска от маските..това с билките може да го правиш през почивките от домашни маски..като почиваш от домашни маски слагай едната от др. които слагаш и отмивай с билки..просто толкова неща не е много хубаво..аз сега бях в почивка и слагах купена маска,себорал форте и масло от пшеничен зародиш по краищата..като правя домашни маски същото, но без купената маска..и от време на време и аз слагам това на глис.. имам го същото :)

neeDaBosS
06-19-2011, 11:07
Как да я топя? :О Бях си взела от село няколко шишета и направо изсипах нищо не съм топила .. ;дд аз попринцип не почивам от маските.Почивах когато главно правех с тривитаминол,но от доста време не съм почивала

FuCKkK13
06-19-2011, 11:35
Как да я топя? :О Бях си взела от село няколко шишета и направо изсипах нищо не съм топила .. ;дд аз попринцип не почивам от маските.Почивах когато главно правех с тривитаминол,но от доста време не съм почивала ами моята е една такава малко твърда и я топя... ми не знам..понякога свинската мас мирише така..защо не си вземеш др. :)

billytalent
06-19-2011, 12:17
Как изобщо я отми тази мас? Аз преди си бях добавила в маската и една седмица косата ми беше ужасна. По-добре бадемово масло...

neeDaBosS
06-19-2011, 12:29
Ами още като се намазах разбрах,че няма да я бъде тая и влязох направо в банята.Сигурно 4-5 пъти обилно шампоан да съм сложила..и имам чувството,че пак мирише.Напоследък направо не издържам на миризмите от разните му оцети и глупости.Чак ми се повдига,че и косата ми след това вони ужасно.Май ще спирам вече с домашните маски,ще си купя само тривитаминол и ще го втривам в корените.Също така се колебая между ампулите на Денис и тези на Урти Комплекс..някой нещо мнение?

sladkish_14
06-19-2011, 12:33
Интересно, че FuCKkK13 си направи тема за косата и предвид нейният опит, който тя твърди, че има с поддържането на косата НЕ знае, че:

1. Ако искаш да помогнеш на момичетата им сподели, ЧЕ свинската мас се топи във всеки случай, дори да не бъде обезсолявана!
2. Най-важното за косата е свинската мас ДА БЪДЕ обезсолена. Както би трябвало да знаете, солта влияе много изтощаващо за косата и я прави суха, затова след море косите ни са изтощени.
Обезсоляването става така:
Взема се известно количество свинска мас /напр. 1 ч.ч./ и се слага в съд с повече вода. Слага се да заври и се засичат 30 мин след завирането. Изчаква се да изстине хубаво, така че да се втвърди отново маста и се обира с лъжица- самата мас става като капак върху водата. Маста е вече съвсем обезсолена- солта е заминала във водата.
Чак тогава маста се слага в маската с конските витамини. Ако не го направите по един от двата начина няма да има никакъв положителен ефект върху косата ви. Маста никога не се слага в твърдо агрегатно състояние!!! Винаги трябва да е течна ;) , защото иначе се получава онзи гаден ефект, който се е получил при две от момичетата, косата едва се измива и става мазна, и отвратителна.

neeDaBosS
06-19-2011, 12:46
От майка ми знам,че се топеше някак си ама кой да се сети да го направи..както и да е добре,че си измих косата веднага.Да ви попитам сега,вие имате ли проблеми с мириса на продуктите? В смисъл..като смеся всичко и става просто някаква каша.Преди беше някаква лека миризма,но днес..необяснимо гадно миришеше.

FuCKkK13
06-19-2011, 13:43
Интересно, че FuCKkK13 си направи тема за косата и предвид нейният опит, който тя твърди, че има с поддържането на косата НЕ знае, че:

1. Ако искаш да помогнеш на момичетата им сподели, ЧЕ свинската мас се топи във всеки случай, дори да не бъде обезсолявана!
2. Най-важното за косата е свинската мас ДА БЪДЕ обезсолена. Както би трябвало да знаете, солта влияе много изтощаващо за косата и я прави суха, затова след море косите ни са изтощени.
Обезсоляването става така:
Взема се известно количество свинска мас /напр. 1 ч.ч./ и се слага в съд с повече вода. Слага се да заври и се засичат 30 мин след завирането. Изчаква се да изстине хубаво, така че да се втвърди отново маста и се обира с лъжица- самата мас става като капак върху водата. Маста е вече съвсем обезсолена- солта е заминала във водата.
Чак тогава маста се слага в маската с конските витамини. Ако не го направите по един от двата начина няма да има никакъв положителен ефект върху косата ви. Маста никога не се слага в твърдо агрегатно състояние!!! Винаги трябва да е течна ;) , защото иначе се получава онзи гаден ефект, който се е получил при две от момичетата, косата едва се измива и става мазна, и отвратителна. всичко това го знам.. това че не съм споменала не означава че не го знам .. а и аз казах че си топя мастта - защо да не го знам :? .. и както виждаш нямам проблем с мастта - което означава, че знам всичко казано от теб..а и направих темата взаимно да си помагаме - не съм казала че знам всичко за косата-никой не може да знае всичко за косата, все пак човек се учи през целия си живот :) , но знам доста неща :)

FuCKkK13
06-20-2011, 17:24
ей забравихме темичката...

neeDaBosS
06-20-2011, 17:52
Аз вече реших,ще я премивам само с лайка и майчин лист 8-) И само за балслам ще слагам 1-2 яйца докато съм в банята...

FuCKkK13
06-20-2011, 19:09
Аз вече реших,ще я премивам само с лайка и майчин лист 8-) И само за балслам ще слагам 1-2 яйца докато съм в банята... ами добре..само да ти кажа, че лайката изсветлява косата..аз сряда ще си правя маска с тривитаминол, но си купих и кокосово масло - ще споделя добре ли ми се е отразило на косата :-)

neeDaBosS
06-20-2011, 19:30
хих,това не ме плаши ;д косата ми е пребоядисвана сигурно 1470923898742 пъти с черна къна така,че силно се съмнявам да ми изсветли косата :lol: споделяй после наблюдения от кокосовото масло..края на седмицата се очертава да си купя тривитаминол,ампули урти-комплекс и още нещо..може да е или кокосово масло или бадемово ..че ми свърши ;д както и стимулант за коса на икаров :P

FuCKkK13
06-20-2011, 21:33
хих,това не ме плаши ;д косата ми е пребоядисвана сигурно 1470923898742 пъти с черна къна така,че силно се съмнявам да ми изсветли косата :lol: споделяй после наблюдения от кокосовото масло..края на седмицата се очертава да си купя тривитаминол,ампули урти-комплекс и още нещо..може да е или кокосово масло или бадемово ..че ми свърши ;д както и стимулант за коса на икаров :P естествено, че ще споделя..аз сега стимулант за коса на икаров нямам.. имам кокосово,бадемово и масло от пшеничен зародиш и ми стигат :D .. като свършат ще си взема стимулант за коса на Икаров, че от 2 месеца някъде нямам :)

TheFuck
06-20-2011, 21:52
Здравейте и от мен :) По принцип косата ми е чуплива/къдрава/непокорна и не подлежи на дресировка. За да я укротявам максимално, използвам течни кристали на Victoria (има ги в ДМ), хининова вода, един страхотен серум за къдрици, който открих наскоро - на BioPharma и това, което препоръчвам с две ръце - минерално олио на Saphir !!
Единствената маска, която си правя е с жълтък и витамин А :)

neeDaBosS
06-21-2011, 06:59
^Здрасти,ще споделиш ли каква е тази маска? :) Отразява ли се добре на косата ти?
Оф ма*ка му..много мразя така да става.Слагам един милион неща (флуиди) уж косата ми да стои правя (и след като съм я минала перф. с пресата) и на другия ден приличам на разплетена кошница !!! :-x 8-) Препоръчайте ми нещо :-o

LudotoDevoiche
06-21-2011, 07:44
Имам няколко въпроса:
1. Ампулите на Денис къде мога да ги намеря ? Търсих вече в няколко аптеки и козметични магазини и все не ги намирам... (От София съм)
2. В оригиналната маска с тривитаминол се слага газ... За какво помага той ?
3. Наистина ли това Себорал Форте изсушава косата (аз съм със суха коса) ии кой от двата трябва да си взема за по-бърз разтеж (синия или червения) ?

neeDaBosS
06-21-2011, 07:51
Имам няколко въпроса:
1. Ампулите на Денис къде мога да ги намеря ? Търсих вече в няколко аптеки и козметични магазини и все не ги намирам... (От София съм)
2. В оригиналната маска с тривитаминол се слага газ... За какво помага той ?
3. Наистина ли това Себорал Форте изсушава косата (аз съм със суха коса) ии кой от двата трябва да си взема за по-бърз разтеж (синия или червения) ?
При нас в аптеките ги има..2-3 капки газ - за блясък ако е с изтекъл срок на годност мирише по - слабо. Купува се от железария или евентуално магазин за домашни потреби.Обаче ако си с руса коса (обезцветена) ще ти изгори малко или много косата..за себорал форте незнам.Иаз ще чакам отговор,заинтригува ме.

LudotoDevoiche
06-21-2011, 08:01
neeDaBosS , а ти от къде си ? :D

FuCKkK13
06-21-2011, 08:13
^Здрасти,ще споделиш ли каква е тази маска? :) Отразява ли се добре на косата ти?
Оф ма*ка му..много мразя така да става.Слагам един милион неща (флуиди) уж косата ми да стои правя (и след като съм я минала перф. с пресата) и на другия ден приличам на разплетена кошница !!! :-x 8-) Препоръчайте ми нещо :-o защо не си вземеш някое кремче..не мога да ти препоръчам, защото аз не ползвам (косата ми стои и къдрава и права :grin: ДО СЛЕДВАЩОТО ИЗМИВАНЕ) или да си сложиш пияна на мокра коса, но не много, за да не сти стане на клечки .. ами някой друг да ти помогне, защото аз рядко си изправям косата, а както ти казах тя си стои както й кажа :D

FuCKkK13
06-21-2011, 08:19
Имам няколко въпроса:
1. Ампулите на Денис къде мога да ги намеря ? Търсих вече в няколко аптеки и козметични магазини и все не ги намирам... (От София съм)
2. В оригиналната маска с тривитаминол се слага газ... За какво помага той ?
3. Наистина ли това Себорал Форте изсушава косата (аз съм със суха коса) ии кой от двата трябва да си взема за по-бърз разтеж (синия или червения) ?
При нас в аптеките ги има..2-3 капки газ - за блясък ако е с изтекъл срок на годност мирише по - слабо. Купува се от железария или евентуално магазин за домашни потреби.Обаче ако си с руса коса (обезцветена) ще ти изгори малко или много косата..за себорал форте незнам.Иаз ще чакам отговор,заинтригува ме. ами от аптеките явно просто не си попаднала на такава която да има..а ако другите аптеки са ти много на далече, защо не кажеш да ти донесат - едва ли ще ти откажат... извинявай, но не съм от София и не мога да ти кажа точен адрес..за газта neeDabosS ти каза..себорал форте изсушава косата, но има ефект..аз ти препоръчвам червения..а ако толкова ти е суха косата, си слагай масло по краищата (от пшеничен зародиш ти препоръчвам, защото помага за цъфтежи, а сухите коси по принцип цъфтят :) ) .. ами дано съм ти помогнала :-)

LudotoDevoiche
06-21-2011, 08:48
FuCKkK13 , а каква всъщност е разликата между червения и синия Себорал ? :-o

FuCKkK13
06-21-2011, 09:53
FuCKkK13 , а каква всъщност е разликата между червения и синия Себорал ? :-o ами значи синия е - себорал, а червения - себорал форте... по принцип това е доста силен препарат и се предписва от лекар - предимно за косопад, но влияе и на пърхот и за растеж..значи синия себорал може без предписание, а червения ти трябва предписание от лекар (но никой в аптеката няма да ти го иска и можеш най-спокойно да си го купиш) .. синия себорал е по лек.. и за това не се предписва от лекар..а червения е по силен и за това се предписва....и ако искаш 1-во опитай със синия.. и тогава червения...въпреки, че на мен ми харесва по-вече червения т.е Себорал Форте..по логиката, че е по-силен съдя може би че е по-ефикасен..не знам..пробвай ако искаш 1-во синия - по лекия и после червения по-силния..и вече сама си реши кой да използваш, но аз съм твърдо ЗА чрвения :)

LudotoDevoiche
06-21-2011, 09:59
Благодаря за отговора :-)

rebeccaa
06-21-2011, 10:06
Искам да попитам кой продукт е най-добър за оформяне на къдрици и дали е издръжлив ?

FuCKkK13
06-21-2011, 10:06
Благодаря за отговора :-) няма проблем :-) .. ако има още нещо питай..а и ако си купиш да споделиш дали си доволна :)

FuCKkK13
06-21-2011, 10:25
Искам да попитам кой продукт е най-добър за оформяне на къдрици и дали е издръжлив ? ами нека някой друг да ти отговори, защото по принцип както споменах по-горе моята коса седи както й кажа :D и не използвам кой знае какви продукти..зависи какво искаш.. мисля че глис имаха някакво спрейче за къдрици - от глис по принцип съм доволна и мисля че ще е хубаво.. също така Лореал имат активатор за къдрици за който съм чувала много добри отзиви..но нека и другите момичета да ти помогнат.. :)

neeDaBosS
06-21-2011, 10:33
Искам да попитам кой продукт е най-добър за оформяне на къдрици и дали е издръжлив ?
http://evterpa.eu/sp_products2.html 2рият.Прекрасен е..май си го взех за 2.30лв.Мирише наистина много хубаво,не втвърдява косата,а обратното прави я много мекичка и хубава.Къдриците са доса добре подчертани и подредени,изглеждат супер естествено.Има и още доста продукти,но това е евтино и съм много доволна и нямам причина да го сменям.

victoriassecret1
06-21-2011, 10:59
Ако може съвет: Косата ми е на етажи и искам да се подстрижа на черта, но най-горния етаж ми е късичък и трябва да си отрежа няколко сантиметра от косата. Дали да се подстрижа и да започвам с маските за растеж, за да дръпне или да я оставя безформена и стърчаща докато не дръпне повече и чак тогава да се подстригвам, за да не стана съвсем къса ?

FuCKkK13
06-21-2011, 11:08
Ако може съвет: Косата ми е на етажи и искам да се подстрижа на черта, но най-горния етаж ми е късичък и трябва да си отрежа няколко сантиметра от косата. Дали да се подстрижа и да започвам с маските за растеж, за да дръпне или да я оставя безформена и стърчаща докато не дръпне повече и чак тогава да се подригвам, за да не стана съвсем къса ? ами зависи..ако сега има нужда от подстригване - сега..ако няма започни СЕГА с маските, да дръпне по-бързо, да я подстрижеш и да не ти е толкова къса и после пак си прави маски .. :)

LudotoDevoiche
06-21-2011, 11:09
victoriassecret1 , изчакай да ти порасне повече :)

victoriassecret1
06-21-2011, 11:16
Поизгоряла е от пресата. :(
Но все си мисля, че ако е на черта, по-бързо ще порасте понеже е равна от всякъде... пък и много ми харесва прическата, исках и промяна.

П.С благодаря за бързите отговори. :-)

FuCKkK13
06-21-2011, 11:36
Поизгоряла е от пресата. :(
Но все си мисля, че ако е на черта, по-бързо ще порасте понеже е равна от всякъде... пък и много ми харесва прическата, исках и промяна.

П.С благодаря за бързите отговори. :-) ами ако е малко изгоряла можеш да изчакаш, но започни от сега с маските.. и както и да е подстригана косата расте еднакво :D :)

TheFuck
06-21-2011, 13:07
neeDaBosS маската е простичка и лично аз съм доволна от нея. Когато косата ми беше дълга, слагах 3 жълтъка, за да може да я обхване цялата, сега като е къса и 1 ми стига. В жълтъците капваш 10 капки витамин А и стоиш така 15-20 минути :) После обаче я измии МНОГО, защото миризмата не е особено приятна, лично на мен ми се повдига от миризма на жълтъци :D
Успех :-)

FuCKkK13
06-21-2011, 14:03
neeDaBosS маската е простичка и лично аз съм доволна от нея. Когато косата ми беше дълга, слагах 3 жълтъка, за да може да я обхване цялата, сега като е къса и 1 ми стига. В жълтъците капваш 10 капки витамин А и стоиш така 15-20 минути :) После обаче я измии МНОГО, защото миризмата не е особено приятна, лично на мен ми се повдига от миризма на жълтъци :D
Успех :-) :D :D :D не само на теб ..да жълтъка е много полезен за косата и някой път като нямам много време да стоя с маска ще си направя тази :)

titinkaa
06-21-2011, 14:47
И аз съм за червения себорал,аз само него ползвам.
А това за косата за да стои права,аз препоръчвам спрея на Сайъс против изгаряне от сешоари,преси и т.н.,той също е и за да запази косата права,при мен действа,пробвай.

pressiana
06-21-2011, 15:48
Някой може ли да ми препоръча нещо против накъсване на краищата? :)

FuCKkK13
06-21-2011, 16:03
Някой може ли да ми препоръча нещо против накъсване на краищата? :) къса ти се косата и цъфти така ли..? а и в следствие на какво се е получило ? :)

neeDaBosS
06-21-2011, 16:30
Ей,хрумна ми една идея .. искате ли да пускаме снимки на косата си ПРЕДИ да позлваме каквито и да е продукти и СЛЕД за да се види всъщност какъв ефект има.После казваме какво сме ползвали било то домашни маски,ампули и тем подобни 8-)

pressiana
06-21-2011, 16:43
FuCKkK13, косата ми е суха. Не е от най-сухите, но кичурите ми покрай ушите, където е най-слабата коса, за леко нацъфтели. Не я изправям, само я духвам със сешоар леко след къпане. Не се омазнява. Мия я 2 пъти седмично, но въобще не изглежда мазна, дори леко. Скалпът ми е леко сухичък. Обаче аз си я харесвам косата, защото по-добре суха, отколкото мазна...

FuCKkK13
06-21-2011, 17:27
FuCKkK13, косата ми е суха. Не е от най-сухите, но кичурите ми покрай ушите, където е най-слабата коса, за леко нацъфтели. Не я изправям, само я духвам със сешоар леко след къпане. Не се омазнява. Мия я 2 пъти седмично, но въобще не изглежда мазна, дори леко. Скалпът ми е леко сухичък. Обаче аз си я харесвам косата, защото по-добре суха, отколкото мазна... точно това е проблема, че косата ти е твърде суха..ще ти препоръчам домашни маски с повече масла..след баня си купи масло от пшеничен зародиш - то помага за цъфтежа и го мажи по краищата, а ако ти е много суха почти по цялата коса, но все пак недей в корените..колкото може по-малко използвай сешоар и преса..сега и вземи връхчетата малко да живне и започвай с маските..също така, ползвай някакъв флуид - те малко или много освежават косата и няма да ти е толкова суха, препоръчвам ти Глис Кюр.. в маските забравих да ти кажа, че мжеш да слагаш масло от пшеничен зародиш,бадемово масло,жожоба,кокосово..може ш да си купиш и стимулант за коса на Икаров... и естествено маските да нямат само масла, защото да не вземе от суха да стане мазна..ако нямаш масла можеш да сложиш зехтин.. сложи примерно жълтък,ракия,зехтин и някакво масло .. ако има нещо питай :-)

FuCKkK13
06-21-2011, 17:31
Ей,хрумна ми една идея .. искате ли да пускаме снимки на косата си ПРЕДИ да позлваме каквито и да е продукти и СЛЕД за да се види всъщност какъв ефект има.После казваме какво сме ползвали било то домашни маски,ампули и тем подобни 8-) СЪГЛАСНА :grin: .. който е съгласен да казва и да пускаме снимки...само че имам един проблем..имам от преди 2/3 дни снимка на косата, от около преди 3 месеца, но по-натам нямам...просто преди не съм си снимала косата и нямам стари снимки на които не съм си правила маски на косата :( извинявам се, но вие пускайте..и защо никой не казва това което сме му препоръчали дали му помага ? - казвайте това което ви е помогнало от съветите на всички в темата, но и това което не ви се е отразило добре.. айде neeDaBosS тъй като ти даде идеята пускай 1-ва :D :-) :-) :-)

pressiana
06-21-2011, 17:32
Аз ѝ взех връхчетата. не си я представяй няква супер нацъфтяла, просто в тази област е такава. Иначе е здрава. Имам 2 спрея на Глис Кюр.
Кристали да купувам ли? Имах преди, но не знам какъв ефект са имали. Като че ли беше добре с тях.
Каква е цената на маслото от пшеничен зародиш? В аптеките ли да го търся? Иии за тази маска .. колко често и в какви количества да са отделните продукти?

Мерси за всичко. :-)

victoriassecret1
06-21-2011, 17:37
Тези трикчета ми харесаха и мисля да ги опитам:

Кафе за хубава коса - по-лъскава и блестяща коса само за минути. Направете силна чаша кафе и я оставете да поизстине. Втрийте напитката в косата си и оставете да подейства 20 минути. Изплакнете с топла вода.

Картофена вода
Не изхвърляйте водата, в която сте варили картофите. Използвайте я след като сте измили косата с шампоан. Полейте я и изплакнете.

Лук за здрава коса
Следващото трикче е за тези, които не се притесняват, че косата им ще мирише съвсем леко на лук, но затова пък не само ще расте по-бързо, но и ще е истински здрава и блестяща. Пасирайте една глава кромид лук. Изсипете я в опаковката на шампоана, който ползвате. Разклатете и оставете така приготвената смес да престои 15 дни, след което използвайте като обикновен шампоан.


Знам, че картофената вода е полезна за ноктите, но не знаех за косата. Било за растеж. Някой да е чувал за тях?

FuCKkK13
06-21-2011, 17:42
Аз ѝ взех връхчетата. не си я представяй няква супер нацъфтяла, просто в тази област е такава. Иначе е здрава. Имам 2 спрея на Глис Кюр.
Кристали да купувам ли? Имах преди, но не знам какъв ефект са имали. Като че ли беше добре с тях.
Каква е цената на маслото от пшеничен зародиш? В аптеките ли да го търся? Иии за тази маска .. колко често и в какви количества да са отделните продукти?

Мерси за всичко. :-) няма проблем :-) ами кристали не ти препоръчвам, защото все пак са химия - маслото от пшеничен зародиш ще ги замества - за това и ти го препоръчах..обикновено кристалите са против цъфтеж на косата и маслото има такова действие.. за това си вземи маслото, а не кристали, защото всичката химия която слагаме на косата си вреди малко или много..ама масло от пшеничен зародиш ти препоръчвам на Икаров - около 3.50 - 4 лв. най-много е.. да в обикновена аптека си го вземи..към маската ако искаш можеш да сложиш и тривитаминол, ако си привърженичка на тази маска..ами маската ако слагаш тривитаминол може да стане така - зехтин,ракия или водка,тривитаминол,жълтък и някакво масло..ами за пропорциите трябва да ми кажеш каква дължина ти е г/д. косата.. и един път в седмицата е достатъчно, въпреки че аз съм си правеля понякога и п два пъти в седмицата, но един е напълно достатъчен.. :)

pressiana
06-21-2011, 17:47
16-17 сантиметра под раменете е. :)

FuCKkK13
06-21-2011, 17:52
16-17 сантиметра под раменете е. :) ами значи ти е дългичка.. значи един жълтък, ракия или водка 1сп.л. тривитаминол 1-2 сп.л (ако си решила да слагаш) .. зехтин 1сп.л и някво масло примерно бадемово 2сп.л .. ако видиш че косата ти става малко п мазна от колкото искаш сложи и хума.. но мисля че с 2 изсушаващи и 3 омазняващи за суха коса е добре.. :)

neeDaBosS
06-21-2011, 17:54
Ето снимки,извинявам се обаче тези са от 2-3 месеца :(
Намерих единствено тази която с супер зле,но колкото да видите каква ми беше изгоряла и къса косата
http://www.prikachi.com/images/145/3479145k.jpg без да ми гледате пижамата :Д

И ето СЛЕД маските;
ГОРЕН ПЛАСТ КОСА http://www.prikachi.com/images/146/3479146z.jpg
ДОЛЕН ПЛАСТ КОСА http://www.prikachi.com/images/147/3479147W.jpg

ЦЯЛАТА КОСА; http://www.prikachi.com/images/158/3479158G.jpg
http://www.prikachi.com/images/160/3479160E.jpg
http://www.prikachi.com/images/587/3369587p.jpg

Пак казвам,снимките са малко стари..в момента е около 62см дълга 8-)

FuCKkK13
06-21-2011, 17:54
Тези трикчета ми харесаха и мисля да ги опитам:

Кафе за хубава коса - по-лъскава и блестяща коса само за минути. Направете силна чаша кафе и я оставете да поизстине. Втрийте напитката в косата си и оставете да подейства 20 минути. Изплакнете с топла вода.

Картофена вода
Не изхвърляйте водата, в която сте варили картофите. Използвайте я след като сте измили косата с шампоан. Полейте я и изплакнете.

Лук за здрава коса
Следващото трикче е за тези, които не се притесняват, че косата им ще мирише съвсем леко на лук, но затова пък не само ще расте по-бързо, но и ще е истински здрава и блестяща. Пасирайте една глава кромид лук. Изсипете я в опаковката на шампоана, който ползвате. Разклатете и оставете така приготвената смес да престои 15 дни, след което използвайте като обикновен шампоан.


Знам, че картофената вода е полезна за ноктите, но не знаех за косата. Било за растеж. Някой да е чувал за тях? с кафе съм пробвала, но утайката и си я слагах в маската..невероятно, но ми се отрази доста добре...това за лука го знам, но все още не съм пробвала, а и мн мн не понасям миризмата на лук за това може да се въздържа..а това за картофите признавам.. и аз не го знам - макар че съм навита да пробвам... мерси че сподели :-)

FuCKkK13
06-21-2011, 18:00
Ето снимки,извинявам се обаче тези са от 2-3 месеца :(
Намерих единствено тази която с супер зле,но колкото да видите каква ми беше изгоряла и къса косата
http://www.prikachi.com/images/145/3479145k.jpg без да ми гледате пижамата :Д

И ето СЛЕД маските;
ГОРЕН ПЛАСТ КОСА http://www.prikachi.com/images/146/3479146z.jpg
ДОЛЕН ПЛАСТ КОСА http://www.prikachi.com/images/147/3479147W.jpg

ЦЯЛАТА КОСА; http://www.prikachi.com/images/158/3479158G.jpg
http://www.prikachi.com/images/160/3479160E.jpg
http://www.prikachi.com/images/587/3369587p.jpg

Пак казвам,снимките са малко стари..в момента е около 62см дълга 8-) доста ти се е подобрила .. от колко време правиш маски ? .. и снимката на долен пласт коса къдричката много ми хареса :grin: с какво си я направила.. ей сега и аз ще пусна снимки :-)

titinkaa
06-21-2011, 18:06
И аз ще кача снимки,но утре,като си измия и пооправя косата. :)

FuCKkK13
06-21-2011, 18:07
и между другото косата на последната снимка ти е прекрасна :grin: ..
ето и от мен:
http://www.prikachi.com/images/237/3459237n.jpg - преди 3 месеца г/д.
http://www.prikachi.com/images/214/3479214v.jpg - преди 2/3 дни :) :-)

FuCKkK13
06-21-2011, 18:08
И аз ще кача снимки,но утре,като си измия и пооправя косата. :) чакамее :grin: :-)

neeDaBosS
06-21-2011, 18:20
Попринцип косата си ми е адски къдрава,когато стане на масури изобщо не личи,че е дълга :x направих я къдричката с молив..тогава преди това се бях изправила..имаш уникална коса 8-) Много обичам руси къдрави коси :P моята беше до кръста преди 2 години някъде,но сслед това се подстригах до ушите САМА както виждате на 1вата снимка..и да :lol:

FuCKkK13
06-21-2011, 18:28
Попринцип косата си ми е адски къдрава,когато стане на масури изобщо не личи,че е дълга :x направих я къдричката с молив..тогава преди това се бях изправила..имаш уникална коса 8-) Много обичам руси къдрави коси :P моята беше до кръста преди 2 години някъде,но сслед това се подстригах до ушите САМА както виждате на 1вата снимка..и да :lol: :D .. мерси :-) тя моята е по скоро чуплива..ами и аз съм си правила с молив 2/3 кичура, но бяха тънички, а твоя повече ми харесва :( .. някой ден като реша ще я направя да видим на какво ще заприличам :D .. а да добавя в маските за коса можете да слагате пчелен прашец на прах, но аз го ям понеже е полезен и за имунната система :) ..мен ме е жал дълга коса така да се реже..твоята много ми харесва и като е била дълга е била уникална (не че сега не е ) но имам мания към дълги, черни коси и ако са къдрави супер .. ВСЕКИ КАКВОТО СИ НЯМА ТОВА ИСКА :D :D :D

neeDaBosS
06-21-2011, 18:31
О,да опредлеено ! Ако намеря снимка на дългата си коса .. ще сложа :-) Сега целта ми е такава,да стигне пак до гърба,просто къси коси не ми ходят.. :-o

FuCKkK13
06-21-2011, 18:37
О,да опредлеено ! Ако намеря снимка на дългата си коса .. ще сложа :-) Сега целта ми е такава,да стигне пак до гърба,просто къси коси не ми ходят.. :-o ох да..за жалост и аз съм стигнала до този извод..всъщност на мен ми отива и с къса и с дълга коса, но повече се харесвам с дълга, а и всички казват, че с дълга ми е най-добре.. дано да намериш .. очите ще ми останат в монитора :D .. ето това някой пробвал ли го е: Красива коса ще имате, ако подхранвате корените и със зеле. Пригответе си лосион, като смесите равни части семена от зеле и от магданоз, отделите 2 чаени лъжички от сместа, сипете ги в термоса и ги залеете с 300 мл вряща вода. Оставете настойката да престои 6 часа.
След това я прецедете, смесете я с 1/2 чаена чаша пресен сок от зеле и съхранявайте в хладилника.
Втривайте този лосион в кожата на главата 30 минути преди миене. по принцип знам, че зелето е полезно за косата и сега се чудя дали да направя този лосион .. ако някой е пробвал да свирка :D .. ох нещо ми е много забавно - извинявам се :oops:

pressiana
06-21-2011, 18:39
Мерси много. :-)
Бду, имаш хубава коса. Също и neeDaBosS. :)

FuCKkK13
06-21-2011, 18:45
Мерси много. :-)
Бду, имаш хубава коса. Също и neeDaBosS. :) ох извинявай, но сега се сетих.. за твоята коса много полезен ще е медът.. слагай 1 сп.л към маската.. а и мерси :-)

neeDaBosS
06-21-2011, 18:49
Ето я бее 8-) тука не съм боядисана,изглежда някаква опърпана защото съм захванала горния слой,но все пак :smt007
http://www.prikachi.com/images/395/3479395p.jpg ще потърся и още,щото на тая изобщо не се вижда :-x

FuCKkK13
06-21-2011, 18:55
Ето я бее 8-) тука не съм боядисана,изглежда някаква опърпана защото съм захванала горния слой,но все пак :smt007
http://www.prikachi.com/images/395/3479395p.jpg ще потърся и още,щото на тая изобщо не се вижда :-x :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: .. бтв. тука ми се струваш много мъничка и с тая голяма коса :-) и аз искам :( :D

LudotoDevoiche
06-21-2011, 19:30
FuCKkK13 , този пчелен прашец на прах от къде и на каква цена е ?

...бтв имаш уникалнааа коса :) Ти също neeDaBosS :)

FuCKkK13
06-21-2011, 19:46
FuCKkK13 , този пчелен прашец на прах от къде и на каква цена е ?

...бтв имаш уникалнааа коса :) Ти също neeDaBosS :) мерси :-) .. ами пчелния прашец не е на прах, ами на нещо като топченца..от ветеринарна аптека..аз 100гр. си ги взех за 4лв. но то идва доста, ако го ядеш като мен се взима по половин ЧАЕНА (т.е от тези мъничките) лажичка на ден..аз моето го взех преди 2 месеца и още не е стигнало половината.. а в маската ще слагаш по една сп.л (ако го слагаш в маската) и ще си го трошиш на някаква хартийка и така..но прави или едното или другото - просто за да не се пренаситиш... :)

LudotoDevoiche
06-21-2011, 20:03
А как се отразява на косата ? :-o Предполагам е за подхранване ?

FuCKkK13
06-21-2011, 20:11
А как се отразява на косата ? :-o Предполагам е за подхранване ? ами като цяло да..и е подходящ за изтощена и суха коса.. можеш да си направиш маска с майонеза и пчелен прашец.. разбъркваш и стоиш около 1/2 часа..колкото си решиш и за 30 мин. ще има ефект.. :)

billytalent
06-21-2011, 20:19
Може ли да ми препоръчате някаква маска, без значение домашна или купена, защото напоследък косата ми в корените започна много да се омазнява, а в краищата е ужасно суха? :)

neeDaBosS
06-21-2011, 20:44
Мерси момичета :)
billytalent,за сухи краища мога да препоръчам маска с мед.Единствено крайщата се мажат с мед.Можеш да пробваш бадемово/кокосово/рициново масло след баня пак само на краищата.Или пък да ползваш това на Ейвън
http://shop.avon.com/shop/assets/images/prod/PROD_1027236_LG.gif
За мазни корени незнам..може би цялостната маска трябва да включва повече изсушаващи продукти.Като например аспирин,хума,мляко (напоследък ми изсушава косата доста) билките до колкото знам също изсушават косата :)

rebeccaa
06-21-2011, 21:45
Малееее FuCKkK13 косата ти е УНИКАЛНА !

Аз нямам снимки на косата ми в неоправен вид утре като се изкъпа ще я снимам и ще кача иначе ето я изправена и с преса в корените :

http://prikachi.com/images/994/3479994w.jpg

http://prikachi.com/images/997/3479997m.jpg

billytalent
06-22-2011, 05:23
Мерси момичета :)
billytalent,за сухи краища мога да препоръчам маска с мед.Единствено крайщата се мажат с мед.Можеш да пробваш бадемово/кокосово/рициново масло след баня пак само на краищата.Или пък да ползваш това на Ейвън
http://shop.avon.com/shop/assets/images/prod/PROD_1027236_LG.gif
За мазни корени незнам..може би цялостната маска трябва да включва повече изсушаващи продукти.Като например аспирин,хума,мляко (напоследък ми изсушава косата доста) билките до колкото знам също изсушават косата :)

Мерси :) А това на Ейвън има ли го в каталога, защото скоро не съм преглеждала?

neeDaBosS
06-22-2011, 07:27
http://avonbg.com/avon-%D0%B1%D1%80%D0%BE%D1%88%D1%83%D1%80%D0%B0 ето текущия каталог,серума е на 134 страница,ще го видиш :)

mynichka
06-22-2011, 07:28
И аз се включвам към темата :) правя си доста маски, предимно домашни и една купена. Бях с много дълга коса, един ден ми писна и отидох и я подстригах на каре (много се харесвах), но и карето ми писна и сега пак си я пускам дълга. По принцип ми е къдрева, понякога я изправям, къдря с ретро преса или просто си я оставям естествена. Правя си маски не защото бързам да ми порасне- ами просто да е здрава. Сега ми е 2-3 пръста под рамото. Ето и снимки:
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/5651_100668696616610_100000204403821_19577_2154263 _n.jpg това е дългата ми, но за жалост имам снимка само отпред и не ми се виждат задните пластове
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/7534_102012549815558_100000204403821_59181_4991017 _n.jpg най- късата ми
в момента:
http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/5651_100668603283286_100000204403821_19573_7160317 _n.jpg и естествената ми

neeDaBosS
06-22-2011, 07:45
Имаш прекрасна коса,ето и от мен още няколко
http://www.prikachi.com/images/735/3308735W.jpg от зимата
http://www.prikachi.com/images/562/3480562O.jpg черничко

FuCKkK13
06-22-2011, 08:16
Малееее FuCKkK13 косата ти е УНИКАЛНА !

Аз нямам снимки на косата ми в неоправен вид утре като се изкъпа ще я снимам и ще кача иначе ето я изправена и с преса в корените :

http://prikachi.com/images/994/3479994w.jpg

http://prikachi.com/images/997/3479997m.jpg мерси :-) и твоята е много хубава..ако бях на твое място нямаше да я пипам изобщо, защото както споменах по-горе имам слабост към дълги, къдрави и тъмни коси :oops: ..

FuCKkK13
06-22-2011, 08:19
Мерси момичета :)
billytalent,за сухи краища мога да препоръчам маска с мед.Единствено крайщата се мажат с мед.Можеш да пробваш бадемово/кокосово/рициново масло след баня пак само на краищата.Или пък да ползваш това на Ейвън
http://shop.avon.com/shop/assets/images/prod/PROD_1027236_LG.gif
За мазни корени незнам..може би цялостната маска трябва да включва повече изсушаващи продукти.Като например аспирин,хума,мляко (напоследък ми изсушава косата доста) билките до колкото знам също изсушават косата :)

Мерси :) А това на Ейвън има ли го в каталога, защото скоро не съм преглеждала? само да добавя че и жълтъка изсушава.. а и себорал форте също изсушава и се нанася само в корените, за това ти го препоръчвам.. след банята мажеш себорал форте в корените,в краищата както каза neeDaBosS слагаш някое масло и си готова :-)

FuCKkK13
06-22-2011, 08:24
Имаш прекрасна коса,ето и от мен още няколко
http://www.prikachi.com/images/735/3308735W.jpg от зимата
http://www.prikachi.com/images/562/3480562O.jpg черничко + 1 .. а за снимките :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: ..всички имате страхотни коси..ако продължаваме така да си ги поддържаме ще са още по-хубави.. а за mynichka браво че си правиш маски, защото сама каза че я гориш, а маските много помагат...може ли да кажеш каква купена маска използваш ? .. аз днес или утре ще си направя маска и ще кажа какво съм сложила..може да не е днес защото както се очертава няма да имам време, но ще видим нищо не се знае :D

neeDaBosS
06-22-2011, 08:31
8-) Може да прозвучи тъпо,но винаги съм се чудела ако примерно правя маски,но едновременно постоянно си изправям косата..според вас дали ще има ефект? Отначало когато започнах бях така...Забравих да спомена,някой прави ли си маска с Доматен сок и яйце? Уникална е !

mynichka
06-22-2011, 08:49
маската е MIOSOTIS с костен мозък и плацента

FuCKkK13
06-22-2011, 08:55
маската е MIOSOTIS с костен мозък и плацента мерси :-) .. чувала съм добри мнения, но си оставам привърженичка на домашните маски :D

neeDaBosS
06-22-2011, 08:58
Дам на Miosotis с костен мозък и плацента е много хубава

FuCKkK13
06-22-2011, 08:59
8-) Може да прозвучи тъпо,но винаги съм се чудела ако примерно правя маски,но едновременно постоянно си изправям косата..според вас дали ще има ефект? Отначало когато започнах бях така...Забравих да спомена,някой прави ли си маска с Доматен сок и яйце? Уникална е ! ами маските ще ти поддържат косата, за да не е толкова изтощена от пресата...но естествено по-добре без преса или преса, но рядко.. за маската трябва да пробвам..преди бях превила маска с доматен сок и зехтин и ракия, но нещо не ми хареса, а и косата доста ми се омазни ..

neeDaBosS
06-22-2011, 09:09
Лятото като бях на село нямах доста продукти,изцедих сока на един-два домата и 1 жълтък ефекта беше УАУ ! Косата ми беше много бляскава,като коприна..една такава много нежна и лека ;д трябва да пробвам пак.Лошото е,че без да се усетя имах няколко семки от домата в косата :lol:

FuCKkK13
06-22-2011, 09:24
Лятото като бях на село нямах доста продукти,изцедих сока на един-два домата и 1 жълтък ефекта беше УАУ ! Косата ми беше много бляскава,като коприна..една такава много нежна и лека ;д трябва да пробвам пак.Лошото е,че без да се усетя имах няколко семки от домата в косата :lol: :lol: :lol: :lol: и аз трябва да пробвам :)

FuCKkK13
06-22-2011, 13:06
момичета днес няма да имам време за маска, защото до сега бях навънка .. но утре сутринта ще я направя и ще пиша какво съм сложила..аз обикновено си слагам едни и същи неща, но утре и кокосово масло, което го ползвам за първи път и ще ви кажа как ми се е отразило на косата :) ако някой друг ще си прави маска да казва.. :) :-)

billytalent
06-22-2011, 13:21
http://avonbg.com/avon-%D0%B1%D1%80%D0%BE%D1%88%D1%83%D1%80%D0%B0 ето текущия каталог,серума е на 134 страница,ще го видиш :)

Мерси много (:

Скоро и аз ще пусна снимки, като си оправя косата, защото я изгорих скоро и сега трябва да я възстановявам, за пореден път. 8-)

FuCKkK13
06-22-2011, 13:57
http://avonbg.com/avon-%D0%B1%D1%80%D0%BE%D1%88%D1%83%D1%80%D0%B0 ето текущия каталог,серума е на 134 страница,ще го видиш :)

Мерси много (:

Скоро и аз ще пусна снимки, като си оправя косата, защото я изгорих скоро и сега трябва да я възстановявам, за пореден път. 8-) е това е целта с маските - да направим разлика..снимай я сега и след като се възстанови и пусни на един път двете снимки да видим разлика..

billytalent
06-22-2011, 14:04
Да, така ще направя. :)
Е, въпреки всичко което и причиних е доста добре, но аз искам да си върна старата коса и като дължина : ( Затова си правя маски предимно за растеж.

FuCKkK13
06-22-2011, 15:02
Да, така ще направя. :)
Е, въпреки всичко което и причиних е доста добре, но аз искам да си върна старата коса и като дължина : ( Затова си правя маски предимно за растеж. а какви маски си правиш..предполагам с тривитаминол ? .. сподели какво слагаш, кое се отразява добре на косата ти и т.н... а бтв. от какво я изтощи ?

MegiBoOm
06-22-2011, 15:56
Здравейте!
Сега видях темата и ще я прочета цялата, защото грижата за косата е нещо като моя втора мания след лаковете. :-D
Ако може само преди това да ми препоръчате нещо като "цялостна" грижа за косата през лятото? (без маска, защото тя няма нужда от това, но може и да кажете някои домашни рецепти, а аз ще преценя).
Благодаря за отделеното време! (:

FuCKkK13
06-22-2011, 16:11
Здравейте!
Сега видях темата и ще я прочета цялата, защото грижата за косата е нещо като моя втора мания след лаковете. :-D
Ако може само преди това да ми препоръчате нещо като "цялостна" грижа за косата през лятото? (без маска, защото тя няма нужда от това, но може и да кажете някои домашни рецепти, а аз ще преценя).
Благодаря за отделеното време! (: на мен ми е обратното :D ..ами цялостна грижа..по-щадящ шампоан - за ежедневна употреба... защото сега лятото се потим и по-често си мием косата.. ако си я миеш всеки ден или през ден й слагай шампоан по 1 път на миене..ами трябва да ми кажеш каква ти е косата, за да ти препоръчам маска..използвай някакъв спрей с ув-филтър ..ако ходиш на море преди плаж слагай малко масло по косата, защото ще образува нещо като защитен слой и солената вода няма да стига до косъма..ако си повечко дни (като мен 10 примерно) гледай от време на време да връзваш много високо косата и да не я мокриш примерно единия ден, на др мокриш и така..това просто за да не я миеш всеки ден..избягвай носенето на шапки...ако ползваш ластици всеки ден връзвай на различно място, защото ластиците увреждат косата..ако много ти пречи и ползваш шноли - избягвай пластмасовите... ами не знам..ако има още нещо другите момичета да добавят :) дано съм ти помогнала :-)

MegiBoOm
06-22-2011, 16:36
Като цяло смятам, че е нормална и може би лееко мазна в корените, ако искаш след малко ще я снимам и ще кача снимка! :)

MegiBoOm
06-22-2011, 16:47
Ето я и нея :-D :
http://prikachi.com/images/680/3482680K.jpg
http://prikachi.com/images/681/3482681y.jpg
http://prikachi.com/images/682/3482682o.jpg

FuCKkK13
06-22-2011, 16:48
Като цяло смятам, че е нормална и може би лееко мазна в корените, ако искаш след малко ще я снимам и ще кача снимка! :) добре :)

MegiBoOm
06-22-2011, 17:02
реди 8-)

FuCKkK13
06-22-2011, 18:06
реди 8-) май не се е качила..ами щом ти е нормална можеш да правиш маска с тривитаминол, но трябва да седиш поне 2 часа..а като гледам ти не искаш много време..за това можеш просто да си направиш една бърза маска с жълтък и някакъв твърд алкохол - водка,ракия,уиски .. зависи от дължината слагаш 1,2,3 жълтъка колкото ти е дълга косата и 3,6,9 сп.л от алкохла..може съотношението жълтък:алкохол да ти е 1:2 или 1:3 .. както решиш.. и седиш с нея 15/20 мин. и отмиваш..може просто да си масажираш скалпа с някое затоплено масло, най-често със зехтин..правиш масаж стоиш пак около 15 мин. и отмиваш..може да я мажеш с майонеза 20 мин. преди банята...ами за други по-бързичко които стават точно сега немога да се сетя, но има още доста..ако се позаинтересуваш повече кажи..ще ти кажа и други маски, а и момичетата ще ти предложат..иначе с маска можеш да стоиш и 10 мин, но повечето са по 2 часа за това ти дадох тези.. :)

MegiBoOm
06-22-2011, 18:12
Мерси, ето ги снимките иначе:
http://prikachi.com/images/682/3482682o.jpg
http://prikachi.com/images/681/3482681y.jpg
http://prikachi.com/images/680/3482680K.jpg

FuCKkK13
06-22-2011, 18:37
Мерси, ето ги снимките иначе:
http://prikachi.com/images/682/3482682o.jpg
http://prikachi.com/images/681/3482681y.jpg
http://prikachi.com/images/680/3482680K.jpg косата ти е много хубава.. и изглежда здрава :)

neeDaBosS
06-22-2011, 18:39
Аз на Мегито бих и препоръчала премиване с билки или да слага към балсама си жълтък.Не е нищо сложно и става доста бързо 8-)

FuCKkK13
06-22-2011, 18:43
Аз на Мегито бих и препоръчала премиване с билки или да слага към балсама си жълтък.Не е нищо сложно и става доста бързо 8-) да и аз щях да й кажа за билките, но те малко или много изсушават, а и слънцето сега и то изсушава - за това не и предложих..ако иска да го прави, но след лятото..или ако го прави след баня да си слага по мъничко масло на краищата, защото хубавото слънчице доста ни вреди на косичките :(

blondeVIP
06-22-2011, 19:13
Ще следя темата !
Косата ми е изтощена и изгорена - много я третирах с преси. В момента я пазя много. Правя и маска със змийско масло и слагам хининова вода (искам да е здрава и дълга ;дд). Имам едно шишенце с бадемово масло, но тъй като още около 1-2 седмици нямам време за домашни маски искам да попитам за момента - ако след къпане си слагам малко бадемово масло в краищата дали ще се отрази добре ??
И за изтощена коса и за растеж каква маска бихте препоръчали?? :)

billytalent
06-22-2011, 19:25
Да, така ще направя. :)
Е, въпреки всичко което и причиних е доста добре, но аз искам да си върна старата коса и като дължина : ( Затова си правя маски предимно за растеж. а какви маски си правиш..предполагам с тривитаминол ? .. сподели какво слагаш, кое се отразява добре на косата ти и т.н... а бтв. от какво я изтощи ?

Изтощих я, защото всеки ден използвам преса за коса, отделно за 2 месеца я обезцветих 3 пъти и сложих поне 3 различни цвята боя на косата си... тотален терор за нея.
Правя си маска с тривитаминол, гас, ракия, оцет, аспирин, Бадемово масло, стимулант на Икаров, добавям и мед когато се сетя. Втривам си в корените отвара от коприва и ампули на Денис. Преди използвах Себорал, хининов шампоан и хининова вода. Пия витамини А и Е. Също така от скоро си правя веднъж в седмицата маска с жълтък и бира, прави ми косата мн хубава. Това е общо взето- може да съм забравила нещо. 8-)

FuCKkK13
06-22-2011, 19:35
Ще следя темата !
Косата ми е изтощена и изгорена - много я третирах с преси. В момента я пазя много. Правя и маска със змийско масло и слагам хининова вода (искам да е здрава и дълга ;дд). Имам едно шишенце с бадемово масло, но тъй като още около 1-2 седмици нямам време за домашни маски искам да попитам за момента - ако след къпане си слагам малко бадемово масло в краищата дали ще се отрази добре ??
И за изтощена коса и за растеж каква маска бихте препоръчали?? :) определено ще се отрази добре бадемовото масло.. за изтощена коса можеш да правиш фрикции с коприва без да отмиваш..можеш да направиш маска с кисело мляко,жълтък,зехтин и сока от 1 лимон..ако искаш да ти прасне можеш да правиш маска с тривитаминол...ето ти оригиналната маска:
2сп.л тривитаминол
1сп.л мас
2-3 капки газ
1сп.л ракия
1сп.л оцет :) ... също така за изтощена коса майонезата много помага..също и меда.. слагай към маската с тривитаминола мед..можеш да добавиш кисело мляко,зехтин,бадемово масло или др...по- добре виж на 1-вата страница нещата, които мога да се слагат в маските :) дано съм ти помогнала :-)

blondeVIP
06-22-2011, 19:37
Ммм благодаря ! :-)

FuCKkK13
06-22-2011, 19:44
Да, така ще направя. :)
Е, въпреки всичко което и причиних е доста добре, но аз искам да си върна старата коса и като дължина : ( Затова си правя маски предимно за растеж. а какви маски си правиш..предполагам с тривитаминол ? .. сподели какво слагаш, кое се отразява добре на косата ти и т.н... а бтв. от какво я изтощи ?

Изтощих я, защото всеки ден използвам преса за коса, отделно за 2 месеца я обезцветих 3 пъти и сложих поне 3 различни цвята боя на косата си... тотален терор за нея.
Правя си маска с тривитаминол, гас, ракия, оцет, аспирин, Бадемово масло, стимулант на Икаров, добавям и мед когато се сетя. Втривам си в корените отвара от коприва и ампули на Денис. Преди използвах Себорал, хининов шампоан и хининова вода. Пия витамини А и Е. Също така от скоро си правя веднъж в седмицата маска с жълтък и бира, прави ми косата мн хубава. Това е общо взето- може да съм забравила нещо. 8-) ами добре се грижиш за косата си.. но като повечето хора си се сетила след като си я изтощила..мед слагай винаги.. доста добре се отразява на изтощена коса..пий някакви витамини от тези за коса,кожа и нокти..намали пресата..слагай повече масла в маските..също така вместо преса, защо не си начупваш косата с бира - хем ще ти я подхранва..към маската с тривитаминола слагай жълтък - той помага много.. купи си и масло от пшеничен зародиш тъй като знам, че боядисаните коси са сухи и от пресата още повече се изсушават, слагай маслото от пшеничен зародиш по краищата след баня...не знам дали ползваш термозащитен продукт, но ако не ползваш - купи си ! ... ами това е от мен .. а и си прави маска с майонеза ...тя също много помага както казах на другото момиче.. :)

FuCKkK13
06-22-2011, 19:48
Ммм благодаря ! :-) няма проблем.. снимай си сега косата..и след 2-3 месеца и пусни снимки да видим отразило ли се е добре..и другите момичета пускайте снимки..ако има още нещо питай :) :-)

billytalent
06-22-2011, 19:50
Ооо да, имам масло с пшеничен зародиш и си слагам на връхчетата на косата след като си я измия. С майонеза май само не съм се мазала, но и това ще пробвам, за да започне да расте пак както преди. След месец ще пусна снимки. :D

FuCKkK13
06-22-2011, 20:08
Ооо да, имам масло с пшеничен зародиш и си слагам на връхчетата на косата след като си я измия. С майонеза май само не съм се мазала, но и това ще пробвам, за да започне да расте пак както преди. След месец ще пусна снимки. :D а само да ти кажа, че себорала изсушава..

neeDaBosS
06-23-2011, 05:16
Ще следя темата !
Косата ми е изтощена и изгорена - много я третирах с преси. В момента я пазя много. Правя и маска със змийско масло и слагам хининова вода (искам да е здрава и дълга ;дд). Имам едно шишенце с бадемово масло, но тъй като още около 1-2 седмици нямам време за домашни маски искам да попитам за момента - ако след къпане си слагам малко бадемово масло в краищата дали ще се отрази добре ??
И за изтощена коса и за растеж каква маска бихте препоръчали?? :)
Аз бих ти препоръчала да слагаш тези продукти към маската ти:
Зехтин/Бадемово масло (относително е,може и двете според мен по-добре е зехтина)
Жълтък
Мед
Кисело мляко
Коприва
Хума
Алкохол (Бирата много хубаво подхранва)

И все пак ето няколко маски за изтощена суха коса :)
♦ Маска за суха коса с Кисело Мляко и

Жълтък - Към чаша добре престояло кисело мляко се добавя един жълтък и се разбърква добре. Сместа се нанася на косата и се държи около 20 минути. Измива се само с вода.



♦ Маска за суха и изтощена коса с Зехтин и Лимон

Подходяща маска за суха коса е мьска за коса със зехтин и лимн. Изстисква се един лимон, прибавя се зехтин, намазва се цялата коса от корените до върховете, стои се около 20 минути и след това се измива. Маската е подходяща за изтощени коси.

♦ Маска за суха и изтощена коса с Брашно

маски за коса,мяска за коса с бедемово масло, маска за суха коса, маска за коса със зехтин, маска за коса с жълтък и кисело мляко.

1 с.л. царевично брашно, 1 ч.л. зехтин, 1 яйце и 100 мл отвара от черен чай. Нанася се още докато е топла и се държи на главата един час. Измива се с мек шампоан



♦ Маска за суха и изтощена коса с Черен Чай

Приготвя се смес от 1 с. л. царевично брашно, 1 ч. л. зехтин, 1 яйце и 100 мл отвара от черен чай (топла). Маската се нанася още докато е топла и се държи на главата един час. Измива се с мек шампоан.



♦ Маска за изтощена коса с Кисело мляко и Бадемово Масло

За маската се прави се смес от кисело мляко, намачкан банан и няколко капки бадемово масло. Хубаво се намазва косата и се оставя да престои 30 минути, като главата се завива с топла хавлия.

LudotoDevoiche
06-23-2011, 07:14
Напоследък получавам ужасни сърбежи по скалпа и даже в повечето случаи на едно и също място... Някой имал ли е такъв проблем и как да се справя с това ?

FuCKkK13
06-23-2011, 08:08
Напоследък получавам ужасни сърбежи по скалпа и даже в повечето случаи на едно и също място... Някой имал ли е такъв проблем и как да се справя с това ? ами не..нямала съм такъв проблем.. сети се дали от скоро ползваш някакъв продукт, защото може да не ти понася и сърбежа да се е появил от него...

FuCKkK13
06-23-2011, 08:11
забравих да кажа...днес си направих маска с кокосово и бадемово масло, жълтък,кисело мляко,оцет,ракия,тривитами ол,аспирин и мед...да видим как ще се отрази.. :)

LudotoDevoiche
06-23-2011, 08:29
Не, не мисля, че е от продукт :-o Мислех си, че може да не си отмивам добре шампоана, но и от това не е :? Тези дни ще си взема препоръчания от вас Себорал Форте ... Може пък и да ми помогне. Все пак ако някой знае нещо по този въпрос да пише...

neeDaBosS
06-23-2011, 08:30
Някой правил ли си е маска с шоколад?
За сърбежа..имаше момент в който постоянно бях със шноли..месеци не ги махах и се оказа,че имам рани на главата отзад където се защапва щнолата :? Едновременно ме сърбяха и боляха..много гадно.Когато махнах щнолата с времето се оправи..А да знаете случайно,дали ако нося постоянно ластик ще ми расте по-бързо косата :shock: Приятелка вчера ми каза,да не се занимавам с маски и глупости понеже тя постоянно била с ластик и косата и адски бързо пораснала..но изобщо не ми се вярва.Просто няма как да стане,дори постоянното връзване с ластици вреди..

billytalent
06-23-2011, 08:37
Ооо да, имам масло с пшеничен зародиш и си слагам на връхчетата на косата след като си я измия. С майонеза май само не съм се мазала, но и това ще пробвам, за да започне да расте пак както преди. След месец ще пусна снимки. :D а само да ти кажа, че себорала изсушава..

Възможно е, не си спомням, защото го използвах преди време.
Нз с пресата как ще се справя, защото с къдрава коса не мога да се понасям. Иначе ако сте доволни от конкретен термозащитен продукт може да споделите, защото до сега не съм използвала.

FuCKkK13
06-23-2011, 08:43
Някой правил ли си е маска с шоколад?
За сърбежа..имаше момент в който постоянно бях със шноли..месеци не ги махах и се оказа,че имам рани на главата отзад където се защапва щнолата :? Едновременно ме сърбяха и боляха..много гадно.Когато махнах щнолата с времето се оправи..А да знаете случайно,дали ако нося постоянно ластик ще ми расте по-бързо косата :shock: Приятелка вчера ми каза,да не се занимавам с маски и глупости понеже тя постоянно била с ластик и косата и адски бързо пораснала..но изобщо не ми се вярва.Просто няма как да стане,дори постоянното връзване с ластици вреди.. не.. по скоро бих изяла шоколада :D .. но сега се сетих братовчедка ми мисля че си правеше маска с шоколад и ракия :D :D :D ..а това за ластика ТВЪРДО НЕ !!! ..косата не расте по-бързо когато е вързана..когато косата е постоянно вързана това й вреди..трябва ако ходиш няколко последователни дни с ластик трябва всеки ден да сменяш височината - единия ден по ниско вързана, другия по високо..защото там където е ластика косата се пречупва и уврежда..ластиците за вредни за косата..а и когато е вързана постоянно косата -примерно половин година ходиш вързана..косата ще започне да ти капе... и когато носите ластик гледайте да е възможно най-отпуснат..

neeDaBosS
06-23-2011, 08:45
^Billytalent, и аз съм като теб..от това наистина съм много доволна !
http://lh6.ggpht.com/_6jrt9jGKCVk/S1k2z1WRfSI/AAAAAAAAA5s/3m2weNFz_E4/Loreal%2520-%2520Studio%2520Hot%2520Straight%2520Thermo-Straightening%2520Cream_thumb%255B1%255D.jpg
Отначало се мажех по много и веднага с пресата,но определено не се прави така..намазваш по съвсем малко и изчакваш 10 минути да попие хуабво в косъма,тогава вече започваш да изправяш :) Изправям се с часове и после нямам цъфнали крайща..вече след няколко изправяния може да се появи 1-2,но като знам моята коса колко бързо цъфти :Х Само да я мина леко с пресата и се появяват толкова нацъфтели,че трябва да режа 1-2см :-x

FuCKkK13
06-23-2011, 08:49
Ооо да, имам масло с пшеничен зародиш и си слагам на връхчетата на косата след като си я измия. С майонеза май само не съм се мазала, но и това ще пробвам, за да започне да расте пак както преди. След месец ще пусна снимки. :D а само да ти кажа, че себорала изсушава..

Възможно е, не си спомням, защото го използвах преди време.
Нз с пресата как ще се справя, защото с къдрава коса не мога да се понасям. Иначе ако сте доволни от конкретен термозащитен продукт може да споделите, защото до сега не съм използвала. ами себорала изсушава.. и когато косата ти е толкова третирана и е суха - не ти го препоръчвам..или ти казах ако го слагаш, слагай и масло по връхчетата на косата (малко по-обилно) от обикновено.. аз ползвам това на Аlfaparf : http://shopit-up.ru/published/publicdata/B67596/attachments/SC/products_pictures/12136_big_enl.jpg .. доволна съм .. и фризьорката ми работи с него в салона и е доволна.. около 10лв. е :)

FuCKkK13
06-23-2011, 08:51
^Billytalent, и аз съм като теб..от това наистина съм много доволна !
http://lh6.ggpht.com/_6jrt9jGKCVk/S1k2z1WRfSI/AAAAAAAAA5s/3m2weNFz_E4/Loreal%2520-%2520Studio%2520Hot%2520Straight%2520Thermo-Straightening%2520Cream_thumb%255B1%255D.jpg
Отначало се мажех по много и веднага с пресата,но определено не се прави така..намазваш по съвсем малко и изчакваш 10 минути да попие хуабво в косъма,тогава вече започваш да изправяш :) Изправям се с часове и после нямам цъфнали крайща..вече след няколко изправяния може да се появи 1-2,но като знам моята коса колко бързо цъфти :Х Само да я мина леко с пресата и се появяват толкова нацъфтели,че трябва да режа 1-2см :-x да .. за това и за съм чувала много добри отзиви..като свърши моето може такова да пробвам :)

billytalent
06-23-2011, 08:53
Благодаря много :)

FuCKkK13
06-23-2011, 09:01
Благодаря много :) само не знам дали знаеш - купуваш ги от фризьорски салон ..

Sunshin3
06-23-2011, 09:05
^за този синия ли говориш? а в някой сайт няма ли го, златната рибка?

neeDaBosS
06-23-2011, 09:09
Благодаря много :) само не знам дали знаеш - купуваш ги от фризьорски салон ..
Розовото на Лореал се продава и в обикновени магазини,моето беше 12,90лв..понякога е на промоция 9,90лв трябва да удариш удобния момент 8-)

FuCKkK13
06-23-2011, 09:18
^за този синия ли говориш? а в някой сайт няма ли го, златната рибка? да.. ами в златна рибка не съм проверила понеже си го купувам от моята фризьорка, но ти провери...

victoriassecret1
06-23-2011, 10:43
Маслото за краищата на суха или на мокра коса се нанася?

FuCKkK13
06-23-2011, 11:17
Маслото за краищата на суха или на мокра коса се нанася? ами както си прецениш..аз като изляза от банята, подсушавам с кърпа и слагам маслото.. но и на суха съм слагала, когато съм чувствала косата си много суха по краищата..само да предопредя, че има лек мокър ефект :)

psych0
06-23-2011, 11:47
преди 1 година и половина
http://prikachi.com/images/445/3485445m.jpg

преди 3 месеца
http://prikachi.com/images/395/3485395M.jpg

http://prikachi.com/images/436/3485436R.jpg

сега

http://prikachi.com/images/449/3485449F.jpg

няколко пъти я постригвах, но сега я оставям да стане пак дълга.
не използвам маски, нито домашни, нито купени.
Използвам хининов шампоан и хининова вода и слагам балсам винаги.
Та нали пускате снимки на косите си и аз качих мойта 8-)

neeDaBosS
06-23-2011, 12:00
Косата ти изглежда много по-жива от преди :) естествени ли са къдриците? много са готини :P

psych0
06-23-2011, 12:06
Косата ти изглежда много по-жива от преди :) естествени ли са къдриците? много са готини :P

дали е по-жива не знам, ама когато ми беше дълга не цъфтеше, може би защото не бях ползвала преса никога.
Къдриците са правени с плитки, радвам се, че ти харесват :smt003

blondeVIP
06-23-2011, 12:06
Ами аз УЖ бях тръгнала всяка седмица да си снимам косата, за да видя дали има някакъв резултат... ноо имам точно 2 снимки ;д
http://www.prikachi.com/images/537/3485537W.jpg - Мм това дясната снимка (грозната ;д) е от Януари с дълга и МНОГО изтощена коса - другата е Март - около една седмица след като се подстригах
http://www.prikachi.com/images/538/3485538a.jpg - снимката е от преди 5 мин и се е начупила, защото бях на кок, но тези дни ако се изправям ще се снимам за да се види, наистина колко е дълга в момента
http://www.prikachi.com/images/539/3485539E.jpg - и това отново е от преди 5 мин... не изглежда толкова изтощена, но много си обичам косата и искам да е здрава и дълга : (( :-D

FuCKkK13
06-23-2011, 13:09
преди 1 година и половина
http://prikachi.com/images/445/3485445m.jpg

преди 3 месеца
http://prikachi.com/images/395/3485395M.jpg

http://prikachi.com/images/436/3485436R.jpg

сега

http://prikachi.com/images/449/3485449F.jpg

няколко пъти я постригвах, но сега я оставям да стане пак дълга.
не използвам маски, нито домашни, нито купени.
Използвам хининов шампоан и хининова вода и слагам балсам винаги.
Та нали пускате снимки на косите си и аз качих мойта 8-) имаш мн хубава коса..а цвета е :grin: :grin: :grin:

FuCKkK13
06-23-2011, 13:10
Ами аз УЖ бях тръгнала всяка седмица да си снимам косата, за да видя дали има някакъв резултат... ноо имам точно 2 снимки ;д
http://www.prikachi.com/images/537/3485537W.jpg - Мм това дясната снимка (грозната ;д) е от Януари с дълга и МНОГО изтощена коса - другата е Март - около една седмица след като се подстригах
http://www.prikachi.com/images/538/3485538a.jpg - снимката е от преди 5 мин и се е начупила, защото бях на кок, но тези дни ако се изправям ще се снимам за да се види, наистина колко е дълга в момента
http://www.prikachi.com/images/539/3485539E.jpg - и това отново е от преди 5 мин... не изглежда толкова изтощена, но много си обичам косата и искам да е здрава и дълга : (( :-D и твоята е много хубава ... доста ти се е подобрила от януари до март.. и сега ти е хубава :) .. а правиш ли и нещо ?

mynichka
06-23-2011, 14:42
FuCKkK13 направи ли си днес маската с кокосовото масло, как ти се отрази на косата?

FuCKkK13
06-23-2011, 15:18
FuCKkK13 направи ли си днес маската с кокосовото масло, как ти се отрази на косата? да... и не съм доволна :? .. ако искате ще си снимам косата да видите на какво прилича..но не съм сигурна, че на снимка ще се вижда, но все пак ако искате кажете.. :)

Proofsbaby
06-23-2011, 15:20
Здравейте,
купих си коса от изкуствен косъм, опашка. Много е хубава по принцип, не и личи дори, че е изкуствена, но искам да попитам, някой знае ли как се мие тази коса, трябва да има вариант за почистване. Попитах в страницата им във фейсбук (на магазина от който я купих) но те ми изтриха поста и си заключиха стената :D

FuCKkK13
06-23-2011, 15:32
Здравейте,
купих си коса от изкуствен косъм, опашка. Много е хубава по принцип, не и личи дори, че е изкуствена, но искам да попитам, някой знае ли как се мие тази коса, трябва да има вариант за почистване. Попитах в страницата им във фейсбук (на магазина от който я купих) но те ми изтриха поста и си заключиха стената :D грубияни :D .. ами имам приятелка, която има изкуствени премесено с естествен косъм екстеишъни и си ги мие както нейната коса.. но когато я тупира слага обилно и балсам след шампоана :)

psych0
06-23-2011, 15:36
FuCKkK13 направи ли си днес маската с кокосовото масло, как ти се отрази на косата? да... и не съм доволна :? .. ако искате ще си снимам косата да видите на какво прилича..но не съм сигурна, че на снимка ще се вижда, но все пак ако искате кажете.. :)

снимай, ако ти се занимава..

Proofsbaby
06-23-2011, 15:40
Ама наистина беше грубо :D

Тази мисля, че е само изкуствена, без естествен косъм и ме притеснява да не стане гаф хаха а съм сигурна че трябва да има начин.

Мисля, че моята е само изкуствена, защото я купих от мола за 36 лева.

А в интернет не намирам информация по въпроса никъде

иначе ето как изглежда
http://www.prikachi.com/images/226/3486226j.jpg

blondeVIP
06-23-2011, 15:52
Ами в момента и слагам маска със змийско масло и хининова вода.. и от вчера бадемово масло в краищата :-D

koshtramba
06-23-2011, 15:59
^ За маската на Lorys ли става дума или някаква друга, щото знам, че на Lorys не е със змийско мляко?

blondeVIP
06-23-2011, 16:38
Ами за нея става дума, да... какво знаеш за нея? :)

MegiBoOm
06-23-2011, 16:42
...че е пълна със силикони и че е хубаво направо още отсега да я хвърлиш! :?

blondeVIP
06-23-2011, 16:46
Оу това доста ме наплаши ;д Амии аз я взех, защото някъде (тук във форума) четох, че са много доволни от нея ... чудех се м/у нея и тази с костния мозък и плацентата, но нея не успях да намеря... :?

koshtramba
06-23-2011, 16:50
Lorys-а няма змийско олио, само имитира такъв ефект. То и на опаковката си пише "Snake oil effect" като effect е написано със супер малки букви и то настрани! (( http://i694.photobucket.com/albums/vv301/tickingcherrybomb/Lorys-Snake-Oil.jpg )) Затова повечето хора се заблуждават. То такава е и целта де.

Иначе да, и аз знам, че е със силикон, но ми действа добре на косата.

MegiBoOm
06-23-2011, 16:51
ще те разочаровам, но си направила голяма грешка...
тази с костен мозък и плацанта е в пъти по-добра от тези набутани силикони....
Маската на Лорис е меко казано "прехвалена". Може би момичетата казват,че са доволни, заради силикона, който кара косата им да изглежда на пръв поглед здрава и силна, ала вътрешността на косъма от изтощен започва да става все по-зле... ;/

blondeVIP
06-23-2011, 17:01
Ами така или иначе от другата седмица мисля да започна с домашни маски... ще се ограничавам с нея, но аз така или иначе някаква огромна разлика не виждам... :) Мерси много за информацията, а някой да има представа маската с плацента и костен мозък в София, Ботевград или Етрополе ;дд къде мога да я намеря ?? :)

MegiBoOm
06-23-2011, 17:20
аз съм я виждала в аптеки Ремедиум :)

gummybear
06-23-2011, 18:18
Имам два въпроса .. косата ми е много нацъфтяла от пресата ,от която вече си почивам 8-) какво ще ми препоръчате? И също така .. косата ми е чуплива и расте много бавно :shock: .. как да ускоря растежа? :oops:

psych0
06-23-2011, 18:56
Имам два въпроса .. косата ми е много нацъфтяла от пресата ,от която вече си почивам 8-) какво ще ми препоръчате? И също така .. косата ми е чуплива и расте много бавно :shock: .. как да ускоря растежа? :oops:

като начало отиди на фризьор, да ти постриже връхчетата, за да може косата ти да расте и да се съживи.
За растеж може да си купиш хининов шампоан и хининова вода, на мен косата ми расте много бързо.

pressiana
06-23-2011, 21:05
Здравейте!
Искам да питам.. как действа медът на косата, ако се сложи в маска? И ако е подходящ за суха коса, бихте ли ми препоръчали маска, в която се слага? :)

neeDaBosS
06-24-2011, 07:58
Здравейте!
Искам да питам.. как действа медът на косата, ако се сложи в маска? И ако е подходящ за суха коса, бихте ли ми препоръчали маска, в която се слага? :)
Здравей! Медът е страхотен за косата..подхранва адски много,прави я да излежда бляскава и мекичка.Заздравява косъма.Ето малко маски с мед,избери си коя те устройва 8-)
Маска за блясък.
Мечтания блясък в косите можете да постигнете и с домашно приготвена медена маска за коса.
2 суп. Л. мед, разбъркани със сока от един лимон до хомогенна смес, се нанасят на суха коса с помощта на гребен.
След около 10 мин косата се изплаква добре и се измива както обикновено.

Най-бързата е с жълтък.
Смесете 1 жълтък с 1 л. мед (за къса коса), разбъркайте добре. След това нанесете сместа върху косата и измийте след 20 минути.


Медена маска за изтощени коси и косопад
Медът е много полезно средство срещу косопад. Той може да се смеси със суров сусам и пектин и да се яде по лъжичка преди всяко хранене. Подходящ е и за маски на изтощени коси. Лъжица мед можете да смесите с рициново масло, жълтък, лъжичка ром, комбиниран витамин А и Д, може да се прибави и газ, ако не се притеснявате от миризмата. Маската се нанася обилно в корените и по продължение на косъма. Поставя се найлон и топла кърпа. Стои се 2 часа, след което се измива обилно с вода. Отмиването е малко по-трудно, затова може да се наложи да насапунисате косата два пъти. Това обаче не е препоръчително в останалите случаи, тъй като обикновено шампоаните съдържат доста агресивни съставки, които могат допълнително да увредят косъма.

Маска за коса с мед
1 лъжичка мед
1 жълтък
1 лъжичка зехтин
1 лъжичка оцет ябълков
1 лъжичка шампоан
Преди къпане се мажат корените и се разнася по цялата коса.
Седи се поне 1 час и повече ако имате време, след това косата се измива.
Косата става мека и обемна


Подхранваща есенна маска за коса
Един жълтък се смесва със супена лъжица мед. Към тях се добавят пресен гроздов сок, смачкани ябълки и пасирана печена тиква.
Маската се държи около половин час, след което се изплаква само с вода.

Можеш просто пък да смесиш кисело мляко,жълтък и мед..аз такава съм правила 1-2 пъти и ми харесва
:)

Proofsbaby
06-24-2011, 08:16
Моля, ако някой знае да каже за миенето на изкуствената коса, моля моля моля!

neeDaBosS
06-24-2011, 08:43
Моля, ако някой знае да каже за миенето на изкуствената коса, моля моля моля!
Ако е висококачествена може да се мие,но ако не е не ти го препоръчвам..Мие се само с балсамче иначе,по желание добавяш и маска.Аз като имах такава си я миех с обикновен балсам и после маската на Лорис с ефект на змийско мляко..много хубаво отплиташе косата.

Proofsbaby
06-24-2011, 08:53
Благодаря ти, благоаря ти, благодаря ти!!!
Значи без шампоан? Само балсамче?

Не мисля, че е нискокачествена, изглежда абсолютно като естествена, няма го онзи кофти момент с лъщенето, ето такава е всъщност
http://www.kosa-bg.com/productv/2285/opashka-s-shtipka-prava-c-158.html


а вместо маска може ли
http://www.d-style.dk/149-812-thickbox/schwarzkopf-extra-care.jpg
това ползвам в момента за моята коса, между другото много добре влияе на изтощеба коса, много хубава става.

то пак е един вид маска, ама е някаква по различна

neeDaBosS
06-24-2011, 08:57
Радвам се,че съм помогнала :) Готина е косата,може и с това което си пуснала да я миеш.Аз отначало слагах шампоан,но постепенно започна да изглежда все по-зле и спрях шампоана.След време разбрах,че изобщо изкуствените коси не се мият с шампоан 8-)

Proofsbaby
06-24-2011, 09:04
Ахааа.... значи, като се прибера това ще ми е първата работа


а дали формата някак ще и се развали?

neeDaBosS
06-24-2011, 09:13
Ахааа.... значи, като се прибера това ще ми е първата работа


а дали формата някак ще и се развали?
Не мисля,само недей да я стискаш,въртиш е прочие..просто слагаш балсам и маска и само от горе надолу масажираш съвсем леко.Нищо повече,защото ще се заплете..

Proofsbaby
06-24-2011, 09:17
Мхм, добре..
Пък ако нещо се обърка - на заплата нова :D :D :D

Hilary_
06-24-2011, 09:39
за по бърз растеж : тривитаминол,хининова вода,домашни маски,ампули,фрикции с билки и др.
хмм не знам защо всички толкова смело предлагате тривитаминола като средство за разстеж използвано от хора, въпреки че е за животни .. и преди да почнете с обясненията - запозната съм с това какво съдържа, но знам и в какви концентрации са витамините в него, които определено са доста над нормата за човек .. ;]
За останалото написано .. някои от нещата и аз съм ги пробвала, но специално от маслата ми се омазни прекалено много косата, въпреки че би трябвало да регулират омазняването .. или поне така се води! За това ги и спрях .. :?
Наумила съм си скоро да почна отново с хининовата вода, но искам да си намеря някоя по - висококачествена .. 8-)

anonymous708973
06-24-2011, 09:43
Момичета, нали мога да намеря масло от жожоба по аптеките? Какви парички е и как точно се използва? Четох, че било за блясък и обем.

neeDaBosS
06-24-2011, 09:48
Момичета, нали мога да намеря масло от жожоба по аптеките? Какви парички е и как точно се използва? Четох, че било за блясък и обем.
Дано това да ти помогне http://apteka.framar.bg/30062368/%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B2-%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%BB%D0%BE-%D0%BE%D1%82-%D0%B6%D0%BE%D0%B6%D0%BE%D0%B1%D0%B0-30-%D0%BC%D0%BB-
Можеш да го втриваш в корените и да стоиш като маска примерно 1 час с него.Можеш след баня малко корените да слагашш.. :)

Gwendoline
06-24-2011, 10:10
Момичета, нали мога да намеря масло от жожоба по аптеките? Какви парички е и как точно се използва? Четох, че било за блясък и обем.
Дано това да ти помогне http://apteka.framar.bg/30062368/%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B2-%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%BB%D0%BE-%D0%BE%D1%82-%D0%B6%D0%BE%D0%B6%D0%BE%D0%B1%D0%B0-30-%D0%BC%D0%BB-
Можеш да го втриваш в корените и да стоиш като маска примерно 1 час с него.Можеш след баня малко корените да слагашш.. :)

Предполагам ще го намериш и по-евтино, виждала съм го и за 3,70, както и за 4 и нещо. Във Фрамар съм забелязала, че са доста завишени цените понякога :-o Аз съм много доволна от всякакви масла, като се има предвид, че моята коса е тънка и без обем, никога не се е зализвала повече и нямам по-често омазняване от обикновено. :)

krisssi
06-24-2011, 14:16
Искам да ви попитам знаете ли нещо за къната за коса? Моята коса е кестенява и искам да я къносам с черна къна, но все още не мога да се реша защото някои казват че не било хубаво , други пък много я хвалят и се колебая :(

pressiana
06-24-2011, 14:23
Здравейте!
Искам да питам.. как действа медът на косата, ако се сложи в маска? И ако е подходящ за суха коса, бихте ли ми препоръчали маска, в която се слага? :)

Маска за коса с мед
1 лъжичка мед
1 жълтък
1 лъжичка зехтин
1 лъжичка оцет ябълков
1 лъжичка шампоан
Преди къпане се мажат корените и се разнася по цялата коса.
Седи се поне 1 час и повече ако имате време, след това косата се измива.
Косата става мека и обемна



1 час с шампоан в косата? Да не стане обратният ефект? 8-)
Иначе мерси много, ще пробвам едната тия дни. :)

neeDaBosS
06-24-2011, 14:35
Искам да ви попитам знаете ли нещо за къната за коса? Моята коса е кестенява и искам да я къносам с черна къна, но все още не мога да се реша защото някои казват че не било хубаво , други пък много я хвалят и се колебая :(
Аз се къносвам черна от доста време.Не пада къната,пада единствено когато се подстрижеш,добре си помисли дали искаш да се боядисаш..не вреди на косата,дори обратното..моята става много жива :)

pressiana,аз понякога не слагам шампоан :oops: балсам в повечето случей понеже доста ми се заплита косата..

FuCKkK13
06-24-2011, 16:56
за по бърз растеж : тривитаминол,хининова вода,домашни маски,ампули,фрикции с билки и др.
хмм не знам защо всички толкова смело предлагате тривитаминола като средство за разстеж използвано от хора, въпреки че е за животни .. и преди да почнете с обясненията - запозната съм с това какво съдържа, но знам и в какви концентрации са витамините в него, които определено са доста над нормата за човек .. ;]
За останалото написано .. някои от нещата и аз съм ги пробвала, но специално от маслата ми се омазни прекалено много косата, въпреки че би трябвало да регулират омазняването .. или поне така се води! За това ги и спрях .. :?
Наумила съм си скоро да почна отново с хининовата вода, но искам да си намеря някоя по - висококачествена .. 8-) aми всички го препоръчват, защото помага много..а на тези, които не помага - не им вреди .. :)

Hilary_
06-24-2011, 17:44
aми всички го препоръчват, защото помага много..а на тези, които не помага - не им вреди .. :)
Видимо може и да няма последствия (макар, че четох, че при някои е предизвикал даже косопад), но вътрешно може да се наруши баланса в организма (хипервитаминоза) ..

FuCKkK13
06-24-2011, 17:51
aми всички го препоръчват, защото помага много..а на тези, които не помага - не им вреди .. :)
Видимо може и да няма последствия (макар, че четох, че при някои е предизвикал даже косопад), но вътрешно може да се наруши баланса в организма (хипервитаминоза) .. това всички го знаем.. + това има и такива на които 1-во почва да им капе от тривитаминола, а после се оправя косата и става 10 пъти по-хубава..който го е страх да не се маца и толкова :)

psych0
06-24-2011, 18:10
Ами не при всички става после 10 пъти по-хубава.
Имам съоченичка, която ползва травитаминол, косата и започна да пада адски много и въпреки, че спря да си го слага на косата, нещата не се подобриха. Косата и стана още по-рядка от колкото беше и все още има косопад, макар че намаля.
Така, че не се знае, каква реакция може да се получи.

FuCKkK13
06-24-2011, 18:48
Ами не при всички става после 10 пъти по-хубава.
Имам съоченичка, която ползва травитаминол, косата и започна да пада адски много и въпреки, че спря да си го слага на косата, нещата не се подобриха. Косата и стана още по-рядка от колкото беше и все още има косопад, макар че намаля.
Така, че не се знае, каква реакция може да се получи. съгласна съм .. все пак на всеки организъм всичко различно действа..но аз говоря като цяло..

Hilary_
06-24-2011, 19:03
psych0 взе ми думите .. 8-)

и още нещо .. много от момичетата тук със сигурност си нямат и на идея за какво става на въпрос .. ;)
Не целя да се заяждам, напротив - темата ми харесва много, но е хубаво да се знаят нещата!

и едно въпросче от мен:
С какво укротявате прекомерното омазняване в корените (като изключим маслата) .. ?!

krisssi
06-24-2011, 19:36
Искам да ви попитам знаете ли нещо за къната за коса? Моята коса е кестенява и искам да я къносам с черна къна, но все още не мога да се реша защото някои казват че не било хубаво , други пък много я хвалят и се колебая :(
Аз се къносвам черна от доста време.Не пада къната,пада единствено когато се подстрижеш,добре си помисли дали искаш да се боядисаш..не вреди на косата,дори обратното..моята става много жива :)

Аз постоянно си подстригвам косата така че това не е проблем, но не мога да се реша... четох и в други форуми и там изказват мнения за къната от сорта на "естественият цвят на къната е червен, другите са химии и увреждат косата повече от боята..." , заради това още се колебая

billytalent
06-24-2011, 19:54
http://lh6.ggpht.com/_6jrt9jGKCVk/S1k2z1WRfSI/AAAAAAAAA5s/3m2weNFz_E4/Loreal%2520-%2520Studio%2520Hot%2520Straight%2520Thermo-Straightening%2520Cream_thumb%255B1%255D.jpg


Вчера си го купих за 10 лв. май някаква промоция беше, нз. Ще си направя почивка от тривитаминола и ще карам само на маска с жълтък и бира. Взех си и някакви измислени ампули и вече започвам сериозно да се грижа за косата си 8-)

neeDaBosS
06-24-2011, 20:08
Пробва ли го вече? :) Всъщност твоята коса какъв цвят е,по-скоро защо си я обезцветявала :-o И аз ей така като ми скимне от черна да си купя сини прахчета и се правя на многознайка уж кичури уж незнам си кво и после косата ми заприличва на... 8-)

billytalent
06-24-2011, 20:20
Пробва ли го вече? :) Всъщност твоята коса какъв цвят е,по-скоро защо си я обезцветявала :-o И аз ей така като ми скимне от черна да си купя сини прахчета и се правя на многознайка уж кичури уж незнам си кво и после косата ми заприличва на... 8-)

Още не, утре ще го пробвам :)
С цветовете положението е сложно. Естествения ми цвят е рус, но от 6 г някъде се правя синьо черна. След това реших, че искам разнообразие и се обезцветих, но като сложих червена боя станах розова :shock: след това се направих черна с червени връхчета и бритон. След това пак черна, след това се обезцветих пак да стана лилава и стана, но се забелязваше само на определена светлина, намазах се пак черна и сега реших отново да ставам лилава, то пък стана едно лилаво-червено и пак ще трябва да се боядисвам, за да си получи хубав цвят. :D

FuCKkK13
06-25-2011, 08:02
psych0 взе ми думите .. 8-)

и още нещо .. много от момичетата тук със сигурност си нямат и на идея за какво става на въпрос .. ;)
Не целя да се заяждам, напротив - темата ми харесва много, но е хубаво да се знаят нещата!

и едно въпросче от мен:
С какво укротявате прекомерното омазняване в корените (като изключим маслата) .. ?! aми аз не съм от тези, които не знаят.. и въпреки това го препоръчвам..и все пак от маските (не само тази с тривитаминола) се правят почивки така че.. а за въпроса..като изкл. маслата, ами сега жегите по-вече се омазнява косата,ако я решиш много действието на мастните жлези се ускорява и пак косата се омазнява по-вече от обикновено, ако я миеш всеки ден, а по принцип я миеш примерно 2 пъти в седмицата пак ще почне да се омазнява по-бързо..защото себума, който се образува в кроените на косата ни я подхранва най-много, но това не означава да стоим с мръсна коса..когато е умерено примерно 1-вия ден..и ти ей така от нищото решиш да я измиеш този себум се отмива и съответно пак трябва да се появи..и колкото по-често я миеш (отмиваш себума) толкова по-често косата започва да се омазнява..също така от най-различни продукти които слагаме по косите си-стилизанти и т.н. се омазняват, защото се замърсяват, но това всеки го знае... :)

neeDaBosS
06-25-2011, 08:02
Леле розова :shock: Имаш ли снимки с розова коса? :smt007 :smt007 :smt007

FuCKkK13
06-25-2011, 08:03
Леле розова :shock: Имаш ли снимки с розова коса? :smt007 :smt007 :smt007 +1.. аз между другото мислех да си правя един розов кичур, но ме е страх да не стои много кичозно..

MegiBoOm
06-25-2011, 08:12
Момичета в момента у нас имам такава хума:
http://jankar.eu/pectur/huma.gif

Та искам да попитам, как мога да я използвам за косата? 8-)

Rebirthing
06-25-2011, 08:18
Ако косата ти не е много мазна по-добре не ползвай хума ! Хумата изсушава косата !

billytalent
06-25-2011, 08:31
Леле розова :shock: Имаш ли снимки с розова коса? :smt007 :smt007 :smt007 +1.. аз между другото мислех да си правя един розов кичур, но ме е страх да не стои много кичозно..

О.o.... не, изглеждах ужасно. Мразя розово 8-)

MegiBoOm
06-25-2011, 09:13
Вкъщи също така имам розова вода, масло от чаено дърво....? нещо за тях? 8-)

FuCKkK13
06-25-2011, 09:17
Момичета в момента у нас имам такава хума:
http://jankar.eu/pectur/huma.gif

Та искам да попитам, как мога да я използвам за косата? 8-) ами към всяка една маска за коса че и за лице можеш да сложиш хума..но имай на предвид, че хумата изсушава... аз дори в оригиналната маска с тривитаминола преди съм слагала хума... върни няколко страници и която маска си харесаш просто добавяш и това е.. :)

Hilary_
06-25-2011, 09:18
..
няма как нито да спра да я реша, защото не е от най - късите, нито да не я измия (дори самото леко омазняване ме дразни), а стилизантите ги избягвам .. за това си търся нещо, с което да стабилизирам нещата .. :-o

FuCKkK13
06-25-2011, 09:36
Вкъщи също така имам розова вода, масло от чаено дърво....? нещо за тях? 8-) ..ами след баня можеш да си намазваш косата с розова вода и да си слагаш 1-2 капки етерично масло от чаено дърво можеш да го добавиш към шампоана си - предпазва от пърхут и сърбеж, но в големи количества ефектът е точно обратният. ..ами по принцип маските с масло от чаено дърво са за пърхот..имаш ли пърхот ? ..

FuCKkK13
06-25-2011, 09:39
..
няма как нито да спра да я реша, защото не е от най - късите, нито да не я измия (дори самото леко омазняване ме дразни), а стилизантите ги избягвам .. за това си търся нещо, с което да стабилизирам нещата .. :-o ами прави си маски за коса с повече изсушаващи продукти.. като ракия,хума,мед също ще ти се отрази добре..и по-малко зехтин,масла и т.н. .. :)

FuCKkK13
06-26-2011, 07:24
момичета темичката замря :?

titinkaa
06-26-2011, 07:30
Абе да ви питам,възможно ли е да не ми расте косата от Себорала,защото го ползвам вече месец и половина и виждам съвсем лек ефект,а предния път като го ползвах ефект видях много бързо?

FuCKkK13
06-26-2011, 07:48
Абе да ви питам,възможно ли е да не ми расте косата от Себорала,защото го ползвам вече месец и половина и виждам съвсем лек ефект,а предния път като го ползвах ефект видях много бързо? ами може да не ти действа вече..защо не го спреш за малко и после пак почни..

pressiana
06-26-2011, 08:07
Сетих се да ви питам нещо. 8-)
Нали знаете как често се случва да сте решили да си правите маска за коса, ама се оказва, че един от продуктите е свършил.. Страшно е досадно, а аз както мразя да ходя до магазина.. :D
Та, може ли да направим заедно нещо като списък с продуктите, които в маските могат да се заменят с други продукти. Примерно водка с ракия, бадемово масло със зехтин и т.н. И също - кои продукти са подходящи за мазна, суха и нормална коса. Така, вместо да се дават готови маски, всеки ще може сам да си избере продуктите според това какво има вкъщи. :)

neeDaBosS
06-26-2011, 08:22
Ето оригиналната маска,погледни я може да ти помогне :) Иначе аз лятото когато бях на село нямах много продукти и слагах примерно ракия,жълтък,мляко и това е..или пък както бях споменала доматен сок и жълтък.
2 с.л. тривитаминол (ново име- АД3Е/мастна основа, Виалитон/водна основа)- купува се от ветеринарна аптека, струва около 4-5 лв за 100 мл.
1 с.л. свинска мас - заменя се с бадемово масло (най - мощният стимулант за израстване на коса); зехтин; масло от гроздови семена (за регулиране на омазняването); масло от пшеничен зародиш (за много суха, накъсана, цъфтяща коса), масло от шеа/карите , масло от жожоба
1 с.л. ракия - или друг алкохол - водка, ром, коняк
1 с.л оцет - за да се избегне миризмата на салата, можете да замените с лимонов сок
2-3 капки газ - за блясък ако е с изтекъл срок на годност мирише по - слабо. Купува се от железария или евентуално магазин за домашни потреби.

Към тази маска в зависимост от вида на косата може да се прибави:
кисело мляко - за еластичност на косъма
мед – за всеки тип коса, прави косата мека и подхранена
жълтък - подхранва, но „извлича” боята от боядисаната коса , затова ще се наложи да се боядисвате по – често. Изсушава леко. Да се измива внимателно с хладка вода, тъй като ако започнете с гореща, ще се пресече и „свари” – ще останат малки топченца, които трудно се премахват и започват да гният в косата.
аспирин – за растеж и п-в пърхот
хума - за мазна коса (има различни видове хума - зелена, жълта, бяла, розова, синя, - консистенцията е подобна на кашичка. Ще е необходимо по - голямо количество, за да се покрие цялата коса.

Маската се нанася в корените и се разнася по цялата дължина на суха коса, преди миене. Косата се прибира в найлонова шапка /торбичка и се завива с кърпа или се увива в потопена в гореща вода и добре отцедена кърпа. След 2 часа се измива.
Прави се 2-3 пъти седмично (зависи от честотата на миене) за период от 2 месеца (една опаковка тривитаминол/АД3Е е достатъчна за около месец при посочените по - горе количества на продуктите), след което се почива месец - два, за да не се пренасити косата и да не се предизвика обратен ефект.

Маската може да се редува с готови маски. След измиване, при желание се нанася подходящ балсам в краищата на косата. За по - лесно разресване може да се втрият две-три капки кристали/масло от жожоба/карите. Против цъфтящи връхчета е подходящо втриването на пшенично масло (има лек "мокър" ефект).

FuCKkK13
06-26-2011, 08:45
^ в момента не мога да се сетя за нещо друго което да добавя..браво за положения труд..а за по-горния коментар .. и аз съм като теб, но става ли дума за косата бягам до магазина :D .. днес нямах хума и скочих набързо до аптеката и си купих, мислех днес да си правя маска, но май ще го отложа за утре..
:)

titinkaa
06-26-2011, 09:44
Абе да ви питам,възможно ли е да не ми расте косата от Себорала,защото го ползвам вече месец и половина и виждам съвсем лек ефект,а предния път като го ползвах ефект видях много бързо? ами може да не ти действа вече..защо не го спреш за малко и после пак почни..

О аз спра ли да го слагам и вече няма да го ползвам,ще мина на ампули.

FuCKkK13
06-26-2011, 10:07
Абе да ви питам,възможно ли е да не ми расте косата от Себорала,защото го ползвам вече месец и половина и виждам съвсем лек ефект,а предния път като го ползвах ефект видях много бързо? ами може да не ти действа вече..защо не го спреш за малко и после пак почни..

О аз спра ли да го слагам и вече няма да го ползвам,ще мина на ампули. ами както решиш... ампулите също действат добре..аз ги ползвам от време на време :)

victoriassecret1
06-26-2011, 17:30
Имате ли някакви наблюдения как се отразява Геритамин Нео върху косата? : )

neeDaBosS
06-26-2011, 17:32
Имате ли някакви наблюдения как се отразява Геритамин Нео върху косата? : )
Доста време съм пила,но ефект не видях..просто ме кефи да си пукам перличките :grin: 8-)

LudotoDevoiche
06-27-2011, 06:12
Маслото от жожоба наистина ли придава обем на косата ? И като се слага в корените не я ли омазнява ? :-o

FuCKkK13
06-27-2011, 08:21
Имате ли някакви наблюдения как се отразява Геритамин Нео върху косата? : ) aми при мен няма някакъв голям ефект върху косата, но за ноктите съм с 2 ръце :)

victoriassecret1
06-27-2011, 12:04
Днес си купих тривитаминол. :) Kолко трябва да се слага в маската? И понеже имам известни притеснения относно продукта, да попитам дали е възможно някакво нежелано окосмяване? :-o

FuCKkK13
06-27-2011, 14:44
Днес си купих тривитаминол. :) Kолко трябва да се слага в маската? И понеже имам известни притеснения относно продукта, да попитам дали е възможно някакво нежелано окосмяване? :-o ами в оригиналната рецепта е 2сп.л , но аз слагам 1, защото винаги слагам достичка продукти.. а колкото до притеснението ти - спокойно, слагай г в маската за коса, мажи си естествено само косата :D :D :D и никаква опасност от нежелано окосмяване :) .. днес пак си правих маска - тривитаминол,свинска мас,зехтин,бад.масло,ракия, цет, жълтък, кисело мляко,мед и малко кокосово масло.. косичката ми стана много мекичка :grin: :)

FuCKkK13
06-27-2011, 14:54
Маслото от жожоба наистина ли придава обем на косата ? И като се слага в корените не я ли омазнява ? :-o ами да.. маслото от жожоба придава обем на косата, но зависи все пак и от коса.. от корените да я повдигне мисля, че няма да стане, но като цяло, когато го слагах в маската, косата ми след 3тия-4тия път беше по-обемна.. след това ползвах още едно шишенце (след 2 месеца след първото) и не видях особен ефект-може косата да ми е била по-дълга и за това да не е подействало или да е трябвало по-голямо количество... така че всичко пак опира до коса..пробвай нищо не губиш.. :)

LudotoDevoiche
06-27-2011, 15:57
FuCKkK13 :-) ...Днес отново си купих Тривитаминол и от утре почвам пак с маските :grin: Взех си също и Себорал Форте (към който имаше някаква промоция и още някакъв Себорал +) ...Ще споделя мнение утре след баня :D

neeDaBosS
06-27-2011, 16:08
Себорала на каква цена е? Тук пише около 2,60..всъщност това ли представлява.. http://apteka.framar.bg/18003349/%D1%81%D0%B5%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%BB-%D1%84%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%B5-125-%D0%BC%D0%BB- ? Утре ще ходя да си купя още неща за косата..иначе тая седмица не съм правила никакви маски,малко почивка 8-) М/у много се притеснявам на какво ще заприлича косата ми от морето :-x :-x :-x ! Края на тази или другата седмица заминавам и знаете как е,мокриш косата като се върна от плаж..и като се изкъпя незнам просто в какво състоние ще е ! Бухнала,суха..след това следва идеално изправяне и на другия ден БАМ пак същото трябва да правя..някакви идеи за хубави маски? не искам да се изтощи толкова,като знам колко ми е суха..

FuCKkK13
06-27-2011, 16:11
FuCKkK13 :-) ...Днес отново си купих Тривитаминол и от утре почвам пак с маските :grin: Взех си също и Себорал Форте (към който имаше някаква промоция и още някакъв Себорал +) ...Ще споделя мнение утре след баня :D :-) задължително да кажеш дали си доволна :)

titinkaa
06-27-2011, 16:24
И аз тея дни ще си купя пак тривитаминола и ампулите на Денис,пък дано да има ефект и от ампулите.

FuCKkK13
06-27-2011, 16:30
Себорала на каква цена е? Тук пише около 2,60..всъщност това ли представлява.. http://apteka.framar.bg/18003349/%D1%81%D0%B5%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%BB-%D1%84%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%B5-125-%D0%BC%D0%BB- ? Утре ще ходя да си купя още неща за косата..иначе тая седмица не съм правила никакви маски,малко почивка 8-) М/у много се притеснявам на какво ще заприлича косата ми от морето :-x :-x :-x ! Края на тази или другата седмица заминавам и знаете как е,мокриш косата като се върна от плаж..и като се изкъпя незнам просто в какво състоние ще е ! Бухнала,суха..след това следва идеално изправяне и на другия ден БАМ пак същото трябва да правя..някакви идеи за хубави маски? не искам да се изтощи толкова,като знам колко ми е суха.. да .. това е.. само че това е Себорал Форте - червения, той е по-силен от Себорал - синия (иначе са едно и също, но просто червения е по-силен) ..цената е там някъде - моя го взех последно за 2.50лв...а за морето.. аз на 22.07. отивам за 10 дена на море .. и съм започнала от сега да поддържам косата.. започни от сега с маските.. от сега до морето никаква почивка.. аз почивах един месец и тази седмица ми е 1вата и до морето ще правя постоянно маски..ако искаш да не я миеш всеки ден - защо не пробваш да я вдигнеш един ден на кок и да не я мокриш, следващия ден я мокриш и така.. поне така ще ти се налага да я миеш през ден, а не всеки ден - това малко или много ще помогне,шампоан с ув-филтър също е важен.. можеш вместо преса да я изправяш да си я сплиташ на плитки и така ще ти е на вълни без преса..преди плаж си купи нщ с ув-филтър. и го пръскай преди плаж, можеш да слагаш масло по краищата на косата преди плаж...ето няколко маски :
маска 1
Един или два жълтъка се смесват с една лъжичка бадемово масло, една таблетка хинин, счукана на прах, една лъжичка йод и една чаена лъжичка мед. Маската се нанася по корените и краищата и след 2-3 часа се измива.
маска 2
1-2 жълтъка
1-2сп.л рициново масло (1-2 ампули)
витамин А - 1 ампула
маска 3 - най-лесна.. давам ти я, но мисля че я знаеш
кисело мляко - в зависимост колко ти е дълга косата
1-2 жълтъка
1-2сп.л. алкохол

:) и другите момичета да дават идеи за маски.. и да попитам някоя слагала ли е в маската си сода за хляб и как й се е отразило ?

neeDaBosS
06-27-2011, 16:40
Аз имах предвид за купена маска,която да слагам след плаж на косата..да престоя примерно 3-5 минути и да отмия..знам,че шампоан не е хубаво да се ползва всеки ден,макар че има и ежедневни и такива с ув-филтър,но моята каквато е суха няколко измивания направо ще я съсипят :? Маската ми на Глис 19 repair свърши..тая на Miosotis е много ама много хубава,но незнам..просто не ми се иска да взема нея :lol:

LudotoDevoiche
06-27-2011, 16:41
FuCKkK13 , аз веднъж сложих сода за хляб в една маска и просто никога ама никога няма да направя тази грешка отново :( Такъв косопад получих ... :o А бях чела, че се оразявала добре ...

neeDaBosS , аз си взех моя Себорал Форте за 3.90 лв., но към него имаше и още един Себорал + ... Разликата е, че Себорал + не е за косопад (а само за разтеж и пърхут) и, че садържа екстракт от репей . Търсих в гугъл информация за него, но не открих ... Намирам само за Себорал Форте и синия Себорал :-o

victoriassecret1
06-27-2011, 16:56
Относно содата знам, че се слага, за да отмие мръсотията по косата (лак, пяна); против пърхут, а също така се слага в маски за мазна коса. Може да се използва вместо шампоан, но изсушава косата.
Само веднъж опитах и нямам голямо впечатление. Просто не съм се сещала да слагам. :)

FuCKkK13
06-27-2011, 17:00
Аз имах предвид за купена маска,която да слагам след плаж на косата..да престоя примерно 3-5 минути и да отмия..знам,че шампоан не е хубаво да се ползва всеки ден,макар че има и ежедневни и такива с ув-филтър,но моята каквато е суха няколко измивания направо ще я съсипят :? Маската ми на Глис 19 repair свърши..тая на Miosotis е много ама много хубава,но незнам..просто не ми се иска да взема нея :lol: ох извинявай.. мислех че питаш за домашна .. ами защо не си вземеш някоя от фриз. салон.. иди при фризьорката ти и й кажи.. тя ще ти препоръча.. аз купени съм взимала само от фризьорката си и бях доволна :)

FuCKkK13
06-27-2011, 17:04
значи като цяло не сте доволни от содата за хляб.. ох, отказахте ме да пробвам :D :)

choparkopar
06-27-2011, 17:30
Аз не съм пробвала сода за хляб, но като цяло от химическа гледна точка не е логично да действа добре, защото има основен характер, а на косата й трябват кисели неща-оцет, лимон и т.н

blondeVIP
06-27-2011, 17:31
Оуу да ви се похваля - намерих си снимки от преди около един месец и тази седмица се снимах.. изглежда много пораснала, но ще ходя да ме подстрижат, защото лятото ще я оставям свободна ;дд
http://www.prikachi.com/images/968/3502968m.jpg

Какво мислите за "горещата ножица " ?? :)

neeDaBosS
06-27-2011, 18:57
BlondeVIP има определено разлика :) И аз щях да попитам за ножицата..струва ми се доста готина,но до колкото знам нашите салони не разполагат с такива неща :-o 8-)

FuCKkK13
06-27-2011, 19:18
BlondeVIP има определено разлика :) И аз щях да попитам за ножицата..струва ми се доста готина,но до колкото знам нашите салони не разполагат с такива неща :-o 8-) +1 .. за косата наистина има доста голяма разлика.. :)

MegiBoOm
06-28-2011, 08:23
http://tq-jenata.com/index.php?option=com_content&view=article&id=645:kosa-lqto-grija&catid=3:kosa-stil&Itemid=13 :)

MegiBoOm
06-28-2011, 08:39
иначе ето какво спретнах днес:
ГРИЖА ЗА ВРЪХЧЕТАТА

Те най-много страдат в жегата. За да ги предпазите, подхранвайте ги интензивно веднъж седмично със специални подхранващи средства. Може да си купите готови от магазина или да ползвате домашни. Едно такова средство е домашната маска с мед и зехтин – 1 чаена лъжица мед и две супени лъжици зехтин се затоплят леко и се втриват в краищата на косата. Слага се шапка за баня и след 30 минути се измива.

8-)

FuCKkK13
06-28-2011, 09:01
иначе ето какво спретнах днес:
ГРИЖА ЗА ВРЪХЧЕТАТА

Те най-много страдат в жегата. За да ги предпазите, подхранвайте ги интензивно веднъж седмично със специални подхранващи средства. Може да си купите готови от магазина или да ползвате домашни. Едно такова средство е домашната маска с мед и зехтин – 1 чаена лъжица мед и две супени лъжици зехтин се затоплят леко и се втриват в краищата на косата. Слага се шапка за баня и след 30 минути се измива.

8-) и как ти се отрази ? - чувстваш ли си добре косата

LudotoDevoiche
06-28-2011, 09:12
Добре ли ще е ако седя с маската с Тривитаминол повече от 2 часа ? :-o

victoriassecret1
06-28-2011, 09:22
И аз след малко ще я правя маската с тривитаминола. :) Колко време е добре да се стои с нея?

FuCKkK13
06-28-2011, 09:35
Добре ли ще е ако седя с маската с Тривитаминол повече от 2 часа ? :-o нищо няма да ти стане.. а за др. въпрос.. по принцип трябва 2 часа, но повечето момичета стоят по по-вече.. аз лично стоя 3-4-5 часа... 5 часа съм стояла най-много , но все пак не бива да се прекалява, за да не задушаваме един вид косата :)

MegiBoOm
06-28-2011, 09:36
ами ддз, засега не виждам разлика, защото ще я оставя да изсъхне сама и още е мокра де и за това :lol:
иначе смърдешеееее.....ГАДНО! 8-)

FuCKkK13
06-28-2011, 09:39
ами ддз, засега не виждам разлика, защото ще я оставя да изсъхне сама и още е мокра де и за това :lol:
иначе смърдешеееее.....ГАДНО! 8-) добре.. после да кажеш.. или ако го правиш още няколко пъти.. аз това задължително ще го пробвам :)

Shia
06-28-2011, 09:41
Аз направих маска за коса:
1с.л. Зехтин
1с.л. Бадемово масло
1с.л. Масло от Жожоба
1с.л. Мед
1с.л. Ракия
1с.л. Оцет

Намазвам хубаво корените,след това и дължините на косата.Оставям да предстои за цяла нощ,без шапки за коса само една шипка да стои на едно място,на следващия ден отмивам с хубав шампоан,нанасям балсам и оставам косата да изсъхне сама.
Косата при мието се осеща твърда,но това е заради меда,като изсъхне се усеща как е подхранена и по-здрава.
Правя я веднъж седмично.
Преди това само намазвах цялата коса само с бадемово масло пак за цяла нощ.