PDA

View Full Version : Разбрах,че ме е излъгал за пореден път



mishet0
06-16-2011, 14:00
С приятелят ми много се карахме за това,че пуши мара.Имахме доста проблеми и скандали относно това и последния път в който се скарахме затова беше жестоко,дори го зарязах.След което той каза,по точно обеща наистина повече да не го прави защото не искал да ме загуби.Всичко беше добре известно време,казваше,че не е докосвал мара и наистина забелязвах в него,че не е употребявал подобно нещо докато...Тези дни се засякох с един негов авер и си поговорихме,той разбира се не знае,че аз не искам приятеля ми да пуши и ми каза,че преди няколко дни са били заедно и цял ден са пушили мара,надрали са се като копелета с извинение и дори е започнал да продава трева.Почуствах се ужасно...излъгана и предадена...Написах му няколко съобщения и му казах,че това е края на всичко защото неговите лъжи нямат край и в последствие той ми писа и разтъкахме едни други неща и така обърна нещата,че аз съм виновна за всичко понеже съм говорила с хора,които той не харесва(става въпрос за този негов познат)... и така сега той се прави на обиден и сърдит,не ми звъни не ми пише.Вярно е,че аз поисках да сложим край на всичко,но това много пъти се е случвало и мислех,че и този път ще ми се извини и ще обещае да не прави така,но той е ядосан на мен,вместо аз на него... Незнам какво да правя,чуствам се много зле без него,защото го обичам,но не искам и да пуши тая глупост,какво да направя...

Josefinne
06-16-2011, 14:09
Първо: ако ти не искаш да ходиш с човек, който пуши трева, не ходи с този човек, ходи с друг. Не можеш да очакваш той да се промени заради теб. Дори и да го направи, то трябва да е изцяло по негово желание. ТИ няма как да го накараш. Това, което се е случило е напълно нормално, не знам как не си го очаквала. Знай едно - той няма да спре да пуши заради теб. Би спрял само заради себе си. Факт за човешките същества.
Второ: Когато ти си решила да упражниш косвен натиск, заплашвайки гаджето ти, че ще скъсате, без да го искаш наистина, то ти си си поела риска това наистина да се случи. И сега, ако той не ти се обади, да ти се извини, ще трябва да го направиш ти. Ако искаш да си задържите връзката, тогава ще му се обадиш, ще поискаш да си поговорите малко и ще си кажете това, което наистина искате, а не някакви заобиколки и изтъркани женски трикове. Ще му се извиниш и ще му кажеш, че не искаш да се разделяте. И дори и да ти се обади и да ти се извини - следващия път, като решиш да късате, понеже искаш да го накараш да направи нещо, знай, че е много вероятно наистина да скъсате.
Трето: изясни си причините, защо не искаш той да пуши. Знай, че ти не си му майка и въобще не си тази, която може и трябва да определя какво е полезно за него и какво не е. Той може да си го решава сам. А ако не може - има си кой друг да решава вместо него. И ако отношението му към теб толкова драстично се променя от това, че той пуши и му харесва - тогава се разделете. Липсва , не липсва, щом не ти харесва, разделяте се.

mishet0
06-16-2011, 14:14
Ами той сам е казвал понякога,че иска да спре,че от тая мара се издухвал и незнам си какво,уж беше и негово решение пък се оказва,че един път така друг път така говори...Права си,не съм му майка!Но ще е жалко една толкова дълга и изпълнена с любов връзка да се срути заради една трева!!Не мислите ли,че този който обича трябва да прави понякога компромиси за да върви всичко добре!Нищо друго не искам от него освен да спре да лъже и да пуши боклуци,толкова много ли искам?И ще кажа и причината поради която не искам,познавам хора имала съм бивши приятели на същото дереже пристрастени към тая глупост и хич не им влияеше добре,просто им изпива мозъка,разбирам да се пуши рядко например в месеца веднъж,ама всеки божи ден на какво прилича това?Не исках и с него да стане така,не исках да се превърне в едно нищо,патила съм си и не исках точно този човек когото обичам да стане като бившия ми,може и да ме упреквате,но просто не можех да го понеса...той може и без да пуши,но лесно се ИЗКУШАВА от приятелите си които са тревоманчета!

Josefinne
06-16-2011, 14:17
Той, ако наистина го иска - сам ще спре. Ако има нужда от помощ - сам ще си я поиска. Ти, дори и негово гадже, пък и негова съпруга да станеш, не можеш да му натрапваш подобни изисквания и своята помощ. Както се казва на прост език - приеми го такъв, какъвто е.

MojoJojo88
06-16-2011, 14:32
Той, ако наистина го иска - сам ще спре. Ако има нужда от помощ - сам ще си я поиска. Ти, дори и негово гадже, пък и негова съпруга да станеш, не можеш да му натрапваш подобни изисквания и своята помощ. Както се казва на прост език - приеми го такъв, какъвто е.
Като негово гадже няма как да, но ако му е съпруга-оооо, повярвай ми, има пълното право да изисква това от него и да намери всички възможни начини да го накара да спре...
Но съм съгласна с горния ти пост...
Ако човек сам не поиска промяна, никой не може да му помогне...поне не на тази възраст и в положението на авторката.

LoveMnmL
06-16-2011, 14:44
Наистина както казаха и другите ти не можеш да го спреш,ако той не иска.Има си начини,ако наистина го пожелае и има силна воля.Няма начин как да го накараш и с това заплашване няма да постигнеш нищо.Даже ще стане по-зле,когато само му го натякваш.

badsector
06-16-2011, 14:59
...пристрастени към тая глупост...
Глупости са това, което пишеш. Да се пристрастиш към марихуана е все едно да се пристрастиш към ябълки. Тези твои познати са пристрастени към мързела и лесния живот. Същото е като да ходиш по дискотеки и да поркаш. А на твоя, ако искаш да го накараш да разреди пушенето, не му поставяй ултиматуми, ами му намирай интересни занимания с теб и лека полека му показвай, че има живот и извън напушването. Виж за продаването вече е доста зле. За там трябва да се осъзнае навреме, защото наистина ще затъва. Дори може толкова да затъне, че да залъгва гузната си съвест с други наркотици.

Grommash
06-16-2011, 15:07
Не всички са толкова мили и добрички. :-D

mishet0
06-16-2011, 15:07
...пристрастени към тая глупост...
Глупости са това, което пишеш. Да се пристрастиш към марихуана е все едно да се пристрастиш към ябълки. Тези твои познати са пристрастени към мързела и лесния живот. Същото е като да ходиш по дискотеки и да поркаш. А на твоя, ако искаш да го накараш да разреди пушенето, не му поставяй ултиматуми, ами му намирай интересни занимания с теб и лека полека му показвай, че има живот и извън напушването. Виж за продаването вече е доста зле. За там трябва да се осъзнае навреме, защото наистина ще затъва. Дори може толкова да затъне, че да залъгва гузната си съвест с други наркотици.

Ние като сме заедно никога не скучаем и като е с мен не пуши,само когато е с приятелите си и може би затова,че по цял ден се чудят какво да правят и искат поне малко да си разнообразят ограничения живот,ама не е това начина и те могат да открият нещо друго по забавно къде къде по нормално от тревата !Ако не пушеше редовно нямаше да се дразня от факта,че го е направил онзи ден,ама като знам през какви неща минахме заради това и на пук на всичко той го е направил просто побеснях!А относно продаването го прави щото е мега затънал и няма от къде да изкара някой леф.Той е убеден,че като види,че почне да се издухва ще спре ама аз не съм сигурна,че ще разбере,че започва!

peace95
06-18-2011, 21:07
НЕ ТРЪГВАЙТЕ С НАРКОМАНИ !! Просто от личен опит - в тези години няма да спрат да пушат , смъркат и т.н. , ако ти пука - води го в клиника за лечение и толкова .. Как въобщe може да позволиш да си с такъв човек толкова време след като отначало е бел пристръстен и веднъж те е излъгал - представи си , че те е харесал докато е бил напушен ?.. Забраняваш му любимото му нещо и толкова , а не помислили , че за да спре завинаги му трябва лечение ? Ми как няма да те лъже , че тайно пафка , нали е пристрастен .. Сериозно нямам думи .. а като се замисля сигурно това момче е някъде на 13-14 и няма кой да се погрижи за него и си опропъстява целия живот .. :shock: :(

ShtrudeL
06-18-2011, 21:57
Направи същото. Излъжи се и ти.

badsector
06-18-2011, 22:19
...по цял ден се чудят какво да правят и искат поне малко да си разнообразят ограничения живот...
Е те т'ва е проблемът. Не тревата. По този начин ще им омръзне ефекта на ганджата и ще минат на твърдо. Като се прекалява не е хубаво. Ако пуши за разнообразие е ок. Е, има и хора, които всеки ден пафкат трева, или хашиш, че и амфети смъркат, но въпреки това са отговорни личности и са професионалисти в сферата си.

...продаването го прави щото е мега затънал и няма от къде да изкара някой леф...
То с тия неща има два основни варианта :
1. Откъсваш се рано-рано, едва ли не преди да си почнал.
2. Продаваш, правиш пари, но вече няма как да се откажеш, просто няма да ти дадат. Почваш да продаваш и твърдо, правиш още пари. Взимаш си скъпа кола и други вещи. След време идва нов играч на пазара и се започва война за разпределяне не територия. Дилърът заминава пръв.
Мисълта ми е, че ако се хванеш да продаваш, в общия случай няма оттърване и затъваш все повече и повече...
п.п. най-кофти е, че той е причината да загазват и хората около него. Само гледай как някой път ще вземе предварително пакет, без да си плати веднага, а после ще го изпушат/изшмъркат и хем няма да има пари, хем ще дължи. А при сегашните цени ще е сериозна сума. Е, познай как ще го "стимулират" да им върне парите. С две думи бягай и се пази, че да не подбарат и теб. Кофти за родителите му, защото и те ще го отнесат.

Alex3nd
06-18-2011, 22:29
НЕ ТРЪГВАЙТЕ С НАРКОМАНИ !! Просто от личен опит - в тези години няма да спрат да пушат , смъркат и т.н. , ако ти пука - води го в клиника за лечение и толкова .. Как въобщe може да позволиш да си с такъв човек толкова време след като отначало е бел пристръстен и веднъж те е излъгал - представи си , че те е харесал докато е бил напушен ?.. Забраняваш му любимото му нещо и толкова , а не помислили , че за да спре завинаги му трябва лечение ? Ми как няма да те лъже , че тайно пафка , нали е пристрастен .. Сериозно нямам думи .. а като се замисля сигурно това момче е някъде на 13-14 и няма кой да се погрижи за него и си опропъстява целия живот .. :shock: :(
Много си зле, но аз мога да ти помогна: Гръмни се в слепоочието.

Inthedark
06-19-2011, 06:22
О,идеална тема за мен. Мога до някаква степен да ти дам полезен съвет, защото аз самият доста често пуша, да не казвам всеки ден, но тва мойто е друго.

Така, първото, което трябва да ти кажа е,че според мен правиш много грешно като му правиш проблем за това. Като не е неадекватен, когато е с теб, какъв е проблемът? Може би те тормози това, че марихуаната се води като "наркотик", вреди му на здравето,психиката и т.н. Не знам като цяло какви са твоите възгледи върху това, но те УВЕРЯВАМ, че е напълно безвредна. Аз също имам приятелка, която много обичам и държа на нея(тя не пуши) и никога не съм напушен, когато съм с нея. Просто и ясно. Според мен трябва да приемеш факта, че това не е лошо нещо, просто обича да се събере с приятели и да се напушат. Може би няма да разбереш, но ти казвам, че като си в такава компанията и сте се направили на пастет точно е много хубаво. Наистина става доста забавно и мога изцяло да го разбера. Въпроса е, че ти трябва да си малко по-широкоскроена, да виждаш нещата по дуг начин.

Относно това че продава - трябва да спре. Печалбата, ако я има естествено, но по 1 или друг начин се намира, е временна. Рано или късно, колкото и да си добър нещатата се преебават. Последното нещо, което искаш е да го хване полицията с трева. Колкото и малко провинение да е, пак е кофти.

Та моят съвет към теб - влез му в положението, не е като да ти изневерява с друга, просто обича да си пафка, и това е нормално, защото има още милиони хора по света, точно както него. Звънни му ти, не чакай на готово. Много мразя така като се карам с мойта и да се почват тия инати и глупости... Просто му звънни и го извикай да си поговорите очи в очи. Според мен трябва да му "позволиш" ако е редно така да се изкажа, да пафка. Наистина разпуска и е приятно, а и няма да имате проблеми : )

peace95
06-19-2011, 06:41
НЕ ТРЪГВАЙТЕ С НАРКОМАНИ !! Просто от личен опит - в тези години няма да спрат да пушат , смъркат и т.н. , ако ти пука - води го в клиника за лечение и толкова .. Как въобщe може да позволиш да си с такъв човек толкова време след като отначало е бел пристръстен и веднъж те е излъгал - представи си , че те е харесал докато е бил напушен ?.. Забраняваш му любимото му нещо и толкова , а не помислили , че за да спре завинаги му трябва лечение ? Ми как няма да те лъже , че тайно пафка , нали е пристрастен .. Сериозно нямам думи .. а като се замисля сигурно това момче е някъде на 13-14 и няма кой да се погрижи за него и си опропъстява целия живот .. :shock: :(
Много си зле, но аз мога да ти помогна: Гръмни се в слепоочието.
Ха , имам мнение - против дрогата , трябва да се убия , че да са щастливи такива като теб ? :?

w0sh
06-19-2011, 07:41
Мнението и против "дрогата" е основано на 16 години сблъсъци с нея и с проявите и...

Какво толкова обсъждате неща, които не разбирате.

като те е излъгал - ще те излъже пак. Ти си прецени.

Zarity
06-19-2011, 10:00
...по цял ден се чудят какво да правят и искат поне малко да си разнообразят ограничения живот...
Е те т'ва е проблемът. Не тревата. По този начин ще им омръзне ефекта на ганджата и ще минат на твърдо. Като се прекалява не е хубаво. Ако пуши за разнообразие е ок. Е, има и хора, които всеки ден пафкат трева, или хашиш, че и амфети смъркат, но въпреки това са отговорни личности и са професионалисти в сферата си.

...продаването го прави щото е мега затънал и няма от къде да изкара някой леф...
То с тия неща има два основни варианта :
1. Откъсваш се рано-рано, едва ли не преди да си почнал.
2. Продаваш, правиш пари, но вече няма как да се откажеш, просто няма да ти дадат. Почваш да продаваш и твърдо, правиш още пари. Взимаш си скъпа кола и други вещи. След време идва нов играч на пазара и се започва война за разпределяне не територия. Дилърът заминава пръв.
Мисълта ми е, че ако се хванеш да продаваш, в общия случай няма оттърване и затъваш все повече и повече...
п.п. най-кофти е, че той е причината да загазват и хората около него. Само гледай как някой път ще вземе предварително пакет, без да си плати веднага, а после ще го изпушат/изшмъркат и хем няма да има пари, хем ще дължи. А при сегашните цени ще е сериозна сума. Е, познай как ще го "стимулират" да им върне парите. С две думи бягай и се пази, че да не подбарат и теб. Кофти за родителите му, защото и те ще го отнесат.

+++

пп:Половината коментари са на някакви тъпанарчета,дето само знает да ланкат.НОРМАЛНИ ЛИ СТЕ ВИЕ,какви наркомани,какви неща,къде ни забъркахте направо. :shock:

Josefinne
06-19-2011, 11:07
Той, ако наистина го иска - сам ще спре. Ако има нужда от помощ - сам ще си я поиска. Ти, дори и негово гадже, пък и негова съпруга да станеш, не можеш да му натрапваш подобни изисквания и своята помощ. Както се казва на прост език - приеми го такъв, какъвто е.
Като негово гадже няма как да, но ако му е съпруга-оооо, повярвай ми, има пълното право да изисква това от него и да намери всички възможни начини да го накара да спре...
Но съм съгласна с горния ти пост...
Ако човек сам не поиска промяна, никой не може да му помогне...поне не на тази възраст и в положението на авторката.

Абе, още не съм станала ничия съпруга, но съм сигурна, че това няма да помогне на семейния ви живот.