PDA

View Full Version : Няколко проблема!



dexten
06-16-2011, 15:02
Значи,здравейте! :)

Ще ви кажа директно кави са ми проблемите ..

Значи имам подути лимфни възли на шията ( така са сигурно от 1 година,казаха ми че имам хроничен фарингит ) също така имам чувството за чуждо тяло в гърлото ... отделно усещам някаква стегнатост във вратът ... чувствам се отпаднал( нямам същата енергия както преди ).
Често се случва след ядене да повърна малко ... също така понякой път не мога да преглътна ... все едно гълтача ( не знам дали така се нарича хех) отказва :Х

а и имам видим епиглотис ахаха не знам дали има значение,преди време доктора ми каза,че е нормално това :)

Мерси предварително! :)

BlackEyedPeas
06-16-2011, 15:12
Ей това с "гълтача" и аз го имам по някой път. Сякаш тръгвам да гълтам, но имам чувство, че няма да мога и ще се задавя. Даже ми се е случвало да се задавя :/

kalpazanka
06-16-2011, 15:33
Отслабваш ли? Дланите ти потят ли се? Плачлив/емоционален да си станал? В легнало положение усещаш ли тежест/трудност при преглъщане? Като се погледнеш в огледалото, шията ти деформирана ли е?
Нарушения в зрението да имаш? Нестабилна походка? Изпускаш ли се по малка/голяма нужда?
Мускулна слабост имаш ли? Къде и кога е по-изразена, ако да?

dexten
06-16-2011, 18:46
Отслабваш ли? Дланите ти потят ли се? Плачлив/емоционален да си станал? В легнало положение усещаш ли тежест/трудност при преглъщане? Като се погледнеш в огледалото, шията ти деформирана ли е?
Нарушения в зрението да имаш? Нестабилна походка? Изпускаш ли се по малка/голяма нужда?
Мускулна слабост имаш ли? Къде и кога е по-изразена, ако да?

Да Отслабнал съм,апетида ми не е същият като преди ..

За дланите не съм забелязал ... ако е потят евда ли ще им обърна внимание... Иначи винаги съм бил по емоционален,но не съм седнал да рева ( то аз скоро се разделих с дългодишна приятелка )

За легналото положение - по трудно ми е преглъщането смисъл в гърлото ми е някакво напрежение,но това мислех,че е нормално ..

За шията ... еми като се стегна ми излзиат едни жили,който мисля,че преди не ми излизаха толкова явно .. иначе не усещам някаква деформация от нещо подуто или нещо от сорта

Да междодругото зренито почна да ми се прецаква,но седа често на компютъра или чета нещо ... случвало ми се е почна да виждам разногледо малко ... някак си все едно размазано

За походката ... ммм не не мисля ... аз си се влача по улиците ...

За изпускането .... мммм не ми се е случвало ... въпреки,че понякой път си мисля че малко ми трябва


За мускулната слабост ... точно това е че аз ходя чат пат да се понабърам или да потичам :) не бях ходил доста от 2-3 седмици защото имах да заверявам в университета и нямах време ... и скоро като бях отишъл ми беше адски трудно и изморително ( бях отишъл вечерта и реших,че не съм много в кондиция,защото бях изморен ),но преди май имах повече сила :Д аз за това мисля,че ми има нещо ... някак си не се чувствам както трябва :Х все едно съм някаква развалина ... а съм само на 20 години :) трябва кръвта да ми кипи ахахх Иначе почти цял живот съм спортувал :) спрях преди 2 години г/д,но както вече споменах и сега отивам от време на време да спортувам


МЕрси за бързите отговори ! :)

kalpazanka
06-17-2011, 05:19
Отиди да те види лекар. Може и невролог по-конкретно.

dexten
06-17-2011, 12:24
Отиди да те види лекар. Може и невролог по-конкретно.

Точно това е,че отидох и не ми обърнаха коректно внимание ... Нищо ти няма,само си втълпяваш ... един път не знам как,личната ми лекарка ми даде даде направление ( това е адски рядко ) и отидох на Уши,Нос и гърло ... отидох с това направление и докторката ми каза "лигльо нищо ти няма" ии се отнесе адски несериозно с проблема ми и не ме изслуша изобщо ... ( въпреки това ми взе сакрет ... който го взе колкото да отбие номера ) след това веднага отидох до друг УНГ ... погледна ме ме внимателно и ме изслуша ... каза,че имам някакъв проблем,взе ми секрет ии се оказа,че имам някаква бактерия ... и той ми намери,че имам Хроничен Фарингит ... ;х

ии общо взето трябва да отида при личният ми лекар за направление,но тя по скор ода ме прехрани нещо и пак трябва да се карам с нея .... ;х

kalpazanka
06-17-2011, 12:36
Хроничният фарингит, ОК, но споменаваш и слабост. ДД е доста широка, а и ти за капак не си особено обстоятелствен. Може би и тук се корени проблемът- не знаеш как да поднесеш оплакванията си.
На прима виста невролог би отхвърлил няколко диагнози. Ревматолог също би ти бил от полза.