PDA

View Full Version : Малко помощ?! ;с



mishkaa
06-16-2011, 15:24
Ами проблемът ми е ,че ми трябва помощ от някой който е имал същият проблем и найстина знае за какво говоря.Готова съм да посветя цялото си лято на това.Става въпрос за отслабване и стягане (10тина килограма).Вероятно има хиляди такива теми ,но от толкова много варианти и диети и упражнения стигах до никъде. :-k Това "никъде" води със себе си и висока доза самосъжаление и себеомраза и ако на някой му се говори да пише лс ,моля ^^ ;д Страшно много искам да се променя ,защото ми омръзна от всичките минуси на това да си закръглен и моля ви без обиди ;с Трябва ми програма и упражнения(вече изпробвани).. Благодаря предварително :smt007

pitfall
06-16-2011, 15:29
Ограничи се с храната - намаляваш сладкото и въглехидратите главно, но не ги спирай напълно, защото организма ти има нужда от тях. Сигурно си прочела в 90% от темите, че трябва сериозна доза спорт - за да не се повтарям ще ти предложа да тичаш, започни с бавно тичане първите дни докато свикнеш, пий много вода. От опит ти казвам, че каквито и диети да започнеш, ако не спортуваш няма да има никакъв резултат. Ако наистина имаш воля, ще успееш, ще свалиш колкото килограма е необходимо, бавно, но славно, поне ще знаеш, че после няма да си ги върнеш. Успех!

mishkaa
06-16-2011, 15:44
до сега успях да сваля много килограми найстина лошото е че ги свалих без да се усетя..беше нещо като не ям седмица ..после ям виждам че качвам и пак започвам да не ям и така съм до ден днешен :\ проблемът е че не мога да карам вечно така и ми е много трудно тъй като когато човек не яде настъпва вълчи глад и всичко става .. :\ въпросът е там че ме е страх да увелича храната за да не си върна тъпите килограми..знам че е ужасно нездравословно а родителите ми започнаха постоянно да ме следят дали ям и стана едно МАЗАЛО.. от тпхна страна не виждам никаква помощ .. помолих ги да отидем на диетолог но отговорът бе "аз съм родила здраво дете!Не ме интересува каква си искаме да си здрава..няма да отслабваш..." иии съм в нещо като безизходна позиция и няма към кой да се обърна..

pitfall
06-16-2011, 16:26
Тогава май е излишно да ти препоръчам да започнеш 90-дневната диета, родителите ти едва ли биха одобрили. Единственото решение, което виждам е спортът. Може и да не си спортна натура, но при положение, че родителите те следят дали ядеш, това е единствения начин, Те едва ли биха възразили да започнеш някакъв спорт, или да се запишеш на аеробика. Ще продължиш да ядеш нормално, така че те да не се притесняват. А и не можеш да отречеш, че когато човек спортува, освен да отслабва, се и стяга, което е по-хубаво от това да отслабнеш и да ти виснат кожите. :)

mimsssssss
06-16-2011, 16:51
E, не мисля пък че родителите ти ще са против да се храниш здравословно. Или греша? Изключваш пърженото, тестяното и захарта и почваш спорт. В момента мисля че вече 2 месеца съм на този режим, кожата ми се изчисти от всякакви пъпки, косата ми не се омазнява, свалих килограми, имам енергия за повече спорт :)
Ако искаш нещо конкретно - питай. И аз съм в борба с визията. Не гоня точни килограми, а искам да се харесвам повече :)

Rebirthing
06-16-2011, 17:00
Всъщност на колко години си ?
А килограмите ти какви са ?
Височината ?
Колко си била преди и колко свали ?
С какво се храниш основно ?
Забелязала ли си кои храни ти се "лепят" ?

На диетолог може да отидеш и сама, няма да ти вземе повече от 20-30 лв.

mishkaa
06-16-2011, 17:02
хаха ми така излиза :D този вариант ми харесва..пробвала съм го ,но за около месец не забелязах разлика ..може би е защото не спортувах ..пределно ми е ясно че няма да стане сега,веднага само че не искам и толкова бавно -_-
от утре почвам така (и всеки ден скачане на въже)но ако до другия месец няма резултат ще се гръмна ^^ ..а така исках да ги сваля до лятото..

ri41
06-16-2011, 17:05
щом си го решила действай, храни се нормално по 3 пъти на ден, предполагам вашите те карат да ядеш хляб, за това яж по 1 филийка на обяд и ако може пълнозърнеста, за вечеря гледай да е без хляб и да не е много мазно, ако започнеш да се храниш редовно и по малко няма да напълнееш, а ще отслабнеш, метаболизма ти ще спре да се измъчва с този глад, а ако спортуваш още по-добре, може да правиш само упражнения, да скачаш на въже пак ще имаш ефект, най-добре е да сваляш 3 кг месечно, така е най-сигурно и постоянно повярвай, накрая ще си много доволна от себе си, просто ще трябва повече време :)

mishkaa
06-16-2011, 17:07
Всъщност на колко години си ?
А килограмите ти какви са ?
Височината ?
Колко си била преди и колко свали ?
С какво се храниш основно ?
Забелязала ли си кои храни ти се "лепят" ?

На диетолог може да отидеш и сама, няма да ти вземе повече от 20-30 лв.

Висока съм 163-4см ,64-5 кг. ;д ..срам ме е ,но преди бях 86 :\ за около 10-11 месеца ги свалих.. всичко ми се лепи :|
Основно не мога да кажа точно защото е различно..искам да кажа че когато се ограничавам ям общо взето ябълки и сирене ,а всеки месец има един момент в които ми писва и настъпва моментът в който така да се каже "отварям хладилника" (голямата грешка след която следва 1 седмица самосъжаление ,потене и рев..)

mimsssssss
06-16-2011, 17:11
Яж пиле, риба, морски дарове, телешко. Млечни продукти - кисело мляко, прясно мляко, сирене, кашкавал. Яйцата също са вариант, само че не прекалявай, на седмица до 6 макс. Пълнозурнест хляб обаче от фурна, а не купен пакетиран от супермаркета. Също яж сурови ядки, мед, зеленчуци и плодове.
Примерно сега в тея жеги, може да ядеш диня всеки ден, тя е много водниста и пречиства организма. Едва ли вашите не ти дават да ядеш нещо, така че яж. Сутрин може някакви овесени ядки с мляко. На обед салата с печено месо на скара/фурна. Следобед плод. Вечер примерно варен ориз с нещо... може и салатка варени картофи с лук и зехтин. Общо взето трябва да ядеш. Ти като си стресираш организма, че вече няма да ядеш и той започва да гори по - малко, за да има запаси. Пий вода, прави си билкови чайове. :)

mishkaa
06-16-2011, 17:18
мерси на всички за съветите ^^
сега си търся другарче с което да си споделям всеки ден и много търпение защото съм ужасно нетърпелива и тва ми е голям проблем ;с

mimsssssss
06-16-2011, 17:21
Аз съм насреща. Дай си скайпа ако искаш :)

mishkaa
06-16-2011, 17:28
писах на лс ^

Sevdito
06-16-2011, 18:03
И аз съм насреща и аз съм решила лятната ваканция,да я използвам за отслабване. :)

pitfall
06-16-2011, 18:20
искам и аз с вас ... така като има някой друг и като знам, че не съм сама, имам повече амбиция :oops:

Rebirthing
06-16-2011, 18:26
Ти си свалила по-голямата част вече.

Тъй като сега е лято ще те посъветвам да наблегнеш на плодовете, особено на черешите и динята. За черешите е всеизвестно, че топят килограми.
От месните продукти яж пуешко, пилешко и като цяло всичко да е с минимална термична обработка, т.е никакво пържено.
От морските храни хапвай морски дарове, изключително подходящи са за диети. Също така риба, може и сурова :).
От млечните хапвай пълномаслено кисело мляко, обогатява чревната флора.
Яж пълнозърнест хляб, т.е на етикета трябва да пише само брашно тип 1850. Има и хубав ръжен хляб, но той е малко скъпичък.
Яж сурови ядки (не повече от 30-40 гр. на ден), семена, особено ленено семе, също така и зеленолистни зеленчуци, използвай зехтин вместо олио (зехтина не се използва за готвене, има твърде ниска точка на кипене, но е идеален за салати). Белия ориз го замени с кафяв или черен. Овесени ядки и трици са добър вариант за закуска. Вече има мюслита с микс от пълнозърнести овесени, пшенични, ръжени и ечемичени ядки.
Ако ти се прияде сладко, яж натурален шоколад. Подслаждай с мед, стевия (на прах, таблетки или на листа) и ако можеш замени бялата захар с кафява, въпреки, че се съмнявам да намериш истинска кафява захар.
Обикновената готварска сол можеш да замениш с диетична или с хималайска.
Избягвай храни на чийто етикети са изредени десетки Е-та и консерванти и думите "хидрогенирани мазнини/масла".
Пий зелени чайове и домашно изцедени сокове, особено през лятото наблягай на водата, по 2-3 литра на ден.

За спорта:
Каланетиката извайва чудесно тялото:
http://zamunda.net/details.php?id=68512&hit=1. Урока е на руски, но предполагам ще схванеш дори да не знаеш езика.
Може да тренираш и по следните програми:
Pump It Up:
http://zamunda.net/details.php?id=18417&hit=1
Тае бо:
http://zamunda.net/details.php?id=110669
И тримесечната програма P90X, най-добрата домашна фитнес програма, но и най-тежката.
http://zamunda.net/details.php?id=223607&hit=1

krasiveli
06-16-2011, 18:28
И аз (ако може) ще се присъединя към вас в борбата с килограмите, че имам какво да свалям още :)

elinanacheva
06-16-2011, 18:31
Здравейте, прочетох всичко и някой може ли да ми каже дали е нормално да тежа 55 кг и да съм 163/4 см висока? има сайтове но аз не има вярвам защото пише че аз мога да съм най-много 67 кг ама аз с 67 ще съм свиня

Rebirthing
06-16-2011, 18:38
Здравейте, прочетох всичко и някой може ли да ми каже дали е нормално да тежа 55 кг и да съм 163/4 см висока? има сайтове но аз не има вярвам защото пише че аз мога да съм най-много 67 кг ама аз с 67 ще съм свиня

Зависи от плътноста на костите, колко ти е мускулната маса и т.н.
Ти добре ли се чувстваш с тези килограми ? Стегната ли си ? Изобщо гледайки се мислиш ли, че има какво да сваляш ?

elinanacheva
06-16-2011, 18:42
оо да имам да свалям малко коремче и нз как

mishkaa
06-16-2011, 18:44
дам така винаги е по -лесно когато имаш компания така че който реши да се присъедини да пише по едно лс аз съм на среща ;)

elinanacheva
06-16-2011, 18:47
а и искам да се присъединя към вас аз лятото напълнях понеже си бях в БГ (живея в Испания) и имаше много неща където ми се ядяха страшно много и от 55 стана 62кг но сега свалих излишните и пак съм 55 но имам мъничко коремче и не го искам :(

eLeHaGuLbertt
06-16-2011, 20:08
Висока съм 163-4см ,64-5 кг. ;д ..срам ме е ,но преди бях 86 :\ за около 10-11 месеца ги свалих.. всичко ми се лепи :|

Ох, милата .. И аз се чудя как да отслабна, макар, че съм по - висока от тебе. :) Ти хубаво си свалила 20 кг, дано свалиш още колкото искаш и все пак да запазиш резултата. Успех. :)
Относно компанията, аз пък си намерих приятелка с която да тичаме сутрин, иначе аз мога да си водя и сама хранителен режим. :)

badsector
06-16-2011, 21:27
...От месните продукти яж пуешко, пилешко и като цяло всичко да е с минимална термична обработка, т.е никакво пържено...
Можеш да ядеш всякакво НЕмазно месо, т.е. наблягай само на филетата и пилешко да е без кожата. При варене се губят част от витамините, но аз лично задължително обработвам месото преди да го готвя по следния начин - слагам го в тенджера с вода на слаб котлон за много време. Протеините коагулират напълно пти около 75 градуса, затова температурата на водата трябва да стигне максимум 65. Така във водата се отлагат една кофа л@йна, токсини и химикали, които иначе бихме изяли. Обемът, разбира се, намалява драстично, което е показателно с колко гадости пълнят месото в кланиците. След тази обработка се готви по желание, като вкусът му е коренно различен, направо става вкусно :)

...Също така риба, може и сурова :)...
Рибата е един прекрасен естествен източник на ейкозапентаенова киселина, която възпрепятства прекомерното образуване на "лоши" айказаноиди. Затова риба е добре да се яде поне два пъти седмично, или най-малко да се приема рибено масло като дообавка. А наскоро гледах нек'во от кулинарните по Фиеста тв и там видях рецепта за готвене на риба с лимон, без термична обработка и мисля да взема една сьомгова пъстърва тия дни и да пробвам :)

От млечните хапвай пълномаслено кисело мляко, обогатява чревната флора...
Идеално балансирана храна е киселото мляко. Вече има спорове дали да е обезмаслено, или пълномаслено, но това са подробности. Аз предпочитам пълномаслено :)

...Яж пълнозърнест хляб, т.е на етикета трябва да пише само брашно тип 1850. Има и хубав ръжен хляб, но той е малко скъпичък...
Идеалният вариант е да си вземеш хлебопекарна. От два месеца имам и си правя всякакви вкусотии с нея. Могат да се слагат и добавки като овесени ядки, сусам, ленено семе, а хлябът с пармезан е просто уникален :)

...Яж сурови ядки...
Фъстъци, бадеми, кашу, шам фастъци, кайсивеи ядки - все чудесни източници на мононенаситени мастни киселини (омега 9), от които, забележи, се отслабва :)

...особено ленено семе...
Омега 6 :) Алфа линоленова киселина, под влиянието на ензима делта 5 дезатураза се разгражда на така необходимата за правилното функциониране на организма гама линоленова киселина (тя се съдържа в овесените ядки, майчината кърма и в майчиното мляко на планетата - спирулината).

...Белия ориз го замени с кафяв или черен...
Това е заължително, но да те питам - имаш ли рецепти за императорски ориз. Че ми е малко странен на вкус в стандартните ястия.

...Ако ти се прияде сладко, яж натурален шоколад...
Или плодове! От всички видове прости въглехидрати фруктозата навлиза най-бавно в кръвта, съответно най-бавно се отделя инсулин. Още повече, че наличието на целулоза допълнително забавя този процес. Затова спокойно можеш да хапваш плодове, които отделно набавят виатмини и микроелементи на организма.

...замени бялата захар с кафява...
По магазините вече на доста места навлезе тъмнокафявата захар на Muscovado. Каква убийствена комбинация е с прясно мляко...

...Обикновената готварска сол можеш да замениш с диетична или с хималайска...
Я кажи хималайската от къде я взимаш, че аз си я намирам само за по 7 лева половинката :(

...и думите "хидрогенирани мазнини/масла"...
Това само като го прочета и настръхвам. Няма такава отрова! А вече се срещат във всички готови шоколадови десерти. Баси, от половин година не съм ял бонбон, или вафла вече, заради тези гнусотии. Накратко - проблемът при хидрогенирането на мазнините не е толкова в това, че стават наситени, ами в това, че се хидрогенират частично (за по-евтино и лесно) и останалите ненаситени мазнини остават с изродена структура, или се превръщат в така наречените "транс мазнини". Те са абсолютна отрова и са основния причинител на редица болести, включително и наличието на "лош" холестерол (този с висока плътност) и на повишеното кръвно налягане. Маргаринът, като един типичен представител на транс мазнините е все едно вместо на филийката да си го мажеш директно вътре в кръвоносните съдове. В редица цивилизовани страни транс мазнините в продуктите от търговската мрежа са забранени, или поне задължително обзначени на етикетите като количество.

...Пий зелени чайове и домашно изцедени сокове, особено през лятото наблягай на водата, по 2-3 литра на ден...
И сок от червено цвекло. Изчиства организма от тежките метали и е силен антиоксидант.

...За спорта:...
Или на ащанга (power я наричат някъде) йога. Или кросфит :D

Rebirthing
06-16-2011, 23:01
И аз имам хлебопекарна, но притеснението от тефлоновото покритие си остава. Иначе хляба става много вкусен...
А тъй като спомена спирулината трябва да отбележа, че това е една чудесна добавка особено за хората които искат да редуцират теглото си. 5 грама на ден правят чудеса :) .

А иначе последната рецепта с императорски ориз пробвах преди няколко дни, тя е в комбинация с кафяв ориз:
http://www.kulinarno-joana.com/2010/12/wild-and-brown-rice-salad/

Хималайска сол взимам от Зелен Био и също ми излиза 7.70 лв. за 500 гр.
Иначе хималайска има и тук, 9.99 лв. за 1 кг.
http://www.zdravosloven.com/magazin/hrani/podpravki/himalayska-sol-natur-hurtig-fina-1-kg-5003.html

А аз да питам, това ли трябва да е кафявата захар на Muscovado ?
http://www.zdravosloven.com/magazin/hrani/zahar-i-podsladiteli/refil-kafyava-trustikova-zahar-muscovado-394.html

Знам че истинската кафява захар трябва да изглежда по следния начин. До сега не съм срещала нещо подобно по магазините.
http://bilki.bg/products_photos/922/1254_big.jpg


А хидрогенираните мазнини са ми любима тема, почти всичко сладко в супермаркета съдържат тези мазнини. Като почна от бонбоните "Таралежки" , мина през кроасаните "7 Days" и стигна чак до готовите супи на "Maggie" , а те даже не спадат към сладките продукти. Всички вафли ги съдържат, дори вафлите "Ная" които едно време ми бяха любими :D . Съдържат се също и в чипсовете и в солетите.

Впрочем пауър йогата е на основата на ащанга йогата, обаче и двете са твърде хард, особено за момиче и особено ако до момента не е имала голяма физическа активност. Най-подходяща е хата (хатха) йогата и със сигурност би помогнала за оформяне на тялото и сваляне на килограми.

mishkaa
06-17-2011, 08:41
благодаря за всичката информация ,но по -скоро ми трябват някакви упражнения(понеже с храненето се оправих..) ,които мога да правя вкъщи.. за сега залагам на скачането на въже както вече казах ,но мисля ,че не е достатъчно и се чудя какво друго да измисля.. каланетиката също ме заинтригува ще пробвам и с нея

Rebirthing
06-17-2011, 09:18
Всички линкове които съм пуснала са с упражнения и всичките могат да се изпълняват в къщи :).

koshtramba
06-17-2011, 09:25
DAMN, салатата с кафевия и белия ориз с цитрусов дресинг много ме заинтригува! (А мен рядко ме заинтригуват ястия без месо). Май ще я пробвам!

badsector
06-17-2011, 10:35
DAMN, салатата с кафевия и белия ориз с цитрусов дресинг много ме заинтригува! (А мен рядко ме заинтригуват ястия без месо). Май ще я пробвам!

А иначе последната рецепта с императорски ориз пробвах преди няколко дни, тя е в комбинация с кафяв ориз:
http://www.kulinarno-joana.com/2010/12/wild-and-brown-rice-salad/...
И на мен ми изглежда доста апетитно, ще се тества задължително. С гарнитура от пилешки пържоли ще е екстра :D

...А аз да питам, това ли трябва да е кафявата захар на Muscovado ?
http://www.zdravosloven.com/magazin/hrani/zahar-i-podsladiteli/refil-kafyava-trustikova-zahar-muscovado-394.html...
Точно. На стандартните си по размер кристали е, но е мокра, което ме навежда на мисълта, че е възможно наистина да съдържа меласа (впрочем да си срещала някъде само меласа по магазините?). На някои хора не им допада вкусът й, но мен много ме радва :)

...почти всичко сладко в супермаркета съдържат тези мазнини...
То по-скоро трябва да се каже кое не ги съдържа :(

...обаче и двете са твърде хард, особено за момиче и особено ако до момента не е имала голяма физическа активност...
Ааа да бе да, ела при нас да видиш колко добре се справят новобранките. Ама били пълни, ама били прекалено слаби... ако има желание си правят страхотна тренировка :)

п.п. след поредната доза спирулина на прах, се сетих да попитам - как я приемаш тази гадост? Засега това е най-гнусното нещо, което съм вкарвал в устата си :smt078

Rebirthing
06-17-2011, 13:22
Меласа има в повечето био / здравословни магазини, но до колкото съм чела била вредна :? .
За спирулината...единствения начин да я погълна е заедно с шейк / смути, така не се усеща, иначе е отвратителна просто :booooomb: ! Има и спирулина на хапчета, но знам, че на прах била по-добрата.

Josefinne
06-17-2011, 13:42
И аз съм така, трябва да сваля към 7-8-10кг, за да се почувствам пак добре. Напълнях през последните 3-4 години, но това че до преди това винаги съм била супер слаба, донякъде в момента ми играе лоша шега, защото нямам представа как да се одържа на диета или да се накарам редовно да ходя на спорт.
Препоръчаха ми фитнес-център Феерия. Там за 60лв на месец тренираш с треньор всеки път и общо взето са доста сериозни - искат да им се обадиш преди да отидеш и да си сериозен. Звучи малко като казарма, но май на мен това ми трябва, мисля да пробвам там.
Ако някой има желание да ми прави компания, (фитнесът се намира малко след 5те кюшета в София), да ми пише ЛС :)

badsector
06-18-2011, 21:13
Меласа има в повечето био / здравословни магазини, но до колкото съм чела била вредна :? ...
Хммм аз пък основно чета, че съдържа доста минерали и витамин В6. Само трябва да не е консериварана със сяра и е ок.

...За спирулината...единствения начин да я погълна е заедно с шейк / смути, така не се усеща, иначе е отвратителна просто :booooomb: ! Има и спирулина на хапчета, но знам, че на прах била по-добрата.
Да бе, да си прецакам шейка, заради тая гадост. Само в студена водичка я разтварям, вдишвам дълбоко, затварям очи и издишвайки я гълтам на екс. На прах е двойно по-евтина, но следващия път вероятно ще се насоча към капсулите.

LaChupacabra
06-18-2011, 21:45
ох грешка =.=