PDA

View Full Version : Грижа эа татоо



lekoprost
06-17-2011, 04:49
Эдравеите вчера си направих татоср но не ми каэаха как да го потдържам.Энам че трябва да го мажа с въэелин и не трябва да го държа на слънце.Но някой хора ми казват да не го мокря, други казват да го мия.Та теэи от вас който са нашарени кажете какво да го правя

Rorschach
06-17-2011, 05:36
Аз лично мажа с витамерфен и мия :)

Mi6inka
06-17-2011, 06:29
докато ти тече лимфата ( онази черна слуз) се мие с хладка вода и сапун. Сапунисваш си вече измитите ръце и после лекичко с ръце миеш татоса, няма да тръгваш със сапуна да я търкаш отгоре...изплакваш обилно с вода , подсушаваш ( без да търкаш, пак ), намазваш с каквото са ти казали да мажеш ( аз лично се мажех с гентамицин Гел) и пак си слагаш фолио... или поне аз си смених фолиото 2-3 пъти, докато спря да пуска лимфа... След като спреш да слагаш фолио, когато спре да пуска лимфа, гледай татоса да е възможно най-често мазен, за да не ти дразни и да не те боли. Когато тръгне да се бели, недей да чоплиш или да човъркаш нищо!!! Всичко само ще си падне и ще си готов/а.


П.с. Казвам това, което са ми казвали, когато аз си правих татосите и както аз съм поддържала моите. Нямала съм никакви проблеми по принцип.

lekoprost
06-17-2011, 08:08
Мерси эа информацията. Това ми трябваше да знам. :smt023 :smt023 8)

Joc
06-17-2011, 11:05
Аз лично мажа с витамерфен и мия :)

тая на гърба я мажех с витамерфен и за 1 седмица се оправи всичко

Seducti0n
06-17-2011, 11:19
фолиото се слага еднократно. след това татуса се остава "да диша" :) иии да- мажи си го с витамерфен, за сапун ти препоръчвам антибактериален- на сейфгард мисля, че ще ти свърши идеална работа

п.с- след време горният слой на кожата ти ще започне да се бели- това е признак, че татуса заздравя. когато този момент дойде, не си и помислий да го чоплиш или по някакъв начин да се опитваш да махнеш тази мъртва кожа, тя ще си падне сама, когато трябва.

айде успех, и ако има още нещо- питай

test1011
06-17-2011, 14:44
Не го показвай на слънце, може да излизаш на вънка но да не го показваш на пряка слънчева светлина, мажи го с 100% чист вазелин и някой антибиотик, аз моя го мажа в момента с гентамецин гел нещо си, и не слагай повторно фолио, ще попречи само на лимфата да излезе, преди да се изкъпеш го мажи убилно със вазелин да не проникне вода и след като се изкъпеш го намажи леко с вазелин а гентамецин-а 3-4 пъти дневно и с него се маже 1 седмица, защото е вредно ако се маже повече от една седмица, това е антибиотик....

П.С. казвал ми го е човек който се занимава 15 години с това...