PDA

View Full Version : проблем с изправянето



wiiwa
06-17-2011, 07:37
Проблемът е там , че като си изправя косата и по-късият ми пласт след 30 мин или 1час най-много веднага краищата щръкват нагоре колкото и лак да сложа :o :o

FuckingFreak
06-17-2011, 07:45
Вземи си свястна преса, лак ще ти трябва съвсем малко и ще ти държи по няколко дни.. :)

wiiwa
06-17-2011, 07:54
пресата ми струва 150 лв .. мисля че е свясна ;д

FuckingFreak
06-17-2011, 07:56
1во Цената не определя качеството :lol:
2ро На колко градуса се изправяш?
3то Каква е естествената ти коса?
4то Най-вероятно е от пластовете. И аз съм така и никога не ми е била идеално права. Ако искаш по-често изправяне, което да е хубаво, по-добре си я направи на черта ..

sladkish_14
06-17-2011, 07:56
От косата ти е. И моята преса е хубава, но винаги косата ми се начупва след 1 час ;х .. Обеснявам си го с това, че косата ми е жива. :)

Cucko0
06-17-2011, 09:37
от лака само се изтощава и щръква повече

FuCKkK13
06-17-2011, 11:10
от лака само се изтощава и щръква повече с 1-вото съм съгласна, но с 2-рото не..с хубава преса .. и малко лак всичко става..по принцип това с краищата става на чуплива коса..просто можеш като се изкъпеш на най-горния пласт да сложиш пияна.. сушиш със сешоар и кръгла четка (изправяш) после с пресата изправяш, накрая фиксираш с лак.. но в малки количества..и това, че пресата ти е 150лв не означава, че е хубава... а и лака е за фиксация..и се слага в умерени количества..ако слагаш мн. и ти става на клечки косата..нищо няма да направиш пак така ще са ти краищата..пробвай това което ти казах - подсушаваш с кърпа,пияна(ако искаш само на горнияпласт, ако искаш на цялата коса) , изправяш със сешоар и кръгла четка, след това с пресата и накрая лак..
:) аиде успех :-)

Cucko0
06-17-2011, 11:37
пяна ,сешоар,преса,лак ти чуваш ли се ..след 2 години няма да има коса на главата си..ще е като метла в главата

FuCKkK13
06-17-2011, 11:44
пяна ,сешоар,преса,лак ти чуваш ли се ..след 2 години няма да има коса на главата си..ще е като метла в главата ако се грижи за косата си ще си има коса все едно не я е пипала никога ;) ..до есента 2010 си изправях косата редовно така в продължение на по-вече от 3 години...и повярвай ми който ме види ми казва ''да не си посмяла да си подстрижеш тая хубава коса'' .. така че с правилните грижи и маска 1 път в седмицата на косата нищо няма да й има..а и да добавя подстригвам се на около 6 месеца и като гледам също не съм останала без коса :) ..а и да не помислиш, че се заяждам..просто от личен опит знам, че ако се грижиш за косата си пресата не е толкова фатална..естествено няма как да не вреди изобщо, но ако полагаш грижи повярвай косата си изглежда добре..а и така както казах няма да се налага да я изправя всеки ден по 5 пъти което също е + :)

Cucko0
06-17-2011, 12:02
аз пък ти казвам като човек ,който си изправя косата от 5 години и знам ,че каквито и грижи да полагаш косата се изтощава !

FuCKkK13
06-17-2011, 12:09
аз пък ти казвам като човек ,който си изправя косата от 5 години и знам ,че каквито и грижи да полагаш косата се изтощава ! е няма начин да не се изтощи изобщо..ама чак да остане без коса или да й е като метла...колкото да съм си тормозила косата...до сега не е ставала като метла защото полагам грижи..с маска 1 път в седмицата домашна..и термозащитен продукт..не знам какво трябва да прави че чак да остане без коса :) ..

sladkish_14
06-17-2011, 14:28
Апф, някой хора си мислят, че на всички косите им са еднакви и щом тяхните не се изтощават няма как и с другите да се получи. Щом разменяте опит и аз ще споделя своя. От 2009 година си изправях активно косата по 3-4 пъти на седмица до миналата година. Вече една година и половина не я тормозя, подстригвам я, правя й какви ли не домашни маски, но косата ми не може да се възстанови и не е същата, както преди. Вредата от всички тези топлинни машинки е много по-голяма от колкото си мислите. Пък и на всеки е различно. Моят съвет е да не слушаш много всезнайковците във форума и да не си гориш косата, защото и най-скъпата маска за коса няма да ти помогне после : ) Не е болка за умиране, като ти се навива леко, ще го преодолееш.. Вместо да си я гориш и да слагаш тонове лакове и тем подобни както ти казват, по-добре използвай кремообразни продукти за изправяне на коса след душ.

FuCKkK13
06-17-2011, 14:49
Апф, някой хора си мислят, че на всички косите им са еднакви и щом тяхните не се изтощават няма как и с другите да се получи. Щом разменяте опит и аз ще споделя своя. От 2009 година си изправях активно косата по 3-4 пъти на седмица до миналата година. Вече една година и половина не я тормозя, подстригвам я, правя й какви ли не домашни маски, но косата ми не може да се възстанови и не е същата, както преди. Вредата от всички тези топлинни машинки е много по-голяма от колкото си мислите. Пък и на всеки е различно. Моят съвет е да не слушаш много всезнайковците във форума и да не си гориш косата, защото и най-скъпата маска за коса няма да ти помогне после : ) Не е болка за умиране, като ти се навива леко, ще го преодолееш.. Вместо да си я гориш и да слагаш тонове лакове и тем подобни както ти казват, по-добре използвай кремообразни продукти за изправяне на коса след душ. ами докато си я горяла дали си я поддържала достатъчно ? - не вярвам..а и тя може да не иска да я търпи така..щом иска съвет за изправяне, значи е решила да се изправя..а колкото лак, пияна и т.н. крема за изправяне или някакъв спрей не са по-малко вредни..каквото и да казвате човек ако се грижи за косата си няма да остане без коса... :) а твоята коса щом за една година се е изтощила толкова значи или не си полагала грижи когато си я тормозила, или косата ти е тънка и слаба и не може да понася това горене :)

sladkish_14
06-17-2011, 15:40
Не смятам, че не съм се грижила за нея или пък, че е тънка и слаба. Просто си има влияние пресата за месеци напред..

BlueCat
06-17-2011, 16:11
Проблемът е там , че като си изправя косата и по-късият ми пласт след 30 мин или 1час най-много веднага краищата щръкват нагоре колкото и лак да сложа :o :o

Пробвай да сложиш лак преди пресата. Слагаш лак на кичура, минаваш с пресата преди да е засъхнал и то става като лист. Разресваш и нямаш проблеми :)

evilGirL97
06-17-2011, 17:22
От косата ти е. И моята преса е хубава, но винаги косата ми се начупва след 1 час ;х .. Обеснявам си го с това, че косата ми е жива. :)

И аз съм така.., :( :D

gerityySUN
06-17-2011, 17:36
От косата ти е. И моята преса е хубава, но винаги косата ми се начупва след 1 час ;х .. Обеснявам си го с това, че косата ми е жива. :)

И аз съм така.., :( :D

Айде и аз да се присъединя към щръкналите краища.. Косата ми е чуплива по принцип и след изправяне си щръкват краищата :D Направо откачам ! :x

bybit0o0
06-17-2011, 18:17
Много ме радвате така като философствате и казвате как, ако се грижиш за косата си дори да я изправяш няма да се изтощи бла бла бла..Врели некипели... ;ххх подяволите косите на хората са различни....имам приятелки...изправят си косата всеки божи ден..и ако ги видиш ще кажеш...УАУ за косата им...а при други просто не се получава така...иии колкото и д асе повторя....ако косата ти е чуплива...и времето е кофти...ккаквооооото и да и сложиш..било то лак,спрей,пяна,вакса етц. няма да се задържи...личен опит (;

FuCKkK13
06-17-2011, 20:13
Много ме радвате така като философствате и казвате как, ако се грижиш за косата си дори да я изправяш няма да се изтощи бла бла бла..Врели некипели... ;ххх подяволите косите на хората са различни....имам приятелки...изправят си косата всеки божи ден..и ако ги видиш ще кажеш...УАУ за косата им...а при други просто не се получава така...иии колкото и д асе повторя....ако косата ти е чуплива...и времето е кофти...ккаквооооото и да и сложиш..било то лак,спрей,пяна,вакса етц. няма да се задържи...личен опит (; явно съм от първите... но каквото и да казвате в пъти си е по-добре да се грижиш за косата си .. тя малко или много се отблагодарява.. и това малко или много помага да не се изтощава толкова от пресата .. а и не казах, че няма да се изтощи изобщо, а че ще е много по малко изтощена..аиде спирам да споря..и все пак грижете се за косите си :)

Cucko0
06-17-2011, 22:11
стига мели,че си се грижила за косата си и не признаваш,че се уврежда от третирането с преси и маши ...никой,никога не може да ме убеди..каквито и грижи да полагаш КОСАТА СЕ ИЗТОЩАВА ..продължавай да си държиш на своето и да ни убеждаваш ,че не знаем как да си поддържаме косите и затова са в такова състояние

OnlyMeAndYou
06-18-2011, 06:48
FuCKkK13 искам само да ти кажа да спреш ако обичаш да спориш със всички. Косата дори на външен вид да е добре, не винаги наистина е така. И спри да даваш акъл. Не искам да се заяждам,но от всичките ти постове, както Cucko0 казва, само мелиш, че си се грижила за косата си. Явно ти имаш велика, нечовешка коса. Честито. Сега не давай акъл на момичетата с обикновена коса, като нас :wink:

По темата: Щом си решила да се изправяш и ти се начупва горния пласт на косата си вземи както ти предложиха фиксиращи продукти за изправяне, без третиране. После пак си я изправяй като искаш, но внимавай да не я изтощиш. Вземи си термозащитни продукти. Спри лака! Той изтощава и отежнява косата. Знам го от личен опит. А и ако косата ти е къдрава или по-силно чуплива, може точно от лака да се получава така. Не знам за теб, но при мен дори и въздуха да е по-влажен ми се начупва косата. :? Когато сложа лак, само ми се разваля косата, колкото и малко да слагам.

sladkish_14
06-18-2011, 10:59
Интересно ми е косата на FuCKkK13 каква е. От постнатата й снимка във темата: Снимки на вашата коса, не изглеждаше нищо особено, изобщо.

FuCKkK13
06-18-2011, 12:05
Интересно ми е косата на FuCKkK13 каква е. От постнатата й снимка във темата: Снимки на вашата коса, не изглеждаше нищо особено, изобщо. никой не убеждавам..и не меля..аиде спрете се..просто казах да се грижите за косите си.. а колкото до косата ми..на тази снимка не се вижда мн добре..защото ако не си забелязала е с лошо качество така че не си прави изводи ;]