PDA

View Full Version : Искам да съм добра, но понякога пубертета надделява



Anonimen05
06-17-2011, 11:02
Чувствали ли сте се така? Искате да бъдете добри, но понякога пубертета във вас надделява и искате да вършите глупости. Палите цигара, но ви е гузно за вашите родители. Попринцип съм добра. Не пуша, не пия. Само 1 път съм запалвала цигара. На 14 и половина съм почти, но понякога ми идва да зарежа всичко и да го карам на живот. После се замислям колко много ще нараня мама. :( Дано лошите и луди мислли да престанат да влизат в акала ми. Искам да попитам как се въздържате да не правите простотии, а да си учите уроците?

BaiGanyo
06-17-2011, 11:17
Ми не е само пубертета сигурно, но и неможе винаги да си "добра", незнам, на мен не ми се случва често....

aleks98
06-17-2011, 12:38
Чувствали ли сте се така? Искате да бъдете добри, но понякога пубертета във вас надделява и искате да вършите глупости. Палите цигара, но ви е гузно за вашите родители. Попринцип съм добра. Не пуша, не пия. Само 1 път съм запалвала цигара. На 14 и половина съм почти, но понякога ми идва да зарежа всичко и да го карам на живот. После се замислям колко много ще нараня мама. :( Дано лошите и луди мислли да престанат да влизат в акала ми. Искам да попитам как се въздържате да не правите простотии, а да си учите уроците?

Да, много пъти ми се е случвало, но примерно за цигарите не ми е било гузно за наще. 8-) Но иначе просто не мисли за това, релаксирай и гледай да не стигаш до такива кризисни ситуации.

Chacho
06-17-2011, 13:26
:D "Повелителят на мухите". Момчето замеря другото с камъни, но цели около него, за да не му се скара някой възрастен. (Възрастни няма в историята, децата са на самотен остров)


Като го покараш известно време на живот, разбираш, че не това е най-важното. Чувстваш се като лайно, защото си в застой. Няма нищо лошо да се отпускаш и да си гледаш кефа, стига да си отговорна за важните неща. С добра организация можеш както да си вършиш задълженията (които скоро ще е време сама да си определиш, вместо да приемаш тези на родителските тела) и същевременно да се разпускаш както ти си знаеш.


Пороците всеки ги има, въпроса е да имаме мярка. Аз също пуша цигари, но внимавам да не прекалявам и спортувам. Правя го от уважение към себе си.

aleks98
06-17-2011, 13:32
Пороците всеки ги има, въпроса е да имаме мярка. Аз също пуша цигари, но внимавам да не прекалявам и спортувам. Правя го от уважение към себе си.

E да, и аз .. :)

iiordanova
06-17-2011, 13:51
Живей си живота както си искаш. Ако искаш пуши,ако искаш пий.. какво пък? Щом го искаш. Но не прекалявай. За родителите не трябва да се впрягаш така.

Anonimen05
06-17-2011, 14:40
Не са само родителите. Радвам се, че в повечето случай мисля преди да направя нещо. Опитвам се да следвам Божиите заповеди, но никой не е безгрешен.

SmilezZz
06-17-2011, 14:52
Живей си живота както си искаш. Ако искаш пуши,ако искаш пий.. какво пък? Щом го искаш. Но не прекалявай. За родителите не трябва да се впрягаш така. Цигарите,алкохола,наркотиц ите са страшно вредни,особено на тези години.. Да го живеела ,както си иска.. :? Едно дете на 14 години какво може да прави.. Освен да стане някаква наркоманка,да не казвам по-лоша дума..

Вярно,за родителите не трябва да се впрягаш чак толкова много.. Първо трябва да го направиш за себе си,после за другите..
И в никакъв случай не ти препоръчвам цигари,алкохол и не знам си какво още.. Да не би в тях да се крие смисъла на живота ? Не,естествено.. Усмихни се на живота.. И без подобни глупости..

RageAgainstTheMachine
06-17-2011, 15:21
За това ти решаваш. Можеш да следваш тезата - всичко хубаво е или лошо или вредно или и двете, но мамка му един живот живея! Или другата версия с родителите. Цигарите са мизерни. Не носят удоволствие. Алкохола трябва да можеш да го пиеш. Нашите ми дават да пия (на 14 съм) , но те знаят че аз имам мярка , имам ограничение и зная как. Забрави за наркотиците тва е пълна глупост (освен тревата) , но ти си решаваш...

LoveChocolate
06-17-2011, 15:32
и си мислиш че като запалиш една цигарка и си пушиш ... си лоша :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

m14
06-21-2011, 11:57
Не мисля, че пушенето и пиенето са помогнали на някого да постигне нещо смислено. Да правиш каквото си искаш звучи интересно, но според мен само така изглежда. Важното е да правим това което трябва в точното време на точното място. Изглежда лесна работа ама не е.

iiordanova
06-21-2011, 12:06
Живей си живота както си искаш. Ако искаш пуши,ако искаш пий.. какво пък? Щом го искаш. Но не прекалявай. За родителите не трябва да се впрягаш така. Цигарите,алкохола,наркотиц ите са страшно вредни,особено на тези години.. Да го живеела ,както си иска.. :? Едно дете на 14 години какво може да прави.. Освен да стане някаква наркоманка,да не казвам по-лоша дума..

Вярно,за родителите не трябва да се впрягаш чак толкова много.. Първо трябва да го направиш за себе си,после за другите..
И в никакъв случай не ти препоръчвам цигари,алкохол и не знам си какво още.. Да не би в тях да се крие смисъла на живота ? Не,естествено.. Усмихни се на живота.. И без подобни глупости..

Аз не съм и казала - пуши,напивай се и се друсай,нали? Казах АКО..,т.е. тя си решава дали ще го направи. Но ако го направи да не си мисли,че е направила вече не знам какво си зло. Наркотиците по-добре е да не ги пробва,но пиенето и пушенето от време на време,ако го иска..

_InSaNe_
06-23-2011, 09:53
хормоните и треските от пубертета не са извинение... никой не те кара насила да правиш каквото и да било и дори и да те "тресе хормона" пак можеш сама да прецениш каква да бъдеш и какво да правиш.. :)

bybit0o0
06-23-2011, 12:51
еми аз и си живея и съм отличничка...над 5,50 (; ... просто трябва така да си разпределяш задълженията и времето,че да ти остава и за да си купонясваш и за да учиш..ИМА как ! : )

gummybear
06-23-2011, 17:59
хормоните и треските от пубертета не са извинение... никой не те кара насила да правиш каквото и да било и дори и да те "тресе хормона" пак можеш сама да прецениш каква да бъдеш и какво да правиш.. :)

+1 :oops:

cigarettekisses
06-24-2011, 11:48
омг,споко..
пушила си 1 цигара..нищо не е.;)

SummerHit
06-25-2011, 04:11
Аз лично не пуша и рядко пия, но все пак си го раздавам на живот по други начини :-P . Не е задължително да пиеш и пушиш, за да си прекарваш добре.