PDA

View Full Version : Интернационално vs. Нормално училище?!



starx12
06-17-2011, 14:44
Според вас ако човек замине някъде в чужбина къде е по-добре да учи в Интернационално или във Нормално училище?

amk933
06-17-2011, 15:40
Аз уча в интернационално училище, което движи по американската система до 10 клас, а след това - IB.

Интернационално, защото, ако после се местиш в друга държава, винаги можеш да си пордължиш по същата програма със същите часове. Дали ще е AP, IB или A-levels, имаш преносимост на системата в следващата държава. Докато, ако учиш в китайско училище, къде после ще намериш такова в Люксембург? (съвсем груб пример)

Да не говорим, че интернационалното училище създава ценности, каквито нито едно друго училище не създава. Говоря за истинското интернационално училище - това в което всеки е от някъде другаде. :)

starx12
06-17-2011, 15:53
Питам , защото съм чувала ,че забавя научаването на езика .. ;дд

amk933
06-17-2011, 15:58
Езика на страната - да.
На английският - ускорява го.
На чуждия език, който учиш - също, защото измежду всички хора има поне няколко нейтив спийкъри, с които да практикуваш. :)

starx12
06-17-2011, 17:42
Благодаря! :D

ch0c0late44
06-19-2011, 18:14
И аз се чудя точно това,защото и ние ще се местим в чужбина...Всички са против интернационалното,защото наистина забавя ученето на езика а и ние няма да се местим в друга държава след като заминем за определеното място..смисъл там ще си останем.А и там където ще съм в района най-близкото интернационално уч. е далечко,на няколко часа път с кола.За това вече клоня към държавното,макар че в интернациналното мисля че ще ми е по-добре,по-лесно заради английския.

Daisy11
06-20-2011, 18:45
Ако после пак ще се местите наистина по-добре в интернационално, но ако ще си останете в държавата няма смисъл, така или иначе трябва да минете през това да научите говоримия език там. Ако почнете от самото начало е по-лесно,отколкото да точите и т.н. , за да ви било „лесно“ в началото. Предполагам не всички сте толкова добре с английския, че да ходите в у-ще където почти само такъв се говори(интернационално) . Там ще трябва да учите ае и съвсем ще изостанете с еика на държавата.
И като отидете в магазина, не навсякъде се говори ае. И после като завършите интернационално и искате да следвате в университет, ще ви е по-трудно,защото за тези няколко години е можело да научите езика като роден, а английският не е сложен,виаги може да се научи. По-добре се възползвайте да научите езика като роден. :)
Е, все пак иборът е ваш, това си е моето мнение. Аз да дам пример, че почнах в съвсем нормално у-ще и сега знам доста повече немски а 1 год. за разлика една моя позната, която почна в интернационлано.
А ако сте в Държава където и в интернационалното и в държавата се говори английски, мисля че е все тая.