PDA

View Full Version : гъбички



kuklata_90
06-17-2011, 19:52
преди 2 години след като пих два антибиотика един след друг и куп други лекарства ми се появиха гъбички като симптомите бяха силен сърбеж, парене и бяло много гъсто течение. Тогава ми предписаха вагинални таблетки и микомакс и уж се излекувах. От тогава всеки път като хода на гинеколог ми казва, че имам гъбички и ми предписва същото лечение без да имам никакви симптоми и никакви оплаквания. Възможно ли е да ми ги предписва без да имам гъбички? И ако не пия нищо тези гъбички опасни ли са ако не се лекуват?

Аз доколкото знам веднъж появят ли се гъбичките, не се лекуват напълно, а вируса си остава в организма и при отслабване на имунната система се появяват отново и така до безкрай..... ако нямам симптомо нужно ли е всеки път да пия лекарства за тях?

ThisIsMe
06-17-2011, 20:16
Необходимо е по-дълготрайно лечение на гъбичките,но да ти предписват едно и също в продължение на цели 2 години при положение,че си излекувана...не изглежда нормално!!!!

''И ако не пия нищо тези гъбички опасни ли са ако не се лекуват? ''

Ти си ги излекувала.Поне така казваш.Много жени и момичета страдат от гъбички,но това не означава ,че за да се излекуват,трябва да приемат лекарствата до живот.


Посети друг гинеколог,за да се увериш!Не знам как до сега не си го направила.
Все пак става дума за собственото ти здраве.

TheBeliever
06-17-2011, 20:20
Липсата на симптоми не е гаранция за излекуване. А гъбичките са ужасно упорити.

Ако все пак се съмняваш в компетентността на лекаря си или в ефикасността на лечението защо не се консултираш с друг гинеколог?

ThisIsMe
06-17-2011, 20:59
''Липсата на симптоми не е гаранция за излекуване. А гъбичките са ужасно упорити.''


Ако това е насочено към мен,не казах противното,но мисля ,че 2 години са предостатъчно дълъг период за лекуването на гъбична инфекция.Да отиде при друг гинеколог!

kuklata_90
06-17-2011, 21:22
Аз през тези 2 години не съм лекувана постоянно. Ходя през 5-6 месеца профилактично на гинеколог (без оплаквания) и тя ми казва гъбички и ми предписва лечение.... и така при всяко ходене без симптоми и всеки път едно и също лечение.

ThisIsMe
06-17-2011, 21:29
Аз през тези 2 години не съм лекувана постоянно. Ходя през 5-6 месеца профилактично на гинеколог (без оплаквания) и тя ми казва гъбички и ми предписва лечение.... и така при всяко ходене без симптоми и всеки път едно и също лечение.

А защо не я попиташ колко още ще продължи лечението?Предполагам ,че няма да е проблем да ти обясни.
И все пак нищо не губиш като посетиш друг гинеколог,за да си отговориш на въпросите.

Abigoria
06-17-2011, 22:13
преди 2 години след като пих два антибиотика един след друг и куп други лекарства ми се появиха гъбички като симптомите бяха силен сърбеж, парене и бяло много гъсто течение. Тогава ми предписаха вагинални таблетки и микомакс и уж се излекувах. От тогава всеки път като хода на гинеколог ми казва, че имам гъбички и ми предписва същото лечение без да имам никакви симптоми и никакви оплаквания. Възможно ли е да ми ги предписва без да имам гъбички? И ако не пия нищо тези гъбички опасни ли са ако не се лекуват?

Аз доколкото знам веднъж появят ли се гъбичките, не се лекуват напълно, а вируса си остава в организма и при отслабване на имунната система се появяват отново и така до безкрай..... ако нямам симптомо нужно ли е всеки път да пия лекарства за тях?

Тука ме срази... :D

Пуска ли ти изследвания? Щото не останах с такова впечатление...

kuklata_90
06-17-2011, 22:23
не... не ми пуска изследвания

kalpazanka
06-18-2011, 07:59
Не ти ли взима "секрет" и да го гледа под микроскоп?

Какъв вирус имаш?

kuklata_90
06-20-2011, 12:06
не ми взима секрет само ме преглежда и казва, че имам гъбички. Аз затова се съмнявам дали наистина имам понеже нямам никакви симптоми дори бяло течение нямам, а като я питам дали след лечението да отида пак на преглед тя ми казва да не ходя, че няма нужда

jubbacca
06-20-2011, 12:26
Виж тази статия (http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B8%D0%B4%D0%BE%D0%B7%D 0%B0) - може да ти бъде полезна.