PDA

View Full Version : Въпрос за миражите



SuNsEt
06-17-2011, 19:24
Щом миражите са отражения на някакъв предмет или нещо,тогава...в пустинята като има мираж на някой замък,оазис или на някой човек(който познавате) ...тогава как биха могли тези неща да са отражения ако ги няма никъде?

Примерно отивате в Сахара и виждате мираж на Айфеловата Кула или някой немски замък... :-o

w0sh
06-17-2011, 19:29
Отразяват се в атмосферата....

amk933
06-17-2011, 19:31
За пръв път чувам миражът да е отражение в този смисъл на думата.

По-скоро е мираж в смисъл на нещо имагинерно и несъществуващо. Нещо, което мозъкът ти създава изкуствено без то да съществува. Нещо, което виждаш, а него реално го няма...това е мираж. Поне аз така знам...не е задължително да е отражение. :)

SuNsEt
06-17-2011, 19:34
И изображението минава толкова голямо разстояние?От Париж до Сахара? :shock:


amk933,по новините преди малко дадоха,че дори са снимали мираж в ...не помня кой град.Бяха супер много блокове и дървета във няква като мъгла.Аз също мислех,че е нещо,което въображението ти представя,но как толкова много хора ще си представят едно и също,а и как ще може да се снима иначе?

w0sh
06-17-2011, 19:34
Ами грешно знаеш.

Просто миражът е станал СИНОНИМ на нещо илюзорно, защото хората така са си мислели, когато били залъгвани в пустинята

iziskan88
06-17-2011, 19:38
вселената е огромна и тя продължава да се разраства,нормално е да има неща, за които да не можем да дадем адекватно обяснение

ПС: амк93,бате,защо използваш думата имагинерно,а не въображаемо ?

bloodyF
06-17-2011, 20:00
амк93,бате,защо използваш думата имагинерно,а не въображаемо ?


м, не съм amk933, ама имагинерно=въображаемо и думата съществува в български речници, така че защо не?



а иначе, и аз си мисля, че е по-скоро нещо, което си представя (под)съзнанието ти, докато си в някакво място от рода на пустиня.
не мисля че париж може да се 'отрази' или да се появи като реално изображение в сахара или гоби или калахари или нещо подобно..

SuNsEt
06-17-2011, 20:26
Еми по филмите как дават,примерно той вече умира от жажда и вижда оазис или няква яка мацка с вода...или някъв град и тн. 8-)

Иначе мисля,че схванах това,което казахте.