PDA

View Full Version : Тайната на красивата коса.



sasuke666
06-17-2011, 19:45
Всеки би се радвал на красива и здрава коса.Повечето от темите във форума също се отнасят за това как косата да е по-здрава и да расте по-бързо.Много от хората препоръчват хининива вода, тривитаминол и какви ли не бабини рецепти.Да, те може и да помагат,но не са тайната за красива и дълга коса.Истината е в храната.Ако не се храним добре не можем да искаме красива коса.Важното е да намалим мазното,пърженото,сладкото и соленото...или поне да ги похапваме в умерени количества.За да може косата да е по-жизнена и с по-ускорен растеж най-добри лекарства за това са плодовете, особено богати на витамин C, каквито са лимонът,портокалът.
Ето и още няколко съвета:
1. Витамини – осигурете и необходимите витамини, за да може да расте. Косата има нужда от витамин А, В, С и много витамин Е. Включете в менюто си повече риба, стафиди, спанак, боб, кисело мляко, соя. Те са богати на желязо и цинк, а също и добри източници на витамини.

2. Подстригване – редовно постригвайте крайчетата, които цъфтят, вместо да се опитвате да ги третирате с различни козметични продукти. Редовното постригване помага на косата да расте.

3. Масаж – масажът на скалпа е много приятен и същевременно стимулира кръвообращението на главата.

4. Движение – движете се повече, спете поне 8 часа, избягвайте стреса. Всичко това ще се отрази добре на цялото ви тяло и в частност на косата.

5. Миене – редовното миене помага на косата да се освободи от мръсотията, която запушва порите и и пречи да расте. Миенето също стимулира и скалпа. Четката за коса също има нужда от редовно почистване.

6. Ежедневни грижи – избягвайте да решите косата, когато е мокра, използвайте продукти, които са подходящи за вашия тип коса, не експериментираите с косата, не я сушете прекалено често, а също и не изполвайте маша и преса, ако може да го избегнете.

7. За празници – ако ви предстои специален случай и сте решили да сте с прическа, която изисква дълга коса, отидете при специалист, който има необходимия опит, вместо да спестите някой лев и да се опитате сами да си удължите косата, с което само ще я увредите още повече.
:)

ValLoveYa
06-18-2011, 07:27
Полезна информация. Хубаво е да глезим косата си, а не да злоупотребяваме с нея. :)

breathless
06-18-2011, 08:37
"Ежедневни грижи – избягвайте да решите косата, когато е мокра"
Защо? :-o

Cucko0
06-18-2011, 11:21
"Ежедневни грижи – избягвайте да решите косата, когато е мокра"
Защо? :-o

защото тогава е най-уязвима и се къса лесно

kalpazanka
06-18-2011, 11:23
Това за редовното миене ме втрещи.По-скоро скалпът би се изсушил и косата ще се омазнява светкавично бързо, което влачи след себе си ежедневно миене, а то не би се отразило добре на косата.

sasuke666
06-18-2011, 11:52
Това за редовното миене ме втрещи.По-скоро скалпът би се изсушил и косата ще се омазнява светкавично бързо, което влачи след себе си ежедневно миене, а то не би се отразило добре на косата.
Всъщност то зависи от типа коса.Ако косата е суха не бива да се мие толкова често, но ако се омазнява бързо ще е добре да се мие през ден.Но има коси които колкото по-често се мият толкова по бързо се омазняват, така че всичко е строго индивидуално

kalpazanka
06-18-2011, 12:24
Всъщност то зависи от типа коса.Ако косата е суха не бива да се мие толкова често, но ако се омазнява бързо ще е добре да се мие през ден.Но има коси които колкото по-често се мият толкова по бързо се омазняват, така че всичко е строго индивидуално
Точно фризьорката ми ме съветва да намаля миенето, защото определено "през ден" не се отразява добре. Предпочитам да вярвам на нея, все пак.

sladkish_14
06-18-2011, 12:49
100% миенето през ден не е добро за косата. Според мене авторката под редовно е имала предвид, в седмицата няколко пъти, не през 1 ден. Всеки си мие редовно косата, нали?

titinkaa
06-18-2011, 17:23
Косата трябва да се мие не повече от 2-3 пъти седмично.

ledenakrasota
06-18-2011, 22:05
Полезно и браво за инфото! Обаче, е по-добре да я публикуваш във важната тема за косата, за да седи винаги най-горе и да бъде прочетена от всички! :)

DarkAngel951
06-18-2011, 22:41
Дайте предложения за наистина хубав шампоан.

badsector
06-18-2011, 22:44
...Истината е в храната...
То това е истината не само за здравата коса :)
Моята я мия всеки ден с вода, а през ден и с шампоан. Т'ва е още от дете, като съм имал периоди, в които съм бил с коса почти до кръста. Отгоре на всичкото беше къдрава на букли и ако не се намокреше, просто нямаше шанс да се среше, което естествено, ставаше всеки ден (веднъж експериментирах и не я ресах около 3 седмици. Още не мога да повярвам на търпението, с което майка ми я разплете. Разбира се и аз помогнах с яко дърпане с четката :D). Още си е гъста, здрава и няма и грам бял косъм, което вече е трудно да се каже за връстниците ми. Само че никога не съм ползвал сешоар (излизах директно с мокра коса, а през зимата замръзваше много яко. Не го препоръчвам на неспортуващи активно със слаба имунна система), мия я с хладка вода, масажирам кожата на главата и леко подръпвам космите, не я тровя с боклуци като боя, пяна, гел и прочие, а само я храня с обикновен балсам.