PDA

View Full Version : Проблем с акне



Forbidennn
06-18-2011, 07:53
Та проблемът е следния, имам засилено акне и използвам серията на Акне аут (сапун,лосион,мазило), което уж ми помага най - много от всичко, но и то няма кой знае какъв ефект. Работата обаче е, че от многото пъпки остават и белези, кои от стискане, кои просто си оставят белег без да съм ги пипал. Кожата ми вече наистина стана много зле, по лицето ми има основно белези/черни петна/зачервени места от акнето. Та сега искам да си купя някакъв лосион или каквото и да било, което да ми помогне по някакъв начин да се справя с черните петна и зачервените места, и да няма проблем че се мажа с АкнеАут серията.
Четох доста в интернет, основното към което се ориентирах е Контратубекс, но преди да си купя каквото и да било бих искал да попитам и за вашето мнение. Ходил съм на дерматолог, всъщност 3 на брой, нито 1 не ми помогна.
П.С. Не знам дали това има някакво значение, но освен всичко имам и себорея, с която така и не успях да се справя постоянно, а само временно, като се мажа с Дипросалик през месец.

shiv3r
06-18-2011, 08:24
Намери дерматолог който наистина да е добър. Ако искаш пробвай с термална вода ..имах белези от пъпки,но вече даже не си и личат.

Forbidennn
06-18-2011, 09:01
В моя град едва ли ще успея, а да пътувам за друг няма да имам възможност. Или поне не сега. Какво представлява тази термална вода, откъде мога да си я закупя, колко пари струва ?

BrokenInnocence
06-18-2011, 10:58
Термална вода можеш да си купиш във всяка аптека, ако наистина си го решил/а на Виши е много хубава. Но функцията на термалната вода е да успокоява и освежава кожата, действието й няма нищо общо с белезите. От личен опит ти казвам, че белези се махат главно с времето, но за тази цел първо трябва да се излекува кожата. Пробвал/а ли са си пуснеш хормонални изследвания, може би проблема е вътрешен, а не външен. Иначе, ако все пак си решил/а да действаш с мазила... Витасин е добро кремче, от тея дето са мултифункционални и се води, че помага при белези. Използвам го вече от около половин година вместо нощен крем понеже е много мазен и ми се отразява супер на кожата. С естствени съставки е тъй че даже и да не помогне поне няма да навреди. Също го има в аптеките.

Ssummerjam
06-18-2011, 11:43
Контратубексът е за следоперативни белези, за такива от акне едва ли ще помогне. Иначе Зинерит доста добре се справя с пъпките, но не трябва да се ползва прекалено дълго, защото кожата привиква към него и ефектът се губи. :)

Forbidennn
06-18-2011, 20:46
Ами аз съм ползвал Зинерит, всъщност то е първото мазило, което ползвах и ми помагаше за около година, година и половина. Преди 3-4 месеца обаче забелязох, че не ми действа както преди и започнах да си търся правилното мазило, докато стигнах до АкнеАут. Само че Зинерит няма как да помогне за белези от акне, така че ще се радвам някой да сподели нещо ефикасно.