PDA

View Full Version : Вярвате ли ... ???



Madi037
06-18-2011, 14:35
Когато винаги поискам нещо много силно винаги намирам начин или се случва нещо и то се сбъдва,когато са дребни нещата се случват бързо но има за някой други по големи мечти съм чакала доста време но се случи точно както си го представях и съм имала много такива случаи .. Искам да кажа, че тази "сила"-или както се казва, е невероятна.. Също с това искам да ви попитам вярвате ли в Бог..? Защото аз да!

- Разкажете имали ли сте такива случки..?

Nam3less3
06-18-2011, 14:39
Е ти значи вярваш в Бог само защото си мислиш, че ако вярваш в нещо се случва и ти се задоволяват желанията.

Madi037
06-18-2011, 14:41
Не вярвам само заради това.. имам си и други причини освен тази.. но просто тази е една от най-големите причини..

bazingaaaa
06-18-2011, 14:42
Молиш се на нищото да получиш нещо..

gandalfepi4
06-18-2011, 14:45
ми да - веднъж ми се сереше и, get this, се ИЗСРАХ! какво друго обяснение ако не бог???

я се стресни бе смешко

http://1.bp.blogspot.com/_MycW-kapFXo/Sw013I69q7I/AAAAAAAAAiY/rZgAWLbkYOk/s1600/starving_child-sudan2.jpg

дали тъпите ти желания са по-важни от неговите?

всяка секунда умира по един човек от глад (всеки 5-ти от тях е дете).

ако имаше бог това нямаше да се случва. но ЗНАМ че не ти пука за това понеже си имаш легло и компютър и искаш да се чустваш пухкаво и розово и да вярваш че някой ще се грижи за всичко около съществуването ти, което пък искаш и да е вечно.

тъй че едно чисто и просто "не" и едно, между другото, "отвращаваш ме"

Nam3less3
06-18-2011, 14:45
Не вярвам само заради това.. имам си и други причини освен тази.. но просто тази е една от най-големите причини..Ама примерно християнка ли си, или недефинирано си вярваш в Бог :-D

Nam3less3
06-18-2011, 14:47
Омг гандалфски, ти за тва ли си атеист, щото света не е яко място и има лоши работи ли.

Madi037
06-18-2011, 14:49
ми да - веднъж ми се сереше и, get this, се ИЗСРАХ! какво друго обяснение ако не бог???

я се стресни бе смешко

http://1.bp.blogspot.com/_MycW-kapFXo/Sw013I69q7I/AAAAAAAAAiY/rZgAWLbkYOk/s1600/starving_child-sudan2.jpg

дали тъпите ти желания са по-важни от неговите?

всяка секунда умира по един човек от глад (всеки 5-ти от тях е дете).

ако имаше бог това нямаше да се случва. но ЗНАМ че не ти пука за това понеже си имаш легло и компютър и искаш да се чустваш пухкаво и розово и да вярваш че някой ще се грижи за всичко около съществуването ти, което пък искаш и да е вечно.

тъй че едно чисто и просто "не" и едно, между другото, "отвращаваш ме"


Не че те бърка но като не ме познаваш и си вадиш такива изводи ще ти кажа, че преди 4 години съм мизерувала и съм се радвала, че ще ям лютеница и сирене защото нямах друго освен един скапан лук но след това полека нещата започнаха да си идват на място.. и за твое успокоение ме е жал за тези деца...

Nam3less3
06-18-2011, 14:55
Е преди 4 години ли почна да вярваш

gandalfepi4
06-18-2011, 14:58
поздравления. аз също (само дето не бяха 4 години а когато бях хлапе)

освен това на никой не му пука И НЕ СМЕЙ да се сравняваш с хлапето което ти показах. не знаеш ПЪРВОТО нещо за гладуването, не знаеш че се проточва с месеци, не знаеш че след един момент е необратимо, не знаеш че причинява неописуема болка и не знаеш какво е чуството тялото ти да се самоизяжда

eто ти малко информация

http://en.wikipedia.org/wiki/Starvation#Signs_and_symptoms

бих ти дал и библията тъй като съм 99% сигурен че не си я чела цялата но защо да се хабя


отново, надявам се да има по-малко хора като теб

Madi037
06-18-2011, 14:58
ами да ти кажа и аз незнам кога започнах..

Madi037
06-18-2011, 15:01
поздравления. аз също (само дето не бяха 4 години а когато бях хлапе)

освен това на никой не му пука И НЕ СМЕЙ да се сравняваш с хлапето което ти показах. не знаеш ПЪРВОТО нещо за гладуването, не знаеш че се проточва с месеци, не знаеш че след един момент е необратимо, не знаеш че причинява неописуема болка и не знаеш какво е чуството тялото ти да се самоизяжда

eто ти малко информация

http://en.wikipedia.org/wiki/Starvation#Signs_and_symptoms

бих ти дал и библията тъй като съм 99% сигурен че не си я чела цялата но защо да се хабя


отново, надявам се да има по-малко хора като теб


Не се сравнявам с него.. знам че то в много по лоша и ужасяваща ситуация от която аз съм била... просто ти казвам,че мен също ми е мъчно за тези деца нищо повече,но ти явно си доста заядлив/а

TheMightyNadenica
06-18-2011, 15:42
Просто се правите, че се превъзнасяте и тн...само лигавщини...а гандалф иска да каже, че нищо не сте видели от лошата страна, а се правите на мъченици...за което е прав!!!

Nam3less3
06-18-2011, 15:44
Просто се правите, че се превъзнасяте и тн...само лигавщини...а гандалф иска да каже, че нищо не сте видели от лошата страна, а се правите на мъченици...за което е прав!!!Че християните като са ги колили и бесили през римската империя/или пък под турско робство да не би да са се отказвали от вярата си :facepalm:

TheMightyNadenica
06-18-2011, 15:45
Просто се правите, че се превъзнасяте и тн...само лигавщини...а гандалф иска да каже, че нищо не сте видели от лошата страна, а се правите на мъченици...за което е прав!!!Че християните като са ги колили и бесили през римската империя/или пък под турско робство да не би да са се предавали от вярата си :facepalm:

ммм...ти кривоглед ли си...? или акъла не ти достига...? какво общо имаше това изказване с темата...?

Nam3less3
06-18-2011, 15:49
Как да няма, като намеквате, че ако някой християнин го сполетят трудности и тежък живот и сякаш веднага ще се откаже да вярва.

TheMightyNadenica
06-18-2011, 15:55
Как да няма, като намеквате, че ако някой християнин го сполетят трудности и тежък живот и сякаш веднага ще се откаже да вярва.

Мммм..нямам думи...ти просто не знаеш на кои хора си...

Nam3less3
06-18-2011, 15:57
Ами трудно ми е да разбера атеистичните ви смехории, след като не разбирате от тематиката(религия) и сами не знаете какво искате да кажете.

TheMightyNadenica
06-18-2011, 16:02
Ами трудно ми е да разбера атеистичните ви смехории, след като не разбирате от тематиката(религия) и сами не знаете какво искате да кажете.

Каза човека постоянно копван от всеки на тема религия..дори и от най-незапознатите...

Nam3less3
06-18-2011, 16:03
Ами трудно ми е да разбера атеистичните ви смехории, след като не разбирате от тематиката(религия) и сами не знаете какво искате да кажете.

Каза човека постоянно копван от всеки на тема религия..дори и от най-незапознатите...Ами тъй може да ти изглежда, щото си незапознат, и съответно не разбираш нещата.

ZipFail
06-18-2011, 16:08
А що тогава и християните ти сипват, сигурно и в тоя случай вината е у тях ? :lol:

TheMightyNadenica
06-18-2011, 16:08
Ами трудно ми е да разбера атеистичните ви смехории, след като не разбирате от тематиката(религия) и сами не знаете какво искате да кажете.

Каза човека постоянно копван от всеки на тема религия..дори и от най-незапознатите...Ами тъй може да ти изглежда, щото си незапознат, и съответно не разбираш нещата.

Бхахахахахахаха....човек пий 2 парацетамола и си удари един чумбер :) ...Виждам те колко знаеш...прочел една смешна книжчица - Добролюбие и това е върха на всичко....

gandalfepi4
06-18-2011, 16:56
първо - не се подигравай на човека с психични отклонения.

второ - той НЕ Е прочел книгата. каквото и да пише в нея е обратното на това което прави. същото като с библията.


момчето си има проблеми, просто не се занимавай с него

loveca777
06-18-2011, 17:17
Когато винаги поискам нещо много силно винаги намирам начин или се случва нещо и то се сбъдва,когато са дребни нещата се случват бързо но има за някой други по големи мечти съм чакала доста време но се случи точно както си го представях и съм имала много такива случаи .. Искам да кажа, че тази "сила"-или както се казва, е невероятна.. Също с това искам да ви попитам вярвате ли в Бог..? Защото аз да!

- Разкажете имали ли сте такива случки..?
Аз пък понякога предчувствам какво ще стане след секунди или минути

А един път цялото семейство бяхме много изнервени , аз бях много ядосан и напсувах да пукнат всички (sam v staqta si)
Баба ми беше болна и на другия ден ми се обаждат ,че починала

loveca777
06-18-2011, 17:19
А майка ми като отиде да види вземе една чаша на баба - и се пръсна на хиляди малки парченца стъклената чаша...
Има някаква енергия ,но това не означава ,че е бог..

Nam3less3
06-18-2011, 17:47
първо - не се подигравай на човека с психични отклонения.

второ - той НЕ Е прочел книгата. каквото и да пише в нея е обратното на това което прави. същото като с библията.


момчето си има проблеми, просто не се занимавай с негоТова ли е новата ти тактика :razz:

TheMightyNadenica
06-18-2011, 23:12
първо - не се подигравай на човека с психични отклонения.

второ - той НЕ Е прочел книгата. каквото и да пише в нея е обратното на това което прави. същото като с библията.


момчето си има проблеми, просто не се занимавай с негоТова ли е новата ти тактика :razz:

Просто човека изказва истината бе, тапа...

Pa3yMeH
06-19-2011, 05:21
Авторе, това се нарича сила на мисълта, колко книги има за нея :razz: Ама нищо за Бог няма ;)

@loveca777 А твоето се нарича интуиция, за чашата не знам ;)

Madi037
06-19-2011, 08:56
Авторе, това се нарича сила на мисълта, колко книги има за нея :razz: Ама нищо за Бог няма ;)

@loveca777 А твоето се нарича интуиция, за чашата не знам ;)


Това е най-точния отговор до сега в тази тема ..

И стига сте спорили!Вие знаете само да обиждате и да
създавате конфликти, нека модераторите заключат темата
ако пожелаят..!!!

vpowerrr
06-19-2011, 09:01
Авторе, това се нарича сила на мисълта, колко книги има за нея :razz: Ама нищо за Бог няма ;)

@loveca777 А твоето се нарича интуиция, за чашата не знам ;)


Това е най-точния отговор до сега в тази тема ..

И стига сте спорили!Вие знаете само да обиждате и да
създавате конфликти, нека модераторите заключат темата
ако пожелаят..!!!
Пожелай го силно, помоли се на бог :-D

Madi037
06-19-2011, 09:03
:smt018

gandalfepi4
06-19-2011, 11:09
^ първия ти пост е за искренната ти вяра в бог а последния е профанност?

знаеш ли какво казва библията за тези неща? всички монотеистични религии го определят като нещо греховно и лошо.

но на теб не ти пука нали? БОГ лично се грижи за теб, теб сред всичките хиляди милиони хора които се нуждаят отчаяно от помощ и благодарността ти към "НЕГО" е че ти е през кypа за това което той (който и да вярваш че е) казва да не се прави?

ей по тази причина ти казах че се надявам да има по-малко хора като теб.

поне бъди искрен лицемер ако не искаш да спазваш написаното в библията/тората/коранът.

има си атеисти които са си искренни

има си религиозни хора които са искренни

... и има такива които искат медът но без жилото - "ас виарвам в БОК и тои испалнява мойте желаниа и ми помагга!!!!!" и после правят обратното на това което би изкал този бог в замяна без да ти пука и грам.


цялата концепция е точно толкова умна

http://prikachi.com/images/602/3467602t.gif

Madi037
06-19-2011, 11:15
Не мога да те разбера какво искаш да ми кажеш..
Аз в началото както и все още си твърдя, че вярвам в бог!
Казах, че неговият коментар е най-точно защото нито се заяжда нито нищо... просто изказва свое мнение което не съдържа оббида
или нещо подобно...
От самото начало започнах с това как когато поискам нещо много
силно то се сбъдва, и това доказва, че има някаква сила дали
то било бог или не.. И също споделих, че аз вярвам в бог ..
Ти започна да ме нападаш но и аз не знам за какво?!?!?...

gandalfepi4
06-19-2011, 11:36
това
http://www.teenproblem.net/f/images/smiles/018.gif е профанно - в книгите които трябва да са думите на бог се казва че това е отвратително в неговите очи и наказуемо.


идеята ми е следната:

ти вярваш че той ти помага

вярваш и че не помага на малки невинни деца (или си идиот)


ерго ти си по-заслужила малките "чудеса" в живота ти от умиращи от глад хорица, майки които убиват новородените си от милост (знам за какво говоря)



а благодариш ли на богът си с дела?(1) прочела ли си книгите?(2) спазваш ли заповедите му? (3)отказваш ли се от нещата които той определя като погрешни и обидни за него?(4)

ако отговорът е "не" значи си отвратителен лицемер нали?

а само един пост по-горе ти показа какъв е отговора като наруши заповед.(3) аватара ти е промискуитетски, още една обида за бог.(4) сигурен съм че не си и чела книгите иначе щеше да знаеш това (2).

това означава че не отдаваш ЕЛЕМЕНТАРНА благодарност за нещо което, честно казано, не заслужаваш повече от адски много хора нали? (1)


мисля че вече е излишно да обяснявам

ПС ако си некво лапе се извинявам, помня и на мен какъв ми беше акъла като дребен. просто помисли малко дали уважаваш това което не е дадено на други, за да бъде дадено на теб

Madi037
06-19-2011, 11:57
това
http://www.teenproblem.net/f/images/smiles/018.gif е профанно - в книгите които трябва да са думите на бог се казва че това е отвратително в неговите очи и наказуемо.


идеята ми е следната:

ти вярваш че той ти помага

вярваш и че не помага на малки невинни деца (или си идиот)


ерго ти си по-заслужила малките "чудеса" в живота ти от умиращи от глад хорица, майки които убиват новородените си от милост (знам за какво говоря)



а благодариш ли на богът си с дела?(1) прочела ли си книгите?(2) спазваш ли заповедите му? (3)отказваш ли се от нещата които той определя като погрешни и обидни за него?(4)

ако отговорът е "не" значи си отвратителен лицемер нали?

а само един пост по-горе ти показа какъв е отговора като наруши заповед.(3) аватара ти е промискуитетски, още една обида за бог.(4) сигурен съм че не си и чела книгите иначе щеше да знаеш това (2).

това означава че не отдаваш ЕЛЕМЕНТАРНА благодарност за нещо което, честно казано, не заслужаваш повече от адски много хора нали? (1)


мисля че вече е излишно да обяснявам

ПС ако си некво лапе се извинявам, помня и на мен какъв ми беше акъла като дребен. просто помисли малко дали уважаваш това което не е дадено на други, за да бъде дадено на теб


Ами да ти кажа да все още не съм чела защото сега завършвам 8-клас, ще започнем да учим тез неща в 9-клас .. но кога съм споменавала, че не ми е зор за тези деца>>>????

gandalfepi4
06-19-2011, 12:36
значи 14-15 а... мда, виновно си моме. достатъчно трябва да ти е узрял мозъка за да схванеш како ти ручкам. ама явно не.

па и какво беше това за "ще чакам до 9-ти клас за да чета библията"? виж ме мене - атеист и половина а съм чел библията за пръв път кога бях 6-7-ми клас. ей така, от култура, не че вярвах в нея. просто не исках да съм неграмотен спрямо нещо което други мислят за истина.

пък ти вярваш и пак не си си дала зор :D

пък и кой ти говори за бедните хлапета че са ти през кypа? аз за бог казвам че ти е през кypа.

ти просто не чаткаш обаче нали. май бия умрял кон вече, натам отива положението :(

айде живей си, бог те обича

Rebirthing
06-19-2011, 13:07
Не вярвам, даже в момента по БТВ Комеди въртят "Глупостите на Пен и Телър" и в днешния епизод правят библията на пух и прах :D .

Ssummerjam
06-19-2011, 15:31
В Бог не вярвам (( или ако има някаква сила, то тя не е във вида, в който я представят )), иначе съм забелязала, че когато искаш нещо много силно и правиш всичко възможно да го получиш, т.е вторачил си се в него, то ти бяга, а след време когато вече не мислиш за него, го получаваш. 8-)

Nam3less3
06-19-2011, 15:44
Абе какво стана тука, напълни се с визуализатори и хора дето само като си помислят за нещо и го се случва, пък иначе били атеисти :-o

MojoJojo88
06-19-2011, 16:31
Зачетох се в някои мнения,но ще коментирам като цяло темата.
Първо-смешно е да се подиграваш на нечия вяра. Дори тя да се изчерпва в това, че Бог се грижи лично за него. Защо пък да не вярва в това, теб уважаеми Гандалфепич, какво те бърка? Тя ли е виновна за хилядите деца в Сомалия, които са умрели от глад? Или да се впусне да ги спасява? Как пък никой не успя да ги спаси, като всички "звезди" се изреждат да дават пари за тях, че да спрат да гладуват. Има сума ти мисии на Червения кръст и Уницеф, чиято работа е именно спасяването на тези деца. Само те ли гладуват? Колко хиляди българчета (подчертавам БЪЛГАРЧЕТА) мизерстват и умират, защото мама и тати предпочитат да си дават парите за алкохол или наркотици. И за това ли е виновна тя, или е виновен Бог, че е пратил тези деца в тези семейства, или че умиращите от недохранване сомалийчета са родени там, а не в Европа, или в Америка...Моля ти се.
За всяка мизерия, която се случва на тази земя сме си виновни само и единствено НИЕ.Не може да се обвинява Бог, че нищо не прави, а ние тънем в лайна. Сами се унищожаваме с войните, с пренебрегването на 3я свят (не знам как точно го пренебрегваме, ама хайде). Сами сме си виновни, за това, че правим деца, които не знаем как да отглеждаме и как да се грижим за тях, в резултат на което те умират в нелепи инциденти (пожар, причинен от духалка, умряло дете, защото се е подпряло на комарника и е паднало от 5я етаж, прегазено дете, пресичащо правилно кръстовище и прочие и прочие). Сами сме си виновни за това, че децата ни стават екселерати-научават се по-бързо да правят секс, да пият и пушат, отколкото да пишат. Знаят какво значи свирка, но не знаят кога е създадена България. Мислят си, че Левски е име на столичен отбор, а Ботев на пловдивски/врачански и т.н ( не знам колко отбора бяха с това име). Следователно всяко следващо поколение е по-увредено от предното...Но ако си достатъчно мързелив да се грижиш за нещо-винаги можеш да обвиниш Бог за това.
Алкохолиците се оправдават, че това е болестно състояние, но и то не е вярно. Това си е чиста зависимост, към която сам-самичък се пристрастяваш и никой не може да бъде виновен за това, че си безволев, освен самия ти. Но и за тази си "болест" много хора обвиняват БОГ.
Не може да се живее по канони, по Библията, по Корана и прочие-това са книги, писани от хора. Следователно, ако живота ти се движи по тях-ти живееш по нормите на някой човек,не по своите собствени...
Аз вярвам. Вярвам в себе си. Вярвам в това, че ако се старая живота ми е да е хубав, той ще бъде хубав. Когато бъркам и ми се случват лоши неща-вината за това си е лично моя, не на Бог. Той не е виновен, че в този момент съм решила да свърша някоя простотия.
Вярвам, че ако направиш добро, ще получиш добро. Може да не е на момента, но ще се случи. Живея по собствените си норми и закони и не съжалявам нито за момент. Защото няма да дойде друг човек или Господ, че да ми го оправи. Това не значи, че не признавам правото да другите хора да мислят, че Бог е до тях и им помага.
Аз съм кръстена. Православна християнка съм. Често ми се случва да се забия в някоя църква, да запаля свещ и да си говоря с Бог (разбирате, че си говоря сама, нали)...обаче излизайки от там, изпитвам една душевна лекота за това, че съм изляза болките си, че съм споделила тежестта си с нещо невидимо, но осезаемо.

Който иска и усеща-нека вярва в своя Бог. Това не е повод за подигравки!

loveca777
06-19-2011, 16:42
Имаш право ,че Бог не е виновен за действията на хората.
Но, ако някой вярва ,че Бог определя дали тоз ще се напие и ще убие 10 човека с микробус , или няма да го направи - е ако е така, наистина няма бог или е някакъв дявол...
Има и други вярвания ,че всички тези мизерстващи и умиращи от глад деца всъщност са били лоши хора в предишния си живот и сега си изкарват наказанията...

MojoJojo88
06-19-2011, 16:51
Имаш право ,че Бог не е виновен за действията на хората.
Но, ако някой вярва ,че Бог определя дали тоз ще се напие и ще убие 10 човека с микробус , или няма да го направи - е ако е така, наистина няма бог или е някакъв дявол...
Има и други вярвания ,че всички тези мизерстващи и умиращи от глад деца всъщност са били лоши хора в предишния си живот и сега си изкарват наказанията...
Мда, възможно е.
Но...замислял ли си се над факта, че Бог е пожертвал собственото си дете, с цел опрощение на човешките грехове...значи това автоматично го прави жесток... По принцип християнството е доста ....смесена религия. Взето е от няколко и е събрано в тази. Религията също се създава от хора. За пра-българите, всеки Бог е бил различна стихия, като главния е бил Слънцето. И са вярвали, че ако ги сполети градушка (например), която да съсипе реколтата им, то това е наказание от боговете, защото нещо са сгафили... Хоп-това го има и в христянството-ще бъдеш наказан за греховете си...обаче кога-когато умреш. Значи според християнството хората биват съдени пред Божията врата, когато вече са само в духовната си форма. Следователно не би трябвало Бог да ги съди, докато са още тук, във човешката си форма. Тоест, ако вярваме в това, че ще бъдем съдени за делата си, и според тях ще отидем в Рая или Ада, защо тогава да вярвам, че тези деца са преродени лоши хора :?
Така де, може и да има нещо вярно. Но нашия мозъчен капацитет е прекалено малък, че да достигнем до истината.

gandalfepi4
06-19-2011, 16:53
^
^

mojo, не знам как да ти кажа но имам известни подозрения че не си преосмислила някои факти.

ние ли сме виновни когато торнадо/вулкан/цунами/земетресение/тайфун/суша избие хора или този който според библията е виновен за всяко торнадо/вулкан/цунами/земетресение/тайфун/суша?

ние ли сме били виновни за черната чума... и всяка друга болест и паразит на планетата или този който според библията ги е създал?

ние ли сме виновни за това че бебе се ражда без кожа и трябва да се чака да умре в мъка след няколко дни или бог?

ние ли сме виновни когато мълния удари човек и той оставя сами майка и деца?



за тези ти неща говоря. а отностно първия ти въпрос - нищо не ме бърка, просто ме дразнят някакви такива тъпи и егоцентрични изказвания тип "ас много изкренно виарвам в бок!!!!!!!!!!!! той чу моите молитви да си взема теста!!!!!!!!!"


капиш?

MojoJojo88
06-19-2011, 17:12
^
^

mojo, не знам как да ти кажа но имам известни подозрения че не си преосмислила някои факти.

ние ли сме виновни когато торнадо/вулкан/цунами/земетресение/тайфун/суша избие хора или този който според библията е виновен за всяко торнадо/вулкан/цунами/земетресение/тайфун/суша?

ние ли сме били виновни за черната чума... и всяка друга болест и паразит на планетата или този който според библията ги е създал?

ние ли сме виновни за това че бебе се ражда без кожа и трябва да се чака да умре в мъка след няколко дни или бог?

ние ли сме виновни когато мълния удари човек и той оставя сами майка и деца?



за тези ти неща говоря. а отностно първия ти въпрос - нищо не ме бърка, просто ме дразнят някакви такива тъпи и егоцентрични изказвания тип "ас много изкренно виарвам в бок!!!!!!!!!!!! той чу моите молитви да си взема теста!!!!!!!!!"


капиш?
Значи ти вярваш във това, че Бог е създал вселената, земята и отговаря за природните бедствия, така ли?
Защото ако вярваш в това, нямам намерение да споря с теб. И ще ти обясня защо-ако си силно вярващ в Бог, то аз нямам никакви намерения да оспорвам гледната ти точка или вярата ти.
За мен природата не е нещо, което може да се контролира от човек, но определено НЕ вярвам, че всяко природно бедствие, което отнема човешки живот е божия намеса.
Относно аномалиите на ембриони-също не вярвам, че са божия намеса. Това, че един човек се е родил с парализа, синдром на Даун, без кожа или какъвто и друг недъг се сетиш, не значи, че Бог се е намесил...това е моето становище по въпроса...

loveca777
06-19-2011, 17:17
.
Мда, възможно е.
Но...замислял ли си се над факта, че Бог е пожертвал собственото си дете, с цел опрощение на човешките грехове...значи това автоматично го прави жесток... По принцип християнството е доста ....смесена религия. Взето е от няколко и е събрано в тази. Религията също се създава от хора. За пра-българите, всеки Бог е бил различна стихия, като главния е бил Слънцето. И са вярвали, че ако ги сполети градушка (например), която да съсипе реколтата им, то това е наказание от боговете, защото нещо са сгафили... Хоп-това го има и в христянството-ще бъдеш наказан за греховете си...обаче кога-когато умреш. Значи според християнството хората биват съдени пред Божията врата, когато вече са само в духовната си форма. Следователно не би трябвало Бог да ги съди, докато са още тук, във човешката си форма. Тоест, ако вярваме в това, че ще бъдем съдени за делата си, и според тях ще отидем в Рая или Ада, защо тогава да вярвам, че тези деца са преродени лоши хора :?
Така де, може и да има нещо вярно. Но нашия мозъчен капацитет е прекалено малък, че да достигнем до истината.
Е в християнството не ,но в други религии вярват
То и тракийските народи са вярвали ,че ако войн умре в сражение - моментално отивал в рая Точно заради това са били много безтрашни войни и на погребенията са вдигали веселби ,че покойникът вече бил в рая :-D Има два вида възможности 1 , Може да има някаква схема, енергия ,която да върти нещата по начин ,който човек най вероятно никога няма да я проумей , или когато еволюираме ще я разберем.
2 ,Че няма нищо такова - умираме си и се разлагаме, независимо какви добрини или мръсотии сме вършели и точка.
Аз лично не вярва ,че съществува Бог с фигурата не един човек..

Nam3less3
06-19-2011, 17:25
Аз лично не вярва ,че съществува Бог с фигурата не един човек..Кой твърди това?

gandalfepi4
06-19-2011, 17:27
mojo, първо - аз съм иррелигиозен, атеистичен, гностичен, рационален пескетарианец

второ- природните бедствия в библията пише че са САМО И ЕДИНСТВЕНО по божия воля (бях останал с впечатление че си християнка и има авторитет при тебе)

трето - ако си натуралист, пантеист или нещо от този тип както си мисля имаш пълно право да твърдиш това и въпреки че го намирам за ирационално нямам никакъв проблем с позицията ти. това което ме нервира са религиозни хора които не разбират религията си и я използват за незаслужени облаги, пример - вярвам че бог много му пука за мене и това ме кара да се чуствам специален и обичан, но не правя саможертвите които конкретният бог иска от мене.

това е позицията на авторката и позицията на namel3ss3 и с тях имам проблем. с религиозните по принцип не, само с лицемерните такива

Nam3less3
06-19-2011, 17:32
Ти май искаш отчет от Бог за всички природни бедствия по света и защо се случват на хората.

MojoJojo88
06-19-2011, 17:32
първо - аз съм иррелигиозен, атеистичен, гностичен, рационален пескетарианец

второ- природните бедствия в библията пише че са САМО И ЕДИНСТВЕНО по божия воля (бях останал с впечатление че си християнка и има авторитет при тебе)

трето - ако си натуралист, пантеист или нещо от този тип както си мисля имаш пълно право да твърдиш това и въпреки че го намирам за ирационално нямам никакъв проблем с позицията ти. това което ме нервира са религиозни хора които не разбират религията си и я използват за незаслужени облаги, пример - вярвам че бог много му пука за мене и това ме кара да се чуствам специален и обичан, но не правя саможертвите които конкретният бог иска от мене.

това е позицията на авторката и позицията на namel3ss3 и с тях имам проблем. с религиозните по принцип не, само с лицемерните такива
Християнка съм, не съм набожна обаче. Разликата е голяма. Кръстена съм на 4 месеца-никой не ме е питал какво мисля. Въпреки това, съм възпитавана като християнка...но просто не съм набожна.
В Библията казах, че не вярвам, защото тя е писана от човек. А аз не желая да вярвам, в нечии чужди идеи и да ми бъде натрапвано, че това, което еди кой си е написал е вярно, всичко останало не е.
Да приемем, че има Бог, който е просто една енергия. Но не и човешко същество с божествени сили. Има нещо, сигурна съм. Не знам какво е, признавам си. Не знам и дали някога ще разбера. Но не вярвам в това, че християнския БОГ е създал всичко, което виждаме...

MojoJojo88
06-19-2011, 17:33
Ти май искаш отчет от Бог за всички природни бедствия по света и защо се случват на хората.
А ти вярваш ли, че всичко това идва от Бог?

gandalfepi4
06-19-2011, 17:43
^ значи си ми любимия тип религиозен човек. живей и се радвай

Nam3less3
06-19-2011, 17:50
Има едно обяснение, което елиминира всички нещастия по света.

За всяка душа има отделна генерирана Вселена. Примерно в тази Вселена аз съм единственият жив човек, а всичко друго е изкуствено и измислено.
Всички вие не сте реални, и сте тук за да ме изпитате. Всички нещастия по света също за измислица и не са реални.
Ако вие наистина съществувате, то това ще е във вашите си Вселени, където вие единствено ще сте истински, а всичко друго ще е поставено от Бог, за да ви тества вярата 8-)

Или пък може в една Вселена да работят повечко души, примерно 10, 100 и т.н.
Ако сте истински, ми пишете 8)

MojoJojo88
06-19-2011, 17:57
^ значи си ми любимия тип религиозен човек. живей и се радвай
Това с ирония ли беше? Ако не е-мерси, ако е-мерси :D
Nam3less3 ти на какви халюцогени си?

Nam3less3
06-19-2011, 17:59
^ значи си ми любимия тип религиозен човек. живей и се радвай
Това с ирония ли беше? Ако не е-мерси, ако е-мерси :D
Nam3less3 ти на какви халюцогени си?Не бе, силно повярвах че е така, визуализирах го и взе че стана.

MojoJojo88
06-19-2011, 18:02
^ значи си ми любимия тип религиозен човек. живей и се радвай
Това с ирония ли беше? Ако не е-мерси, ако е-мерси :D
Nam3less3 ти на какви халюцогени си?Не бе, силно повярвах че е така, визуализирах го и взе че стана.
Яснооо

gandalfepi4
06-19-2011, 18:06
Това с ирония ли беше?


не

MakaronUduSHvaCH
06-19-2011, 19:31
Е, не поредната тема за "мокри" сънища :grin: , супер :D .

Абе само да знаете, колко много неща си мечтая точно в този момент със една и съща насоченост а т.е ще го напиша малко по ЕнтЕлегентно, с цел да ощетя малкитИ диЦъ от форуМо, и логично, за да не ме осъдят техните, родители, че ги възпитавам, в сексуално просташка насоченост :razz: .

Айде подерзайте малко пък после нека мине 00:00




:razz: