PDA

View Full Version : Поредната тема за отслабване, но не с гладуване !!



mine
06-18-2011, 15:45
Здравейте.. : )

От 1-2 седмици ходя на фитнес (общо 5 тренировки)..
Въпроса ми не е това какво да ям, какво не..

С инструктурката сме се разбрали да ходя по 3 пъти в седмицата на тренировка по час, час и нещо ми трае тренировката..
Попринцип съм 60 кг. та въпросът ми е след колко време ще мога да видя резултат..

Разбирам, че всичко е до гени и до структурата на човека.. Имам повече тлъстинки отгоре отколкото краката.. Тренираме да кажем един ден крака, друг ръце, друг корем/гръб..


Въпроса вече си го зададох : След колко време ще видя и усетя разлика.. 1 месец, 10 тренировки...
И нормално ли е за 1 седмица да сваля 2-3 кг.. ?

babity
06-18-2011, 15:56
Нормално е да тръгнеш да сваляш толкова бързо, ако досега не си имала такава двигателна активност. Обаче не е полезно за теб да запазиш този темп. Аз мисля, че щом искаш да отслабваш, трябва да те подпъне повечко с кардио и да работиш за ръце и корем между другото. Като ходех на фитнес тренировката ми беше час-час и половина. 30 мин кардио за загрявка, после работа по уредите за проблемни зони и накрая пак 20тина минути, колело.

mine
06-18-2011, 16:25
Нормално е да тръгнеш да сваляш толкова бързо, ако досега не си имала такава двигателна активност. Обаче не е полезно за теб да запазиш този темп. Аз мисля, че щом искаш да отслабваш, трябва да те подпъне повечко с кардио и да работиш за ръце и корем между другото. Като ходех на фитнес тренировката ми беше час-час и половина. 30 мин кардио за загрявка, после работа по уредите за проблемни зони и накрая пак 20тина минути, колело.


Ходя от 1-2 седмици и не съм свалила нито 1 килограм..
Пък и аз не се качвам само на уреди както ти си правила.. Имам си програма по която си правя упражнения : )

Не искам да ти противореча просто казвам.. :)

titinkaa
06-18-2011, 17:18
Аз преди като ходех на фитнес за 3 месеца бях свалила само 1кг,иначе бях почнала да се стягам още след 1-я месец.
А колкото до теб и ефекта при теб,най-добре питай инструктурката ти.

badsector
06-18-2011, 21:01
Ако искаш да сваляш - кардио. Тежестите трябва да се използват доста специфично, за да се отслабне от тях, което фитнесинструкторите не признават особено.
Относно храната, най-добре отиди на диетолог. За 30-тина лева ще ти направи диета, подходяща за теб. За всеки случай я пусни тука, че може да попаднеш на някой некадърник.

SorrowEyes
06-19-2011, 07:46
Тренировките са много важни и полезни, но що се отнася за сваляне на килограми, наистина храненето е от най-голямо значение.
Повярвай ми, казвам ти от личен опит, скъсвам си задните части от тренировки, ако ям хляб(а да не говорим за нещо по-калорично), просто все едно НИЩО не съм правила.
Правилното хранене е много важно.
Гледай да понамалиш храната.
А за това кога ще почувстваш най-голяма промяна - случва се точно, когато спреш да мислиш за килограми, кантари, промяна ... просто правиш всичко по навик и се поглеждаш в един момент и виждаш промяна. Важно е да не се вманиачаваш ... абе тръгнеш ли да отслабваш има много подводни камъни. 8-)
Иначе, успех, стискам палци да достигнеш целта, която си си поставила :)

stef98
06-20-2011, 17:58
Ще ти препиша една статийка. :)
Има правила, които трябва да спазвате, за да решите проблема с излишните килограми лесно и без притеснения. С тяхна помощ и при един добър диетичен режим можете да свалите до 10 кг за 3-4 месеца и да задържите резултата, без да натоварвате организма си.
Пийте много вода. Според диетолозите нормалното количество вода, което всеки човек трябва да изпива е 30 мл на 1 кг тегло. Тоест ако тежите 70 кг, трябва да изпивате минимум 2 л течности на ден. Чаят, супата, портокалите за десерт, както и бирата не се броят. Те не насищат тъканите с вода. Не забравяйте, че ако не давате достатъчно вода на организма, той няма да се освободи от нито един грам от теглото си!
Чаша вода преди хранене. Факт е, че ако изпивате по една чаша минерална вода 15 мин преди хранене, ще ядете по-малко.
Малките порции се грижат за фигурата ви. Не пълнете чинията догоре. И не вземайте първо, второ и трето наведнъж. После, ако усещате глад, поръчайте си второ ястие. Ще видите, че още след първото, ще сте сити.
Заложете на зеленото. Организмът ви се нуждае от белтъчини, въглехидрати, фибри и витамини. Но от колко? Специалистите препоръчват да намалите приема на богата на белтъчини и въглехидрати храна, за сметка на зеленото - салати, печени на скара зеленчуци.
3 правила за здравословно отслабване
1. Траен резултат се постига с търпение и последователност.
2. Не поставяйте хубавата фигура на първо място, като пренебрегвате последствията за здравето ви.
3. Правилната диета зависи изключително много от количеството на приеманата храна.
Спортът е наложителен. Здравословният режим на хранене ще стресира леко организма ви, но после той ще се опита да се приспособи. Ако останете на дивана или в креслото, диетата няма да ви помогни много. Затова спортувайте. Можете да тичате в парка, да играете бадминтон или тенис на маса, да ходите бързо от вас до кварталния магазин. Важното е да се движите!
Когато почувствате глад... Първо изпийте една чаша вода или чай. Ако слвед това все още сте гладни, хапнете плод. Не посягайте веднага към пакета с бисквити или сандвича. Ако и плодът не помогне, вземете няколко сурови ядки.
Повече сурова храна. Тя е по-проста и по-полезна за организма. Затова заложете на по-малко обработено меня, на варените, печени или приготвени на пара продукти вместо пържените.
Един разтоварващ ден е добра идея. Ако можете, правете го всяка седмица. Не е нужно да стоите само на вода. Изберете един вид плодове и хапвайте 4-6 пъти от тях.
Хранете се редовно и в един и същи час. Специалистите съветват да се храним често и по малко. Постарайте се закуската, обадът и вечерята да се случват по едно и също време всеки ден. А между тях хапвайте по нещо малко (плод, ядки, кисело мляко, овесени адки или трици).Овесената каша на закуска, един плод към 10,30-11 ч, супичка за обяд с прясна салата, едно кисело мляко към 16 ч и печена риба със салата за вечеря - това не е диета, а истинска симфония на удоволствието за организма ви.
Без захар в чая и кафето. Дамите често се изненадват колко много захар приемат с кафето. Научете се да пиете чая и кафето без подсладител или с мед.
P.S. Надявам се да съм била полезна. :)