PDA

View Full Version : Въпрос към вас, китаристи



OddBird
06-18-2011, 15:53
Окей, ето го и моето запитване. Аукустичната китара е с метални струни, а класическата- с найлонови, нали тъй? Тъй. Аз имам класическа (Martinez MTC-080-PB). Тя е с найлонови струни. Но съм свирила на един приятел на китарата, която беше с метални, и тъй като я беше намерил някъде, не можем да разберем дали е аукустична или класическа. Та, така. Искам да си купя нови струни. Ако на мойто кашонче му купя метални, ще звучи ли по- добре, или да си държа на найлоновите?

iLovePussyJuice
06-18-2011, 19:48
не можеш да сложиш метални струни на тая китара, най-малкото защото найлоновите струни се връзват на главата...
отделно самата китара е устроена за найлонови струни и за звук от такива

дръж си найлоновите :P

sunman
06-19-2011, 09:33
Има опастност да ти се изкриви грифа,по-добре недей! :)

DesireToFire
06-20-2011, 13:56
Какво ти пречат найлоновите? Много хора са против твърдението, че са по-добри за начинаещи, но аз съм абсолютно съгласна с него.

iLovePussyJuice
06-20-2011, 19:01
абсолютно е все тая...

ROKER_KRIS
06-20-2011, 20:08
На класическите китари грифа е по-широк . Аз започнах с такава и ми е много по-удобна , като свикнеш на такава , електрическата е като детска играчка. Така се развива сила на захват на пръстите и по специфични техники на свирене с отделните пръсти, разлагане или фламенко ...

Аз имам 5 китари , пробвал съм и акустичната с метални струни(взема се едно метално магаре от някоя орфейка и се захваща за дъното на китарата) но звученето се разваля, по кофти е :(

Препоръчвам струни с Low Tension на Dunlop , d'addario , elexir или на yamaha 9 или 10ки. (цена 10- 12лв)


Абе има ли китаристи от Пловдив , да посвирим ,да обменим опит :)

iLovePussyJuice
06-21-2011, 13:35
elexir са малко под 30 лева, не са 10лв. :)

Junieee8
06-21-2011, 19:51
На класическите китари грифа е по-широк . Аз започнах с такава и ми е много по-удобна , като свикнеш на такава , електрическата е като детска играчка. Така се развива сила на захват на пръстите и по специфични техники на свирене с отделните пръсти, разлагане или фламенко ...

Аз имам 5 китари , пробвал съм и акустичната с метални струни(взема се едно метално магаре от някоя орфейка и се захваща за дъното на китарата) но звученето се разваля, по кофти е :(

Препоръчвам струни с Low Tension на Dunlop , d'addario , elexir или на yamaha 9 или 10ки. (цена 10- 12лв)


Абе има ли китаристи от Пловдив , да посвирим ,да обменим опит :)

на колко си :-D

OddBird
06-22-2011, 12:04
Благодаря много на всички, които ми отговориха.

Какво ти пречат найлоновите? Много хора са против твърдението, че са по-добри за начинаещи, но аз съм абсолютно съгласна с него.

Не ми пречат, обичам си китарата. Просто си мислех, че може да звучи по- добре с метални струни.

Щом всички мислите, че по- добре да си спестя новите струни, ще кажа "благодаря за помощта" и ще се съобразя с вас =) Мерси много!

iLovePussyJuice
06-23-2011, 12:43
за да звучи по-добре, купи си нови струни (найлонови) и я настройвай :lol: