PDA

View Full Version : Приятелство и любов



dobeto
06-18-2011, 20:38
Здравейте! Пиша Ви, защото се чувствам някак гадно. И така.. започвам. Миналото лято се запознах с едно момче. От начало не поддържахме връзка. След известно време започнахме да си пишем в скайп и така нататък. Шегувахме се, добре се разбирахме и станахме приятели. На скоро излязохме като приятели. Около 4 часа си говорихме за всичко. Деня мина добре. Вечера имаше малко парти, но намерих време и му писах. Беше разстроен незнам защо. На другата вечер си писахме пак, но беше разстроен отново, нищо не каза. Вчера ми съобщи, че ме харесва. За това се чувствал така.Останах гръмната. Не го очаквах. Смисъл надявах се да не е това, но уви. Обесних му, че сме само приятели. Не изпитвам по - сериозни чувства - Само приятели. Реших да му дам време, но не прекалено дълго, за да не се отдалечим още повече един от друг. Днес му писах.. никакъв отговор. Направо ми е някво кофти. Не исках нещата да се развият по този начин. Но не мога да направя нищо.. като се знае, че след няколко дни пътувам и за чужбина. Просто ми е супер гадно. Благодаря за вниманието. Просто исках да споделя.

peace95
06-18-2011, 20:44
Ми и на мен ми се случва и то доста често :( Харесват ме момчета , към които имам приятелски симпатии или дори такива липсват ,,, а не искам да наранявам и да изглеждам гадна .. просто не съм такава , а кaто не ги харесвам не бих и искала да сме нещо повече от приятели , само , за да не се караме .. =.=:smt085 :?

Inthedark
06-19-2011, 06:33
Ми гледайки почти 3 години назад виждам същия сценарии като моя. По същия начин се запознах с едно момиче, което ест. ме отряза с фраазта "ама ние сме приятели". Щом вече се е стигнало до това, че ти е признал как се чувства няма как да стане приятелството. Поне за момента. И междудругото, момичето, което преди 3 год ме отряза по скайп сега е истинското ми гадже.. така че you never know what's coming.

OnlyMeAndYou
06-19-2011, 09:06
Иди до тях? Обади му се? Ако искаш, ще намериш начин да оправиш нещата. Но гледай да не съжаляваш после. Често се случва единия да каже на другия, че го харесва, да го отрежат и след време да стане обратното.

badsector
06-19-2011, 09:26
Обясни му, че нормалната първа реакци при мъжете, когато започнат да чувстват някое момиче близко до себе си, е секс и разплод. Просто ние на първо място в една жена, инстинктвино търсим партньор. Затова му кажи, че няма да му пуснеш и да спре да гледа на теб по този начин.

OnlyMeAndYou
06-20-2011, 04:58
^ И след това ще станете най-добри приятели. :lol: Говоря сериозно, да не помислиш, че се базикам. :)

LambOfGod
06-20-2011, 05:07
Исусе Христе, това да кажеш на момче "ние сме само приятели" е отвратитетлно... Казваш "Ти си невероятен мъж и ще е пролет всеки ден за мен, ако сме заедно, но не знам до колко съм уверена, че съм способна за момента да водя интимни отношения, дори и с теб... Прекрасен си, дай ми време.." и или нещата продължават нормално и всичко се забравя или той не може да те гледа повече или го опознаваш още по-дълбоко и категорично решаваш какво да правиш.

LightningMcQueen
06-20-2011, 07:48
Исусе Христе, това да кажеш на момче "ние сме само приятели" е отвратитетлно... Казваш "Ти си невероятен мъж и ще е пролет всеки ден за мен, ако сме заедно, но не знам до колко съм уверена, че съм способна за момента да водя интимни отношения, дори и с теб... Прекрасен си, дай ми време.." и или нещата продължават нормално и всичко се забравя или той не може да те гледа повече или го опознаваш още по-дълбоко и категорично решаваш какво да правиш.

Ако има няколко мъже в твоя живот, дето те държат като опция по този начин, освен ако нямаш нерви като бивол/което е форма на затъпяване/, шанса да свършиш с подобни теми във форума е огромен.
И нервно разстройство като бонус.

Шанса да го запазиш като приятел е да си откровенна, силна и последователна. Ще бъде оценено, макар и по-късно.

Mi6inka
06-20-2011, 07:53
Според мен след всичко това, още повече след като ти е признал, че има чувства, а те не са споделени ( за което не си виновна в крайна сметка, никой не избира как да се чувства) няма как да бъдете приятели за момента...И на мен ми се е случвало, и аз се чувствах мн гадно, исках да покажа на човека, че държа на него ...но по този начин той се чувстваше още по-зле...след като мина известно време и чувствата му изчезнаха, лека полека си възвърнахме приятелските отношения :)

dobeto
06-20-2011, 09:20
Благодаря за вниманието и съветите. Сега големият въпрос. Чудя се дали да му пиша.. ей така само да разбера как е. Стоя и му гледам скайпа, но се чудя дали ще получа отговор или пак няма да ми пише нищо. Май ще го оставя още малко време без да му пиша. Отново Благодаря Ви :))

onestar
06-20-2011, 11:17
^ Не му пиши.
Мисля че когато той почувства, че иска да бъдете отново приятели - ще те потърси. Не го притискай още от сега.

Niakoitam
06-20-2011, 11:33
Има една много хубава мисъл: "Да предлагаш приятелство на човек, който търси любов от теб е все едно да предлагаш на жаден човек храна"...или пък беше на гладен човек вода. Все тая смисълът е същият. :)

Josefinne
06-20-2011, 11:59
Айде споделяй с по-описателни заглавия следващия път, ако обичаш.

dobeto
06-20-2011, 13:02
Извинявай, Josefinne! Другият път ще напиша по добро заглавие. Решах да не му пиша. Ще видим как ще се развият нещатата по нататък. Надявам се да се оправят отношенията ни. Мисълта сигурно е вярна, Niakoitam. :)

Cucko0
06-20-2011, 13:08
оправи си заглавието

Niakoitam
06-20-2011, 13:47
Извинявай, Josefinne! Другият път ще напиша по добро заглавие. Решах да не му пиша. Ще видим как ще се развият нещатата по нататък. Надявам се да се оправят отношенията ни. Мисълта сигурно е вярна, Niakoitam. :)

Вярна и изпитана е на 100%. Главни герои аз и едно момиче. Тогава за първи път чух фразата: Много те харесвам и много те обичам,но...само като приятел". Иска ти се да си приятел с този човек само и само да си близо до него, но пък усещането е малко гадно, защото хем искаш да си с това момиче, хем си близко, хем усещането че някаква стъклена стена ви разделя да се прегърнете и целунете като гаджета. Всячески ти се иска да промениш това, но знаеш че това не зависи от теб и си безсилен колкото и да ти се иска. Усещането ако момичето си няма гадже е още по-гадно, защото се питаш какво точно ти има та момичето не те иска като нещо повече. Е, при мен малко тази фраза като че ли беше казана малко за отърваване и времето го показа въпреки че тогава като и го казах къде не скочи да ме набие че не било така и да не съм си правел такива изводи, но това пък си е съвсем отделна тема. :)

LightningMcQueen
06-20-2011, 14:00
Добре де, жертвите... що не си отговорите на тоя въпрос - целува ви момичето/момчето. Даже преспива с вас. Ама не щото и идва от вътре, а от съжаление.
Е на далавера ли сте?
Айде малко повече самоуважение плс.

Vilencety
06-20-2011, 15:24
Не му пиши! Остави нещатата да поутихнат! :)