PDA

View Full Version : обезкосмяване на триъгълника



wikito123
06-18-2011, 21:34
Здравейте! Знам, че има много такива теми, но в тях не намирам информацията която търся. Имам няколко въпроса.
1 въпрос: Как да кажа на майка ми, че искам да си направя кола маска на триъгълника (на 12 години съм, а и вече си правя кола маска на ръцете и краката) ? С нея не обсъждаме такива теми. Тя не ме заговаря. Струва ми се, че отбягва да говорим за тийненджърския ми живот и развитието на тялото ми. :-k
2 въпрос: Ако някога започна такава тема с нея и тя се съгласи, много ли боли кола маската на тази зона?

ПП: Без обиди и груби коментари, хора!

Goddess
06-18-2011, 21:50
Тя е твоя майка, ти трябва да я познаваш и да знаеш как да подходиш...
Иначе да, боли ужаасно много. Не знам дали защото аз съм с нисък праг на болка, но мен лично си ме боли много, ама "Трай, бабо за хубост" са казали хората. :)

wikito123
06-18-2011, 21:55
Тя е твоя майка, ти трябва да я познаваш и да знаеш как да подходиш...
Иначе да, боли ужаасно много. Не знам дали защото аз съм с нисък праг на болка, но мен лично си ме боли много, ама "Трай, бабо за хубост" са казали хората. :)
Така е, моя майка е, но просто ме е срам да говоря за това с нея, а тя не ме заговаря. :(

Goddess
06-18-2011, 22:04
Ми може би трябва директно да й го кажеш. Но не знам, на 12 си...то вярно, че и аз около тази възраст почнах да се обезкосмявам там, ама не съм се допитвала до майка ми...Може и да не ти позволи, малка си, но прецени си.

LoveChocolate
06-18-2011, 22:39
Ами щом те е срам да говориш с майка си ... към кого ще се обърнеш .. няма от какво да се срамуваш тя ти е майка ...

ri41
06-19-2011, 08:19
действай без да я питаш, тя няма ти гледа тригълника предолагам

sladkish_14
06-19-2011, 08:29
^ Много хубаво я учиш. :?

Кажи на майка си. Може да се съгласи, ако ли не, изчакай още малко.
Защо ти е толкова зор на 12 да се обезкосмяваш там, полов живот ли ще започваш да водиш? Ако е за плаж, можеш само да ги махнеш по частта на бикините.

TheBeliever
06-19-2011, 08:35
Като не те заговаря тя, заговори я ти. Знам, че ти е неудобно и даже те е срам, но стисни зъби и й задай въпросите, които те интересуват.
Веднъж престрашиш ли се с всеки следващ разговор притеснението ще изчезва. Разбира се много зависи и от това какъв човек е майка ти.

Аз моята колкото и да опитвах не успявах да я предразположа към подобен разговор. За нея всичко е табу.

deHiTo0
06-19-2011, 09:01
действай без да я питаш, тя няма ти гледа тригълника предолагам

Наистина, защо трябва да я питаш? Аз не съм питала, защото и мен ме е срам. :? :?

pitfall
06-19-2011, 09:06
На твое място изобщо нямаше да я питам. Ако майка ти е като моята ... ще остарееш преди да се сети да говори с теб на тия теми.

Rebirthing
06-19-2011, 09:45
Тялото си е твое, космите също !
Събираш малко пари и отиваш при козметичка да ти направи кола маска, няма какво да се занимаваш да искаш позволение от майка си.

Minerva
06-19-2011, 11:16
И аз не съм питала моята, но честно казано бях по-голяма малко от тебе. На 12 точно не съм се замисляла за външния си вид по този начин.
Иначе кола маската си е решението, става бързо, не боли толкова и си държи бая време.

anonymous708973
06-19-2011, 13:13
Не е болка за умиране :)

BrokenInnocence
06-19-2011, 14:41
Защо трябва да я питаш изобщо? Това не е нещо, за което трябва да се иска разрешение - тялото си е твое и ти си решаваш как се чувстваш по-комфортно. Отивай на козметик и това е, не е болка за умиране.

wikito123
06-19-2011, 18:23
Ами щом те е срам да говориш с майка си ... към кого ще се обърнеш .. няма от какво да се срамуваш тя ти е майка ...
Майка ми е, но може би ще ми се развика. А мене пък ме е срам да я заговоря. Тя даже си мисли, че аз не зная, че тя си прави на това място.

wikito123
06-19-2011, 18:24
действай без да я питаш, тя няма ти гледа тригълника предолагам
Тя ще разбере от козметичката, защото и двете ходим при нея :(

wikito123
06-19-2011, 18:25
^ Много хубаво я учиш. :?

Кажи на майка си. Може да се съгласи, ако ли не, изчакай още малко.
Защо ти е толкова зор на 12 да се обезкосмяваш там, полов живот ли ще започваш да водиш? Ако е за плаж, можеш само да ги махнеш по частта на бикините.

Ами зор ми е защото искам да съм спокойна на плажа и морето. А не да се притеснявам, че някой косъм ще изскочи от банския ми.

wikito123
06-19-2011, 18:26
Като не те заговаря тя, заговори я ти. Знам, че ти е неудобно и даже те е срам, но стисни зъби и й задай въпросите, които те интересуват.
Веднъж престрашиш ли се с всеки следващ разговор притеснението ще изчезва. Разбира се много зависи и от това какъв човек е майка ти.

Аз моята колкото и да опитвах не успявах да я предразположа към подобен разговор. За нея всичко е табу.
И за моята е така.

wikito123
06-19-2011, 18:28
На твое място изобщо нямаше да я питам. Ако майка ти е като моята ... ще остарееш преди да се сети да говори с теб на тия теми.
Ами може би е така :d

wikito123
06-19-2011, 18:30
Много благодаря на всички за вниманието и за бързите отговори! Бяхте ми много полезни! В най-скоро време ще говоря с нея за кола маската. За сега съм със самобръсначка, но тя не знае и няма да разбере.

Rebirthing
06-19-2011, 18:45
Ами намери друга козметичка при която да отидеш :) предполагам някоя приятелка може да те насочи.
А може и да говориш с твоята козметичка да не казва на майка ти, предполагам ще прояви разбиране.

ri41
06-19-2011, 18:48
ако искаш просто ще го направиш, няма място за оправдания ние няма да ти решим проблема

GabrielleShayk
06-19-2011, 19:55
Аз никога не съм говорила с майка ми на тази тема.Пък и тя няма как да види на такова място :) Но все пак е хубаво ,че искаш да говориш с нея ,аз така и не се престраших.

Pamaa
06-19-2011, 20:31
Който иска намира начин, който не - търси причина :) .
Просто иди и си направи!

wikito123
06-19-2011, 20:33
Който иска намира начин, който не - търси причина :) .
Просто иди и си направи!
Е то аз искам, но причината е, че не мога да се престраша да говоря с майка ми.

lovenewyork
06-19-2011, 21:02
Ами щомт и е неудобно от майка ти, действай сама ! :) С толкова много неща ще трябва да се оправяш без ничия помощ през живота, сега за една кола маска се притесняваш .. :-D