PDA

View Full Version : Първи сутиен



wikito123
06-18-2011, 21:42
Здравейте! Знам, че има много такива теми, но не намирам отговор на моя проблем в тях. Проблемът ми е, че нося бюстие, а искам вече сутиен. На 12 години съм и вече имам 2 съученички, които носят сутиен. Усещам, че имам нужда, но с майка ми не говорим за това. Тя не ми обяснява нищо за развитието на тялото ми. Много път й намеквам, че ми трябва сутиен, но тя не се усеща. Срам ме е да говоря с нея по тази тема, със сестра ми също ме е срам да говоря за сутиени, даже се чудя как сестра ми е казала на майка ми, че иска сутиен :-k . Моля ви помогнете ми! ;(;(

ПП: Без обиди и груби коментари, моля!!

Cucko0
06-18-2011, 22:20
това ,че приятелките ти носят не значи ,че и ти трябва да носиш.Майка ти сама ще прецени кога да води този разговор с теб .

LoveChocolate
06-18-2011, 22:37
Това че твоите съученички носят сутиени си има обяснение .. или са по развити от теб ... или са кухи лейки и тези сутиени ги тъпчат с чорапи :D Според мен 12 годишно дете няма нужда от сутиен .. ;) всичко с времето си ;)

Cucko0
06-18-2011, 22:40
не подценявай 12 годишните..в днешно време не приличат на 12 годишни ,а в пъти по-големи.Жалко,че на външен вид изглеждат зрели,а на акъл не са

LoveChocolate
06-18-2011, 22:52
ако бяха .. нямаше да пропадат още от малки :x

OnlyMeAndYou
06-19-2011, 06:29
Ок искаш сутиен, но трябва ли ти? Вземи си мерки и прецени. Ако не знаеш как става пиши на ЛС и ще ти обясня. А ако наистина имаш нужда от сутиен отиваш и говориш с майка си. Ако не иска да ти купи, си взимаш сама. :wink:

Chelsey
06-19-2011, 06:54
Имаш ли какво да сложиш вътре?

neeDaBosS
06-19-2011, 07:25
Ако имаш нужда,отиваш и си купуваш :)

xToxiic
06-19-2011, 15:11
Не се притеснявай. Всеки се е сблъсквал с този проблем. И аз бях като теб. Дори и да са ти малки гърдите винаги има мънички много сладурски сутиени. Така че давай смело и не се притеснявай от майка си! С времето ще видиш, че това са съвсем нормални женски неща. ^_^

xxKiFlAx
06-19-2011, 16:01
Като виждаш че майка ти не се интересува..купи си сама. Аз на 12 сама си взех. даже нямах 12 :D Ако те е срам излез с приятелка :-)

nescafecool
06-19-2011, 16:07
Аз казах на мама че искам сутиен, за да не ми се очертават гурдите като съм с по-тясна блузка, преди 2 години и тя се съгласи. Даде ми пари и отидох и си купих 3, казах най-малкия размер на чашката, дадоха ми няколко обиколки да пробвам, примерих ги и си взех най-подходящия. :) Успех ;**

wikito123
06-19-2011, 18:19
Благодаря на тези, които си направиха труда да ми отговорят без да ме обиждат по някакъв начин.
*OnlyMeAndYou
*neeDaBosS
*xToxiic
*xxKiFlAx
*nescafecool ... Благодаря ви!

А на другите, които писаха неща от сорта на "изобщо имаш ли какво да сложиш вътре", "не ти трябва, защото си на 12" и т.н. нека сте си живи и здрави. А и все пак всеки се развива различно!
Аз просто поисках съвет как да постъпя и много благодаря на хората по-горе (тези отпред със звездичката) ! :)

vagarious
06-19-2011, 18:25
А на другите, които писаха неща от сорта на "изобщо имаш ли какво да сложиш вътре", "не ти трябва, защото си на 12" и т.н. нека сте си живи и здрави. А и все пак всеки се развива различно!
Аз просто поисках съвет как да постъпя и много благодаря на хората по-горе (тези отпред със звездичката) ! :)

Ами те точно това ти обесняват - всеки се развива различно и слага сутиен,когато наистина ИМА какво да се сложи в него.Очевидно ти се водиш по приятелките ти със сутиени и момичетата от форума те питат - имаш ли или нямаш какво да сложиш в него !?
Другото което е - трябва да говориш с майка си за такива неща.Днес за сутиени те е срам, ами утре с цикъла !?Не знам имаш ли го и него, но все пак ... като цяло ти казвам да не се срамуваш от майка си, относно разговорите с женските неща. ;)

eminemfenka
06-19-2011, 18:29
Аз лятото след,като свърших 4 клас сложих.. Много ми беше кеф, а и си трябваше. Иначе спокойно аз също доста често ходя с бюстие , защото ми е цифра по удобно :)

wikito123
06-19-2011, 18:34
А на другите, които писаха неща от сорта на "изобщо имаш ли какво да сложиш вътре", "не ти трябва, защото си на 12" и т.н. нека сте си живи и здрави. А и все пак всеки се развива различно!
Аз просто поисках съвет как да постъпя и много благодаря на хората по-горе (тези отпред със звездичката) ! :)

Ами те точно това ти обесняват - всеки се развива различно и слага сутиен,когато наистина ИМА какво да се сложи в него.Очевидно ти се водиш по приятелките ти със сутиени и момичетата от форума те питат - имаш ли или нямаш какво да сложиш в него !?
Другото което е - трябва да говориш с майка си за такива неща.Днес за сутиени те е срам, ами утре с цикъла !?Не знам имаш ли го и него, но все пак ... като цяло ти казвам да не се срамуваш от майка си, относно разговорите с женските неща. ;)
Явно аз съм ги разбрала по грешно, извинявам се! Цикъла ми дойде още лятото на 4 за 5 клас. И й казах "мамо дойде ми" и тя ми каза "много рано", после ми беше странно и доста срамно, но всичко с цикъла отмина, сега с нея мога да говоря спокойно за това.

VoCaLoid
06-19-2011, 22:06
Когато бях на 12 като теб имах нужда от сутиен - отидох в "Jumbo", купих си и си го носих.Като има зор за такива работи действам - не меша майка си 8-)

OnlyMeAndYou
06-20-2011, 05:15
Говори със сестра си и я питай как си е "извоювала" тази привилегия. Или иди сама си купи. Като види майка ти, че не си го взела просто ей така, няма вече да ти прави проблем. Пък и преди до колкото знам най-малката чашка е била А, а сега е АА. :)

SmilezZz
06-20-2011, 06:01
Няма от какво да те е срам.. Молиш или сестра си,или майка си.. Можеш да отидеш заедно със сестра си и да си купиш.. И сама можеш.. Няма от какво да те е срам.. Това са си нормални женски неща.. Не си нито първата,нито последната,която ще си купува сутиен,нали знаеш ?
Хайде,действай смело !!

wikito123
06-20-2011, 18:49
Момичета, днес си купих книжката "Какво става с мен?" на издателство "Фют". В нея имаше начин да разбереш за какъв сутиен си. Направих всичко, както е описано и разбрах за каква чашка съм. За чашка АА. Не ми се вярва много, защото сутиена на сестра ми е Б и ми става.

VoCaLoid
06-20-2011, 19:43
Тогава гепай сутиен от сестра си :D

LipSy
06-20-2011, 22:04
Момичета, днес си купих книжката "Какво става с мен?" на издателство "Фют". В нея имаше начин да разбереш за какъв сутиен си. Направих всичко, както е описано и разбрах за каква чашка съм. За чашка АА. Не ми се вярва много, защото сутиена на сестра ми е Б и ми става.

Като цяло сутиените не са само А, АА, Б или C. Те имат и номера: 70, 75, 80, 85... Ти това със сигурност вече го знеш, но като си тръгнала да говориш с тези буквички... На сестра ти е Б, обаче кое Б?! Като отидеш на магазина и ако кажеш само Б да знаеш, че ще те питат кой Б-номер искаш. Аз също съм си правила тези сметки от книжките, обаче с тях до никъде не стигнах. Даваха ми някакви размери, които въобще не отговарят на моята чашка. Направо отиди в някой магазин за бельо и кажи на магазинерката, че искаш сутиен и тя ще ти предложи няколко след като те види (обаче не ме разбирай погрешно, нямам предвид да се събличаш!!). И да знаеш още, че ако попринцип носиш 70А, не означава, че винаги този номер сутиен ще ти стане, защото понякога номерата не си отговаря, а също така зависи и от модела. Като цяло размисли все още дали ти трябва сутиен. Ако ти трябва просто кажи на майка си, че искаш вече да носиш, че се чувстваш достатъчно голяма и просто имаш нужда. Ако тя е толкова против си купи сама или изчакай.

macbarbie07
06-21-2011, 08:16
И аз имах същия проблем до преди месец. Мене ме беше срам да кажа на мама и един ден просто отидох и си купих най-малкия и така, пък после майка ми ми купи още няколко, но на мене честно казано са ми по-удобни бюстиетата и си ги нася ама те нищо не прикриват и си нося сутиените. Така че ако не искаш да говориш с майка си отиди и си купи сама :)

FuckingFreak
06-21-2011, 08:21
Сигурна ли си, че сутиените на сестра ти ти стават, или просто ти е добре в подгръдната обиколка (онова, което се закопчава) .. Защото и аз до преди 2 години бях в същия период, мислех че тези на майка ми, ми стават, а то чашката ми беше лепнала по гърдите и като се наведа се личеше празно, да не говорим, че има и друг метод да провериш - слагаш го и си пъхаш ръката най- отдолу в чашката, от там дето са банелите, които поддържат сутиена - ако има празно въобще не си мисли че ти стават.. Може да звучи като заяждане, но съм минала през същия период и е по-добре да знаеш как да проверяваш дали сутиен ти става, освен ако не знаеш де 8-)

Sweet_Play_F
06-21-2011, 12:42
А на другите, които писаха неща от сорта на "изобщо имаш ли какво да сложиш вътре", "не ти трябва, защото си на 12" и т.н. нека сте си живи и здрави. А и все пак всеки се развива различно!
Аз просто поисках съвет как да постъпя и много благодаря на хората по-горе (тези отпред със звездичката) ! :)

Ами те точно това ти обесняват - всеки се развива различно и слага сутиен,когато наистина ИМА какво да се сложи в него.Очевидно ти се водиш по приятелките ти със сутиени и момичетата от форума те питат - имаш ли или нямаш какво да сложиш в него !?
Другото което е - трябва да говориш с майка си за такива неща.Днес за сутиени те е срам, ами утре с цикъла !?Не знам имаш ли го и него, но все пак ... като цяло ти казвам да не се срамуваш от майка си, относно разговорите с женските неща. ;)
Явно аз съм ги разбрала по грешно, извинявам се! Цикъла ми дойде още лятото на 4 за 5 клас. И й казах "мамо дойде ми" и тя ми каза "много рано", после ми беше странно и доста срамно, но всичко с цикъла отмина, сега с нея мога да говоря спокойно за това.

Ами по същия начин поговори и за сутиена.Няма нищо срамно в това,нормално е някога да сложиш.Кажи и че искаш и тя ще прецени дали имаш нужда. :)

Djenka
06-21-2011, 12:51
Аз нямах такива проблеми.. Просто казах на мама, че вече ми е време.. Тя не ми обръщаше много внимание и един ден като се прибра, ми носеше един :grin: Беше размер 75B , а повечето ми са 80-85B.. И всички ми стават идеално :D Т.е.. мисля, че наистина не си отговарят на номерата /както при обувките 8-) /

Не се притеснявай, тя все пак ти е майка, отгледала те е.. познава те по-добре от теб самата :) Питай я спокойно. :)

wikito123
06-21-2011, 20:36
Пробвах това с ръката под банела. Има съвсем малко място, но пък отгоре изскачат. Накрая ще си събера пари и ще ида с приятелки да си купя един сутиен без да казвам на майка ми.

wikito123
06-29-2011, 10:07
Вчера на гости у нас беше леля ми и баба ми. Исках да подреждаме шкафа с бельо на сестра ми и те си съгласиха. Баба ми ми каза да пробвам някои, които ми харесват. И пробвах 3. Станаха ми. И си ги взех. Когато мама се прибра й казах "мамо пробвах 3 малки сутиена на кака и ми станаха и си ги взех" тя ми отговори "добре".. Много съм щастлива, че вече няма да се налага да нося само някои дрехи ... :)

ann321
06-29-2011, 10:25
Браво,че най-накрая си си решила проблема! И при мен беше нищо такова..първия ми сутиен ми го взе майка ми,бях на 12 и аз..но не го носех,просто не ме кефеше.Е на 13 вече се наложи :D Но ако ти е по0удобно с бюстие,не се притеснявай!Имам приятелка на моите години,тоест на 14, тя все още си носи бюстиета,въпреки,че..ами на 14 нали се сещате,че иска да носи по-така дрехи,обаче половината бюстие изскача и оттам и други неща изскачат и просто..

Та мисълта ми е,избери удобството,все пак има и бюстиета,които имат ефекта на сутиен горе-долу.

И на всички в нейното положение:не се срамувайте,нищо няма да ви кажат майките ви.Та това си е в реда на нещата.Аз още дори си ходя с майка ми на пазар и с нея си избирам сутиените :D :D

Wessy98
08-01-2011, 10:19
Кирилицата е задължителна !
сиско

sladkishka95
08-01-2011, 10:42
След като ти трябва, отиваш в магазина и си купуваш. Няма смисъл да намесваш мама.

fuckme
08-01-2011, 11:26
Тогава гепай сутиен от сестра си :D аз така правех .. :D

those3brokenwords
08-01-2011, 12:56
Аз мрънках, че всичко прозира, мама се ядоса и ме заведе и ми взе 8-)

JustForFun
08-01-2011, 13:30
Ти по приятелките ли се водиш? Те ако са по-надарени, ще носят сутиен, ти като не си, какво, ще пълниш тоя сутиен с чорапи ли??? Ако са ти малки, не виждам защо бързаш за сутиен. Ти сама прецени дали с бюстието се чувстваш добре, държи ли гърдите ти стабилни и повдигнати. Ако отговорът ти е не, тогава просто отиди при майка си и и кажи - мамо, мисля че се нуждая от ново бельо. Така ще излезете и ще я попиташ какви сутиени трябва да носиш и т.н. ..Тя ти е майка, минала е през всичко това, така че не бива да се срамуваш.С нас- непознатите споделяш направо, а със собствената си майка не можеш ?!?!?!?!?!?

wikito123
09-01-2011, 13:48
Говорих с майка ми и ми каза че ще отидем да си купя! Още Юни месец си взех първия сутиен! Наистина нямало нищо срамно и страшно! А за момичетата които са като мен и ги е било срам, спокойно, майките ще ви разберат! Даже утре ще отида с мама за нов сутиен! Явно съм имала нужда още преди време за сутиен, защото продавачката първо ми даде чашка А, но ми беше МНОГО малка и се наложи чашка Б. И даже се учуди как може да съм само на 12 години и да нося сутиен Б95 :D

CherryBell13
09-01-2011, 14:03
Аз съм на 14 и още си нося бюстиетата. Мерила съм се и за сутиен и ми излиза чашка АА и за това мисля да продължа да си нося бюстиета (пък и съм забелязала че от около година гърдите ми не растат :o )

wikito123
09-01-2011, 17:24
Аз съм на 14 и още си нося бюстиетата. Мерила съм се и за сутиен и ми излиза чашка АА и за това мисля да продължа да си нося бюстиета (пък и съм забелязала че от около година гърдите ми не растат :o )
Ако си се мерила по тези онлайн начини, на мен и чашка АА не ми излизаше :D Ако не искаш да носиш бюстие, а сутиен просто отиди в магазин за бельо и пробвай някой сутиен, като препоръчително е първо да пробваш чашка А и чак тогава ако се наложи по-голям или по-малък размер ще ти дадат, а ако продавачката е опитна само като те види ще прецени кой размер ти трябва. А относно това, че не растат, радвай се, защото е ужасна болката когато растат :D

CherryBell13
09-01-2011, 17:26
Ако си се мерила по тези онлайн начини, на мен и чашка АА не ми излизаше :D Ако не искаш да носиш бюстие, а сутиен просто отиди в магазин за бельо и пробвай някой сутиен, като препоръчително е първо да пробваш чашка А и чак тогава ако се наложи по-голям или по-малък размер ще ти дадат, а ако продавачката е опитна само като те види ще прецени кой размер ти трябва. А относно това, че не растат, радвай се, защото е ужасна болката когато растат :D
Не те си растяха ама преди година спряха и от много време няма разлика нито пък ме боли :?

wikito123
09-01-2011, 21:31
Ако си се мерила по тези онлайн начини, на мен и чашка АА не ми излизаше :D Ако не искаш да носиш бюстие, а сутиен просто отиди в магазин за бельо и пробвай някой сутиен, като препоръчително е първо да пробваш чашка А и чак тогава ако се наложи по-голям или по-малък размер ще ти дадат, а ако продавачката е опитна само като те види ще прецени кой размер ти трябва. А относно това, че не растат, радвай се, защото е ужасна болката когато растат :D
Не те си растяха ама преди година спряха и от много време няма разлика нито пък ме боли :?
При мен постоянно се променят, понеже килограмите не са ми стабилни и доста често отслабвам рязко и те стават по-малки и като отново си върна килограмите и те се връ6тат както преди :D

bebzgirl
09-02-2011, 00:41
Не се притеснявай. Всеки се е сблъсквал с този проблем. И аз бях като теб. Дори и да са ти малки гърдите винаги има мънички много сладурски сутиени. Така че давай смело и не се притеснявай от майка си! С времето ще видиш, че това са съвсем нормални женски неща. ^_^

+1 :)

Аз и бях казала ''Мамо вече имам нужда да нося сутиен'' и тя ми каза ''Добре утре ще отидем да си избереш.'' ... Още го помня тоя ден и тея притеснения :razz:

AutomatiC
09-02-2011, 05:27
аз някъде към 12/13 си взех 1-вия сутиен и си мислех, че е голяма работа, нооо вече не искам да мисля за тях, не нося сутиени, мразя ги.

wikito123
09-02-2011, 11:49
аз някъде към 12/13 си взех 1-вия сутиен и си мислех, че е голяма работа, нооо вече не искам да мисля за тях, не нося сутиени, мразя ги.
Аз си го взех на 12 и първите няколко дни ме беше срам, после пък исках дрехи по мен за да се вижда :D Вече не ми прави впечатление даже ..
Но пък манията към купуването на сутиени си ме кефи още.. Но не мога да си намеря шаренки и детски, аз искам на звездички, на точки и т.н. :D

gummybear
09-02-2011, 11:56
Знам защо искаш .. искаш само ,защото другите имат и ти да не останеш по-назад :shock: .. сутиен се купува ,когато имаш какво да сложиш вътре :? Майка ти ще прецени ,спокойно ;)

wikito123
09-02-2011, 12:56
Знам защо искаш .. искаш само ,защото другите имат и ти да не останеш по-назад :shock: .. сутиен се купува ,когато имаш какво да сложиш вътре :? Майка ти ще прецени ,спокойно ;)
Не, не искам заради това! А и щом съм с размер Б95 значи има какво да сложа вътре!!!

Tiin
09-02-2011, 13:07
95 Б не е ли много.Майка ми носи 85,а си има доста голям бюст

wikito123
09-02-2011, 13:10
95 Б не е ли много.Майка ми носи 85,а си има доста голям бюст
Спорен мен е много :)

Tiin
09-02-2011, 13:12
Спорен мен е много ;?

wikito123
09-02-2011, 13:17
Спорен мен е много ;?
Може и да е много, не знам, но при мен размера е голям и заради килограмите ми. А и всеки мисли различно :)

nymphetaminegirl9
09-02-2011, 16:02
Спорен мен е много ;?
Може и да е много, не знам, но при мен размера е голям и заради килограмите ми. А и всеки мисли различно :)


+ зимата когато бях надебеляла подгръдната ми беше станала 94, сигурно е от това

tweettyy
09-02-2011, 16:31
Зависи колко си развита ;д

Runaway11
09-02-2011, 17:19
Да зависят и килограмите...защото е доста малка..пък 95Б :? :?

Иначе щом вече си намерила начин..браво. При мен беше лесно...майка ми ме прати със сестра ми да си купим дрехи и аз просто и казах, че вече искам и тя ми даде повечко пари да си купя няколко 8-) 8-)

wikito123
09-03-2011, 14:44
Да зависят и килограмите...защото е доста малка..пък 95Б :? :?

Иначе щом вече си намерила начин..браво. При мен беше лесно...майка ми ме прати със сестра ми да си купим дрехи и аз просто и казах, че вече искам и тя ми даде повечко пари да си купя няколко 8-) 8-)
ами не бе6е много лесно за6тото ме бе6е доста срам :D

Skaarj
09-03-2011, 14:52
Допри си ги до майка ти и й кажи : "А, а виждаш ли к'во ми треа ?" :-D

Tiin
09-03-2011, 15:08
Допри си ги до майка ти и й кажи : "А, а виждаш ли к'во ми треа ?" :-D
Айде да сперш да спамиш нявсякъде??!~

Skaarj
09-03-2011, 15:12
Допри си ги до майка ти и й кажи : "А, а виждаш ли к'во ми треа ?" :-D
Айде да сперш да спамиш нявсякъде??!~
Що бе, давам съвети, нали това иска :Д Малко съм чалнат неска, утре ще ми мине 8)

wikito123
09-03-2011, 15:25
Допри си ги до майка ти и й кажи : "А, а виждаш ли к'во ми треа ?" :-D
Айде да сперш да спамиш нявсякъде??!~
Що бе, давам съвети, нали това иска :Д Малко съм чалнат неска, утре ще ми мине 8)
Извинявай, не искам да те обидя, ама все пак си момче (а темата е за момичета) , защо даваш ГЛУПАВИ съвети?! Според мен момичетата, които пишат в темата са ми помогнали и ми помагат достатъчно и НЕ СПАМЯТ!!!

Veneta Gocheva
03-28-2012, 18:33
I az mn iskam da nosq sutien i az imam sa6tiq problem kato momi4eto az sam na 13godini

Silver_flower
03-28-2012, 20:09
Ами те моите съученички 5ти клас още сложиха почти всички, но аз чак към края на 6, миналата година април беше. На 13 съм. Срамувах се да кажа на мама, ама не съжалявам, че и казах. Най-странното е, че като ми дойде ме беше по-малко срам да й кажа (доста по-малко), но това са нормални женски неща, не се притеснявай, и мен ме беше срам да споделям каквото и да е свързано с пубертета с мама, но вече не е така :) По-добре е да говориш с нея и да ти даде насоки, отколкото да не вземеш правилния за теб и да съжаляваш. Знам, трудно е да захванеш, но после какво ще правиш като трябва да й кажеш по-неудобни неща? Аз говорих даже и баба, сега и трите си говорим спокойно за "женски неща", даже те ще ми помагат и да си направя кола-маска след седмица, че сама не мога, мъчение :D Какъвто и да ти е размера на гърдите не се притеснявай, има всякакви размери. Една моя съученичка още на 10-11 сложи, но тя имаше какво :D Влез в devoyka.info, потърси статията за гърдите през пубертета и ще намериш много съвети в статията и коментарите. Успех! :)

i*v*i*
05-07-2012, 14:28
Срам,разбирам да искате пари за нещо лошо като цигари например,но сутиен нормално е,аз на 12 сложих и даже чаках прекалено дълго,защото на 11 имах какво да сложа,но и мен ме беше срам :D.

havefun
08-27-2012, 14:52
Когато бях на 12 като теб имах нужда от сутиен - отидох в "Jumbo", купих си и си го носих.Като има зор за такива работи действам - не меша майка си 8-)да аз същто си взех от jumbo но не ходих сама ами с мама,преди това една приятека ми каза 4е си е взела от там аз първона4ално казах на мама 4е искам там да идем 4е има ...(нз нещо измислих)а и аз имах нужда от гащи и така отидохме и като ги видяхме взехме най-малкия размер тоест S и взехме три чифта сутиенчета и гащички и така.На мама много й харесват и ги одобрява, а и са мн сладки има на звездички и лентички и др. иии са мн сладурски!

moni.vasileva135
01-13-2013, 10:10
Виж сега, искам да ти кажа, че не е чак толкова срамно колкото си мислиш. Аз бях точно като теб, но когато го направиш вече разбираш, че няма връщане назад .. а ако не искаш майка ти да разбира, вземи си сама и после ще ѝ кажеш. :)

marilyn
01-13-2013, 10:43
Тема от преди 100 години...

dreamer98
01-13-2013, 17:24
Ако мислиш, че ти трябва сутиен отиди при майка си и й обясни. Това, че имаш по- голяма сестра е в твоя полза, защото в много случаи можеш да се обърнеш и към нея за помощ. Това, че твои съученички са почнали да носят не означава, че и трябва. Може вече да имат нужда или просто да имат проблеми със самочувствието. Аз лично сложих сутиен на 12, аз имам сравнително голям бюст и просто тогава вече бях размер 80Б, което е предпоставка за носенето му.. Ти сама трябва да прецениш дали имаш нужда или не. И ако да, просто кажи на майка си. Сигурна съм, че тя ще разбере. !!! :)

Ani4ka Sladkata-159000159
11-10-2013, 12:11
Оооф, вие сте катастрофални.......!
К'во чудо има в това да си купиш сутиен....???.......?
Просто отиваш в магазинa и
казваш "дайте ми нaй-малкия размер сутиен"
или "дайте ми сутиен като за мен"
и точка.
К'во срaмно има в това???........?

C0oKieS
11-10-2013, 15:17
а как и каза ,че искаш бюстие е пак е същото

baby_baby
11-10-2013, 16:00
Според мен 12 годишно дете както казаха по-горе няма нужда от сутиен това че приятелките ти носят не значи че и ти трябва