PDA

View Full Version : мн хора казват,че не е нищо



mackataa
06-19-2011, 09:01
Миналата година видях ,че имам черно на зъба отидох до зъболекарката и я попитах тя каза ,че това е от плаката от самия зъб и 1000 пъти я попитах дали ще се развали и тя-не няма..След няколко мес.бях при др зъболекарка тя ми прави няколко зъба с упойка(упойката беше в вената...И пак забелязах,че черното е пак там..Въпроса ми е има ли място за притеснение за това черно на плаката,мия си зъбите сутрин и вечер ,от няколко мес.се мия и с сода за хляб слагам на зъбите и търкам...преди няколко дена си купих прах за избелване на зъби..
Кажете има ли някакъв повод за притеснение.1-та зъб.каза че няма
2-та която ми прави зъбите с упоkа не го е махнала,може да не го е видяла но се съмнявам,защото ми прави зъб близо до този..а и на зъба имам бяло което е по надолу и то си седи,питах няколко съученички и те казват,че не е нищо,питах майка ми и тя каза,че не е нищо,..питахме и неини приятелки и те казват същото...Но аз да си попитам и тук..черното на плаката така ли ще си седи и има ли вероятност да се развали :(
А на зъболекaр ме е страх.като ходих при първата зъб.си умрях от страх,и тя като каза,че не е нищо,ми падна камък от сърцето..

mackataa
06-19-2011, 09:14
Еее никой ли не знае :-o

ThisIsMe
06-19-2011, 09:32
Да не става дума за гингивит?

http://static.framar.bg/snimki/zabolyavaniya/1-25.jpg ?

ThisIsMe
06-19-2011, 09:46
Това ''черно'' както казваш ми изглежда като натрупване на бактериална плака,което говори за проблем.Странно защо зъболекарката ти е казала,че е просто от плаката на самия зъб.Няма да е зле да дадеш някоя снимка.

badsector
06-19-2011, 10:08
Консултирай се и с друг зъболекар. Избелването на зъбите е агресивна процедура и нарушава емайла.

mackataa
06-19-2011, 10:10
мисля,че не е такова,защото това черното го имам от мн реме и си седи само така не ме боли,ми не знам какво е,заболекарката защо да ме лъже можеше поне да каже,че засега няма проблем да ида по късно да го направи,..а и аз ходех при нея последните няколко пъти ,защото имах някво като черно на един др зъб и тя каза ,че не е нищо и верно не е нищо,че не се е развалило,а то си е на самия зъб