PDA

View Full Version : "Всеки има Еверест за покоряване"



lisi4ety
06-19-2011, 11:05
Имам есе по френски на тема "Всеки има Еверест за покоряване" и имам нужда от някакви идеи :S
Не ме разбирайте погрешно, не искам някой да ми го пише, просто да ми нахвърляте някакви идеи какво да напиша.

PS вече търсих в google.
PS2 идеи на български, естествено :D

pizzagirl
06-19-2011, 11:28
Обясни значението на израза за теб, какъв е твоя еверест, трудностите през които трябва да минеш за да се изкачиш до него и пътите в които си гои покорявала

lisi4ety
06-19-2011, 14:47
Обясни значението на израза за теб, какъв е твоя еверест, трудностите през които трябва да минеш за да се изкачиш до него и пътите в които си гои покорявала

Ооу, благодаряя :)

iiordanova
06-19-2011, 17:33
Асоциациите,които ми навява това изречение са свързани с мечтите. Защото мечтите са големи,Еверест също. И може да развиеш нещо в тази насока.

badsector
06-19-2011, 19:27
Примерно ония 200 килограмовия, дето отслабна и направи здраво тяло. Или ония колоездач, който пребори рака, въпреки мизерните шансове и отново стана шампион. Или Херман Майер, на когото почти му отксънаха крака, но се възстанови и отново стана шампион. Джак Лалейн, който на 70 години, завързан с белезници с плуване влачи 70 лодки със 70 човека в тях в продължение на една миля. Абе примери много, само трябва да се порови човек :)

Oblache
06-19-2011, 22:24
Очевидно твоят Еверест е това есе :P Можеш да пишеш нещо, свързано с най-големите ти страхове и тяхното преодоляване :)