PDA

View Full Version : Футбол- Физическа подготовка и упражнения



jonkata
06-19-2011, 11:28
Здравейте на 15 съм и тренирам футбол . Скоро започваме лятна подготовка и тези от вас които тренират знаят ще в целия си период тя е много натоварваща тичане , упражнения с топка и т.н . Искам да ви попитам какви упражнения за корем и гърди мога да правя между тренировките или след 2-рата тренировка ? Първата ми тренировка е в 09.00 а втората в 17.00 какви упражнения за корем ( коремни плочки ) и за гърди мога да правя в този подготвителен период . Тренировките са ми от Понеделник до Събота 2 пъти дневно както казах ,затова искам да разбера какви упражнения мога да правя кога да ги правя и т.н и също така какви храни е добре да ям преди първата тренировка , какви между 2-те тренировки и какво да ям след втората тренировка ( на вечеря ) : )
Благодаря Ви предварително :)

badsector
06-19-2011, 11:59
Нали си имате треньори, защо не питаш тях? Според мен, допълнителни упражнения не са ти необходими.

DA0Trooper
06-19-2011, 12:50
бицепс няма ли да правиш или е достатъчно голям?

SkiCatA
06-19-2011, 19:30
Няма футбол в България! :) :) :)

dunce
06-20-2011, 16:36
Авторе, нещо не можах да разбера кои дни са ти тренировките.

iLovePussyJuice
06-20-2011, 19:08
Авторе, нещо не можах да разбера кои дни са ти тренировките.понеделник-събота
не четеш ли?

2 пъти дневно тренировки са достатъчни...иначе ще ти дойде в повече

dunce
06-20-2011, 20:06
2 пъти дневно тренировки са достатъчни...иначе ще ти дойде в повече

Къде видя да пише понеделник-събота, пише друго:

"Тренировките са ми от Понеделник до Събота 2 пъти дневно както казах"

Това означава от до, т.е. дали са тия дни не е сигурно. И друго се чудя, как така само два дни тренирате :о
Но както казаха по-горе, щом се натоварвате толкова много, по-добре без или то поне с упражнения 1,2 пъти седмично. Той футбола изпълнява ролята на кардио, така че единствено упражнения трябват. Но за футболист не виждам смисъл да прави упражнения за стягане на тялото. Вие на тренировките би трябвало да правите, освен бягането.

iLovePussyJuice
06-21-2011, 13:41
означава от понеделник до събота, всеки ден :-o
кой ти казва, че тренират 2 дни

една нормална предсезонна подготовка трябва да бъде интензивна