PDA

View Full Version : Отслабване



JustForFun
06-19-2011, 14:55
Мислите ли, че ако не ям сладко, правя пилатес всеки ден, играя бадминтон веднъж или два пъти седмично и тичам по 30 минути на място вкъщи всеки ден имам възможности да отслабна в краката и корема? И ако да, за колко време горе-долу? Също така, ако упражненията не са достатъчни,насочете ме към по-добри.

Sisxx
06-19-2011, 15:10
Важно е постоянството, така че мисля че ако си правиш програмата редовно ще има резултат. :) Освен от сладкото те съветвам да се откажеш и от тестени неща и газирани напитки(вместо тях пий вода). А и също така сега точно започна лятото и има всякакви плодове и зеленчуци и ще е по-лесно да се храниш здравословно отколкото през зимата примерно. :) Пожелавам ти успех :)

pitfall
06-19-2011, 15:10
Да си чувала за чудото наречено ТЪРСАЧКА

Все пак ще ти отговоря: Ако имаш малко килограми за сваляне, няма да отслабнеш лесно, освен сладкото трябва да ограничиш и въглехидратите и да пиеш много вода.

BladeOfMySoul
06-19-2011, 15:15
Ами в нета има упражнения, виж си там за краката и корема.
Относно храната аз отслабнах с 4кг за има няма 2-3 седмици без никакви ограничения, само с разделно хранене. Може да пробваш. Нещо като 90 дневната, само че без ядеш точно определени храни в точно определни дни.

Rebirthing
06-19-2011, 16:27
Не мога да разбера защо искаш да тичаш В КЪЩИ ?! Сега времето като е топло може да тичаш сутрин или в късния следобед !

lenorina
06-19-2011, 16:38
Аз лично миналата година лятото сутрин рано, когато още не е станало горещо с мои приятелки тичахме на стадиона едновременно е много приятно и има ефект, след това за да се прибера вкъщи не използвам асансьора (незнам ти дали живееш в блок) дори можеш няколко пъти да слизаш и да се качваш помага за стягане на дупето и бедрата. След като се прибеш правиш коремни преси може няколко сериики по 20 или 30 както на теб ти харесва и всеки ден можеш да увеличаваш бройката. Уверявам те това има ефект стига да си постоянна и да имаш воля! УСПЕХ :-) :-) :-) :-) :-) :-)

justasmile
06-19-2011, 18:19
Ми ако спреш само салдкото няма да има особен ефект. Трябва да разкараш газираното, тестеното, та даже и от сирената трябва да ограничаваш. Не трябва да ядеш захари след 15:00 часа.
За упражненията: ми не трябва да прекаляваш, защото ще ти омръзне.

JustForFun
06-19-2011, 20:35
Аз попринцип не ям нищо тестено и мразя газирано , така че нямам проблем с това ! :)
Искам да тичам вкъщи, защото нямам възможност да ходя да тичам на стадиона - много ми е далеч, а и няма с кого, пък на фитнес на пътечката не е ли същото , като да тичаш вкъщи на едно място.
Упражнения вече съм си харесала (специално за краката) и от 4 дена ги правя. Мисля да започна и с коремни преси - по 40 след пилатеса. :)

wikito123
06-19-2011, 20:48
Само с упражнения отслабване не става. Същото важи и за разделното хранене и диетите. Трябва да ги съчетаеш. Движи се активно и се храни с това, което ти се яде, но в малки количества. Направи си някаква програма. Например в тетрадка и си записвай:
09:00 упражнения
09:30 коремни преси
10:00 ходене (за загрявка и навън)
10:30 тичане
... и в края на деня същото (в края, защото през лятото тогава е по-хладно)

След хранене спортувай нещо за да изразходваш енергия и да гориш натрупаните мазнини.
Надявам се да съм била полезна. Ако имаш въпроси пиши на ЛС.

badsector
06-19-2011, 20:54
Човек не сваля мазнини от местата, за които прави упражнения. Сваля от цялото тяло, като последни остават гъза и паласките, при жените и корема и бедрата при мъжете. За т'ва няма значение какви упражнения правиш, т.е. ако правиш коремни преси всеки ден, няма да свалиш мазнини от корема. Може да го стегнеш, но няма да свалиш мазнини. И мазнини се свалят с кардио упражнения, не силови. Най-добре се получава, когато натоварваш една след друга различни мускулни групи от тялото, за предпочитане по-големите. Примерно burpee е доста добро упражнение, когато се прави за бройка и време. Или thruster-и. Т'ва е едновременно и за стягане де и са подходящи за домашни условия. Иначе интервалното бягане е супер за outdoor.

plamuu
06-20-2011, 01:52
Може би вместо да тичаш на едно място трябва да правиш Tae-бо или нещо от този род. :)

OnlyMeAndYou
06-20-2011, 05:22
Има едно важно условие, което трябва да спазваш, за да има ефект всичко, което правиш. Трябва да ядеш по едно и също време и вечерята да е преди 6 часа. Само като спазвах това за вечерята и ограничих сладкото за 1 седмица свалих кило и половина. :)

ALetterFromTheSky
06-20-2011, 06:04
Може би вместо да тичаш на едно място трябва да правиш Tae-бо или нещо от този род. :)

Тя няма да го издържи :lol: Тае бо е уникално като начин за отслабване,но аз пробвах и завърших при личната :razz: .А иначе може да тичаш навън,да си направиш режим на хранене,в който не спираш само сладк0то,а белия хляб,газираното,тлъстите меса и тн.Освен това и яж до 6 примерно -така много лесно се отслабва .

SorrowEyes
06-20-2011, 07:02
Сваля от цялото тяло, като последни остават гъза и паласките, при жените и корема и бедрата при мъжете.

Значи скоро няма да се разделям с паласките си 8-)

Честно казано, не съм сигурна за това бягане на място дали ще ти помогне особено. Аз съм пробвала да бягам така, но ми се струва безполезно и скучно. Наистина навън ще поемаш повече кислород и ще се натоварваш в пъти повече.

babity
06-20-2011, 07:38
Стига протестирайте срещу бягането на място. Ефективно е, казвам го от опит. Преподавателката ми по физическо освен спортистка е и диетолог и сме говорили много за отслабването с нея. Ако имаш малко за сваляне не започвай диета, която да е в разрез със сегашното ти хранене. Ако си загрижена за себе си, трябва да направиш промяната постоянна и да я превърнеш в начин на живот. Абсурдно е да се смята, че с месец или два лишения, когато свалиш неоходимото и след като се върнеш към стария си режим, ще запазиш сваленото.

Пий повече вода. Направи си график на храненията, не яж вечер след 8 и избягвай да ядеш боклуци. Повече готвено и салатки. Определи си порцион и не си досипвай за втори тур. Ако имаш възможност си въведи и две междинни хранения. Например плод към 11 и после към 3.

За бягането на място... има една много приятна програма 4х4. 4 минути ходене на място се редуват с 4 минути бягане. Пусни си готина, бърза музика, обуй си маратонки задължително и започвай...

Относно корема пилатес наистина е добро решение за стягане. Има много леки упражнения, които няма да усещаш, а правят чудеса. В тае бо-то също има подобни упражнения, които могат да са ти полезни.

А за краката... много зависи коя част от тях искаш да стегнеш. С бягането можеш да се грижиш за прасците и глезените, но ако искаш да стегнеш бедрата, ще ти е нужно нещо повече. Упражненията на Синди Кроуфърд са доста приятни и лесни за изпълнение в домашни условия.

Като цяло ти предлагам да си съставиш сама някакъв режим на тренировките и нещата да протичат горе-долу така: хубава загрявка за цялото тяло. После бягането и накрая упражненията за проблемните зони. Накрая прави някои основни упражнения от пилатес. Разтягането ще ти помогне много срещу схващането и мускулната треска.

И най - важното - трябва да си постоянна и много търпелива. Чудеса не стават, колкото и ударни диети да са измислени. Храни се здравословно и не забравяй да разнообразяваш тренировките. Успех!