PDA

View Full Version : Искам да се боядисам руса



lenorina
06-19-2011, 16:27
Здравейте, много искам да се боядисам руса, косата ми в момента на руси кичури и естествения ми цвят е светло кестеняв. Страх ме е да не ми окапе косата.. или да изглежда като слама, ще отида в салон разбира се, но все пак някой по компетентен по тази тема може ли да ми даде съвет на каква марка да бъде боята и какви са рисковете за косата ми. Благодаря ви предварително :-) :-) :-)

Minerva
06-19-2011, 16:32
Нали ще ходиш в салон? Те ще те направят с техните бои, недей да им носиш закупена от магазин, обезмисля се ходенето. Иначе според мен е най-добре да си търсиш салон, където работят с продукти на Лореал, защото са най-качествени, особено ако работят с Иноа - това им е най-новата система за боядисване. Малко по-скъпо излиза, но е по-щадящо за косата. Не давай да те мацотят с Шварцкопф - много с агресивни и като нищо може и да ти окапе косата или да стане като слама.

lovefantasy
06-19-2011, 16:43
Щом искаш да ставаш руса, значи трябва да разбереш, че такова нещо като изрусяване и здрава коса няма. Аз съм блондинка от дълго време, при това се боядисвам при фризьор и колкото и грижи да се полагат няма начин да не ти капе косата. За бои, аз препоръчвам италиански. От Selective съм много доволна. :)

Biskfitka
06-19-2011, 17:26
Да бе..и аз исках много да съм руса,отива ми...изрусих се както трябва преди 1 месец (преди се бях боядисвала с всякакви тъмни цветове и стана по-трудно ;д ) и сега реших да си правя кичури....Сигурна ли си,че наистина искаш да се изрусяваш? 8-)

lenorina
06-19-2011, 18:02
Да.. наистина много ми харесва... дори и да си заздравя косата сега.. пак ли ще се развали толкова много, че чак да окапе :(

lovefantasy
06-19-2011, 18:45
Е тя няма да ти окапе цялата коса, но определено ще капе повече от преди. Това е от окислителите и различните съставки, благодарение на които се получава обезцветяването на косъма. Незнам какъв цвят искаш, но колкото по-руса, толкова повече гори косата. И е от значение дали ще се боядисваш вкъщи или при фризьор. Изобщо тва да си руса не е за всеки. :)

ccdesigns
06-19-2011, 21:26
И аз искам да си боядисам косата синя, ама много екстри... 8-)

OnlyMeAndYou
06-20-2011, 05:26
Не давай да те боядисват с Палете.... Няма да е зле да се боядисаш с боя без амоняк. Вярно е че пада по-бързо, но не уврежда толкова, а и ако не се харесаш и решиш, че вече не искаш да си руса, няма да ставаш с няколко различни цвята. :)

SmilezZz
06-20-2011, 05:59
А сигурна ли си ,че наистина искаш и че ще ти ходи ?
Имай в предвид,че това много ти изтощава косата и след това ще търсиш начини да я заздравиш..

FuckingFreak
06-20-2011, 08:24
Косите на всички са различни. Виждала съм една мацка от моя град, която се боядиса преди 4-5 месеца, преди беше кестенява с кичури. Ами косата и беше много хубава - гъста, дълга, изобщо супер. След боядисването не е мръднала. Така че, авторке, преди да опиташ не се плаши много много ако четеш такива коментари, никъде няма 100% гаранция, че косата ти ще реагира по същия начин както на някой друг.

lenorina
06-20-2011, 12:37
Много ви благодаря момичета :twisted: :twisted: :twisted:

Josefinne
06-20-2011, 12:43
Не ти препоръчвам Палет, много изсушава косата. Моята е суха и с нея стана ужас. Използваш Шварцкопф, в едни зелени кутий, пише, че става за 10 мин. Тази е много добра :) Но задължително се приготви и с маска за коса, защото ще се наложи през няколко седмици да боядисваш корените , а понякога да си обновяваш и целия цвят, защото си пада.

Gllory
06-20-2011, 16:57
Фриз. ще ти направи всичко необходимо, ще те боядиса с нейна боя. Ако го направи качествено и ако косата ти в момента е добре - няма да стане като слама ;р ..за по натам не се знае, зависи колко е третираш ;рр

anonim4e14
06-22-2011, 11:35
zdravei :) na profilnata ti snimka vidqh 4e si s mnogo hubava rusa kosa i poneje i az iskam da se boqdisvam iskam da te popitam kakva boq ispolzva6 :)