PDA

View Full Version : Как се отървахте от акнето?



Anonimen05
06-19-2011, 16:32
Здравейте. Имам акне по гърба, малко по гърдите и няколко пъпки по лицето и няколко пъпчици по ръцете. Вече имам почти самоо белези, но не се махат. Слагам си фон дио тен и пудра, което знам, че е не хубаво.. но .. Ходя на дерматолог от 2 месеца и половина. Следвам всичките му инструкции, колкото мога. . Само в последно време хапвах малко шоколад, но първия месец дори не бях близнала шоколад. Ходя при един дерматолог в Дианабад. Той обаче не ми върна талона от личния лекар и после ми каза, че не го е взимал. Първо беше казал, че трябва да остане при него, а сега ми вика, че не е в него. Незнам как ще си взема нов като личната лекарка каза, че трябва да й го върна. Дано ми даде нов. :( Чудя се дали да си търся нов дерматолог, защото съм чувала, че моят е много добър. Вие за колко време се излекувахте? Може би трябва още търпение. Дали някога ще се излекувам :( Никога не мога да ходя на плаж от срам. :( Или да нося потник :( Ужасно депресиращо е. :( Предполагам, че е наслествено от тате :( Главният ми въпрос е дали да изчакам още и да продължа лечението или да сменя дерматолога. Той беше казал, че имам силна подкожна инфекция и ще ми трябва време. Може и да е от това, че имам много алергии. Мерси предварително.

kalpazanka
06-19-2011, 17:08
На колко години си и откога имаш акне?
С какво се лекуваш?

Той не трябва да ти върне направлението, а да ти даде /евентуално/ амбулаторен лист. Явно не си разбрала за какво иде реч. Имаш право на вторичен преглед, ако действително си с талон.

Anonimen05
06-19-2011, 17:23
На колко години си и откога имаш акне?
С какво се лекуваш?

Той не трябва да ти върне направлението, а да ти даде /евентуално/ амбулаторен лист. Явно не си разбрала за какво иде реч. Имаш право на вторичен преглед, ако действително си с талон.
Ама аз вече два пъти съм ходила. Извинявам се, че забравих годините. На 14 и половина съм. Значи лекува ме с: пия един път на ден капсули Витамин C 300 плюс цинк с удалжително освобождаване. Мажа пъпките с Зиналфат (Zinalfat) крем, а преди това с домашна ракия и се мия със сапун с хума Авия (Avia). Всичките са турско производство. Не се продават в аптеките, а се приготвят специално в един склад.

Pa3yMeH
06-19-2011, 17:34
Пий бирена мая :) И си купи едно кремче Aknicare Cream, но за крема първо трябва да се посъвтваш с фармацевт ! Наистина много помагат, от първа ръка ти казвам :)

Anonimen05
06-19-2011, 17:51
Пий бирена мая :) И си купи едно кремче Aknicare Cream, но за крема първо трябва да се посъвтваш с фармацевт ! Наистина много помагат, от първа ръка ти казвам :)

Ами, ако сегашния дерматолог не разреши. Първо мисля да се консултирам с него. :-)

Anonimen05
06-19-2011, 18:11
Цигарите влият ли на акнето? През живата си съм изпушила само 3, за да пробвам и не ми харесва. Зясега нямам намериения да се тровя. Дано не са ми повлияли много. :D

kalpazanka
06-20-2011, 05:49
За домашната ракия дерматологът ли те насочи?

Откога си с акне? Менструални нарушения имаш ли?

Anonimen05
06-20-2011, 07:49
За домашната ракия дерматологът ли те насочи?

Откога си с акне? Менструални нарушения имаш ли?

Не понеже съм алергична към сприт. И ракията винаги ми е помагала. Проблеми с менструацията нямам. Ами имам акне от 2 години някъде. Лятото изчезва и зимата пак. Имам обаче много алергия към много храни и имам астма. Може и това да е от значение.

kalpazanka
06-20-2011, 07:57
Как си алергична към спирт, а към ракия не?

Anonimen05
06-20-2011, 08:03
Как си алергична към спирт, а към ракия не?
Ами незнам. :D Алергична съм към силицилов спирт. Аз съм странен индивид като малка не можех да ям почти никаква храна. Към всичко бях алергична.