PDA

View Full Version : Загубено доверие, какво правим?!



Ne_Znaesh
06-20-2011, 03:36
Здравейте (:

През последните дни се случиха едни неочаквани неща, които много ме засегнаха и промениха мнението за приятеля ми. Не ходим от много време (2 месеца), но много си се разбираме и да си признaя чесно виждах едно много сериозно момче в неговите очи. Имах възможността да го опозная още преди да станем гаджета и уж всичко вървеше като по вода. Въобще не съм очаквала какъвто и да е лош обрат в тая връзка.
През последните дни обаче много се карахме поради факта, че той е голям ревнивец. Защо излизам без него, защо се виждам с моите приятелки без него, защо не си вдигам телефона веднага като звънне.. . А да не говорим за непрестаннитe проверки на телефона, на фацебоок, четенето на мои разговори с мои приятелки. Не ми позволява да ходя на кафе, на дискотека...никъде без него! А да не говорим, че на него никъде не му се излиза. За един 18 god човек това е малко трудно да го направи, защото все пак съм млада и ми се живее...но 2 месеца караме така, не съм се оплаквала.Винаги ми е било супер приятно да съм с него, да си прекарвам целият ден с него без да ми омръзне. Абе въобще много ме кефи и много си го харесвам с изключение на факта, че е ревнивец.
Вчера обаче беше по "специален" ден. Цял ден се държа супер дръпнато, не говореше, държеше се по студено от преди. Извинението беше, че е бил изморен, имал тежък ден в работата. Оставих го да си почива и той взе та заспа. През това време аз стоях на pc-то и какво се сетих да отворя facebook, видях че той беше забравил да излезне от неговият. За разлика от неговите непрестанни проверки на телефона и facebooka ми, аз никога не съм проверявала неговият. Та реших да хвърля един поглед в съобщенията му. И какво гледам, чат от деня, в който бяхме скарани, с някакво момиче, Теди. Малкият откъс, които прочетох ми беше напълно достатъчен да се откажа да чета останалите съобщения. Флирт голям се беше заформил, покани за закуска в тях, за кафе...!!! Накрая вече се разбраха къде да се видят, в колко часа в същият ден. :) Значииии, причерня ми пред очите! Както си спеше го събудих едно ядосано и поисках да ме закара обратно в къщи. Толкова наранена, ядосана бях, че не исках да го гледам! Нещото, което най много ме ядосана беше, че той ме видя, че съм ядосана, а мълчеше през целият път без да ме пита "Какво ти има?!". Накрая вече като тръгнах да слизам от колата се сети и аз го питах "С кой беше на кафе оня ден?!", а той се умълча някакъв "А с Тедито". А ми беше казал преди това, че е бил с неговите приятели. Разтягаше едни локуми, че тя си имала приятел, че са били приятели от много време, винаги си са пили кафе а й. Но аз от друг източник знам, че са ходили преди за малко, но той отрече! За извинение каза, че ако ми бил казал, че се видял с нея, аз съм щяла да се ядосам. Та уж ми обясни, извини ми се, каза, че много държи на мен и не би ми изневерил... . На въпроса дали ще продължим му отговорих, че ми трябва време да помисля. Днес не ме е търсил въобще, не знам дали, защото ми дава време да си помисля, или явно въобще не държи на мен?!

Тъпо ми е много, защото винаги съм му имала доверие. Защото се изолирах сама от всички само и само да му угодя и сега какво?! Оказа се, че цялата тая ревност е била от страх случайно и аз да не му въртя такива номера!

Как бихте постъпили на мое място? Бихте ли продължили с тоя човек?

Rolezzz
06-20-2011, 04:28
Хм...аз бих седнал да поговоря с половинката на много високо ниво...и може би ще се стигне до раздяла ако му прегледаш остатъка от фейс-а...

LambOfGod
06-20-2011, 04:53
Можеш да прекараш два месеца всеки ден с него, у тях, той да спи, ти да седиш на компютъра или просто да седите и да мълчите, може би ще успееш и три месеца... Без дискотеки, без развлечения.. Може би ще успееш и повече, но замисли се с такъв човек ли искаш да имаш бъдеще? Ти да не можеш да отидеш до тоалетната без разрешение, а той да ходи да пие кафе с "Тедито"? Той да ти няма доверие и да нарушава личното ти пространство при положение, че прекарвате дните си заедно, а ти да веднъж случайно да му видиш едно съобщение и то да е толкова обидно?
Била съм на твое място два пъти, първият път изгубих време, познати, приятели, запознанства, изхабих толкова емоции и нерви, докато човекът до мен разцъфтяваше до последно, правеше нови приятели, връзки и държеше на своето време... Вторият път си бях взела поука и сложих край на време... Не си похабявай тези толкова прекрасни години с такъв човек.. Просто от опит ти казвам, че не си струва и ако си хитра ще сложиш край сега, докато нещата не са се задълбочили... Ако говориш с него ми е ясно, като бял ден какво ще ти каже, но не се омайвай от сладкодумието му и обещанията му...
Ако аз бях на твое място от сега бих сложила край.

elizabethg
06-20-2011, 05:44
Зависи от самия човек!Аз такива мънкания и такива историйки не обичам.Този просто бих го зарязала!Да ми вика той:"Ааа ми с Тедито"...Хаха нещастник!Казвам аз какво бих направила,вече ти си преценяваш за себе си :)

Ssummerjam
06-20-2011, 07:15
Не стига, че ти навлиза в личното пространство, но и с цялата си наглост прави нещата, които на теб не позволява. :?

Mi6inka
06-20-2011, 07:50
Даам.. ти не може да мърдаш никъде без него, но той може да прави каквото си иска... Горе-долу бях в това положение 1 година.. и ако трябва да ти кажа нещо, бих ти казала да го оставиш...НО, не мога да давам такива крайни съвети защото на мен ми се е случило еди-си-какво... Защо не пробваш да поговориш с него за това?Да му обясниш, че не е честно...че не може да изисква от теб неща, които той самия не дава и т.н. Пробвай! Ако наистина си държиш на него и си го харесваш, дай му още един шанс, но...наистина само един ( а не като мен безкрайно много ). Внимавай с компромисите...в крайна сметка в една връзка компромиси трябва да има от двете страни. Не може ти да излизаш само с него, да не общуваш с други мъжки индивиди, защото видиш ли той ревнува, а той да излиза с приятелки по кафета, да прави каквото си иска..Трябва да има някакъв баланс, за да не се чувства единия от двамата ощетен. Успех!

onestar
06-20-2011, 10:18
И цялата работа излиза, че той ти забранява да правиш разни неща, само защото той си ги позволява и знае какво може да стане.
Мухльо!

Много работи търпя, но такава ревност ми идва в повечко.

Хубаво си помисли дали искаш такъв живот в близкото бъдеще.
Шанса да се разделите след време (ако не сега) е много голям, а до тогава не се знае какво ще си изпуснала от живота.
Може да е много, а наваксването му трудно. Може и да прекратиш отношенията си с него и да водиш Нормален живот, както всяко друго момиче на твоята възраст. :)

badsector
06-20-2011, 10:19
Щом сте загубили доверието във връзката, няма смисъл да продължавате. Още повече, че сте в доста ранен етап и раздялата ще е безболезнена.
Колкото до това :

...съм млада и ми се живее...
просто си такъв тип. Това не зависи от възрастта. Някои хора обичат да си киснат вкъщи, други пък точно обратно, не могат да си стоят в тях.

Josefinne
06-20-2011, 12:21
Ох, ами аз бих го зарязала този. :? Не бих търпяла да ме ограничава така, а в същото време той да си ходи по кафенца и да лъже. То е едно на ръка, че не може да се държи така и едва ли не да те държи само вкъщи, ами то и това, че те е излъгал, че е бил с приятели, но и че той държи да го взимаш като се виждаш дори с приятелките си, а той си излиза с бившите скришом. Просто това няма да е само веднъж.