PDA

View Full Version : Да благодарим на Бог



CrazyMims
06-20-2011, 14:17
Не знам дали тук е най - подходящото място, и може да се смеете на въпроса но аз все пак съм вярващ човек но не съм много запозната с традицийте и тнт. Въпросът ми е как може да благодарим на Бог за нещо добро което ни се е случило, освен чрез молитви. Моля без подигравки по тази тема. :oops:

WolfyJkb
06-20-2011, 14:55
Ами да ходим на църка май :-о

TheMightyNadenica
06-20-2011, 15:07
Бхахахахахахаххахахахахах ахахахахахаххахахахаххаха хахахаххахахахахахахахаха хахахахахаххахахахахаххах ахахахаххахахахаххахахаха хахахаххахахахахаххахахха хахахахаххахахахахахахаха хахахахахахахахахахаххаха хахахах......това ме кара да се съмнявам...дали има хапчета в аптеките вече за психически разтройства...
Иначе по темата...ами ако си туриш библията под възглавницата...няма ли един вид съня си да го правиш на светото писание и бог да ти е благодарен...или в ВЦ-то...така докато се облекчаваш...да четеш библийката...показвайки, че навсякъде мислиш за бог...това си крещи "благодаря"...

gandalfepi4
06-20-2011, 15:10
лесно - правиш това което бог е казал че иска да правиш и не правиш това което е казал че не иска да правиш. примерно:

спираш да ядеш свинско, миди и раци

спираш да играеш футбол

спираш да мастурбираш или да правиш секс преди да си женен

не се подстригваш или татиураш

не докосваш жени които менструират

не правиш нищо в неделя

отрязваш си ташаците


за мен беше пълно удоволствие да ти помогна. ако искаш още инфо питай ^_^

ANNUNAK
06-20-2011, 15:32
Вие хората сте неблагодарни към създателите си !
Ама какво да очакваме от нисши животни ?

TheMightyNadenica
06-20-2011, 15:36
Вие хората сте неблагодарни към създателите си !
Ама какво да очакваме от нисши животни ?

Еми нали сме роби...защо да сме благодарни, че сте ни създали, за да ни контролирате и играете с нас...?

CrazyMims
06-20-2011, 15:56
лесно - правиш това което бог е казал че иска да правиш и не правиш това което е казал че не иска да правиш. примерно:

спираш да ядеш свинско, миди и раци

спираш да играеш футбол

спираш да мастурбираш или да правиш секс преди да си женен

не се подстригваш или татиураш

не докосваш жени които менструират

не правиш нищо в неделя

отрязваш си ташаците


за мен беше пълно удоволствие да ти помогна. ако искаш още инфо питай ^_^


Женско съм! Няма как да си одрежа ташаците :D Ама да спра да се подстригвам и да играя футбол ще ми е малко невъзможно.. едва ли има нещо лошо в това :(

gandalfepi4
06-20-2011, 16:04
^ значи метафорично казваш fuck you, you nigger faggot, son of a shit eating motherfucker на бог?

твоя воля моме.

забравих и да добавя - не обличай дрехи от различни материали.

Nam3less3
06-20-2011, 16:30
Като вършиш добро.

TheMightyNadenica
06-20-2011, 17:40
Като вършиш добро.

А какво значи добро бе, тапа...

npp
06-22-2011, 10:24
просто като кажеш "Благодаря", а Nam3less3 е най-прав като казва че исктинската благодарност е когато правиш Добро

TheMightyNadenica
06-22-2011, 15:22
Никой човек не може да каже какво е зло или добро...Дори се учи ...няма дефиницят...така че отва отпада като възможен вараиант!!! Друго......?????

Nam3less3
06-22-2011, 16:13
Никой човек не може да каже какво е зло или добро...Дори се учи ...няма дефиницят...така че отва отпада като възможен вараиант!!! Друго......?????Ами другото е, че просто не е вярно това, което пишеш. Това, че ти не може да правиш разлика между добро и зло не значи, че другите не могат.

TheMightyNadenica
06-22-2011, 18:47
Никой човек не може да каже какво е зло или добро...Дори се учи ...няма дефиницят...така че отва отпада като възможен вараиант!!! Друго......?????Ами другото е, че просто не е вярно това, което пишеш. Това, че ти не може да правиш разлика между добро и зло не значи, че другите не могат.

Ти четеш ли, тапа...? Няма дефиниция...във всеки учебник по психология за по-началните курсове го пише....

Nam3less3
06-22-2011, 19:07
Това не пречи, а и не е нужно да има.

filmimilmi
06-22-2011, 19:31
Има разлика между видовете добрини. Доброто за теб не е обезателно добро за всички останали. И обратното, склонен ли си да жертваш себе си в името на чуждото благополучие? И в двата случая няма значение дали го чувстваш със "сърцето" си. Няма как всички да са удовлетворени. Малко на неща на този свят може да са полезни/в името на доброто на всички. Например да пречистиш въздуха на земята от всички вредни емисии в него, но това все още на практика е невъзможно. А пък и като се замисля, дали е толкова добро решение? Може би екосистемата на земята се е променила в последните 200 години и се е нагодила към нов баланс, който току виж си разрушил, ако някак си успееш да пречистиш въздуха и така да пострадат милиони видове, които вече са мутирали и са приспособили перфектно към сегашната среда. Току виж предизвикаш глобална екокатастрофа само, защото си си мислил, че вършиш добро... 8-)

Nam3less3
06-22-2011, 19:34
Ами то добро не се върши ей тъй, не е лесно нито за разбиране, нито за прилагане на практика.
Най-лесното е злото, най-трудно е доброто.

TheMightyNadenica
06-22-2011, 20:48
Ами то добро не се върши ей тъй, не е лесно нито за разбиране, нито за прилагане на практика.
Най-лесното е злото, най-трудно е доброто.

Зло също не знаеш какво е!!!

Nam3less3
06-23-2011, 07:47
Ами то добро не се върши ей тъй, не е лесно нито за разбиране, нито за прилагане на практика.
Най-лесното е злото, най-трудно е доброто.

Зло също не знаеш какво е!!!Знам!!!

TheMightyNadenica
06-23-2011, 09:41
Ами то добро не се върши ей тъй, не е лесно нито за разбиране, нито за прилагане на практика.
Най-лесното е злото, най-трудно е доброто.

Зло също не знаеш какво е!!!Знам!!!

Кажи тогава...?

gandalfepi4
06-23-2011, 09:43
http://asset.soup.io/asset/1545/8588_91fd.gif

MakaronUduSHvaCH
07-11-2011, 20:19
Направи добро самоубий се :razz: .

Определено Бог, ще ти е благодарен гарантирам! :lol:

Andrez
07-11-2011, 20:22
Дълбоко вярваща си вероятно си чела за 10те Божий заповеди .. и се замисли, коя от тях току що НЕ спази ..

NomNomNom
07-11-2011, 22:07
Не знам дали тук е най - подходящото място, и може да се смеете на въпроса но аз все пак съм вярващ човек но не съм много запозната с традицийте и тнт. Въпросът ми е как може да благодарим на Бог за нещо добро което ни се е случило, освен чрез молитви. Моля без подигравки по тази тема. :oops:
Тъкмо се опитвах да си спомня защо спрях да влизам в раздела и се сетих, мерси.

П.П: Можеш да благодариш и да се молиш на мен , аз съм по-яка.

loveca777
07-12-2011, 08:11
Kъв бог бе майни. Задайте въпроса на някое умиращо от глад дете на улицата...

gandalfepi4
07-12-2011, 08:21
^ ти не разбираш божествения план!!!!!

замисли се малко човече, ако нямаше умиращи от глад дечица, ако нямаше хора родени с ужасяващи болести, ако нямаше хора които гледат как децата им умират от торнадо, земетресение, суша, чума, цунами, тайфун или друго природно бедствие (за което сме си виновни сами) как би могъл неймлес да мастурбира върху снимки на малки момченца и да разбира че му е хубаво??????

човече, събуди се за бог!!! (ХААЛЕЛУЙА! ХААЛЕЛУЯ, АЛЕЛУЯ, АЛЕЛУЯ АЛЕЛуууУУИИА!!)

loveca777
07-12-2011, 08:31
:D
Aбе човек. Аз не знам ,ама за тези умиращи деца - може да са наказани в предишния си живот от ,,бог'' и сега да си плащат... само за това се сещам..
А иначе има енергия някаква, която никои все още не може да разгадае .. но тази енергия е съвсем различна от това Бог. Може да има прераждане, отвъден живот след смъртта и тнт. .. но бог, богове , русалки, феи .....

Nam3less3
07-12-2011, 08:44
^ ти не разбираш божествения план!!!!!

замисли се малко човече, ако нямаше умиращи от глад дечица, ако нямаше хора родени с ужасяващи болести, ако нямаше хора които гледат как децата им умират от торнадо, земетресение, суша, чума, цунами, тайфун или друго природно бедствие (за което сме си виновни сами) как би могъл неймлес да мастурбира върху снимки на малки момченца и да разбира че му е хубаво??????

човече, събуди се за бог!!! (ХААЛЕЛУЙА! ХААЛЕЛУЯ, АЛЕЛУЯ, АЛЕЛУЯ АЛЕЛуууУУИИА!!)what the fucking hell do you mean?

gandalfepi4
07-13-2011, 16:45
^ ми доста точно те цитирах

LLOYD18
07-14-2011, 13:19
Пичове осъзнайте се какви щуротии говорите(повечето от вас).... Това че сме потънали в духовно невежество(естествено не поради наша вина) не дава право на никой да хули и да говори така за Бог и за религията въобще...погледнете на нещата не със скептицизъм и не мислете че е срамно човек да вярва и да иска да благодари ... естествено е някой да е благодарен... вие не сте ли благодарни на родителите си че са ви отгледали и т.н. ако сте благодарни на тях какво остава за Бог който всеки ден доказва че ни обича с чудесата който стават около нас. Но за съжеление ние тези чудеса не ги виждаме понеже твърде скептично и "логично" гледаме на света около нас. Вярата не е нещо остаряло или отшумяло.....Вярата е нещо живо и развиващо се....
В окопите и в падащият самолет няма атеисти....но недейте да чакате момента на гибелта за да Го призовете...никой не иска от вас да ходите на църква постоянно или да постите 100 дена в годината....малко по малко- капка по капка вир става....прочетете, образовайте се и ще видите защо днес сме именно в 2011 година , защо точно новата ера...каква е била старата и какво е нова ера....ще видите как религията,по която така обилно плюете, е запазила не само нашият но и много други народи от изчезване.

antifashionshit
07-14-2011, 13:36
леле, ревностен защитник на религиите, ruuun

LLOYD18
07-14-2011, 14:02
не съм ревностен просто изказвам мнение базирано на некъв опит.. :)

gandalfepi4
07-14-2011, 14:07
http://prikachi.com/images/966/3568966D.jpg

LLOYD18
07-14-2011, 14:10
:lol: ооооооо колкоси прос !!!!

gandalfepi4
07-14-2011, 14:12
http://www.owned.lv/images/x3x2245fdaf8471bee7bc3fc10474d3c30c.jpg

playy
07-14-2011, 14:25
ще видите как религията,по която така обилно плюете, е запазила не само нашият но и много други народи от изчезване.

респективно е виновна и за геноцид,но едва ли някой християнин фундаменталист би го признал за истина

LLOYD18
07-14-2011, 14:43
ще видите как религията,по която така обилно плюете, е запазила не само нашият но и много други народи от изчезване.

респективно е виновна и за геноцид,но едва ли някой християнин фундаменталист би го признал за истина
:lol: Прочети малко и тогава говори.....

LLOYD18
07-14-2011, 14:52
Ей пичове колкото и да си пишеме и да спорме, вие ако не пожелаете, няма как никой да ви докаже че действително тези рабти съществуват
-Може ли Бог да сътвори камък който и Сам да не може да повдигне...???
-Може!!! Този камък е сърцето на човека!!! Ако човек сам не пожелае да открие "Вечността" тя не ще му се открие сама .... :)

gandalfepi4
07-14-2011, 16:13
^ значи бог не е омнипотентен както сам казва в библията което го прави лъжец, а библията лъжа, а тебе богохулник който ЩЕ бъде изпратен в ада завинаги?

аз съм ок с това

Concussion
07-14-2011, 16:23
:lol: ооооооо колкоси прос !!!!

А на бог дали му харесва да говориш така. :? 8-)

LLOYD18
07-14-2011, 17:48
:lol: ооооооо колкоси прос !!!!

А на бог дали му харесва да говориш така. :? 8-)
Да си Прос не е грях то е категория за мисловен и умствен багаж....така че според мен не е

Concussion
07-14-2011, 17:53
:lol: ооооооо колкоси прос !!!!

А на бог дали му харесва да говориш така. :? 8-)
Да си Прос не е грях то е категория за мисловен и умствен багаж....така че според мен не е

Питах те дали си "изгоден на бога" като раздаваш квалификации по подобен подигравателен начин? :)

LLOYD18
07-14-2011, 18:09
:lol: ооооооо колкоси прос !!!!

А на бог дали му харесва да говориш така. :? 8-)
Да си Прос не е грях то е категория за мисловен и умствен багаж....така че според мен не е

Питах те дали си "изгоден на бога" като раздаваш квалификации по подобен подигравателен начин? :)
"Изгоден" :lol: не съм виновен за невежеството което кара някой да дават други по тежки категорий не за хората а директно за Бог....така че не знам дали съм УГОДЕН

Concussion
07-14-2011, 18:31
Абе не ми се хили в лицето бее, червей.
Знаеш ли колко ми пука коя дума използвате във вашата сектичка, все тая.

playy
07-14-2011, 18:33
ти сега в ролята на адвокат на Бога ли се изявяваш?В словото пише да не съдим,а да оставим Бог да съди.Сега няма да те упреква,че току що си нарушил морален кодекс,защото е нормално да се изпуснем,но не се опитвай да налагаш твоите виждания върху чуждия светоглед и гледна точка,като неймката,щото той горкия уж вярващ,а знае по-малко за религията от гандалфепи4 например,който е атеист и половина.Неймчо,като си тука се обади да ти фърля 1-2 въпроса :-)

Concussion
07-14-2011, 18:43
:lol: Не се правя на адвокат на бог, ти си християнин, а нарушаваш заповедите му като се държиш подигравателно към събеседниците си. :? Ако искаш мога да дам подобни цитати точно от "словото на бога", но би трябвало ти да си по-запознат... би трябвало.

playy
07-14-2011, 19:00
говорих на LOYD,ама ме мързеше да цитирам

LLOYD18
07-14-2011, 19:08
:lol: Не се правя на адвокат на бог, ти си християнин, а нарушаваш заповедите му като се държиш подигравателно към събеседниците си. :? Ако искаш мога да дам подобни цитати точно от "словото на бога", но би трябвало ти да си по-запознат... би трябвало.
ахааааааа значи аз се държа подигравателно след като казавам истината за някой си невежа който от простотата на своето битие плюе по Господ..... :lol: :lol: :lol: това не е подиравка.....истината не е подигравка....истината боли и засяга....така че ако се чувстваш засегнат не съм виновен....но по добре тука във форума да направя забележката, отколкото някъде другаде извън нета да се излагате като кифладжии...

gandalfepi4
07-14-2011, 19:49
http://prikachi.com/images/429/3539429t.gif

antifashionshit
07-14-2011, 20:23
:lol: Не се правя на адвокат на бог, ти си християнин, а нарушаваш заповедите му като се държиш подигравателно към събеседниците си. :? Ако искаш мога да дам подобни цитати точно от "словото на бога", но би трябвало ти да си по-запознат... би трябвало.
ахааааааа значи аз се държа подигравателно след като казавам истината за някой си невежа който от простотата на своето битие плюе по Господ..... :lol: :lol: :lol: това не е подиравка.....истината не е подигравка....истината боли и засяга....така че ако се чувстваш засегнат не съм виновен....но по добре тука във форума да направя забележката, отколкото някъде другаде извън нета да се излагате като кифладжии...
леле как успешно ме тролваш.
живеем в общество, в което хората се осланят на собствените си възможности, не на хипотетични свръхестествени сили, описани по съмнителен начин от разни източници.
пък и да ти кажа, християнството проповядва толерантност. не виждам у твоите изказвания търпимост към чужди мнения. ама защо ли споря - кучето си лае, кервана си върви, сляпо вярващият си смърди

Nam3less3
07-14-2011, 22:03
Аз мисля, че @LLOYD18 е 90% прав, после ще прочета последните постове и ще направя включване в темата :idea:
Beware.

Auriss
07-14-2011, 22:07
Beware
*Imma*shit*on*ur*face*fucktard* си мислеше Неймлес ,бидейки заблуден от собственото си его ,обнадеждаващо го че някой дава пет пари.

playy
07-14-2011, 23:11
хуахаухуахуа неймлеса се вживява в старши проповедник,че чак и проценти слага (рофл) фасепалм РОФЛМАО! От няколко ме преследва 1 въпросче и имам надежда в тебе да ми отговориш:
Нали Бог е създал Нещото=Вселената от Нищото.От което следва че всичко е част от Бог,включително и хората.Защо Бог ни е създал на 1во място като знае,че ще паднем под грях и ше се пържем в Ада и въобще защо ни праща там като все едно наказва Себе си?!?! Ае плс не ми подвивай опашки,може просто да кажеш 'Не знам!' и толкова.

gandalfepi4
07-15-2011, 05:16
^ лош въпрос.

никой не казва че бог създава вселената от нищото - има две думи които библията използва, и и двете (бара и аша) означават правене от вече съществуващи материали (въпреки че в ансърсиндженесис пуснаха лъжата че не е така и вече нета е заръстен с лайна и можеш да гледаш пинизми от типа "бара - преправя, дооформям, правя продукт от суров материал... създавам ex nihilo")

и друго - можеше просто да го питаш "като бог създава човек по свой образ и подобие защо на много места казва че природата му е изначално зла и греховна, и бунтарска, и че в сърцето му се таи само мрак?"

ще отида една стъпка по-напред и ще ти дам отговора на тапата:

http://prikachi.com/images/99/3481099T.gif

LLOYD18
07-15-2011, 07:56
Ей на атеиста и легион ангели да му се явят пак няма да повярва, камоли някой човек да се опита да му помогне да прозре истината за това как всичко което ни заобикаля е една лъжа, един сън, който рано или късно ще свърши....но на всеки му е дадено в различна степен да усеща и гледа на света....не те упреквам че не си от хората които не вярват но недей да сипваш и да храниш наляво надясно върху тези които имат някакво упование в нещо....понаучил си туй онуй но това не ти е от полза ...

LLOYD18
07-15-2011, 07:59
Абе не ми се хили в лицето бее, червей.
Знаеш ли колко ми пука коя дума използвате във вашата сектичка, все тая. Червей можеш да викаш на приятелчетата ти, но не и намене ...

loveca777
07-15-2011, 08:37
Е реглигията ни е запазила като народ и тнт, но и заради нея са били на колове българите през турското ;)
Ако имаше Бог защо не е създал една религия , че да няма такива издънки?

gandalfepi4
07-15-2011, 08:38
Ей на атеиста и легион ангели да му се явят пак няма да повярва, камоли някой човек да се опита да му помогне да прозре истината за това как всичко което ни заобикаля е една лъжа, един сън, който рано или късно ще свърши....но на всеки му е дадено в различна степен да усеща и гледа на света....не те упреквам че не си от хората които не вярват но недей да сипваш и да храниш наляво надясно върху тези които имат някакво упование в нещо....понаучил си туй онуй но това не ти е от полза ...

значи онези атеисти които са станали вярващи не съществуват така ли?

или просто на тебе ти е така угодно да кажеш понеже си напълно неспособен да дадеш и елементарно доказателство за твърденията си?

мисля че е второто. празни думи от някой който иска да го оставят на мира с илюзиите му, с идеята че има някакъв космичен пич който се убива и претрепва да ти бърше задника и не искаш никой да ти казва че това е булшит

http://www.youtube.com/watch?v=hcy40pvGIGQ

LLOYD18
07-15-2011, 08:59
Ей на атеиста и легион ангели да му се явят пак няма да повярва, камоли някой човек да се опита да му помогне да прозре истината за това как всичко което ни заобикаля е една лъжа, един сън, който рано или късно ще свърши....но на всеки му е дадено в различна степен да усеща и гледа на света....не те упреквам че не си от хората които не вярват но недей да сипваш и да храниш наляво надясно върху тези които имат някакво упование в нещо....понаучил си туй онуй но това не ти е от полза ...

значи онези атеисти които са станали вярващи не съществуват така ли?

или просто на тебе ти е така угодно да кажеш понеже си напълно неспособен да дадеш и елементарно доказателство за твърденията си?

мисля че е второто. празни думи от някой който иска да го оставят на мира с илюзиите му, с идеята че има някакъв космичен пич който се убива и претрепва да ти бърше задника и не искаш никой да ти казва че това е булшит

http://www.youtube.com/watch?v=hcy40pvGIGQ
Ако съдиме по тебе май не съществуват....виж пич има два вида атеисти...тези които вярват само в себе си и материята и тези които вярват в "нещо" но не и Бог....втория тип лесно биха повярвали(инцидент, обрат в живота и т.н.) има много такива примери(знаеш начетен си).... първия тип атеисти те не са атеисти в истинския смисъл на думата те са"антитеисти". Те дават всичко от себе си да отрекат Бог. Те се борят срещу Него. Виж комунистите....има атеисти има и антитеисти.много от атеистите(комунисти) са повярвали.....но антитеистите умират с омраза в сърцата си

LLOYD18
07-15-2011, 09:48
Който пристъпва към изучаването на света на богословието
е длъжен да запомни за цял живот евангелския епизод, в който сатана изкушава Спасителя.
Как Го изкушава? С цитат от Свещеното Писание.

gandalfepi4
07-15-2011, 10:30
^
^

ти пък колко пъти си бил умрял антитеист а? или просто си МНООООГО умен и можеш да сложиш хиляди милиони хора под общ знаменател?

loveca777
07-15-2011, 10:54
Aз ли?
Иначе аз значи съм атеист щом не вярвам много в Бог под определението , че бил 1 ,който вижда всичко и управлява света сам...
Иначе вярвам , че има някаква енергия, има и извънземни в космоса, и прераждане може да има, и от въден живот... но такова определение ,Бог..
И ако беше добър Исус Христос и другите Богове щяха да спасят децата умаращи от глад в Африка...

gandalfepi4
07-15-2011, 11:08
^ ne, loyd18

LLOYD18
07-15-2011, 11:21
^
^

ти пък колко пъти си бил умрял антитеист а? или просто си МНООООГО умен и можеш да сложиш хиляди милиони хора под общ знаменател?
:lol: :lol: :lol: Пич аз не слагам хората по общ знаменател... аз не съм никой за да ги поставям....те сами се поставят под него... и ти сам се поставяш под знаменателя умнико като се правиш на атеист от страх и от срам :lol: :lol: :lol:

TheMightyNadenica
07-15-2011, 16:04
^
^

ти пък колко пъти си бил умрял антитеист а? или просто си МНООООГО умен и можеш да сложиш хиляди милиони хора под общ знаменател?
:lol: :lol: :lol: Пич аз не слагам хората по общ знаменател... аз не съм никой за да ги поставям....те сами се поставят под него... и ти сам се поставяш под знаменателя умнико като се правиш на атеист от страх и от срам :lol: :lol: :lol:

А ти си толкова добър/божествен, че да се смееш за "недъзите"(както ти ги наричаш) и да го изтъкваш...мммного християнско...

MakaronUduSHvaCH
07-15-2011, 16:33
:lol: :lol: :lol: Пич аз не слагам хората по общ знаменател... аз не съм никой за да ги поставям....те сами се поставят под него... и ти сам се поставяш под знаменателя умнико като се правиш на атеист от страх и от срам :lol: :lol: :lol:

"...те сами се поставят под него..." . До сега не съм чул някой да се слага под знаменател ?

Я ни/ме светни нас непросветените богоизоставени, бедни чАдА ... :lol:

TheMightyNadenica
07-15-2011, 16:54
:lol: :lol: :lol: Пич аз не слагам хората по общ знаменател... аз не съм никой за да ги поставям....те сами се поставят под него... и ти сам се поставяш под знаменателя умнико като се правиш на атеист от страх и от срам :lol: :lol: :lol:

"...те сами се поставят под него..." . До сега не съм чул някой да се слага под знаменател ?

Я ни/ме светни нас непросветените богоизоставени, бедни чАдА ... :lol:

Що бедни бе...притежавам десетки левове...

MakaronUduSHvaCH
07-15-2011, 17:06
:lol: :lol: :lol: Пич аз не слагам хората по общ знаменател... аз не съм никой за да ги поставям....те сами се поставят под него... и ти сам се поставяш под знаменателя умнико като се правиш на атеист от страх и от срам :lol: :lol: :lol:

"...те сами се поставят под него..." . До сега не съм чул някой да се слага под знаменател ?

Я ни/ме светни нас непросветените богоизоставени, бедни чАдА ... :lol:

Що бедни бе...притежавам десетки левове...

Е, ако ги притежаваш на сТинки от по 1,2,5 ще си едитна поста специално заради вас г-не ...

gandalfepi4
07-15-2011, 18:49
"те сами се поставят под общ знаменател, аз не го правя"?

лойд, ти си официално на няколко стъпки от олигофренията на тапата

LLOYD18
07-16-2011, 07:26
"те сами се поставят под общ знаменател, аз не го правя"?

лойд, ти си официално на няколко стъпки от олигофренията на тапата
1 тапата не е олигофрен ами си е много наред момчето
2 ти по рождение си полу-пълен олигофрен
3 общия знаменател момче младо и зелено е поставен от други хора....той не е нещо което аз съм си измислил....след като вие искате да сте от страната(под) общия знаменател аз нищо не мога да направя....това което правя аз е да те светна, че си под общия знаменател с твойте безмислени линкчета и "скъпи" думи които използваш без да си вникнал в тяхната семантика....
4 за какво ли се занимавам още с тебе...ясно е че още не си дорасъл за сериозен разговор и за спор в добрия тон....знаеш си твойте факаници и бичиси и това си е ..... ако имаш нещо да ми казваш още ми пиши след някоя друга година след като ти паднат розовките очила, през които гледаш и след като жена ти започне да те налага по главата и да ти казва колко си прос

LLOYD18
07-16-2011, 07:28
:lol: :lol: :lol: Пич аз не слагам хората по общ знаменател... аз не съм никой за да ги поставям....те сами се поставят под него... и ти сам се поставяш под знаменателя умнико като се правиш на атеист от страх и от срам :lol: :lol: :lol:

"...те сами се поставят под него..." . До сега не съм чул някой да се слага под знаменател ?

Я ни/ме светни нас непросветените богоизоставени, бедни чАдА ... :lol:
Нкой не е Богоизоставен

Rebirthing
07-16-2011, 20:38
За какво да му благодаря ?! За всичкото страдание по света, което всъщност ние сме си причинили ?

Бог да ми се яви сега и да ми каже кои хубави неща в моя живот ми ги е предоставил той, кои са чиста "случайност" и кои съм сътворила аз. Защо всичко хубаво трябва да ми е предоставено от някой си ? Не може ли аз самата с упорство да постигна нещата които искам :? ? Тц, тц...

loveca777
07-17-2011, 10:24
За какво да му благодаря ?! За всичкото страдание по света, което всъщност ние сме си причинили ?

Бог да ми се яви сега и да ми каже кои хубави неща в моя живот ми ги е предоставил той, кои са чиста "случайност" и кои съм сътворила аз. Защо всичко хубаво трябва да ми е предоставено от някой си ? Не може ли аз самата с упорство да постигна нещата които искам :? ? Тц, тц...
Чадо мое радвай се ,че ти предоставям хубави неща, за които ти си заслужила всичко. Красивите случки в живота не идват така лесно детето ми!

Rebirthing
07-17-2011, 10:43
Окей, Дедо Боже :lol: .

gandalfepi4
07-17-2011, 13:56
[b]За какво да му благодаря ?! За всичкото страдание по света, което всъщност ние сме си причинили ?



моме, ти кога за последно си причинявала цунами а? или земетресение, тайфун, суша, чума?

Nam3less3
07-18-2011, 07:18
[b]За какво да му благодаря ?! За всичкото страдание по света, което всъщност ние сме си причинили ?



моме, ти кога за последно си причинявала цунами а? или земетресение, тайфун, суша, чума?Ами земята не е рай, или като стане нещо лошо и веднага Бог е зъл?
Разсъждавайте по тоя начин - ако Бог съществува, трябва да е добър, и съответно трябва да му се благодари.

gandalfepi4
07-18-2011, 07:24
^ лапай пишки момче - библията пише че ТОЙ ги причинява

playy
07-18-2011, 07:54
Много сте ми интересни като разсъждавате за Бог,но за момент тука лойд,неймлес и др. замисляли ли сте се,че освен християнство чада мили мои,има и ислям и будизъм,и индуизъм,и 100-ци други религии,които също изповядват даден Бог.Нямаш гаранция че Библията е най-праведната книга на света,съответно че Бог-ът който е описан в Библията съществува,не на Корана или на Тората,НА БИБЛИЯТА!!!

Имам чувствово че не си задавате елементарни въпроси и вярвате,че като умрете в следствие на вярата ще отидете в Рая.А корените на религията кои са?От политеизъм към монотеизъм,от много богове към един бог нали?
П.С.:Бтв,ЛОЙД18 ти евангелист ли си?

gandalfepi4
07-18-2011, 08:07
П.С.:Бтв,ЛОЙД18 ти евангелист ли си?

да, по-рано му стоеше и в подписа

MakaronUduSHvaCH
07-18-2011, 11:42
:lol: :lol: :lol: Пич аз не слагам хората по общ знаменател... аз не съм никой за да ги поставям....те сами се поставят под него... и ти сам се поставяш под знаменателя умнико като се правиш на атеист от страх и от срам :lol: :lol: :lol:

"...те сами се поставят под него..." . До сега не съм чул някой да се слага под знаменател ?

Я ни/ме светни нас непросветените богоизоставени, бедни чАдА ... :lol:
Нкой не е Богоизоставен

Недей така, ... мога да ти говоря с примери, е няма да са толкова известни като от твоето прословуто село ... , но ги има :D ... И лошото в случая, че изобщо не са на изчезване, а точно обратното :smt011

MakaronUduSHvaCH
07-18-2011, 11:46
:lol: :lol: :lol: Пич аз не слагам хората по общ знаменател... аз не съм никой за да ги поставям....те сами се поставят под него... и ти сам се поставяш под знаменателя умнико като се правиш на атеист от страх и от срам :lol: :lol: :lol:

"...те сами се поставят под него..." . До сега не съм чул някой да се слага под знаменател ?

Я ни/ме светни нас непросветените богоизоставени, бедни чАдА ... :lol:
Нкой не е Богоизоставен

Недей така, ... мога да ти говоря с примери, е няма да са толкова известни като от твоето прословуто село ... , но ги има :D Определено, и в твоето село ги има ... , попитай някой да ти покаже няколко примера, и по тях се води за останалите, които видиш 8-)

LLOYD18
07-18-2011, 11:59
П.С.:Бтв,ЛОЙД18 ти евангелист ли си?
Не съм евангелист...

MakaronUduSHvaCH
07-18-2011, 12:02
...
Не съм евангелист...

Добре започвашш дай... кажи КАКВО си >? :D

LLOYD18
07-18-2011, 12:39
Нямаш гаранция че Библията е най-праведната книга на света,съответно че Бог-ът който е описан в Библията съществува,не на Корана или на Тората,НА БИБЛИЯТА!!!
Бог който е описан и в библията, и в корана, и в тората е Един и същ.идеите на учението обаче се разминават....предполагам знаеш че християнската библия(в частност Стария завет) лежи върху еврейското учение за Бога...Стария завет е менталната подготовка на човечеството да може да възприеме учението на Новия завет.....как древният човек би възприел учението за Троичния Бог след като няма никакво понятие от божество....виж каква последователност има....Бог Отец се разкрива в Стария завет....човечеството се подготвя за второто лице на Св. троица Което след изпълняването на Закона в лицето на Новия завет дава на света и учението за Св. Дух-третото лице на св. Троица..."Не мислете, че съм дошъл да наруша закона или пророците: не да наруша съм дошъл , а да ипълня." казва Христос....известно време след което казва на учениците си : "А когато дойде Утешителят, когото Аз ще ви изпратя от Отца, Духът на истината, който изхожда от Отца, той ще свидетелствува за Мене."(Ин 15:26)
Всичко това се загатва в Стария завет не пряко...освен обещаното "семе" което ще ни изкупи от греха....
Следователно тората се "разрешава" след като това идва Месия в лицето на Христос....евреите не искат да приемат Месия който да саможертва Себе си в името на грехопадналото човечество, те чакат "войн"

playy
07-18-2011, 13:12
Добре,мерси за отговора,за разлика от на неймката е доста по-добре обоснован и подкрепен с цитати.

ПС:Относно тези християнски течение-православие,католицизъм,ев ангелизъм и т.н ти от коя се причисляваш мислиш ли,че някое от тези течения най-правилното,защото общоприетите доста се дърпат с 'сектите'.

gandalfepi4
07-18-2011, 13:15
Нямаш гаранция че Библията е най-праведната книга на света,съответно че Бог-ът който е описан в Библията съществува,не на Корана или на Тората,НА БИБЛИЯТА!!!

и ако имаш проблем с това има още стотици хиляди богове от които да избираш


Бог който е описан и в библията, и в корана, и в тората е Един и същ.

ако говориш за яхвето "да", иначе "не". не знаеш ли че ранните, оригинални християни са били политеисти? сигурно не


идеите на учението обаче се разминават....

"аз те обичам толкова много че ако не ме обичаш ще ти навра огнен тризъбец в гъзa, убий неверника и не яж бекон щото е ужасяващо" - струва ми се чат пат еднакво?


предполагам знаеш че християнската библия(в частност Стария завет) лежи върху еврейското учение за Бога...

а то върху митраизъм и каанатската религия и малко египетски заемки


Стария завет е менталната подготовка на човечеството да може да възприеме учението на Новия завет

и кой ти го каза това? щото не ми се вижда много логичен прехода от "убий педала с камъни" към "педала е ужасяващ греховник"


.как древният човек би възприел учението за Троичния Бог след като няма никакво понятие от божество

нали осъзнаваш че 99.99999999999999999% от хората по това време са били теисти?


виж каква последователност има....Бог Отец се разкрива в Стария завет....човечеството се подготвя за второто лице на Св. троица Което след изпълняването на Закона в лицето на Новия завет

закона е вечен, излъга за съдържанието на библията. прочети последното изречение от откровение


дава на света и учението за Св. Дух-третото лице на св. Троица

ако ядеш миди си готов за ада?


"Не мислете, че съм дошъл да наруша закона или пророците: не да наруша съм дошъл , а да ипълня." казва Христос....известно време след което казва на учениците си : "А когато дойде Утешителят, когото Аз ще ви изпратя от Отца, Духът на истината, който изхожда от Отца, той ще свидетелствува за Мене."(Ин 15:26)
Всичко това се загатва в Стария завет не пряко

suuuuuuure....


освен обещаното "семе" което ще ни изкупи от греха

ех ако знаеш какво са мислели по-въпроса старите християни :D


Следователно тората се "разрешава" след като това идва Месия в лицето на Христос

а там някъде не пише ли че законът от тората е перфектен и ще стои вечно и нито йота няма да падне от него? само питам


евреите не искат да приемат Месия който да саможертва Себе си в името на грехопадналото човечество, те чакат "войн"

не, чисто и просто иисус не покрива признаците за месия, всеки малко по-начетен евреин (или пет минутки в гуглето) би ти го казал

не мога да си обясня и защо повечето християни са такива дръвници та не могат да съберът две и две и не видят че евреите са абсолютно, 100% прави по отношение на това

eто *пуф* http://www.simpletoremember.com/articles/a/jewsandjesus/

5 секунди в търсачката и въпроса е решен, ставай мюсюлманин сега и те почвам за мохамед и лунния му бог

LLOYD18
07-18-2011, 13:36
:lol: :lol: :lol: :lol: както винаги си много оригинален и забавен....мерси за подбраното цитиране ... :lol: :lol: :lol: смешник :lol: :lol: :lol:

gandalfepi4
07-18-2011, 13:50
не адресира нито една от точките които поставих когато предния пост ти е "не сменям темата" и наричаш мен смешник?

хайде де бонбон, адресирай поне последното за джизъса че не е месия

LLOYD18
07-18-2011, 15:35
не, чисто и просто иисус не покрива признаците за месия, всеки малко по-начетен евреин (или пет минутки в гуглето) би ти го казал

не мога да си обясня и защо повечето християни са такива дръвници та не могат да съберът две и две и не видят че евреите са абсолютно, 100% прави по отношение на това

eто *пуф* http://www.simpletoremember.com/articles/a/jewsandjesus/

5 секунди в търсачката и въпроса е решен, ставай мюсюлманин сега и те почвам за мохамед и лунния му бог
Ти не разбираш нравствената идея на Християнството....ЛЮБОВТА... овечеството беше изкупено от греха в лицето на Бог Син-Иисус Христос, жертвайки Сам Себе си заради теб, мен, всички които са живели и всички които ще живеят...„Защото Бог толкова възлюби света, че даде Своя Единороден Син, за да не погине нито един, който вярва в него, но да има вечен живот. Понеже Бог не е пратил Сина в света да съди света, но за да бъде светът спасен чрез Него. Който вярва в него не е осъден; който не вярва, е вече осъден, защото не е повярвал в името на Единородния Божий Син.“ (Ин 3:16-18)... Възлюби...това е идеята...говори се за духовно царство, не за царство тук във времето и пространството...но повечето от евреите не разбирали .... те били буквалисти ... основата на една религия ако помислиш малко трябва да е ЛЮБОВ, а не меч,омраза,убийства... а каква по голяма ЛЮБОВ от това да се пожертва Сам Себе си заради тварите които Той е сътворил....тази идея в нито една друга религия я няма...именно за това, само по себе си Христианството е уникално, без никакъв подобен аналог в което и да е било учение философия или религия...ако Христос не покрива изискванията за Месия не знам кой тогава би го изпълнил...

gandalfepi4
07-18-2011, 15:50
^ ох да. злият, безчуствен атеист е напълно неспособен да разбере що е това любов когато просто може да изнасилва трупове на животни нали? се тая, това няма нищо общо с въпроса.

и спри да дрънкаш за евреите - бог казва че месията ще направи определени неща и ще има определени черти. джизъс не може да е месията според тях (или яхвето е лъжец)

спри да дрънкаш някакви неща отностно това колко ти харесва религията - мога от раз да се сетя за четири по-човечни и хубави (поне за мен) религии (няма да ги споменавам щото знам че пак ще се отплеснеш)


въпроса е достатъчно сериозен:

http://www.simpletoremember.com/articles/a/jewsandjesus#1

ето четири пророчества по които да бъде познат меисята, които той (неотречимо явно) не изпълнява

eто и още малко

http://www.evilbible.com/jesus_false.htm

можеш ли да отговориш конкретно поне на някои от тях, 2-3 не повече ако ти е толкова трудно, или пак се връщаме до "амииииии... има смисъл, но той е строго метафоричен и предзначен за квантови физици от моята деноминация които са специализирали в раннохристиянска теологияяя..."


и спри да слагаш по 500 триеточия на пост бе момче (или дядо, така и не ти разбрах възрастта)

LLOYD18
07-18-2011, 18:36
Ей пич всеки може да вади цитати извън контекста и да ги обърне срещу идеята и смисъла на всичко....изпуснал си нишката...търсиш друг смисъл за да опорочиш основната идея, която вече съм почти убеден, че си изгубил...

gandalfepi4
07-18-2011, 18:39
МИ ПРОЧЕТИ ГО КОНТЕКСТА БЕ БРАТ! тъпата библия не съществува само във въображението ти


дай контекста и така

или просто е по-друг случая

http://www.youtube.com/watch?v=PK7P7uZFf5o

LLOYD18
07-18-2011, 18:48
МИ ПРОЧЕТИ ГО КОНТЕКСТА БЕ БРАТ! тъпата библия не съществува само във въображението ти


дай контекста и така

или просто е по-друг случая

http://www.youtube.com/watch?v=PK7P7uZFf5o
????
Изпускаш нишката брат...не е лошо да попрегледаш пак
а бе брат ти да не си еврейче???

gandalfepi4
07-18-2011, 18:56
не е лошо ТИ да попрегледаш

месията ще го наричат емануил

иисус не го наричат емануил



месията ще е от рода на давид

иисус не е от рода на давид


преди месията да стане на 12 еврейските страни ще бъдат унищожени

еврейските страни не са унищожени преди възмъжаването (или около времето му) на иисус



заключение - иисус е месията







а иначе не съм евреин

LLOYD18
07-18-2011, 18:59
заключение - иисус е месията
Ейййййй разгеле !!!! значи щастлив съм че разговорите ни са ти помогнали да го осъзнаеш !!!

gandalfepi4
07-18-2011, 19:13
^ http://prikachi.com/images/568/3585568o.gif

LLOYD18
07-18-2011, 20:11
^ http://prikachi.com/images/568/3585568o.gif
Майка ми да не е писта за инвалиди бе мен :lol: :lol: :lol: :razz: :razz: :razz:

gandalfepi4
07-19-2011, 06:24
^ кypа ми е самолет, гъ3a й писта

но много се отплеснахме и заспамихме след като неволно ти позволих пак да смениш темата



няма ли да адресираш някой от фактите от по-горния ми пост според които иисус не може никога да е месията?

LLOYD18
07-19-2011, 06:34
^ кypа ми е самолет
Кой знае...некое безмоторно едноместно...

LLOYD18
07-19-2011, 06:46
[color=red]няма ли да адресираш някой от фактите
2011 година от рождеството на месията....и мнооооогооо по умни от тебе са се борили срешу това и са тълкували...но все пак сме 2011 AD(което сам знаеш какво е )....не си нито първия нито и последния който ще се опита да направи това....благодарение на такива "умници" като тебе христианството ще продължава да съществува...вярващите хора не са овце ...те гледат и изследват писанията а хора като тебе правят така че те още повече да знаят и вярват.... :lol: :lol: :lol: БЛАГОДАРЯ !!! продължавай в същия дух...Благодарение на теб научих работи за които не съм се и замислял....което ме прави малко по силен от преди....Благословението Господне да те озари и тези работи които знаеш да се обърнат в твоя полза...не си просто момче...имаш акъл...насочи го в нещо полезно и хубаво.... :) Успех

playy
07-19-2011, 06:47
Заключението ти в по-горния пост,че Иисус е месията,сарказъм ли беше?

gandalfepi4
07-19-2011, 07:16
gandalfepi4][color=red]няма ли да адресираш някой от фактите
2011 година от рождеството на месията....и мнооооогооо по умни от тебе са се борили срешу това и са тълкували...но все пак сме 2011 AD(което сам знаеш какво е )....не си нито първия нито и последния който ще се опита да направи това....благодарение на такива "умници" като тебе христианството ще продължава да съществува...вярващите хора не са овце ...те гледат и изследват писанията а хора като тебе правят така че те още повече да знаят и вярват.... :lol: :lol: :lol: БЛАГОДАРЯ !!! продължавай в същия дух...Благодарение на теб научих работи за които не съм се и замислял....което ме прави малко по силен от преди....Благословението Господне да те озари и тези работи които знаеш да се обърнат в твоя полза...не си просто момче...имаш акъл...насочи го в нещо полезно и хубаво.... :) Успех[/size]

и какво трябваше да значи това?

няма да адресираш въпроса ми (въпреки че библията ти го повелява) но ще се радваш на факта че религията ще просъществува?! :razz:



какво толкова радостно намираш във факта че религия която съществува от 2000 години трябва да дава смисъл на 200 000 годишно човешко съществуване? каква радост намираш в това че 40 000-те й СЕГАШНИ деноминации сте се избивали в името на това кой интерпретира текста вярно? каква радост намираш в това че ЯВНО абсолютно всички религии минус една (в най-добрия за тебе случай) са грешни?





аз просто добавих една към списъка с погрешни религии след като отговорих на тези въпроси на които ти не искаш да отговориш а се гърчиш неистово като глист в шепа




вярващите не били овце - смешко. знаеш ли думата пастир колко пъти е използвана за апостоли и месия в библяита? знаеш ли колко хора след като вземат мозъците си в ръце и прочетът библията стават атеисти или другорелигиозни или просто започват да казват "ми това е вярно но в много разтеглив и не много точен и метафоричен смисъл който аз не знам много многооо...."

аз знам:

http://www.npr.org/blogs/thetwo-way/2010/09/28/130191248/atheists-and-agnostics-know-more-about-bible-than-religious


толкова си жалък и отвратителен. религията ти е в отвратително състояните

http://www.southernstudies.org/2009/03/survey-finds-christianity-on-the-decline----even-in-the-south.html

докато рационализма и информираността се увеличават

http://www.deeppencil.com/atheism-rising/



затова повечето историци не са на твоя страна, за това религията ти бива загробвана все повече и повече




a ти вместо да направиш нещо по въпроса, вместо да отговориш на въпроси които биха помогнали на много хора (както библията ТИ ПОВЕЛЯВА) ти се заключваш в тъмен ъгъл и с идиотска усмивка, с течащи лиги и маниакален поглед крещиш на себе си въпреки че адресираш света че тези въпроси не съществуват, че фактите ги няма, че статистиките не са истина, че това че атеистки страни са много по-човечни и проспериращи от религиозни е недоказано, че бялото е черно а черното бяло



ДАВАЙ, ДАВАЙ унижавай се повече! покажи на всички точно колко струва твоята вяра - псувни от уплаха, бягане от въпроси, отхвърляне на доказателства, криене от отговорност и реалността

FEED ME MORE OF YOUR STUPIDITY!!!





Заключението ти в по-горния пост,че Иисус е месията,сарказъм ли беше?

как може да не е? разбира се че беше сарказъм - как може някой който не се казва и не бива наричан от никого имануил да бъде месията който трябва да се казва и да биде наричан имануил?

LLOYD18
07-19-2011, 07:53
жал ми е за тебе....

LLOYD18
07-19-2011, 08:33
Заключението ти в по-горния пост,че Иисус е месията,сарказъм ли беше?
Не беше сарказъм....показах колко тъпо е човек да вади от контекста и да цитира...както прави Гандалфнеепич

LLOYD18
07-19-2011, 08:40
месията ще го наричат емануил
знаеш ли какво значи емануил? означава в превод от еврейски Бог е с нас !!!


иисус не го наричат емануил
Той е "Емануил"!!! Бог в плът пребиваващ с хората

месията ще е от рода на давид Св. Дева Мария е била от Давидовото коляно

LLOYD18
07-19-2011, 08:55
^ ох да. злият, безчуствен атеист е напълно неспособен да разбере що е това любов Хубаво е че го осъзнаваш !!!

LLOYD18
07-19-2011, 09:56
иисус не е от рода на давид" Книга за живота на Иисуса Христа, Син Давидов, Син Авраамов." Мат 1:1

TheMightyNadenica
07-19-2011, 11:19
иисус не е от рода на давид" Книга за живота на Иисуса Христа, Син Давидов, Син Авраамов." Мат 1:1

То ти се казва, че е и месията с божествена мощ...но е просто посветен и добре познаващ билките смъртен!

gandalfepi4
07-19-2011, 11:34
иисус не е от рода на давид" Книга за живота на Иисуса Христа, Син Давидов, Син Авраамов." Мат 1:1

значи идва от спермата на мъжът на майка си, а не от тази на яхвето така ли?

ако го беше изтъкнал това преди 300 години щяха жив да те изгорят твоите съверници

gandalfepi4
07-19-2011, 11:41
знаеш ли какво значи емануил? означава в превод от еврейски Бог е с нас !!!

в интерес на истината знам и грам не ми пречи. то всяко име си означава нещо бе тъпунгер с тъпунгера. как да кръстят месията - етимологичния вариант на "син домат погълна полунощ" ли?

напълно отделен въпрос е и че бог няма как да е с бога, но защо да мислим когато можем да пишем глупости




Той е "Емануил"!!! Бог в плът пребиваващ с хората

според една от десетките доктрини да.



Св. Дева Мария е била от Давидовото коляно

предполагам че искаше да кажеш давидовата пишка. се тая пак грешиш, не е от неговият род

LLOYD18
07-19-2011, 12:37
То ти се казва, че е и месията с божествена мощ"и ето, отвориха Му се небесата, и видя Духа Божий да слиза като гълъб и да се спуща върху Него. И ето, глас от небесата, който казваше: Този е Моят възлюбен Син, в Когото е Моето благоволение.Мат(3:16-17)... "Аз и Отец едно сме" (Йоан 10:27-30).



но е просто посветен и добре познаващ билките "Иисус му КАЗВА: стани, вземи одъра си и ходи"(Ин.5: 8 )
"Царедворецът Му казва: Господи, дойди, докле не е умряло детето ми.Иисус му казва: иди си, син ти е жив. И човекът повярва думата, що му каза Иисус, и си тръгна.Когато той вече слизаше, срещнаха го слугите му и му обадиха: син ти е жив."(Ин 4:49-51)

"В синагогата се намираше един човек, който имаше нечист дух бесовски, и той завика с висок глас:о, какво имаш Ти с нас, Иисусе Назареецо? Дошъл си да ни погубиш ли? зная Те, Кой си Ти, Светия Божий.Иисус му запрети и рече: млъкни и излез из него. И бесът, като го повали всред синагогата, излезе из него, без да му повреди ни най-малко."(лука 4: 33-35)

" Когато свърши всичките Си речи към народа, който слушаше, Той влезе в Капернаум.Един стотник имаше слуга, когото много ценеше; и слугата беше болен на умиране.Като чу за Иисуса, стотникът изпрати при Него иудейските стареи, да Го помолят да дойде, за да избави слугата му.И те, като дойдоха при Иисуса, молеха Го усърдно и казваха: той заслужава да му сториш това, защото обича народа ни, и синагогата той ни построи. Иисус тръгна с тях. И когато беше вече недалеч от къщата, стотникът изпрати насреща Му приятели и Му каза: Господи, не си прави труд, защото не съм достоен да влезеш под покрива ми; затова и аз сам не счетох себе си достоен да дойда при Тебе; но кажи дума, и слугата ми ще оздравее. Защото и аз съм подвластен човек и имам мен подчинени войници; едному казвам: върви, и отива; и другиму: дойди, и дохожда; и на слугата си: направи това, и прави. Като чу това, Иисус му се почуди, и като се обърна, каза на идещия подире Му народ: казвам ви, нито в Израиля намерих толкова голяма вяра. Пратените, като се върнаха в къщата, намериха болния слуга оздравял.
На другия ден Иисус отиваше в града, наречен Наин; и с Него вървяха мнозина от учениците Му и много народ. А когато се приближи до градските врата, ето, изнасяха мъртвец, едничък син на майка си, а тя беше вдовица; и много народ вървеше с нея от града. Като я видя Господ, смили се над нея и рече й: не плачи. И като се приближи, допря се до носилото; носачите се спряха, и Той рече: момко, тебе думам, стани! Мъртвецът, като се подигна, седна и почна да говори; и Иисус го предаде на майка му."(Лука7: 1-15)


смъртен!
"Аз съм възкресението и животът; който вярва в Мене, и да умре, ще оживее. И всеки, който живее и вярва в Мене, няма да умре вовеки. Вярваш ли това? Тя Му дума: да, Господи, аз вярвам, че Ти си Христос, Син Божий, Който иде на света." (Ин 11:25-27) ... след което възкресил Лазар след няколко дневна смърт...
Един просто просветен билкар смъртен не би имал власт над живота и смъртта.....

LLOYD18
07-19-2011, 12:48
в интерес на истината знам и грам не ми пречи. то всяко име си означава нещо бе тъпунгер с тъпунгера. как да кръстят месията - етимологичния вариант на "син домат погълна полунощ" ли?
ти си откачен бе мен!!!!


напълно отделен въпрос е и че бог няма как да е с бога, но защо да мислим когато можем да пишем глупости Знаеш, че имах предвид друго... С Нас е Бог на земята, сред нас, поставяйки началото на Новия завет на човека с Бога, изпълнявайки а не нарушавайки закона....изкупва човека от греха със саможертва...възвръща рая на изгубилия "това право" след грехопадението човек...



предполагам че искаше да кажеш давидовата пишка. се тая пак грешиш, не е от неговият родКогато човек няма какво да каже най-често говори глупости

TheMightyNadenica
07-19-2011, 15:01
Гандалф...ебаваш ли се с мен?!?!?!?!?

LLOYD18
07-19-2011, 18:41
Гандалф...ебаваш ли се с мен?!?!?!?!?Той не само с тебе се е...ва!!!

gandalfepi4
07-20-2011, 07:27
Знаеш, че имах предвид друго... С Нас е Бог на земята, сред нас, поставяйки началото на Новия завет на човека с Бога, изпълнявайки а не нарушавайки закона....изкупва човека от греха със саможертва...възвръща рая на изгубилия "това право" след грехопадението човек...


я се скрий бе! вече отиваме в абсурдната ситуация когато двама спорят и единия осъзнава че греши но воден от простотия продължава да спори-

дадох ти ясни и недвусмислени доказателства че иисус не може да е въпросния месия (дори и по негови собствени думи) а отговора ти се изразяваше в някакви обидни за теб самия глупости, лъжи и ad hoc обиди


Гандалф...ебаваш ли се с мен?!?!?!?!?

не и от скоро, за кое конкретно говориш, кьофтьо?

TheMightyNadenica
07-20-2011, 11:19
Гандалф...ебаваш ли се с мен?!?!?!?!?

не и от скоро, за кое конкретно говориш, кьофтьо?

Еми онзи пост дето...звучи така...леко набожно...все едно го е писал тапата...офф чек...той тапата не пише нищо различно от - аз съм готин християнин, а вие сте тъпи атеисти...
А инак какво от скоро...?

gandalfepi4
07-20-2011, 11:29
^ за това дето съм станал митраист ли бе :D

мале къф си прос кьофтьо

antifashionshit
07-20-2011, 11:37
лойди, и да има бог, според мен не е това, което религията ни описва.

а относно библията - писана е от хора и на места си противоречи, затова и не смятам, че е много уместно да я цитираш като доказателство. ако това дето го цитираш е от библията де, щото погледнах набързо :Д

LLOYD18
07-20-2011, 14:36
я се скрий бе! вече отиваме в абсурдната ситуация когато двама спорят и единия осъзнава че греши но воден от простотия продължава да спори- Ми тогава предлагам ти да спреш щото май твойто граничи вече с простотията.....
Щом Христос е Бог кой тогава ще изпълни пророчеството за Емануил(евр.- с нас е Бог)

gandalfepi4
07-20-2011, 14:52
^

миии не знааммм... може би, нека да направя сляпо предположение, ИСТИНСКИЯТ МЕСИЯ????? той трябва ли да е бил роден вече, за да можеш ти да се чустваш специален?


или пък, още едно напълно произволно предложение - тъпата религия на евреите която е базирана на стари религии, дала раждане на нова секта, която е дала на света няколко писма, които са довели до правенето на няколко евангелия няколко от които са взети от марцион който е направил библия, което е довело до църквата да вземе някои от тях и да изфабрикува едно-две и да направи първообраза на твоята библия, която е била променяна по няколко пъти на десетилетие в продължение на стотици години и противоречи на философия, морал, логика, наука и история просто попада в 100-те % (евентуално) - 1 религии които не са верни и ти не си абсолютния, богоподобен, непрегрешим авторитет който без каквото и да е образование в сферата (ако посмееш да излъжеш че не е така ще те изнасиля интелектуално) ще каже кое е вярно и кое не, напук на десетки хиляди деноминации, билиони другорелигиозни и хилядолетия от труд по въпроса?



едно от двете е пич, аз клоня към второто

TheMightyNadenica
07-20-2011, 15:29
^ за това дето съм станал митраист ли бе :D

мале къф си прос кьофтьо


Ъъъъъъ....?

LLOYD18
07-20-2011, 15:30
Това което говориш са абсолютни догатки на някви антитеисти в които дори и ти не си сигурен и убеден, но е по лесно да повярваш на тях....
Не разбирам начина по който се изразяваш...прекалено сложен е явно за мене....мислиш си че като толкова много говориш опитвайки се да строиш сложни изречения има ефект....най лошото е че започвам да губя интерес към твойте простотии а и не само аз....започвам да се гнуся от твойте гугъл историики и поствания...винаги ми е било много готино да си говоря за Господ с хора всякакви, но към теб започвам да се гнуся...
кажи ми към всичко ли в живота се отнасяш с гнусота и песимизъм или само към религията?....

gandalfepi4
07-20-2011, 15:31
КЮФТЕ, В ИМЕТО НА КОСМАТИТЕ ЗЪРНА НА РИЧАРД ДОУКИНС НЕ! не не и НЕ, беше просто ебавка, хумор, ирония, сатира, лъжа, измама, мерудия и тн


:smt075

TheMightyNadenica
07-20-2011, 15:43
не и от скоро

Аз имах в предвид да ми разясниш това...но няма значение вече...

gandalfepi4
07-20-2011, 15:52
Това което говориш са абсолютни догатки на някви антитеисти в които дори и ти не си сигурен и убеден, но е по лесно да повярваш на тях....
Не разбирам начина по който се изразяваш...прекалено сложен е явно за мене....мислиш си че като толкова много говориш опитвайки се да строиш сложни изречения има ефект....най лошото е че започвам да губя интерес към твойте простотии а и не само аз....започвам да се гнуся от твойте гугъл историики и поствания...винаги ми е било много готино да си говоря за Господ с хора всякакви, но към теб започвам да се гнуся...
кажи ми към всичко ли в живота се отнасяш с гнусота и песимизъм или само към религията?....

много си заблуден. аз съм напълно спокоен и cool пичага, в интерес на истината водя доста невероятен и изумителен живот. нека да ти опиша как мина вечерта ми предната сряда за пример:

http://prikachi.com/images/152/3593152G.jpg

antifashionshit
07-20-2011, 16:05
^ :razz:

LLOYD18
07-20-2011, 16:07
:lol: :lol: :lol: :lol: Мойта приятелка определено не изглежда толкова долнопробно пич, гледам че ти си излезнал горе долу добре на снимковия материал който ми предостави, но мадамата е много зле...брат и това ако е куул животец по добре си сложи край :lol: :lol: :lol:

gandalfepi4
07-20-2011, 16:11
oф, най-искрените ми извинения лойд18.

обърках момичето, толкова много женски орди са минали през одаята ми че се случва често уви :cry:


беше толкова нетактично да объркам derpette, за приятелката ти -

http://www.youtube.com/watch?v=LyJI9xDUYV8




поне има хубав глас

LLOYD18
07-20-2011, 16:28
oф, най-искрените ми извинения лойд18. Няма нужда брат за това са приятелите...но най добре след като си преспал с толкова отвратителна жена е май да си поискаш извинение на самя себе си...ако те терзае нещо друго с удоволтвие ще поговоря с теб...виждам че имаш нужда от внимание... !!!

gandalfepi4
07-20-2011, 16:44
oх, лойд18, благодаря ти. да с удоволствие бих се възползвал от милата ти покана за приятелски разговор.

би ли ми отговорил на въпрос отностно твоята вяра - как така все още имаш надежда и си верен на религията си като в книгата която трябва да е боговдъхновена се споменават само 4 от 60-те знайни евангелия и при това такива за който се знае че с едно изключение са фалшифицирани и преправяни до голяма степен на много места?

TheMightyNadenica
07-20-2011, 17:03
Ае гандалф...кво си се турил със златиста коса...Стига така брутално се ебава с лойд...вярно, момчето не си го иска...ама..
Междудругото...може ли да туриш снимка...от доста време се чудя как изглеждаш...ако не искаш пред публика, дай на лични...просто съм любопитен....

LLOYD18
07-20-2011, 17:35
би ли ми отговорил на въпрос отностно твоята вяра - как така все още имаш надежда и си верен на религията си като в книгата която трябва да е боговдъхновена се споменават само 4 от 60-те знайни евангелия и при това такива за който се знае че с едно изключение са фалшифицирани и преправяни до голяма степен на много места?
Всичко което е необходимо за духовното израстване е поместено в Библията(Стар завет-50 книги; Нов Завет- 27 книги(4 евангелия)) останалите са апокрифни евангелия с неясен произход и писатели...На човек който иска да върви по Пътя на Христос онова което е поместено в 4-те евангелия е напълно достатъчно...на човек, който не иска да върви по пътя и 200 знайни евангелия няма да са достатъчни....Препрочитайки Новия завет аз считам за себе си, че това е достатъчно много информация която задоволява религиозната ми потребност (не само мойта а на много милиони хора по света с много повече познания от тебе и мене)...Ти препрочитайки словоизлиянията, цитирането извадено от контекста на явни противници на Христа, откритите апокрифни евангелия(с неясни произход и писатели) си по склонен да се довериш на тях, което няма да ти донесе никаква полза отколкото на скромните 27 новозаветни книги, които те учат как да живееш... Това си е твой избор ... Ти приемал ли си някога причастие...бил ли си някога на трапезата христова...чувал ли си някога източна църковна музика......искам да ти кажа брат, че аз се занимавам от доста години с църковна музика, композирам такава също, а и с психология на музиката въобще и на църковната музика....повярвай ми много хора като тебе съм виждал..извън църквата....наперени, готини, можещи планини да местят търсещи милиони причини да не влезнат там....същите хора съм виждал и в църквата след това...

Auriss
07-20-2011, 18:58
Ае гандалф...кво си се турил със златиста коса...Стига така брутално се ебава с лойд...вярно, момчето не си го иска...ама..
Междудругото...може ли да туриш снимка...от доста време се чудя как изглеждаш...ако не искаш пред публика, дай на лични...просто съм любопитен....

че той снимки е слагал 8-) ти гадже ли си търсиш? Няма да си паснете - нормално изглежда 8-)

gandalfepi4
07-20-2011, 19:02
Всичко което е необходимо за духовното израстване е поместено в Библията(Стар завет-50 книги; Нов Завет- 27 книги(4 евангелия))

защо? библията се знае че е написана с политически цели като реакция на действията на марц(к)ион?


останалите са апокрифни евангелия с неясен произход и писатели...

не е така. всяко евангелие се знае от кой е. толкова много експери са се занимавали с въпроса с години наред че вече има доста изчерпателни данни


На човек който иска да върви по Пътя на Христос онова което е поместено в 4-те евангелия е напълно достатъчно.

с какъв авторитет казваш това?


на човек, който не иска да върви по пътя и 200 знайни евангелия няма да са достатъчни.

но биха дали доста по-добра идея - и на мен ми стигат само екшън сцените от рамбо за да се кефа но целият филм си заслужава доста повече


Препрочитайки Новия завет аз считам за себе си, че това е достатъчно много информация която задоволява религиозната ми потребност

човек няма религиозна потребност - или знаеш писанията или не


(не само мойта а на много милиони хора по света с много повече познания от тебе и мене)

не си ли наясно с това че болшинството християни не са чели библията, а повечето не може да си дойдете на думата за това кое какво означава? 40 000 деноминации момче


Ти препрочитайки словоизлиянията, цитирането извадено от контекста на явни противници на Христа, откритите апокрифни евангелия(с неясни произход и писатели) си по склонен да се довериш на тях, което няма да ти донесе никаква полза отколкото на скромните 27 новозаветни книги, които те учат как да живееш

много си бърз да съдиш (лъжа ли се или библията имаше да каже нещо по въпроса?). какво лошо има в това да прочета оригиналите, тези за които експерите са единодушни че не са замърсени като 4-те официално одобрени от църквата която започва инквизицията


Това си е твой избор

не е. не мога да избера дали да харесвам вкуса на шоколад или на пикоч и не мога да избера дали да се доверя на нещо което е подкрепено с факти, снимки и авторитетни мнения на експерти с опит и изследвания или на нещо което се приема за лъжа дори от теолози


Ти приемал ли си някога причастие

nope


бил ли си някога на трапезата христова.

aко говориш за ритуалният канибализъм на католиците - не


чувал ли си някога източна църковна музика

да


какво общо има дори един от тези въпроси със знание вместо с прости емоции? ти от емоции ли се водиш вместо от слово което трябва да е боговдъхновено?


искам да ти кажа брат, че аз се занимавам от доста години с църковна музика, композирам такава също, а и с психология на музиката въобще и на църковната музика....повярвай ми много хора като тебе съм виждал..извън църквата....наперени, готини, можещи планини да местят търсещи милиони причини да не влезнат там....същите хора съм виждал и в църквата след това...


... da fuck?

playy
07-20-2011, 20:12
[b]LOYD18,виж сега братле,има атеисти които се обръщат към Бог,но има и пастори които стават атеисти.Има също така и християни които стават мюсюлмани и обратно...Научно изследване в Америка показва,че атеистите знаят много повече за религията отколкото вярващите християни,а Америка си е доста религиозна държава.Защо?Защото колкото повече хората се задълбочават в Библията,те си задават въпроси,пораждат се съмнения(ест. ако мислят,а не да са роботи) и стигат до изводи които променят техния светоглед,тяхното становище,но така е и с вярващите.Когато един човек изпадне в някакво нужда,било то утеха от раздяла,някакво заболяване или въобще когато страда,тогава той търси утеха и помощ от нещо по-силно и тогава се обръща към кой...?Точно така-към Бог,към религията,защото там се чувства защитен,там се чувства сигурен и въобще чувството,че живота ти има цел и че си защитен от най-висшата сила наистина се харесва на много хора,но истината приятелю,не е точно така.

ПС:Там където ти живееш и всички сте набожни няма нищо лошо,да няма престъпност,няма просташки изяви и прочие,но ако един човек върши добри дела само с надеждата в отвъдното да бъде възнаграден не мислиш ли,че това осуетява всичко?

LLOYD18
07-21-2011, 07:28
[quote]искам да ти кажа брат, че аз се занимавам от доста години с църковна музика, композирам такава също, а и с психология на музиката въобще и на църковната музика....повярвай ми много хора като тебе съм виждал..извън църквата....наперени, готини, можещи планини да местят търсещи милиони причини да не влезнат там....същите хора съм виждал и в църквата след това...


... da fuck?
В смисъл че съм се докоснал по някакъв начин до мистиката на нещата и че говоря от страната на човек който има поне малък опит в Христианството

LLOYD18
07-21-2011, 08:05
ПС:Там където ти живееш и всички сте набожни няма нищо лошо,да няма престъпност,няма просташки изяви и прочие,но ако един човек върши добри дела само с надеждата в отвъдното да бъде възнаграден не мислиш ли,че това осуетява всичко?
На против-това осмисля всичко!!!

playy
07-21-2011, 08:26
Значи,ако нямаше Бог нямаше да имап стимул да вършиш добри неща и въобще да бъдеш добър?Много жалко,наистина...

LLOYD18
07-21-2011, 10:14
Значи,ако нямаше Бог нямаше да имап стимул да вършиш добри неща и въобще да бъдеш добър?Много жалко,наистина...
Ако нямаше светлина нямаше да има и тъмнина. Ако допуснеме, че няма Бог то категориите "добро" и "зло" отпадат, понеже това са морални категории на базата на идеята за Бог. Така че ако допуснеш, че Бог не съществува се обезмисля и цялото съществуване на доброто и злото в света а с това и цялото съществуване на човека като биологочна единица, понеже свойството на разума, с който се отличаваме от животните е свободната разумна воля с която избираме кое да вършиме добро или зло

ScarlettS
07-21-2011, 10:22
^
Добре, ами атеистите, които правят добро, защо го правят? Те знаят, че няма бог и нямат нужда от такъв, за да правят добри неща.

LLOYD18
07-21-2011, 11:27
^
Добре, ами атеистите, които правят добро, защо го правят? Те знаят, че няма бог и нямат нужда от такъв, за да правят добри неща.Това, че има атеисти, които отричат Бога не значи, че Той не съществува изобщо !!! Те могат да отричат колкото си пожелаят, но това не променя факта че тези две морални категории са "произлезнали" на базата на съществуващото Добро(Бог) и сътвореното от Него зло(дявола). Казвам сътвореното от Него "зло", понеже ако нямаше зло нямаше как да разберем какво е добро, имайки предвид, че Бог дава и свободната воля на човек,тои сам да избере кое да върши...ако нямаше светлина нямаше да имаме понятие за тъмнината...Ако нямаше теисти нямаше да има и понятието атеисти...така че атеистите са продукт на теистите...Ако нямаше вярващи нямаше да има и невярващи...следователно АКО НЯМАШЕ БОГ НЯМАШЕ ДА ИМА И ТАКИВА КОИТО ДА СЕ БОРЯТ СРЕЩУ НЕГО !!!
а виждам че тука и не само тука е пълно с такива

TheMightyNadenica
07-21-2011, 11:31
Значи,ако нямаше Бог нямаше да имап стимул да вършиш добри неща и въобще да бъдеш добър?Много жалко,наистина...
Ако нямаше светлина нямаше да има и тъмнина. Ако допуснеме, че няма Бог то категориите "добро" и "зло" отпадат, понеже това са морални категории на базата на идеята за Бог. Така че ако допуснеш, че Бог не съществува се обезмисля и цялото съществуване на доброто и злото в света а с това и цялото съществуване на човека като биологочна единица, понеже свойството на разума, с който се отличаваме от животните е свободната разумна воля с която избираме кое да вършиме добро или зло

Хах..имах малко уважение към теб...но след този пост....
Първо...хората не знаят какво е зло и какво добро...като започнем от учебниците, че нямат фиксирани определения, после, че за всеки е различно.....и като привършим, че ние(хората) сме объркани и си нямаме на представа за какво става на въпрос....така че лошото и доброто отпадат като какъвто и да било фактор...
Второ...ти си бот! Животните са свободните...а ти си роб, във всяко едно отношение...било то душевно, физическо, психическо, умствено, логическо и тн...! Все едно затворник да си мисли, че е изцяло свободен, и то само защото има избор между боб и леща за вечеря...Смешно!

LLOYD18
07-21-2011, 11:50
Първо...хората не знаят какво е зло и какво добро.Може да има ама тези хора са в специализираните заведения за душевно болни...
Второ...ти си бот Ако ти се мислиш за такъв недей да ме въвличаш с тебе.
Животните са свободните...а ти си роб, във всяко едно отношение...било то душевно, физическо, психическо, умствено, логическо и тн...!Не знам ти дали поне малко си ме уважавал, но след това ти изказване не виждам вече никакъв смисъл да адресирам и да отговарям на каквото и да е било от твоя страна.Само ще ти кажа: човек не е роб понеже има право на избор !!! Ние може да сме роби в момента, във времето и пространството, но не и отвъд него, не и в мисълта която е напълно свободна !!!

ScarlettS
07-21-2011, 11:51
^
Добре, ами атеистите, които правят добро, защо го правят? Те знаят, че няма бог и нямат нужда от такъв, за да правят добри неща.Това, че има атеисти, които отричат Бога не значи, че Той не съществува изобщо !!! Те могат да отричат колкото си пожелаят, но това не променя факта че тези две морални категории са "произлезнали" на базата на съществуващото Добро(Бог) и сътвореното от Него зло(дявола). Казвам сътвореното от Него "зло", понеже ако нямаше зло нямаше как да разберем какво е добро, имайки предвид, че Бог дава и свободната воля на човек,тои сам да избере кое да върши...ако нямаше светлина нямаше да имаме понятие за тъмнината...Ако нямаше теисти нямаше да има и понятието атеисти...така че атеистите са продукт на теистите...Ако нямаше вярващи нямаше да има и невярващи...следователно АКО НЯМАШЕ БОГ НЯМАШЕ ДА ИМА И ТАКИВА КОИТО ДА СЕ БОРЯТ СРЕЩУ НЕГО !!!
а виждам че тука и не само тука е пълно с такива

Охх в момента не обсъждаме дали има или няма бог и дали щеше да има понятие атеисти, приеми че го има . За атеистите няма бог и все пак те правят добро и знаят, че няма да отидат в рая и така нататък. Защо го правят? Преди да има християнство не е ли имало добри неща?

LLOYD18
07-21-2011, 12:34
Охх в момента не обсъждаме дали има или няма бог и дали щеше да има понятие атеисти, приеми че го има . За атеистите няма бог и все пак те правят добро и знаят, че няма да отидат в рая и така нататък. Защо го правят? Преди да има християнство не е ли имало добри неща? Аз ги приемам така както приемам че има и вярващи. Атеист не значи лош човек-никога не съм го твърдял и казвал.Атеист не значи глупав човек. Атеиста не знае, че няма да отиде в рая просто защото рая за него не същетвува.Атеиста върши добро по силата на Божият образ който е в него. Християнството борави с едно понятие естествен нравствен закон. Той е за всички -и за атеисти и за вярващи. Той е вложен в него...а естествения нравствен закон съвпада по всичко с 10-те Божий заповеди...Атеиста не вярва в Бог, но не значи че не спазва заповедите му.
Другото което искам да кажа и не знам колко от вас го схващат е че Второто лице на Св.троица не съществува от преди някакви си 2000 години...Тогава преди 2000 години, след като човечеството е било ментално подготвено за учението за Второто и съответно Третото лице на Св.Троица след като е имало почва това учение да се разпространи в тогавашния цивилизован свят, тогава Второто лице на Св.Троица се въплащава в Личността на Иисус Христос, като показва как трябва да се изпълни закона и как трябва да се приложи естествения нравствен закон. На практика Той не променя нищо, просто Бог в плът дойде за да ни покаже как трябва да живееме.
Защо всички неистово се опитват да се борят срещу Бог, след като Той нищо лошо не ни е направил, ами напротив - Дойде в плът като се принизи(поради всесъвършената си Любов) да страда не за някой друг ами заради нас.

playy
07-21-2011, 14:18
Виждам,че си яко религиозен-православен ли си?Няма особено значение,просто искам да те накарам да видиш нещата от другата им страна,братле.Религията в миналото е имала голяма сила и църковните власти са държали множество имоти и пари.Даже смело мога да кажа,че по онова време,папата е бил най-големият атеист.Така,доста от войните тогава са били на религиозна основа и ако се усмелиш да кажеш нещо против църквата-директно на клада.Един вид,тогава политиката без църквата е била невъзможна.Е кое му е хубавото на това...?Сега църквата не заема такава позиция в обществото и в политиката.Не бъди настроен да виждаш само хубавата страна на църквата и религията...

LLOYD18
07-21-2011, 14:33
Виждам,че си яко религиозен-православен ли си?Няма особено значение,просто искам да те накарам да видиш нещата от другата им страна,братле.Религията в миналото е имала голяма сила и църковните власти са държали множество имоти и пари.Даже смело мога да кажа,че по онова време,папата е бил най-големият атеист.Така,доста от войните тогава са били на религиозна основа и ако се усмелиш да кажеш нещо против църквата-директно на клада.Един вид,тогава политиката без църквата е била невъзможна.Е кое му е хубавото на това...?Сега църквата не заема такава позиция в обществото и в политиката.Не бъди настроен да виждаш само хубавата страна на църквата и религията...Братле не съм яко религиозен....яко религиозните са по манастирите и се молят за нас и за това Бог да се смили над нас- и съм православен ! Това, че хора с нечисти и користни цели са използвали в един исторически момент религията това не я прави нещо пошло...пошли са хората които я използват с такива цели.

gandalfepi4
07-21-2011, 16:04
oлеле! та ти наистина си бил втори акаунт на тапата :(



значи си ни измамил и лъгал толкова време? това толкова много божии заповеди и напътствия нарушава... колко жалко че ще гориш в ада forever докато на мен ангелки ми бият чикии в рая

LLOYD18
07-21-2011, 16:36
oлеле! та ти наистина си бил втори акаунт на тапата :(



значи си ни измамил и лъгал толкова време? това толкова много божии заповеди и напътствия нарушава... колко жалко че ще гориш в ада forever докато на мен ангелки ми бият чикии в рая :lol: :lol: :lol: Нямам нищо общо с тапата....а ти престани вече наистина с тия чикии ами си фани приятелка и се обичайте...може да ти стане нещо накрая от това онаниране....успокой топката....има и други работи които можеш да правиш в свободното време....

gandalfepi4
07-21-2011, 17:16
имам си приятелка от седем години. мастурбирам само когато чета за нови археологически открития свързани с абрахамската религия

TheMightyNadenica
07-21-2011, 22:20
Първо...хората не знаят какво е зло и какво добро.Може да има ама тези хора са в специализираните заведения за душевно болни...
Второ...ти си бот Ако ти се мислиш за такъв недей да ме въвличаш с тебе.
Животните са свободните...а ти си роб, във всяко едно отношение...било то душевно, физическо, психическо, умствено, логическо и тн...!Не знам ти дали поне малко си ме уважавал, но след това ти изказване не виждам вече никакъв смисъл да адресирам и да отговарям на каквото и да е било от твоя страна.Само ще ти кажа: човек не е роб понеже има право на избор !!! Ние може да сме роби в момента, във времето и пространството, но не и отвъд него, не и в мисълта която е напълно свободна !!!

Ок...хайде кажи определение на добро и зло....?
Я кажи къде е правото на избор...? Както казах...все едно да си затворник и да имаш право на избор между фасул и таратор и да си мислиш, че си свободен....жалко!
Мисълта ти е толкова ограничена, че няма повече на къде(говоря като цяло на човечеството)...а като цяло на всякъде сме ограничени и нямаш никакъв избор!!!

ZipFail
07-21-2011, 23:21
Наденицата се е разбрало отдавна че е пълен олигофрен. Ако си забелязал, то вече почти никой от редовните не го отразява. Аз лично много отдавна съм спрял дори да му чета глупостите.
Това са те светата троица на клоуните на раздела - Неймлес, Наденицата и Нпп..

TheMightyNadenica
07-21-2011, 23:24
Наденицата се е разбрало отдавна че е пълен олигофрен. Ако си забелязал, то вече почти никой от редовните не го отразява. Аз лично много отдавна съм спрял дори да му чета глупостите.
Това са те светата троица на клоуните на раздела - Неймлес, Наденицата и Нпп..

А ти на какъв се бараш...като подгласник...вечно невписващото се пале...?

commando1
08-12-2011, 07:56
Винаги и по всяко време трябва да благодарим на Бога че ни е създал и сме тук на тази земя. Благодаря ти Боже!

ScarlettS
08-12-2011, 09:37
Ама защо му благодариш в темите? Той едва ли има време да ги чете, или ти действаш според принципа ''бог е навсякъде, следователно трябва да е и в тийнпроблем" :D

commando1
08-12-2011, 11:06
Ама защо му благодариш в темите? Той едва ли има време да ги чете, или ти действаш според принципа ''бог е навсякъде, следователно трябва да е и в тийнпроблем" :D

Ами наистина Бог е навсякъде!

TheMightyNadenica
08-12-2011, 11:14
Ама защо му благодариш в темите? Той едва ли има време да ги чете, или ти действаш според принципа ''бог е навсякъде, следователно трябва да е и в тийнпроблем" :D

Ами наистина Бог е навсякъде!

http://vbox7.com/play:e63b81c3

commando1
08-12-2011, 11:19
Ама защо му благодариш в темите? Той едва ли има време да ги чете, или ти действаш според принципа ''бог е навсякъде, следователно трябва да е и в тийнпроблем" :D

Ами наистина Бог е навсякъде!

http://vbox7.com/play:e63b81c3

Това е видео от Дявола!

cchumata
08-12-2011, 11:24
Не знам дали тук е най - подходящото място, и може да се смеете на въпроса но аз все пак съм вярващ човек но не съм много запозната с традицийте и тнт. Въпросът ми е как може да благодарим на Бог за нещо добро което ни се е случило, освен чрез молитви. Моля без подигравки по тази тема. :oops:

Не зная дали вече си получил отговора, който търсеше, очакваше, или не. Но аз зная правилният отговор! Какъв ще е смисълът, ако Бог направи нещо в твоя живот, и ти в замяна да му благодариш, само - в молитва... Не се крие там отговора. При нас всяка неделя и четвъртък на края на службата първо Пастира пита кой иска да благодари, да похвали Бога, и след това, ако има някои нужди, се молим за тях и с това свършва нашето служение. (Евангелист Педесятник съм). Благодари му по начин, по които да има хора, по между които да го възхвалиш. Да кажеш, виж, братко и сестро, Бог направи това и онова за мен, защо да не го направи и за теб! Пред колкото е възможно по-голям кръг от хора, било то вярващи или - не!

Това е от мен - на 15 г. съм :)

cchumata
08-12-2011, 11:24
Не знам дали тук е най - подходящото място, и може да се смеете на въпроса но аз все пак съм вярващ човек но не съм много запозната с традицийте и тнт. Въпросът ми е как може да благодарим на Бог за нещо добро което ни се е случило, освен чрез молитви. Моля без подигравки по тази тема. :oops:

Не зная дали вече си получил отговора, който търсеше, очакваше, или не. Но аз зная правилният отговор! Какъв ще е смисълът, ако Бог направи нещо в твоя живот, и ти в замяна да му благодариш, само - в молитва... Не се крие там отговора. При нас всяка неделя и четвъртък на края на службата първо Пастира пита кой иска да благодари, да похвали Бога, и след това, ако има някои нужди, се молим за тях и с това свършва нашето служение. (Евангелист Педесятник съм). Благодари му по начин, по които да има хора, по между които да го възхвалиш. Да кажеш, виж, братко и сестро, Бог направи това и онова за мен, защо да не го направи и за теб! Пред колкото е възможно по-голям кръг от хора, било то вярващи или - не!

Това е от мен - на 15 г. съм :)

TheMightyNadenica
08-12-2011, 11:57
Ама защо му благодариш в темите? Той едва ли има време да ги чете, или ти действаш според принципа ''бог е навсякъде, следователно трябва да е и в тийнпроблем" :D

Ами наистина Бог е навсякъде!

http://vbox7.com/play:e63b81c3

Това е видео от Дявола!

Аз си мислех, че е от Луцифер...

commando1
08-12-2011, 14:01
Не знам дали тук е най - подходящото място, и може да се смеете на въпроса но аз все пак съм вярващ човек но не съм много запозната с традицийте и тнт. Въпросът ми е как може да благодарим на Бог за нещо добро което ни се е случило, освен чрез молитви. Моля без подигравки по тази тема. :oops:

Не зная дали вече си получил отговора, който търсеше, очакваше, или не. Но аз зная правилният отговор! Какъв ще е смисълът, ако Бог направи нещо в твоя живот, и ти в замяна да му благодариш, само - в молитва... Не се крие там отговора. При нас всяка неделя и четвъртък на края на службата първо Пастира пита кой иска да благодари, да похвали Бога, и след това, ако има някои нужди, се молим за тях и с това свършва нашето служение. (Евангелист Педесятник съм). Благодари му по начин, по които да има хора, по между които да го възхвалиш. Да кажеш, виж, братко и сестро, Бог направи това и онова за мен, защо да не го направи и за теб! Пред колкото е възможно по-голям кръг от хора, било то вярващи или - не!

Това е от мен - на 15 г. съм :)

Именно,християнството не се състои в това само да извършваш определени ритуали а нещо много повече -да се посветиш в тази свята вяра. Да следваш стриктно и да се подчиняваш на Божийте заповеди. Да си християнин е призвание,начин на живот,целта на човешкото съществувание,истината. Всеки може да бъде християнин но не всеки може да издържи до края. Ти ме разбираш най-добре понеже виждам че си християнин.

TheMightyNadenica
08-12-2011, 14:05
Не знам дали тук е най - подходящото място, и може да се смеете на въпроса но аз все пак съм вярващ човек но не съм много запозната с традицийте и тнт. Въпросът ми е как може да благодарим на Бог за нещо добро което ни се е случило, освен чрез молитви. Моля без подигравки по тази тема. :oops:

Не зная дали вече си получил отговора, който търсеше, очакваше, или не. Но аз зная правилният отговор! Какъв ще е смисълът, ако Бог направи нещо в твоя живот, и ти в замяна да му благодариш, само - в молитва... Не се крие там отговора. При нас всяка неделя и четвъртък на края на службата първо Пастира пита кой иска да благодари, да похвали Бога, и след това, ако има някои нужди, се молим за тях и с това свършва нашето служение. (Евангелист Педесятник съм). Благодари му по начин, по които да има хора, по между които да го възхвалиш. Да кажеш, виж, братко и сестро, Бог направи това и онова за мен, защо да не го направи и за теб! Пред колкото е възможно по-голям кръг от хора, било то вярващи или - не!

Това е от мен - на 15 г. съм :)

Именно,християнството не се състои в това само да извършваш определени ритуали а нещо много повече -да се посветиш в тази свята вяра. Да следваш стриктно и да се подчиняваш на Божийте заповеди. Да си християнин е призвание,начин на живот,целта на човешкото съществувание,истината. Всеки може да бъде християнин но не всеки може да издържи до края. Ти ме разбираш най-добре понеже виждам че си християнин.

А ти спазваш ли ги...?

commando1
08-12-2011, 14:11
Ето какъв мъдър и красноречив цитат от книгата на Гари Норт намерих в нета: “Християните, които не са дисциплинирали себе си да четат непрекъснато, са оставени на милостта на своята среда. Те ще цитират тези идеи, които се разпространяват в нашето хуманистично общество. Ние трябва да бъдем хора, даващи популярните идеи, които се разпространяват в обществото, а не купчина начинаещи дистрибутори на използвани идеи, развити от хуманистите и демонистите.”
От книгата Безусловна капитулация

При всички случай ще е добре всички християни да се поучат от тези съвети на Г. Норт. Бог е велик!

TheMightyNadenica
08-12-2011, 14:19
Ето какъв мъдър и красноречив цитат от книгата на Гари Норт намерих в нета: “Християните, които не са дисциплинирали себе си да четат непрекъснато, са оставени на милостта на своята среда. Те ще цитират тези идеи, които се разпространяват в нашето хуманистично общество. Ние трябва да бъдем хора, даващи популярните идеи, които се разпространяват в обществото, а не купчина начинаещи дистрибутори на използвани идеи, развити от хуманистите и демонистите.”
От книгата Безусловна капитулация

При всички случай ще е добре всички християни да се поучат от тези съвети на Г. Норт. Бог е велик!

Шарените ми шорти са велики!