PDA

View Full Version : Подуване на зърното



whoare
06-20-2011, 17:21
Здравейте, аз съм момче на 15 и от 1 месец зърното на дясната гърда ми е подуто и като го докосна ме боли малко, и преди ми се беше случвало на лявата гърда, но ми мина, а сега може пак да мине с времето, но съм се замислил защо е така. Да не е гинекомастия ? Или нещо друго ? Може просто да се е възпалило малко. Ако на някой му се е случвало или може да помогне, моля да пише, че нещо се притеснявам.

vankata5555555
06-20-2011, 18:56
Не ги пипай,да може да получиш гинекомастия,може и просто леко да се надуят и така да останат...Просто ако тръгнат и двете и се задържи повече време това почвай тамоксифен(макар,че си още малък и трябва с времето да се оправи).Дебел ли си ?

whoare
06-21-2011, 14:56
Не съм дебел, аз от 2 год. тренирам усилено фитнес.

DA0Trooper
06-21-2011, 16:59
и тук идва момента със забранените медикаменти? Ако си ползвал лошо! Ако не, вероятно просто тийн фаза. И аз съм бил така, пих само цинк нищо друго и се оправих! Изчакай малко и не пий нищо , ако не спадне мини през личния , ако нищо не ти каже вземи си цинк на хапчета.

whoare
06-21-2011, 17:03
Ами на добавки съм само, възможно най-скоро ще посетя лекаря, а цинка на хапчета продава ли се в аптеките ?

DA0Trooper
06-21-2011, 17:06
да! На валмарк по 7.30 опаковката+вит. Ц 2х2 на ден! Няма страшно от тези хапчета неможе да ти стане нищо, но косвено помагат за премахването! Иначе трябва само да стоиш и да чакаш, няма лек за това!

whoare
06-21-2011, 18:09
Разбрах, благодаря ти :)

vankata5555555
06-22-2011, 14:51
А като малък бил ли си дебел.И от фитнеса може да се получи това,макар че е много малко вероятно(това не значи да го спираш).Вземи си направо мултивитамини или витаболик(на биотеч) и ще се размажеш има конски дози от каквото се сетиш...

DA0Trooper
06-22-2011, 14:58
А като малък бил ли си дебел.И от фитнеса може да се получи това,макар че е много малко вероятно(това не значи да го спираш).Вземи си направо мултивитамини или витаболик(на биотеч) и ще се размажеш има конски дози от каквото се сетиш...
до 4 клас бях поднормено тегло и доста проблеми. От там ме захраниха с бирена мая и до 7 клас вече бях с наднормено. Към 9 клас се бях стегнал, т.е не бях дебел тогава... Това го отдавам на хормоните, ако е дебел зърното ще му е само подпухнало ,няма да боли! А това което го боли е подута млечна жлеза.
И не е особено оферта да буха конски дози витаминки, щото от някой от тях ефекта се засилва.

whoare
06-22-2011, 15:15
Като малък бях пухкавичък, но като почнах да тренирам се стегнах доста бързо, едно НВД 2 месеца + много тичане и станах даже слаб. Днес ходих до личната, пипа ме кво ме прави, накрая ми даде талон да ходя при друг лекар който разбирал повече. Ще взема да отида и там пък дано при него намеря нещо, иначе остава варианта с цинка.

DA0Trooper
06-22-2011, 15:24
ендокринолог най-вероятно! 100% първо през него, ако ти каже ,че всичко е ок значи е така! Може и някви изследвания да ти пуснат!

whoare
06-22-2011, 15:34
Тя ми каза педиатър. Май ще ме разкарват бая.

DA0Trooper
06-22-2011, 15:36
Тя ми каза педиатър. Май ще ме разкарват бая.
Едва ли на педиатър. Ти си голям, така или иначе ... ако идеш на педиатър от там може да те пренасочат към ендокринолог, тъй като тва е проблем със жлезите...

whoare
06-22-2011, 17:32
И аз си мислех, че съм за там, но да видим какво ще каже в петък педиатъра пък все ще се оправя.

vankata5555555
06-22-2011, 18:16
Най-добре е да те резнат ако не те е страх ама ти си още малък и може да се оправи...

whoare
06-27-2011, 16:46
Днес ходих в една болница, там нямали педиатър и една мед. сестра ме пренасочи към друга болница и ендокринолог, там обаче пред ендокринолога имаше около 10 малки дебелачета и не ми се чакаше, отидох пред вратата на един педиатър и като ми дойдоха едни дето имали час при него айдее заминах, след тва при друг и там за късмет нямаше Никой. И гледа ме педиатъра и ми каза, че било от хормоните и просто да му правя компреси с риванол и щяло да мине, и май си нямаше работа след това и почна да ми мери кръвното да ме пита дали ми има още нещо :lol: Най-накрая ми каза да се изследвам за кръв и урина, защото от малък не са ми взимали и имах една травма на рамото и за нея ми даде едно гелче, та малко излишни работи казах, ама голямо разкарване беше ...