PDA

View Full Version : Кандидатстване след 7-ми клас



lovesomeone
06-21-2011, 08:19
Не съм особено запозната и искам да попитам фатално ли е че писах като първо желание едно училище, но след като подадох документите реших, че искам да уча във второто желание. Сега моят въпрос е възможно ли е да ме приемат и във второто, нали няма проблем?

aleks98
06-21-2011, 08:22
Не е фатално, ако са те приели на първо класиране във второто училище, което ти е на второ място може да си избереш, че искаш да се запишеш във второто и готово. :P

aleks98
06-21-2011, 08:38
Не съм особено запозната и искам да попитам фатално ли е че писах като първо желание едно училище, но след като подадох документите реших, че искам да уча във второто желание. Сега моят въпрос е възможно ли е да ме приемат и във второто, нали няма проблем?

Да бе..разбира се, че може и да е проблем.Ако балът ти достига и за първото, и за второто желание, ще бъдеш класирана от компютъра по първото.И понеже ти е първо, трябва моментално да се запишеш.На второ класиране остават хора, които имат шанса да се придвижат напред.А при прием по първо желание такава опция няма.Затова се моли балът ти да не стигне за 1 желание, а за второ. И тогава тичай да се записваш веднага, без да чакаш втрото класиране, което може да те изстреля до първо желание, което ти всъщност не искаш.Но ако все пак те приемат по първо и се запишеш, единственият ти шанс да кандидатстваш за училището от второто желание, е на трето класиране.Това става, ако видиш, че има свободни места във въпросното даскало.Тогава си изтегляш документите от там, където си си записала и се пробваш.Може и да стане, може и да не стане, понеже не знаеш още колко деца и с какви резултати са кандидатствали за обявеното свободно място.То затова желанията се пишат в реда, в който искаш да те приемат.Училището от второ желание е трябвало да ти е на първа позиция.

Е да, аз това имах в предвид. Ако се класира за второ желание, не за първо желание може да се запише за второто желание.

tainstvenomomi4e
06-21-2011, 11:31
Хмм кажи кои са ти на първо и второ място и си кажи бала и ще ти кажа дали имаш шанс от първо класиране да те приемат във второто даскало. :)

deni979
06-21-2011, 14:44
Ако не ти стигне бала за 1-во желание няма проблем.Но в случай, че те приемат на 1-во желание не може да се запишеш в друго училище.Аз също направих това, питах в инспектората дори, но ми казаха, че не може да се запиша в училището на 2-ро желание,ако съм приета в първото, а е абсолютно противозаконно да се сменят желания, когато документите са вече подадени. :(

aleks98
06-21-2011, 17:17
Ако не ти стигне бала за 1-во желание няма проблем.Но в случай, че те приемат на 1-во желание не може да се запишеш в друго училище.Аз също направих това, питах в инспектората дори, но ми казаха, че не може да се запиша в училището на 2-ро желание,ако съм приета в първото, а е абсолютно противозаконно да се сменят желания, когато документите са вече подадени. :(

aras97 каза същото, повтаряте се вече. ;)