PDA

View Full Version : Мнения за НПМГ



blackcat82
06-21-2011, 11:30
На първо място писах НПМГ с биология и немски . Та искам да попитам има ли някой със същите желания,какво е мнението ви за училището и г/д с колко бал се влиза ?

FuckIt
06-21-2011, 11:42
да беше питал(а) преди да го пишеш.

Millen4ety
06-21-2011, 12:07
Имам много добро мнение за училището.
Мисля, че профил химия и биология е по-добър, но ако ти харесва и химията, де. Иначе според мен изборът ти хич не е лош. :)

blackcat82
06-21-2011, 18:40
Имам много добро мнение за училището.
Мисля, че профил химия и биология е по-добър, но ако ти харесва и химията, де. Иначе според мен изборът ти хич не е лош. :) Аз писах и химия с биология,но на 2ро място.Иначе мерси ,надявам се наистина да е добро училище,защото е доста пътуване до там поне да си заслужава. :)

blackcat82
06-21-2011, 18:44
да беше питал(а) преди да го пишеш. Естествено ,че съм го проучила ,но искам да разбера с колко бал са влизали мин. година и колко хора са писали тази паралелка.

SmilezZz
06-21-2011, 18:55
Според мен училището също си е много добро.. Чувала съм само хубави неща за него.. Е,естествено,имало е и някакви измислици,но това си е нормално.. А също така мнението на една приятелка,която също учи в НПМГ е ,че училището е много добро и й дава добро образование.. Хайде,успех.. !! :-)

LucySmith
06-23-2011, 10:24
Училището е добро. Ходих тази година на курсове по биология и не бяха никак лоши. Обаче изкарах много високи оценки сега на изпитите и НПМГ мина към последните у-ща, защото писах езиковите гимназии по-напред

ronnyy
06-24-2011, 07:21
Мен ме приеха в 8ми клас в НПМГ с профил математика, информатика и немски език, сега ще съм 11 клас и съм си много доволна от училището. Да, скъсват ти гъза от домашни и уроци, но пък после това ти е в плюс. относно бала, който ти трябва не съм сигурна, че мога да ти помогна, ако дипломата ти е над 5 и на вътрешния изпит си изкарала поне 5ца ще те приемат разбира се. Другите му плюсове са, че после ще те подготвят и за матурите, на мен сега в 11 клас ми е задължителен СИП по математика и български език. Както и да е училището си е супер.. ;)

aleks98
06-24-2011, 07:22
Имам приятели в НПМГ и са много доволни от подхода към обучение. : ) Добро решение си взела.

Biolog
06-24-2011, 08:54
Blackcat82, уча в НПМГ с биология и АЕ от 2 години. Искренно смятам, че наистина не си проучила добре възможностите! Най - добрата биологическа паралелка е тази с АЕ... (преподават ти далеч по - качествени преподаватели, попадаш в среда с хора, които знаят какви са целите им и как да ги постигнат). Паралелката с НЕ определено не е добър избор, ако си имала високи резултати на изпита и искаш да се занимаваш с медицина за напред. Иии най - накрая - паралелката химия и биология... Учителите ни нон - стоп ни карат да обясняваме на зайците, че тази паралелка НЕ е специално подготвителна и по двата предмета. Тя представлява 2-ра химическа паралелка, в която попадат хората с по - нисък бал. Ако те приемат в нея, в 8 - ми клас няма да пипнеш биология...
Език (било то АЕ,НЕ) в НПМГ определено няма да научиш на високо ниво.
Амсс.. колкото и да ти обяснявам, вече си писала тази паралелка... Желая ти успех и стискам палци тази година зайците - биолози с НЕ да са по - нормални от тези в моя випуск... :Х

ann321
06-24-2011, 12:50
И аз писах НПМГ като първо желание,и то с химия.Естествено и химия и биология.И аз чувам само добри неща за училището,не напразно се води като елитно явно.

8-)

betito28
06-24-2011, 13:16
Училището е страхотно.И както казаха по-горе ти ''скъсват '' гъза от учене,но просто си заслужава.Аз също писах НПМГ на първо място с химия и после химия/биология.Силно се надявам да вляза и ако вляза да попадна на някой от форума 8-)

ann321
06-24-2011, 13:37
betito28,оо,супер! Ми ако и двете влезем,дори и да не сме в една и съща паралелка (например ти си химия и био,а аз в тая със само химия),не е проблем.Въпреки,че ще е още по-готино да сме заедно..и после какво ли ще е,всмисъл "Абе ти ли си betito28 от тийнпроблем? - Не,бъркаш се нещо .." :D

blackcat82
06-24-2011, 14:12
I класиране:
КЛАСИРАН
по 1 желание
НПМГ "Академик Любомир Чакалов"
ПрМ - Б; НЕ; Б; Х
:grin: :grin: :grin:
П.С. благодаря на всички за мненията :)

ronnyy
06-25-2011, 09:00
I класиране:
КЛАСИРАН
по 1 желание
НПМГ "Академик Любомир Чакалов"
ПрМ - Б; НЕ; Б; Х
:grin: :grin: :grin:
П.С. благодаря на всички за мненията :)

Честито!! :grin:

ann321
06-25-2011, 09:26
Браво! Ще се виждаме значи.Може би :D Айде,честито!

blackcat82
06-25-2011, 10:56
I класиране:
КЛАСИРАН
по 1 желание
НПМГ "Академик Любомир Чакалов"
ПрМ - Б; НЕ; Б; Х
:grin: :grin: :grin:
П.С. благодаря на всички за мненията :)

Честито!! :grin: Мерси :grin: :)

blackcat82
06-25-2011, 11:00
Браво! Ще се виждаме значи.Може би :D Айде,честито! Мерси ,теб приеха ли те и ако са в коя паралелка ? :)

Zar4e
06-25-2011, 19:13
И мен ме приеха на 1 желание в НПМГ с биолгия и англ. ез. :)

blackcat82
06-26-2011, 17:45
И мен ме приеха на 1 желание в НПМГ с биолгия и англ. ез. :) Честито ! =]

ann321
06-26-2011, 18:26
Уааауу,ама доста сте биолозите :D Мен ме приеха по 1-во желание в паралелката с химия :grin: На всички,които са приети в НПМГ,мога само да кажа,че са направили добър избор и ви желая успех ! :D :-P

Dyany10000
08-02-2011, 09:38
4естито, колежки! Аз съм в хими4еската, пак по 1 жел.

truly
08-02-2011, 10:45
Честно казано мисля, че ''химиците'' им са най-подготвени (казвам го според наблюденията си).

Dyany10000
08-02-2011, 13:51
Честно казано мисля, че ''химиците'' им са най-подготвени (казвам го според наблюденията си).
Ти в НПМГ ли у4иш?

truly
08-02-2011, 17:28
Честно казано мисля, че ''химиците'' им са най-подготвени (казвам го според наблюденията си).
Ти в НПМГ ли у4иш?
Не, но имам познати от НПМГ и ми е направило впечатление, че и на олимпиади са се представяли отлично, а и на кандидат-студентсите изпити също са изкарвали отлични оценки по химия, което означава, че явно наистина са добре подготвени :)

dessy5555
09-04-2012, 12:18
Мен ме приеха в 8ми клас в НПМГ с профил математика, информатика и немски език, сега ще съм 11 клас и съм си много доволна от училището. Да, скъсват ти гъза от домашни и уроци, но пък после това ти е в плюс. относно бала, който ти трябва не съм сигурна, че мога да ти помогна, ако дипломата ти е над 5 и на вътрешния изпит си изкарала поне 5ца ще те приемат разбира се. Другите му плюсове са, че после ще те подготвят и за матурите, на мен сега в 11 клас ми е задължителен СИП по математика и български език. Както и да е училището си е супер.. ;)

Извинявай може ли да ми дадеш мнения, защото сега ще съм 7 клас и от 8 мисля да уча същото, но незнам дали с немски или английски, пиши ми тук или на : http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/529953-НПМГ-то?p=10379986#post10379986

MonikaSavova
05-07-2016, 15:14
Много се изненадвам от хубавите ви мнение за НПМГ,но може би са хубави ,защото са от доста време.В момента училището е явно на по-ниско ниво от предни години.Учих там в профил информатика с английски,бях изненадана от нивото на училището,наистина!Мога да ви кажа само едно ИНФОРМАТИКА в НПМГ няма да научите,за другите паралелки не знам.В момента съм в ,,91 Немска езикова гимназия'' - София и съм много,много по-доволна.Дано НПМГ повиши своето ниво като в по-миналите години .

Evgeni_st
05-08-2016, 14:11
Ti pak si namerila kvo da zapishesh v npmg,informatika tam ne moje da se nauchi tva vs go znaqt.Inache kato cqlo naistina nivoto na daskaloto veche ne e tolkova visoko,prestija ot minalite godini go nqma

kisame007
05-27-2017, 16:44
Аз завърших НПМГ през 2016 година. Учих в др паралелка Физика с английски език. Не мога да направя сравнение с други училища, защото от 8 до 12 клас учих в НПМГ и нямам как да го сравнявам с др гимназии щом не съм учил другаде. От 1 до 10 бих дал 8. Има добри учители, ако искаш да си се занимаваш с твоята наука (биология, химия, география, физика или математика) ще можеш. В моя клас учителят и по Физика разбра, че на 90% не ни пука особено за физиката и се занимаваше по-серизно със заинтересованите. Базата на училището не е зле. Аз съм учил в частно училище преди т'ва и нямаше как да сравня НПМГ с др държавни училища, но когато видях какви са тоалетните и стаите в др училища се стаписах (клекала, стари мазилки, черни дъски, чинове на 2232123421 години). Учениците там не са тъпи (има и тъпи де), Ако пак трябваше да уча средно образование пак бих избрал НПМГ.

NomNomNom
05-27-2017, 16:55
Мисля, че наистина има много ценни, компетентни, мотивирани и развиващи се учители.
Мисля, че има добра база и добри връзки със софийския.
Преди имаше шанс да попаднеш сред много амбициозни и интелигентни деца на интелигентни родители ( сега не знам как )
И, където и да искаш да учиш, учителите ти биха могли да ти съдействат, непемегейци има къде ли не.