PDA

View Full Version : Анорексията



justasmile
06-21-2011, 18:29
Ми то май ми идва втора тема... :oops: Извинявам се ако се повтаря, но имам един проблем:
Та нали тръгнах да слабея и права един режим, но също така и 2 пъти в месеца ден само на течности.
Вчера ми беше втори такъв ден и го минах. Днес обаче (както най-вероятно се досещате) не бях гладна. До 15:50 часа го карах на една препечена филия с две резънчета домат и един малък Линд 85% черен. Проблемът е там, че някъде към 15 часа започна да ми причернява, да ми се вие свят (губех и малко равновесие), да ме боли главата и щом видех храна - да ми се повръща, на всичкото отгоре - мускулите ми тежаха 1000кг. Обадих се там на майка си и тя ми каза да ям. Та към 16 часа изядох една салата и там малко сладко, за да ми се вдигне кръвното. Стана на ми по-добре. След това излизах - като се прибрах, зарад майка ми изядох 2кайсий, малко соленки и сирене. Не бях гладна, ама, за да не я притеснявам...
Та, не знам какво да права - колко и какво да ям |(принципно ям главно плодове и зеленчуци, и млечни продукти)| без да ми става гадно, защото нали знаете като не си гладен и ядеш какво става....
Разрових се в интернет за анорексията и видях, че симтомите (които по-горе съм написала)... абе, че така започвала тая болест (или каквото е). А аз съм спортист - тенесист. Хубаво е да съм в добра и здравословна форма. Няма да ми е особено полезно да не ям.
Така че, моляяя кажете ми как да си върна малка част от апетита. Не ми казвайте хранителни режими - знам достатчно.... но plsss HELP :(

alia241297
06-21-2011, 18:48
:-D виж рецепти в интернет или ходи на фитнес и си яж колкот сте6 стига да изгаря6 калориите- готово! 8-)

justasmile
06-21-2011, 18:51
Ама проблемът е, че НЕ ям. Мога да си карам така - без нищо

katinviki
06-21-2011, 19:16
imah sa6tiq problem nqmah apetit i to mn dalgo vreme mojebi kam 3 meseca i otslabnah super mn nejelano !! kakto i da e sega s mn usiliq se opitvam da si gi varna a do vaprosa s bezapetita hodih na dietolog i toi obesni 4e 4ovek ose6ta samo 3 dena glad posle kravnata zahar pada i ti ne use6ta6 glad prosto hapvai pove4e sladko i moje6 da pie6 nqkakvi vitamini ili prepora4a mi siropa stanostal po 2 supeni lajici 1dna sutrin i edna ve4er

justasmile
06-22-2011, 10:20
аха.. Мерси много :-)

WaterLilly
06-22-2011, 11:28
И аз имах преди няколко години такъв период на слабеене и действително не усещах глад почти никога. Случваше се да ми причернява и даже припаднах един-два пъти. Точно тогава осъзнах, че не трябва да си имам доверие на стомаха и даже да не съм гладна, трябва да ям.

Изгради си навика да ядеш по малко, но често. 4-5 хранения на ден са добре (с малки порции). Така метаболизмът ти се забързва и нищо не ти се лепи, а в същото време си здрава.
Знам, неприятно е да се тъпчеш насила, но се налга. :) С времето ще ти се върне апетита.

Josefinne
06-22-2011, 11:48
Най-здравословно е човек да има режим на хранене, т.е. да се храни дори и малко, но в определени часове от деня. Дори да не си гладна, добре е да хапваш малко, дори един плод да е.