PDA

View Full Version : Урина за лице и коса



sweetybebi
06-21-2011, 19:58
Чувала съм, че урината била полезна за косата и лицето. Според мен е доста крайно, но някой може ли да каже някакви рецепти, включващи урина.. Какво мислите за това, Бихте ли пробвали? Ако вече сте го изпробвали, споделете резултатите. :)

CupcakeKitty
06-21-2011, 20:26
Апф.. не бих пробвала аз

Shia
06-21-2011, 21:02
Имам толкова по-ефикасни продукти за лице от коса ,отколкото урината.

sweetybebi
06-21-2011, 21:07
Имам толкова по-ефикасни продукти за лице от коса ,отколкото урината.

Спдели ги с нас, ако искаш, разбира се .. :)

stelkastel
06-21-2011, 21:18
Да, съгласна съм със sweetybebi. Сподели ги с нас, Shia - говоря за косата в случая. От доооста време се опитвам да се преборя с косопада си, изпробвала съм какво ли не, май ще ми се наложи да си купя ампули на Дюкре от 90лв. за 2-ри път :shock: , което няма да се отрази много добре на джоба на родителите ми, а и не е сигурно, че ще ми помогнат отново. Майка ми ми каза преди няколко дни: Ами, в краен случай урина. Таа...ако знаеш нещо ефикасно сега е момента да го споделиш. :)

sweetybebi
06-21-2011, 21:24
Да, съгласна съм със sweetybebi. Сподели ги с нас, Shia - говоря за косата в случая. От доооста време се опитвам да се преборя с косопада си, изпробвала съм какво ли не, май ще ми се наложи да си купя ампули на Дюкре от 90лв. за 2-ри път :shock: , което няма да се отрази много добре на джоба на родителите ми, а и не е сигурно, че ще ми помогнат отново. Майка ми ми каза преди няколко дни: Ами, в краен случай урина. Таа...ако знаеш нещо ефикасно сега е момента да го споделиш. :)

Вместо да харчиш толкова пари за ампули, купи си Тривитаминол и хининова вода. Един път в месеца нанасяи върху скалпа си разтвора от двете съставки. Спира косопада и стимулира разтежа .

Kallyn4eto
06-21-2011, 22:57
ахах може и да помага, и какво от това? готови ли сте да си сложите урина на главата, за да ви е по-здрава косата? :D моля ви..

Nitrogenium
06-21-2011, 23:01
ела та препикая
нема ти са верва къв лечебен извор съм 8-)

Kallyn4eto
06-21-2011, 23:06
Чувала съм, че урината била полезна за косата и лицето. Според мен е доста крайно, но някой може ли да каже някакви рецепти, включващи урина.. Какво мислите за това, Бихте ли пробвали? Ако вече сте го изпробвали, споделете резултатите. :)
АХ не не, не бях забелязала тази подробност! ахахах 'и лицето' !
много много се надявам тва да е няква гавра и да няма някой който смята да си сложи урина на лицето ахахахха

zlatit0o
06-21-2011, 23:36
Звучи ужасно! Не бих пробвала :X

pressiana
06-22-2011, 06:32
Даааааааааааааа, сигурна съм, че и кравешките ла*на много помагат. :D

kitti123
06-22-2011, 07:09
колко и да е полезно не бих си го сложила на косата ... пък за лицето да не говорим :lol:

TheBeliever
06-22-2011, 07:33
Ако имаше ефект козметичните компании вече щяха да са се възползвали от него. Аз лично не съм чула за маски с екстракт от урина :lol:

Не забравяйте, че не всички "бабини" методи са ефективни. ;)

SorrowEyes
06-22-2011, 07:49
Боже, и аз си обичам косата, грижа се за нея, обаче това ми идва малко в повече вече.
Не бих пробвала 8-)

Pamaa
06-22-2011, 08:04
Попринцип урината е по-стерилна и от дестилирана вода, но както и да е :) . Въпреки това и аз не бих го направила, но просто не възкликвайте така, все едно урината е някаква утрова ;-) .

xxxmyheroinexxx
06-22-2011, 08:14
Аз бях гледал някакво предаване някъде... Разказваше се за една жена която пие по 1 чаша от урината си сутрин и вечер. Обясняваше, че забавя стареенето :shock:

FuCKkK13
06-22-2011, 08:44
грижа се много за косата си.. но това е краен случай може би при хора които са се отказали от всякакви други методи защото не им действат, но лично аз никога няма да го направя, а това да я пия пък абсурд :D

BrokenInnocence
06-22-2011, 10:39
Всъщност колкото и да не ви се вярва урината е един от най-лечебните натурални продукти и ефекта й изобщо не е ограничен само до лицето и косата: http://www.yoga108.info/inspiration/amaroli2.html

Не съм пробвала досега да я използвам за козметични цели, но за разлика от повечето във форума (явно) не го смятам за гнусно или отвратително и ако ми се наложи в бъдеще бих пробвала без да се замисля.

А като се замислите в ежедневието си човек колко много боклуци поема в организма си като ги яде, да се чуди и мае човек на тая гнусливост.

WaterLilly
06-22-2011, 11:13
А като се замислите в ежедневието си човек колко много боклуци поема в организма си като ги яде, да се чуди и мае човек на тая гнусливост.
И аз това си мислех. В някои страни се ядат плацента, маймунски пръсти, печени хлебарки, жабешки крака, котки, коне, ние българите редовно хапваме ГМО, дюнери, хамбургери, неоплоден кокоши зародиш и пием животинска кърма.

Но разбира се, избирате да се гнусите от урина, която е по-чиста от минерална вода. :)

Vivid
08-03-2011, 22:56
Ако имаше ефект козметичните компании вече щяха да са се възползвали от него. Аз лично не съм чула за маски с екстракт от урина :lol:

Не забравяйте, че не всички "бабини" методи са ефективни. ;)

Естествено, че няма - как мислиш, че ще се възприеме?

Sigrina
08-03-2011, 23:00
Попринцип урината е по-стерилна и от дестилирана вода, но както и да е :) . Въпреки това и аз не бих го направила, но просто не възкликвайте така, все едно урината е някаква утрова ;-) .
Не се заяждам, но няма такова нещо като по-стерилна, или най-стерилна. Или е стерилна, или не е :)
По принцип ако човек е здрав, урината му е стерилна. Но въпреки това, аз не бих я намазала никъде по тялото си :)

ScarlettS
08-03-2011, 23:14
Аз го бях гледала това на един филм :shock: иначе колкото и да е стерилна не бих го пробвала..

Filipova75
08-03-2011, 23:42
Бахти ужаса..не бих пробвала :?

Alekssandyr
08-04-2011, 00:00
ела та препикая
нема ти са верва къв лечебен извор съм 8-)

Същото ми хрумна, като прочетох името на темата :grin: :grin:

08-04-2011, 01:28
Като няма да го пробвате защо пишете в темата на момичето ?!
Урината Не се използва по начина който мислят всички аз я използвам а откакто го правя лицето ми е чисто. Знам също маски.. а против пъпките знам начини как да се използва.

Moderatorius
08-04-2011, 05:56
Адски полезна е. Не само за мазане на лице и коса, но и за пиене. Въпреки тва не съм я ползвала за нищо, гнусно ми е.

nimfetka7
08-04-2011, 06:35
Интересувам се някой ползвал ли е за косата и как действа? :-o

Rebirthing
08-04-2011, 06:59
Абе хора, аз пак се замислям по този въпрос. Нали все пак е нещо което сте изхвърлили от тялото си ?! Как може това нещо да е полезно :-o ?

bib
08-04-2011, 07:18
Само като си помисля и ми става гадно..не бих пробвала :?

FuckingFreak
08-04-2011, 07:54
Няма нищо полезно, така ли? За това в доста продукти има уреа, което е веществото в урината. Останалата част от нея (мисля че 96%, или нещо такова беше) е вода, а минерални соли са под 2%. Така че, не знам какво толкова вредно има !? Или ще се отровите случайно .. Полезно е, но лично аз не бих пробвала, за сега. Ако положението стане зле, може би 8-)

SmilezZz
08-04-2011, 09:21
Урина ? Това е толкова гнусно. Вече се чудите какво да измислите. Ужас. Не бих пробвала подобно нещо.

SmilezZz
08-04-2011, 09:21
Урина ? Това е толкова гнусно. Вече се чудите какво да измислите. Ужас. Не бих пробвала подобно нещо.

Hilary_
08-04-2011, 09:23
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=350112&postdays=0&postorder=asc&start=0

ето ти една дъъъъъълга тема по тоя въпрос .. даже и аз съм писала там и за това няма да си направя труда пак да го пиша .. ;)

sladkish_14
08-04-2011, 09:40
Вече се чудя дали мога да го кажа, защото в този форум и ла*на да им кажеш, че ще им помогнат за косите - ще си ги сложат.
Но да, урината ускорява растежа на косата. Имам приятелка, която половин година преди бала си, си слагаше урина на косата. Ефекта беше, че за бала имаше коса дълга почти до кръста. Така, че явно има ефект от урината и е полезна. Смятам, че не е гнусно щом могат да си слагат животинска плацента на главата, какво лошо и гнусно има от урината. ;)

anonymous708973
08-04-2011, 10:04
Няма нищо полезно, така ли? За това в доста продукти има уреа, което е веществото в урината. Останалата част от нея (мисля че 96%, или нещо такова беше) е вода, а минерални соли са под 2%. Така че, не знам какво толкова вредно има !? Или ще се отровите случайно .. Полезно е, но лично аз не бих пробвала, за сега. Ако положението стане зле, може би 8-)

Добре де, ама урината е изходна течност, тоест би следвало да изхвърля непотребни вещества. Тогава защо да си ги слагам на главата?

CanisDirus
08-04-2011, 10:16
Тези теми вианги са ме радвали.
Израза "да ви сер@ на пyтките" придобива напълно нов смисъл. Щото екскрементите помогат за по-силен оргазъм 8-)

Мощно писинг и златен дъжд. :razz:



В човешките екскременти има високи нива на витамин б12

maya884
08-04-2011, 11:19
ГАДОСТ :-o

babity
08-04-2011, 11:27
Няма нищо полезно, така ли? За това в доста продукти има уреа, което е веществото в урината. Останалата част от нея (мисля че 96%, или нещо такова беше) е вода, а минерални соли са под 2%. Така че, не знам какво толкова вредно има !? Или ще се отровите случайно .. Полезно е, но лично аз не бих пробвала, за сега. Ако положението стане зле, може би 8-)

Добре де, ама урината е изходна течност, тоест би следвало да изхвърля непотребни вещества. Тогава защо да си ги слагам на главата?

Принципно да. Обаче за такива цели се използва само първата сутрешна урина, която има малко по - различен състав от нормалната, 'дето я изхвърляш през останалата част от деня. В най - скоро време смятам да се сдобия с продукти, които са изцяло на растителна основа на фирмата Криста Джи. Имат от кремове за крака, до освежители за уста така че... урината може да почака.

По темата: има предостатъчно билки, които могат да ви свършат работа за всеки проблем, който се появи. И от тази гледна точка не бих ползвала въпросната течност за такива цели.

Rebirthing
08-04-2011, 11:50
В най - скоро време смятам да се сдобия с продукти, които са изцяло на растителна основа на фирмата Криста Джи. Имат от кремове за крака, до освежители за уста така че... урината може да почака.


Не е много по темата, но точно днес гледах сайта на фирмата ! Като си ги закупиш пиши мнение за продуктите, ако може :).

babity
08-04-2011, 11:58
Само да ги събера тея 15 лв! :D Но предварително ти казвам, че няма да сбъркаш. Наша близка е билкарка и има магазин точно за такива неща. Жената лекува камъни в бъбреците и к'во ли още не с разни треволяци, така че мисля, че мога да се доверя на преценката и за подхранваща маска. :)

Rebirthing
08-04-2011, 12:11
А имат ли фирмен магазин в София или трябва да се свържа директно с консултантката на посочения телефон ;д ?!

HeavenSent
08-04-2011, 13:46
Попринцип урината е по-стерилна и от дестилирана вода, но както и да е :) . Въпреки това и аз не бих го направила, но просто не възкликвайте така, все едно урината е някаква утрова ;-) .
Не знам дали е Утрова, но отрова е. Хора, моля ви се, знаете ли изобщо защо я има тая урина? Може и да е било полезно, когато хората са дишали планински въздух, хранели са се изцяло с природни продукти и не са чували за химикали, ГМО и т.н., но сега живеем в различно време. Урината служи да се изхвърлят точно тези отровни вещества (та дори и някои утровни), попаднали в организма по един или друг начин... Колкото и да ме убеждавате, че е полезно, никога няма да причиня повторна среща на организма си с неща, които толко време се е опитвал да изхвърли чрез една проста урина...

Minerva
08-04-2011, 13:55
Вече се чудя дали мога да го кажа, защото в този форум и ла*на да им кажеш, че ще им помогнат за косите - ще си ги сложат.


Аххххахаха.
Няма начин да си сложа нещо такова, където и да е, айде стига.
Замислям се да създам някаква "велика рецепта" от много големи гадости и достатъчно убедително да обяснявам как от нея "коса расте с 10см на месец" и става "като конска грива" и "5 пъти по-гъста" и като една камара народ се намаже с нея да гледам сеир. А заради самовнушението може да се появят и подръжници :lol:

ElizaDushku
08-06-2011, 06:50
http://zdrave.ws/2443/lili-ivanova-bori-celulita-s-urina/

Това го бях чела преди време и сега се разрових 8-) иначе не бих пробвала :)

bet3to
08-06-2011, 08:43
Има толкова много продукти и варианти, че до урина няма да стигна ! :-D

Evterpa
08-06-2011, 09:43
Не бих пробвала :shock: 8-)

titinkaa
08-06-2011, 12:15
Айде моля ви се,всички се правите на гнусливи,но ако ви се наложи в краен случай за някоя болест съм сигурна,че ще пробвате.А и кво гнусно има,то това е част от вас.Преди години,като имах възпаление на окото си мокрих пръста с мойта си урина и си го втривах в окото и ми мина за една нощ-да не би да съм умряла,като съм се намазала?!И да бих си я сложила на главата,като изстине,не ме е гнус от мойто си.Дори бях чела,че някви жени от форумите си мажат косите и се радват на супер дълги и здрави коси.Да не говорим,че и в маските за коса има урина,плаценти и кво ли не,ама си ги мажите на главите и не ви е гнус нали,щото е купено?!

FuckingFreak
08-07-2011, 12:06
Няма нищо полезно, така ли? За това в доста продукти има уреа, което е веществото в урината. Останалата част от нея (мисля че 96%, или нещо такова беше) е вода, а минерални соли са под 2%. Така че, не знам какво толкова вредно има !? Или ще се отровите случайно .. Полезно е, но лично аз не бих пробвала, за сега. Ако положението стане зле, може би 8-)

Добре де, ама урината е изходна течност, тоест би следвало да изхвърля непотребни вещества. Тогава защо да си ги слагам на главата?

Изходна течост е, точно защото организмът не се нуждае от всичката вода, която приемаме и за това я изхвърля. Както казах урината е в по-голямата си част вода, така че не знам какво вредно може да има в нея, освен ако човек не е болен от нещо.

08-07-2011, 12:39
Не съм я пила но ако реша да го направя ще го направя . не ме е гнус от мен :D

и няма вредно. Слагала съм си на лице, коса...има и маски с нея

mynichka
08-07-2011, 12:40
Айде моля ви се,всички се правите на гнусливи,но ако ви се наложи в краен случай за някоя болест съм сигурна,че ще пробвате.А и кво гнусно има,то това е част от вас.Преди години,като имах възпаление на окото си мокрих пръста с мойта си урина и си го втривах в окото и ми мина за една нощ-да не би да съм умряла,като съм се намазала?!И да бих си я сложила на главата,като изстине,не ме е гнус от мойто си.Дори бях чела,че някви жени от форумите си мажат косите и се радват на супер дълги и здрави коси.Да не говорим,че и в маските за коса има урина,плаценти и кво ли не,ама си ги мажите на главите и не ви е гнус нали,щото е купено?!
абсолютно, ако ми се наложи бих си сложила :)

SorrowEyes
08-24-2011, 15:57
Айде моля ви се,всички се правите на гнусливи,но ако ви се наложи в краен случай за някоя болест съм сигурна,че ще пробвате.А и кво гнусно има,то това е част от вас.Преди години,като имах възпаление на окото си мокрих пръста с мойта си урина и си го втривах в окото и ми мина за една нощ-да не би да съм умряла,като съм се намазала?!И да бих си я сложила на главата,като изстине,не ме е гнус от мойто си.Дори бях чела,че някви жени от форумите си мажат косите и се радват на супер дълги и здрави коси.Да не говорим,че и в маските за коса има урина,плаценти и кво ли не,ама си ги мажите на главите и не ви е гнус нали,щото е купено?!

Да, болест. Но да накараш косата ти да расте по-бързо не е болест.
И сигурно има причина, поради която хората са измислили тоалетните чинии 8-) Поне това е моята логика ...

merilin2
08-24-2011, 19:11
ее какво толкова..да не е отровно..все пак е наше :Д аз бих пробвала в краех случай..попитах майка ми и се оказа, че докато е била бременна си е мазала косата с урина, защото мн е зела да й капе..а нали знаете, че трябва да се внимава при бременните какво използват..чела съм на мн лекарства и др разни козметик, че не трябва да се използват от бременни..а урината няма да навреди :)

gabri3lla
08-24-2011, 19:26
Айде моля ви се,всички се правите на гнусливи,но ако ви се наложи в краен случай за някоя болест съм сигурна,че ще пробвате.А и кво гнусно има,то това е част от вас.Преди години,като имах възпаление на окото си мокрих пръста с мойта си урина и си го втривах в окото и ми мина за една нощ-да не би да съм умряла,като съм се намазала?!И да бих си я сложила на главата,като изстине,не ме е гнус от мойто си.Дори бях чела,че някви жени от форумите си мажат косите и се радват на супер дълги и здрави коси.Да не говорим,че и в маските за коса има урина,плаценти и кво ли не,ама си ги мажите на главите и не ви е гнус нали,щото е купено?!

За болест, ако се наложи дори няма да се замисля, ама, извинявай, това е коса. Хората не случайно са измислили козметиката. Как ли пък не ще си намажа главата, за да ми расте косата с урина....... :shock:

buzzzz
08-24-2011, 20:28
Айде моля ви се,всички се правите на гнусливи,но ако ви се наложи в краен случай за някоя болест съм сигурна,че ще пробвате.А и кво гнусно има,то това е част от вас.Преди години,като имах възпаление на окото си мокрих пръста с мойта си урина и си го втривах в окото и ми мина за една нощ-да не би да съм умряла,като съм се намазала?!И да бих си я сложила на главата,като изстине,не ме е гнус от мойто си.Дори бях чела,че някви жени от форумите си мажат косите и се радват на супер дълги и здрави коси.Да не говорим,че и в маските за коса има урина,плаценти и кво ли не,ама си ги мажите на главите и не ви е гнус нали,щото е купено?!

За болест, ако се наложи дори няма да се замисля, ама, извинявай, това е коса. Хората не случайно са измислили козметиката. Как ли пък не ще си намажа главата, за да ми расте косата с урина....... :shock:

Именно. Заради капризи да си мажа косата с урина, апък за лицето да не говорим :lol: Ако урината е била толкова полезна, то всички щяхме да сме с дълги коси и перфектни лица, без да използваме никаква козметика. :lol: ОМГ

arsenalllbaby
08-24-2011, 21:02
Егати спора. :lol: Абе като искате слагайте, като не искате - недейте. Аз не бих се мазала. Не ми е толкова зле косата, ще си се придържам към маските, които си правя сега... 8-) А иначе за лицето - урината има подмладяващо действие, няма смисъл да си правите сега :D Бях чела, че Ванеса Уилямс си го правила :)

CanisDirus
08-24-2011, 22:35
А вие знаете ли, че екскрементите повишават чувствителността на клитора и улесняват значително достигането както до клиторен, така и до вагинален оргазъм.

Една позната така на 25 никога не била изпитвала оргазъм и като й срали 2 седмици всеки ден на пyтката и после си свършвала супер яко. След още две седмици и скуиртвала!

titinkaa
08-25-2011, 09:55
А вие знаете ли, че екскрементите повишават чувствителността на клитора и улесняват значително достигането както до клиторен, така и до вагинален оргазъм.

Една позната така на 25 никога не била изпитвала оргазъм и като й срали 2 седмици всеки ден на пyтката и после си свършвала супер яко. След още две седмици и скуиртвала!

Тука не говорим за оргазми! :booooomb: :x

lovelysister
09-03-2011, 21:14
Попринцип урината е по-стерилна и от дестилирана вода, но както и да е :) . Въпреки това и аз не бих го направила, но просто не възкликвайте така, все едно урината е някаква утрова ;-) .

+1 !!!!!!!!!! :(

dunce
09-04-2011, 04:05
Ако става дума, урината помага и за външни рани. Един път на село се бях порязал много лошо и ми казаха да си препикая пръстта :D Което естествено не направих, ама щом ми го дадоха като съвет, значи наистина е лечебна.

Ако искате добър съвет за поддържане на косите си, ако не при лекар, то отидете при някой много добър фризьор и той ще ви даде насоки. Аз така питах за пърхот и вече нямам.

Josefinne
09-04-2011, 06:23
Определено не бих си сложила урина на лицето. Вярвам, че в днешно време има къде-къде по-приятни полезни неща, за да прибягваме до тези старовремски маски.

pisenceto90
09-04-2011, 06:49
Определено не бих си сложила урина на лицето. Вярвам, че в днешно време има къде-къде по-приятни полезни неща, за да прибягваме до тези старовремски маски.

Абсолютно сьм сьглсна с теб :)

Glam0rous
09-04-2011, 08:43
Определено не бих си сложила урина на лицето. Вярвам, че в днешно време има къде-къде по-приятни полезни неща, за да прибягваме до тези старовремски маски.

Абсолютно сьм сьглсна с теб :)

+1
Не бих се намазала с нещо подобно!

musicbaby
09-04-2011, 10:04
Ах, звучи доста гадно

nimfetka7
09-04-2011, 10:13
В името на красотата всичко правя и бих направила :)