PDA

View Full Version : Не мога да го преодолея



Sweet_Play_F
06-21-2011, 20:40
Проблемът ми е,че съм много срамежлива.Мислех си,че ще се оправя с времето,но не става много,много.Като разговарям с някое готино момче и сърцето ми ще изскочи,ако ме целуне ще се изчервя и т.н.Не мога да се отпусна и да бъда себе си.Чувствам се неспокойна да започна разговор първа,страх ме е какво ще кажа,отговарям само на неговите въпроси.Като стана да танцувам и ако не съм пила алкохол не мога да се отпусна,също.Веднъж като казах на 1 момче,че съм срамежлива и той ме попита от какво ме е срам и не можах да си отговоря.Срамът ми пречи и от много време съм необвързана. :( Можете ли да ми дадете съвет как да си подобря социалните умения.Искам да съм по-общителна. :(

Auriss
06-21-2011, 22:57
Излизай с хора. Но не с едни и същи ,с които ти е 'естествено' и лесно да се отпуснеш. Гледай да сменяш компаниите и опитвай да завързваш разговори с хора ,които не познаваш толкова добре. Ще отшуми постепенно ,когато придобиеш увереност. Това ти липсва и предполагам оттам срамежливостта. Аз като бях мноооого малко детенце още ,във 4-5 клас ,докато още тренирах тенис , много се сдухвах по състезания и мразех да разговарям с други треньори (познати на моя ,които се мяркаха) ,а те непрекъснато ме занимаваха. Като се замисля основното е било да не се изложа после пред тях и да се чудя къде да се забия. С времето свикнах ... :)

ThatsMe
06-21-2011, 23:01
И аз бях така, но започнах да се запознавам с нови хора, дори и да знам, че няма да ги видя през живота си и са си праскам свободно квото мисля без да ми пука !

infected9
06-23-2011, 11:42
Проблемът ми е,че съм много срамежлива.Мислех си,че ще се оправя с времето,но не става много,много.Като разговарям с някое готино момче и сърцето ми ще изскочи,ако ме целуне ще се изчервя и т.н.Не мога да се отпусна и да бъда себе си.Чувствам се неспокойна да започна разговор първа,страх ме е какво ще кажа,отговарям само на неговите въпроси.Като стана да танцувам и ако не съм пила алкохол не мога да се отпусна,също.Веднъж като казах на 1 момче,че съм срамежлива и той ме попита от какво ме е срам и не можах да си отговоря.Срамът ми пречи и от много време съм необвързана. :( Можете ли да ми дадете съвет как да си подобря социалните умения.Искам да съм по-общителна. :(

Все едно аз съм го писала :)

badsector
06-23-2011, 11:42
Като те минат няколко човека и ще се отпуснеш :D
Гледай си живота. Който си струва сам ще те предразположи. Тъкмо ще се оттървеш от нек'ви, които виждат в теб лесен секс и просто искат да ти го пъхнат. Освен ако не те е срам да им откажеш :D

jghgh
06-23-2011, 12:31
И аз съм същото дърво, к'во да правим 8-)
Мисля, че трябва съзнателно да избираш да се държиш по-смело и да се предизвикваш сама, а не да очакваш винаги да ти е лесно, приятно и т.н. ....

umri
06-23-2011, 16:38
Първата фаза е осъзнаване на проблема. Ти го осъзнаваш и искаш да се промениш. Това е добре.

Старай се да гледаш в очите, когато говориш с някого. Усмихвай се. Обикновено момичетата дрънкат наистина много... не виждам какъв ти е проблемът с това? Ако не се сещаш какво да кажеш задавай въпроси, но не като на интервю. Като задаваш въпроси показваш на човека отсреща, че по някакъв начин те интересува той с какво се занимава, какво прави, какво не прави...

Другото важно нещо е да се обличаш по-предизвикателно, но не прекалено. Добре е и да се гримираш, но не прекалено, че да ми месаш на циркаджия.

Хипотетична ситуация. Нека приемем, че аз съм момче и съм излезал с 4 момичета, добре изглеждащи. Аз на пръв поглед си харесвам теб, например, но ти си мълчалива, не ме поглеждаш в очите, и когато ти задам въпрос мълчиш или отговаряш кратко. Другите 2 обаче показват интерес, говорат си с мен, закачат се. Моето внимание ще се обърне към тях и дори да не съм ги харесал толкова, колкото съм харесал теб, накрая ще провърви по-скоро на някоя от тях, отколкото на теб. Винаги го има варианта накрая да ти скоча на теб, но трябва да си ме впечатлила с голяма красота, че да стане. А, ако си невзрачна и срамежлива... забрави.
Това е примерна ситуация.. да не съм луд да излеза сам с 4 офце да ми надуят главата.

Последно време борбата за мъже е станала много сериозна.

sasha_90
06-23-2011, 17:18
Срамът изчезва с опита.

alice13
06-25-2011, 19:45
ае запознай са с нови хора.. от твоя пол..излизайте заедно и си говорете ии се орпавя. Преди година и половина аз бях същата. Така изгубих любовта на живота ми :D :D

regalizaciq
06-25-2011, 19:57
Щом си срамежлива и самичка значи си грозна и куха

problem solved