PDA

View Full Version : Плочки



LookAtMeNow
06-21-2011, 23:05
Здравейте имам 2 реда плочки (2 pack) и сега реших да тренирам за 3ти ред Някой може ли да ме посъветва как по бързо да ги направя?
Някакви упражнения ( без коремни преси ) ??

smeshnik
06-22-2011, 06:58
Тичане?

HatersAlwaysGonnaHate
06-22-2011, 08:59
ВМ-НВД + кардио ;)

AreYouNoob
06-22-2011, 09:22
пиши в ютуб 8 minutes abs workout има няколко нива и действат (поне при мен :D )

navar
06-22-2011, 15:02
доктор Енчев-бързо и 100% резултат

DA0Trooper
06-22-2011, 15:03
доктор Енчев-бързо и 100% резултат
липолиза + силикон ???? :-o

firstdiesel
06-24-2011, 09:52
2pack e един ред
4pack -2 реда
6pack -3 реда
8pack -4 реда

Otero
07-09-2011, 14:18
най-ефективният начин според мен за плочки е коремните преси ..


аз лично ги правя със тежести :)

firstdiesel
07-09-2011, 15:44
най-ефективният начин според мен за плочки е коремните преси ..


аз лично ги правя със тежести :)

то и аз ги правя с 15КГ зад врата, ама както виждаш плочки НЯМАМ!

TodorMarkov
07-09-2011, 15:49
Коремните мускули са като всеки един друг мускул,за да растът трябва да се тренират интензивно.А твойто "нямане",най-вероятно се дължи на хранителния ти режим.

firstdiesel
07-09-2011, 15:57
Коремните мускули са като всеки един друг мускул,за да растът трябва да се тренират интензивно.А твойто "нямане",най-вероятно се дължи на хранителния ти режим.

то ми не трябва да се виждат ... на мене ми трябва ПАУЪР ;)

loveca777
07-09-2011, 16:01
Mного сте луди
Има хора и без никакви плочки,но със супер здрави кореми ;)

pencilwarrior
07-09-2011, 16:01
Имаш 4-pack щом са два реда :D
Както и да е, упражнения за пресата, освен вдигане на краката от вис и наклони настрани с тежест да пробваш.

Thrombocyte
07-09-2011, 17:40
Здравата коремна мускулатура е необходимост в много спортове, но това е тема на друг разговор.
Намали въглехидратите, прави си кардиото, повдигане на краката от ВИС ( тук може да експериментираш като правиш напред, наляво и надясно) и се зареди с търпение.
П.С Спокойно, до морето няма да ги изкараш :)

Otero
07-09-2011, 22:46
най-ефективният начин според мен за плочки е коремните преси ..


аз лично ги правя със тежести :)

то и аз ги правя с 15КГ зад врата, ама както виждаш плочки НЯМАМ!

е аз баш 15 кг не слагам зад вратът ми но поне 8-9..

както и да е искам да кажа ,че на всеки човек плочките се оформят за различен период от време

firstdiesel
07-10-2011, 20:26
най-ефективният начин според мен за плочки е коремните преси ..


аз лично ги правя със тежести :)

то и аз ги правя с 15КГ зад врата, ама както виждаш плочки НЯМАМ!

е аз баш 15 кг не слагам зад вратът ми но поне 8-9..

както и да е искам да кажа ,че на всеки човек плочките се оформят за различен период от време

аз пък искам да кажа, че като тренираш за корем мускулът расте, но мазнинката отгоре му си остава ;) затва трябва и кардио :)

Otero
07-10-2011, 22:00
най-ефективният начин според мен за плочки е коремните преси ..


аз лично ги правя със тежести :)

то и аз ги правя с 15КГ зад врата, ама както виждаш плочки НЯМАМ!

е аз баш 15 кг не слагам зад вратът ми но поне 8-9..

както и да е искам да кажа ,че на всеки човек плочките се оформят за различен период от време

аз пък искам да кажа, че като тренираш за корем мускулът расте, но мазнинката отгоре му си остава ;) затва трябва и кардио :)


да, но кардиото сваля килограми доколкото знам , а аз в момента се мъча точно обратното - да натрупам килограми.

firstdiesel
07-10-2011, 22:16
най-ефективният начин според мен за плочки е коремните преси ..


аз лично ги правя със тежести :)

то и аз ги правя с 15КГ зад врата, ама както виждаш плочки НЯМАМ!

е аз баш 15 кг не слагам зад вратът ми но поне 8-9..

както и да е искам да кажа ,че на всеки човек плочките се оформят за различен период от време

аз пък искам да кажа, че като тренираш за корем мускулът расте, но мазнинката отгоре му си остава ;) затва трябва и кардио :)


да, но кардиото сваля килограми доколкото знам , а аз в момента се мъча точно обратното - да натрупам килограми.
HIIT кардио ... и изпипан хранителен режим! иначе плочки ЙОК!

Dim4yYy
08-03-2011, 13:19
Така,темата ми се струва интересна...Аз попринцип не съм бабаит някаф,ами сам 168 см и 58-60 кила и си имам 6 pack...Истината според мен е ...Тренировки с коремни преси +кардио+Спринтове на 50 100 метра...с почивка между спринтовете...В смисъл правиш 10 по 50 метра :) с 2-3 минути почивка между тях...Лично не спазвам хранителен режим,но смятам,че има голяма полза от него ... :)
Good Luck :-P

sssweet
08-04-2011, 14:10
Можеш да направиш едно много лесно упражнение - лягяаш на лежанка за вдигане на тежести или просто на земята ( няма никакво значение ) и се хвашаш за нещо, което да е здраво, с ръце, започваш да вдигаш краката си колкото можеш. Достатъчно е да го правиш по 10 - 15 пъти на ден и може би ще има резултат. Много е подобно на коремните преси, но е много по - лесно.

П.П. може да го пробваш и на шведска стена ако имаш възможност ;)

loveca777
08-04-2011, 17:38
A аз дето и маса нямам, ама правя драгон флаг... и пак нямам трети ред плочки :lol:
Ама от скоро много чипсове тъпча, но с пръст ,като че ли напипвам и 4 тия ред :P :-P

musicinmyveins
08-04-2011, 19:22
[quote=firstdiesel][quote=Otero]най-ефективният начин според мен за плочки е коремните преси ..


аз лично ги правя със тежести :)

то и аз ги правя с 15КГ зад врата, ама както виждаш плочки НЯМАМ!
ти нали казваше,че имаш проблем с обратния лег нещо казваше че неможеш да правиш там коремни?

ОФФ: Най-важното е да нямаш подкожни мазнини.При повечето хилки и без хранителен режим минаваш защот гънат сичко и пак са плоски и плочки на 2рата седмица "израстват"... Но от личен опит ше ти кажа,че дори да правиш 3000 коремни както оня педал Роналдо (някъде бях чел че по цял ден правил коремни за пресата :shock: очевидно е деградирал) няма да има резултат ако имаш повече от 10% подкожни.Та другото много важно е,че "тухлите" бързо се приспособяват към упражненията които правиш и е идеално ако тренираш корем 4-5 пъти в седмицата с различни тренировки...Най-добър ефект имат повдиганията на краката от вис,шведска и стенд. Там поне повече от 20 повторения не мисля,че ше можеш да направиш.Има и други упражнения,но за най-долния ред всички упражнения свързани с повдиганията на краката са полезни.Ловецо учуден съм другарю,че ем на лостове ходиш ем нямаш 8 pack.... :?

loveca777
08-04-2011, 20:34
[quote=firstdiesel][quote=Otero]най-ефективният начин според мен за плочки е коремните преси ..


аз лично ги правя със тежести :)

то и аз ги правя с 15КГ зад врата, ама както виждаш плочки НЯМАМ!
. Там поне повече от 20 повторения не мисля,че ше можеш да направиш.Има и други упражнения,но за най-долния ред всички упражнения свързани с повдиганията на краката са полезни.Ловецо учуден съм другарю,че ем на лостове ходиш ем нямаш 8 pack.... :?
Аз преди правих 20 на шведската , а сега и 300...
Нямам маса. Но незнам. Сигурно гена ми е такъв... А пък и не спазвам хранителен режим и доста вредни неща ям.
Научих и предна везна да задържам ... коремните възлизания ги правя от най-трудните или комбинирани с везната,но плочки не никатан ;)
Краката ми са леки , за това май..

musicinmyveins
08-04-2011, 21:13
Ми то за маса трябва да набиеш 20тина кила в раницата,за да видиш някакъв ефект.А за 20 кила трябва да правиш нормално в серия 20 rep-а горе долу (не че няма да ги дигнеш ами да правиш примерно 8 повторения с тая тежест) ...Всичко с времето си.Щом задържаш предната везна би трябвало да можеш да катериш килограми от 5до10.Аз от маса не разбирам.В зала тренирам за сила и не ме интересува растежа.А на лостове само кат съм извън София.

loveca777
08-04-2011, 21:27
Точно за сила трябва да се тренира.. :)
Но разбираш ,че без маса например,ако си стоиш на 60 кг - няма как да дойте голямата сила ;).
На лостовете за сила задължително трябва добавени тежести. Напълно си прави,че без някакви тежести - нищо не става. Първия път като сложих гирите в раницата и тръгнах да правя кофи и да се набирам - се чувствах 5 пъти по тежък и бая по-малко повторения правих. Но се свиква.
Със 20 все още не съм пробвал да правя упражнения , защото чувам може да се скъса раницата, а и няма да мога много.. Но си правя с около 15..
Доста по-лесно става като съм в залата - (няма нужда се мъкне никакви раници). Но пък там кофи ли да прави, лег ли да вдига - кофи за накрая ги оставям.......
И пак забелязах,че колана бил много важен. Доста трудно става без колан, да си държиш с краката тежестите...

firstdiesel
08-04-2011, 22:06
[quote=firstdiesel][quote=Otero]най-ефективният начин според мен за плочки е коремните преси ..


аз лично ги правя със тежести :)

то и аз ги правя с 15КГ зад врата, ама както виждаш плочки НЯМАМ!
ти нали казваше,че имаш проблем с обратния лег нещо казваше че неможеш да правиш там коремни?


тоя проблем е от скоро време ...
малка контузия при борба

musicinmyveins
08-05-2011, 07:37
Точно за сила трябва да се тренира.. :)
Но разбираш ,че без маса например,ако си стоиш на 60 кг - няма как да дойте голямата сила ;).
На лостовете за сила задължително трябва добавени тежести. Напълно си прави,че без някакви тежести - нищо не става. Първия път като сложих гирите в раницата и тръгнах да правя кофи и да се набирам - се чувствах 5 пъти по тежък и бая по-малко повторения правих. Но се свиква.
Със 20 все още не съм пробвал да правя упражнения , защото чувам може да се скъса раницата, а и няма да мога много.. Но си правя с около 15..
Доста по-лесно става като съм в залата - (няма нужда се мъкне никакви раници). Но пък там кофи ли да прави, лег ли да вдига - кофи за накрая ги оставям.......
И пак забелязах,че колана бил много важен. Доста трудно става без колан, да си държиш с краката тежестите... аз в зала не слагам тежести докато правя кофи,защото натоварвам много рамото преди самите кофи и неща да си докарвам някви контузии или да го претренирам.Колкото до 60те кила -Не мисля,че някой 60 килограмов дебил 180 ше е кой знае колко здрав като цяло.Ама не мисля,че и 100 килограмовите с бицка 50 са някви уникално здрави....Тренировките за сила,хипертрофия и релеф са коренно различни.Да не говорим,че тренировките за сила се разделят на още различни видове.И все пак предпочитам да бутам 100 с тренировка за сила от лег и ръката да ми е 35 от колкото да бутам 80 при билдърската програма и ръката да ми е 40 (примера е много неподходящ,но надявам се ми се долавя идеята на казаното)
тоя проблем е от скоро време ...
малка контузия при борба Ми ти не си с много висок процент подкожни като гледам снимката.Ако имаш време и желание ще ги изкараш паветата 8-) Ако ти се занимава продължи си коремните с 15 кила и като свършиш с коремните иди на стенда и направи 10 rep-a .(тука почивките трябва да са ти кратки както в 8x8 само че с 20-30 секунди) Аз вместо почивка правя 50 скока на всеки 10 клек,за да отпусна.Върни се пак коремни и след тях стенд.Повтори го 3 пъти т.е 3 серий пък след 1 месец би следвало да имаш поне 4 pack.Аз когато почнах да вдигам краката от обратен лег (зимата неможех да дигам на вис) не можех и едно като хората щото ме срязваше ниско долу корема.След 1 месец правех по 8 и не усещах болка.Принципно най-долния ред с нормалните коремни не се оформя грам и е адски важно да повдигаш краката я на вис я на стенд я на успоредка я на шведска.

DownloadVirus
08-05-2011, 07:49
Ловецо,ако във фитнес залата в края на тренировката можеш да правиш кофи и то с тежест,значи за нищо не става тая твоя тренировка ..

musicinmyveins
08-05-2011, 10:38
Вирусе СТИГА!!!Ако не обсъждаш по темата поне не я прави 20 страници спорове за лостовете и залата...ВСЯКА ама абсулютно ВСЯКА тема се превръща в тема Фитнес или Street фитнес!Нямаш си ни най-малка представа колко много не знаеш за лостовете.Не подкрепям лостаджиите щот отдавна спрях да вися обаче не подкрепям и билдърите дет ги интересува само външния вид...Ако имаш акъл няма да те боли дали бицепса ти е 38 или 39 или 40 а ше те боли дали буташ 100 или 120 от лежанка...Земете се стегнете и стига разваляхте темите...Единствения който наистина написа нещо смислено беше Zipfail.Един пост и то доста съдържателен.Както и да е няма да съм в София няколко дни и няма да прочета отговора ти който най-вероятно пак ше е началото на спора за лостовете и залата,но все пак се надявам да се вземеш в ръце и да не се заяждаш за глупости!!!

DownloadVirus
08-05-2011, 10:48
Казвам очевидното :-o

loveca777
08-05-2011, 11:10
Aми в края на тренировката правя кофи , но не винаги. И са ми много много по-трудни. Така, че не ми говори ,че не съм тренирал.
Мога кофи ,защото са ми станали много лесни. Ако беше преди - нямаше да мога. Но сега кат започнах силови на на двете греди - мога и в края на тренировката..

DownloadVirus
08-05-2011, 11:20
Ела да та тренирам аз един път,пък накрая,ако ги направиш повече от 2 кофи ще те призная..

loveca777
08-05-2011, 11:25
Ела да та тренирам аз един път,пък накрая,ако ги направиш повече от 2 кофи ще те призная..
И цял ден да тренирам. Дори да издъхна.. на края 5 минути да почина и пак ще ти направя повече от 5 кофи...

anonymous546178
08-05-2011, 12:05
40 min тренировка за гърди и после няма да можеш да се задържиш на успоредката без да ти омекнат ръцете :)

DownloadVirus
08-05-2011, 12:29
Слагам ти една кръгова да те отказвам на всяка серия и 10-12 серии и си до там .. :X Пък да не говорим сега ако направим малко по-интензивна тренировката :)

loveca777
08-05-2011, 12:30
40 min тренировка за гърди и после няма да можеш да се задържиш на успоредката без да ти омекнат ръцете :)
Хах аз по 3 часа тренирам гърди всякакви упражнения и лежанки и пак си правя кофи :-D

DownloadVirus
08-05-2011, 12:35
Както и да е..Да оставим кофите,темата е за плочки.. Поредната тема по-точно..

Everytime
08-05-2011, 20:05
ВМ-НВД + кардио ;)

и добри упражнения за корем.Не коремни преси :)

DownloadVirus
08-05-2011, 20:12
Или коремни преси с тежест :D :D

Chacho
08-05-2011, 21:28
Само да вметна, че плочките се извайват по-добре, когато се тренират и обликовите мускули (страничните). Russian twist, Side plank, наклони наляво и надясно с тежести, както и ритниците встрани ги тренират.

dunce
08-09-2011, 02:51
Като нещеш с коремни преси, тогава се набирай тесен захват отдолу на лоста, или пък свиваш по турски краката си и ги прилепваш до тялото максимално нагоре. По този начин пак захват отдолу на лоста. То си е хубаво така или иначе и двата вида да правиш. Ако не ходиш на лостове, а на фитнес, търси в ютубе, там има упражнения с тежести за корем и упражнения, които се правят на земя (не коремни преси).

Един съвет - ако искаш да постигнеш резултат, трябва да си сериозен и да не се наливаш с каквото ти падне.

Едит: Чачо горе добре ти е казал упражнения за страничните мускули, те не трябва да се пренебрегват.