PDA

View Full Version : Въпрос за велосипед



dimitar_ak
06-22-2011, 09:54
Сериозно съм се решил да се яхна на един велосипед та имам няколко питанки

1. Спрял съм се на DRAG Hacker SF. Някой има ли впечатления за това колело?

http://screambikes.eu/3103-1504-thickbox/velosiped-drag-hacker-sf.jpg

2. Другият ми въпрос мислите ли, че може да се ходи с колело на работа или това е много рисковано за София? Става дума за 14км. Първоначалната ми идея е да карам колелото уикенда за удоволствие, но защо не и до работа през седмицата

DA0Trooper
06-22-2011, 10:44
едно време беше лесно - фащаш балканчето и газ :D
честно за колело немога да ти помогна, ама в софия си е самоубиййство. Понякой път кола като карам не ме забелязват, та камо ли пеш или с колело. За тва градския една карта и си пич :)

asp1r1n94
06-22-2011, 18:12
Хаха ,точно и аз мислех да си взимам някакво колелце,но като влезнах в магазина и минимум 350 лв средно добро....а това ,което си го предложил ми иглежда средно добро(като за градско) 8)

whitenigga
06-22-2011, 21:42
Това е най-добрия избор, ако ще го караш само градско. За парите си е супер.Доста е здраво.

ccdesigns
06-22-2011, 22:32
Попринцип MTB (планинско) колело от начален клас почва от 500лв., но щом ще караш градско това Hacker-че ще ти свърши чудесна работа. Чувал съм доста добри отзиви за този модел. Попринцип няма да ти пречи да ходиш на работа с него, стига да внимаваш и все пак да можеш да изминеш 14-те километра :) Радвам се, че все повече възрастни си купуват колелета. Като за начало си се спрял на добро колело и ще ти свърши направо перфектна работа в града. :) Все пак ако искаш можем да ти предложим и друг вариянт :) А иначе както казаха - за парите си е супер и си е доста здравичко.

dimitar_ak
06-23-2011, 08:43
Днес ме засипаха с още оферти. Те вече не са от специализирани магазини за велосипеди. Не знам споменах ли, че цената на хакера е 280лв.

Ето ги и другите ми предложения:

http://fiat-bg.com/images/bikes/avigo%20klomberg.jpg

http://fiat-bg.com/images/bikes/kcp%20nice.jpg

http://fiat-bg.com/images/bikes/ultra%20mirage.jpg

cunt
06-23-2011, 10:31
ми аз редовно си карам колело в София и нямам оплаквания досега ,така че защо да не ходиш до работа с колело? като се има впредвид задръстванията в Сф сигурно ще стигнеш по-бързо с колело ,отколкото с автобуса
иначе от марки колела не разбирам ,но ако няма да караш с него в планината няма особено значение май кво ще ти е

awerw
06-23-2011, 16:26
Вземи си с дисковите спирачки ;д

whitenigga
06-23-2011, 17:28
Недей! Hacker-a си остава най-добрата оферта от всичките тези колела. ;-)

ccdesigns
06-24-2011, 00:24
Не си взимай с дискови. Дискови спирачки под 700-800лв. спират точно колкото подметка със 280км/ч. Иначе тия са няква куча марка. Поне аз така си мисля. От рода на Passati и Ultra. Тия ги забрави. Взимай си Hacker-чето и си карай с кеф:)

whitenigga
06-24-2011, 07:25
Хахаха, пише, че колелото е с алуминиеви джанти... nice :lol:

ccdesigns
06-24-2011, 12:04
Чак сега забелязах :D Мойто е със чугунени аеро джанти :razz:

dimitar_ak
06-24-2011, 12:56
Вчера купих колело от ТЕМПО. Уж за по-ниска цена, а си дойде на пари като Hacker SF (269лв.). Спрях се на MARLIN Cascade, което по външност изглежда като Hacker-а, но е с по дебели двустенни капли, 21 скорости с много приятни механизми за превключване SHIMANO (палци UP-Down), алуминиеви лостове за спирачките, преден амортисьор (ZOOM като на Hacker-a). Проблем е, че колело от хипермаркет е като да си купиш хляб. Бутват ти го в ръцете с едно "безаварийно". Предния дерайльор е просто закачен и много далече от правилната си позиция и ествествено не превключва, а и веригата прави опит да падне. Днес след работа отивам за регулиране на механизмите и утре почвам да карам.

ccdesigns
06-24-2011, 20:37
:smt015 :smt015 Не трябваше да си взимаш колело от мега гига ултра хипер супер дупер марект....

dimitar_ak
06-25-2011, 13:54
Направих сефтето от Надежда до Люлин. Голям е кеф.

asp1r1n94
06-26-2011, 15:40
Я дай една снимчица да погледна,защото и аз мисля да взимам нещо за лятото ,обаче хем да не е много скъпо,хем и да не е прекалено голям боклук...до към 300лв. Иначе hackera ми хареса като идея 8)

dimitar_ak
06-27-2011, 10:16
Ето го

http://www.fiat-bg.com/images/bikes/marlin%20cascade.jpg

dimitar_ak
06-28-2011, 07:07
Ами първия опит да стигна с колело до офиса е успешен. От Надежда 3 до Младост 1а с подбиране на маршрут за да не движа много по булеварди ми отне 1 час и 15 мин.

Cryhavoc
02-02-2012, 16:12
може би е малко късно, но като любител на колоезденето, съм длъжен да ти споделя, че си направил доста голяма грешка. първото ми колело беше подобно на това (преди мнооого години) и когато се качих на следващото, а имено хакера, направо се преродих. а и за такива сравнително големи градски преходи си трябва повече отзивчивост от страна на возилото. а тези от бакалските магазини нямат никаква, ама буквално никаква отзивчивост.
пробвай и други колела и по-нататък, да речем за новия сезон, може да го смениш с нещо истинско. :)