PDA

View Full Version : Вина???



OddBird
06-22-2011, 11:53
Окей, знам, че това ще прозвучи уникално глупаво, но чуйте. По Химия съм гола вода. Нищо не разбирам. Уча като луда, майка ми (технолог, следователно бог на химията) ми помага, приятелите ми и те ми помагаха. И все тройки изкарвах. Оценките ми за годината са 2,3,3,3,4,4. Госпожата искаше да ме оформи за 4, но правих един тест, на който, след много учене, се справих. И ми писа 5 за годината. А аз даже не мога да се зарадвам! Съучениците ми се ядосват, че с тия оценки ми е писала 5. И се чувствам адски виновна от цялата тая работа! Ужасно! Дори не мога да разбера защо ми пука толкова, не че са от най- свестните хора повечето, но с такива очи никой не ме е гледал. Защо не мога да се зарадвам на оценката? :shock: :?

smoker4e7o
06-22-2011, 12:06
Не трябва да чувсташ вина. Всеки за себе си . Приятелите са много относително нещо. Да не те ебе. Пък и всеки оцелява както може. \:D/

slicky
06-22-2011, 12:12
Хората са завистливи и при най-малкия компромис,който е в полза за тебе, те почват да те ругаят.Така е устроен живота-както човек е сам в радостта си,така и е сам в своята мъка.

Concussion
06-22-2011, 12:17
Бахти тъпите копелета дето са класа ти. Еви им майката на тея изроди, баси, колко зле трябва да си, да не можеш да се зарадваш на чуждия успех.

SmilezZz
06-22-2011, 12:35
Не бива да се чувстваш виновна..
Все пак ти сама каза,че след доста учене си се справила и си заслужила оценката си.. Това,че не те не го разбират,си е техен проблем.. Да не ти пука..

nickeyy97
06-22-2011, 12:50
Човек, ти си положила труд за тая оценка.. К'ва вина ?! Учителката е искала да те изпита, и ти си учила, трябва ли да си виновна за тва ??..

Daisy11
06-22-2011, 13:08
Яд ги е ...ако ти бяха истински приятели щяха да се радват за тебе.

sm_95
06-23-2011, 05:42
Офф злобари... Ба си.
Не би трябвало да чувстваш вина. Скъсала си си задника от учене, докато те са си правили кефа и т.н. за това сега ти имаш заслужена оценка. А на тези ... не ми се връзвай, ако не държиш много на отношенията си с тях просто им заеви това, което казах - че ти си скъсала задника от учене.
Кой клас си?

NerZhul
06-23-2011, 06:36
Ем ние сега като завършихме 8ми клас един от клас ни трябваше да има 4ка по химия за годината ама нали си е нахален и почна се пазари с госпожата и като почна да вика е аз винаги съм бил примерен все дъската аз я чиста и тая взе че му писа 5ца-та.
Иначе човешката злоба няма граници... По География оценките ми бяха 5,5,5,6,6,6 и госпожата ми зададе няколко въпроса, за да ми пиши 6ца за годината и едно момиче от класа само викна:
-еееееееееееееееее на то 6ца ще мо пишете...
И госпожата им каза: ми да като си има хубави оценки и взима участие в часа ще му пиша.
А на нея им остави 5ца :D да га е яд

OddBird
06-23-2011, 11:23
Офф злобари... Ба си.
Не би трябвало да чувстваш вина. Скъсала си си задника от учене, докато те са си правили кефа и т.н. за това сега ти имаш заслужена оценка. А на тези ... не ми се връзвай, ако не държиш много на отношенията си с тях просто им заеви това, което казах - че ти си скъсала задника от учене.
Кой клас си?

Девети клас съм. И благодаря на всички много, че отделихте време за малко помощ. :oops:

gummybear
06-23-2011, 17:47
Оф .. остай ги ! Ти си си я изкарала честно и с много труд :P

anonymous708973
06-23-2011, 17:53
Малко не е честно цял срок тройки да изкарва и накрая петица за годината :)

Щото има хора, които са учили цял срок и са изкарвали петици и тук-таме някоя шестица и пак имат пет. :)

Colouring
06-23-2011, 18:05
Да,обаче накрая се е стегнала и си го е заслужила.Да,малко гадно така,че накрая на годината е станало,а не през всичкото това време,но все пак си учила и си знаеш за толкова,щом си изкарала 5.
Относно съучениците ти,ти нали не им подкопаваш техния успеха?Да си гледат техните оценки,какво ги засягат твоите..

Fiction7577
06-23-2011, 19:51
Малко не е честно цял срок тройки да изкарва и накрая петица за годината :)

Щото има хора, които са учили цял срок и са изкарвали петици и тук-таме някоя шестица и пак имат пет. :)

Че къде се казва, че тя не е учила? Учила е, просто явно не и се отдава. Ако учителя вижда, че се старае, и накрая постига резултатите си, нормално да и пише "стимулираща" петица.

Няма такова като "не е честно". В закона за образованието първата точка е, че преподавателя е този, който прави избор каква да е оценката на ученика. Без значение дали смятате сбора на оценките и делите на броя им, или със формули.

Приемете го.

ccdesigns
06-24-2011, 00:36
Така е. Едно момиче с 3,4,4 я изпитваха за 5, мен с 6,5,6,5,6 (или нещо от тоя род) ме изпитваха за 6 :) А тези така наречени приятели просто завиждат за чуждия успех. Радвай се. С много труд си постигнала това, което искаш.

anonymous708973
06-24-2011, 06:35
Малко не е честно цял срок тройки да изкарва и накрая петица за годината :)

Щото има хора, които са учили цял срок и са изкарвали петици и тук-таме някоя шестица и пак имат пет. :)

Че къде се казва, че тя не е учила? Учила е, просто явно не и се отдава. Ако учителя вижда, че се старае, и накрая постига резултатите си, нормално да и пише "стимулираща" петица.



Виж сега. Няма такова нещо като "уча като луда, но не ми се удава". ЕДИНСТВЕНИЯТ случай, в който тая ситуация съществува, е: "Тъпа съм като гъз, затова не разбирам, колкото и да стоя над тоя учебник".
Ако наистина се хване и учи, ама не само конкретния урок, а хване цялата връзка, разбере ЗАЩО нещото проявява еди какви си химични свойства, няма как да не успее. Не на всеки му върви, обаче това, което не върви, се наваксва с труд.

И в двата случая не заслужава петица. Хората са работили съвество целия срок за нея, тя се е стегнала накрая.
Освен това не сме в детската градина, че учителят да пише оценка за старанието, нищо че рисунката прилича на лайно. Старанието не важи, важи резултатът.

Приемете го.

aleks98
06-24-2011, 07:19
Много си е честно мога да ти кажа само, извинявай, но в правилника пише, че учителя избира каква оценка да напише, не е средноаритметично, има си пълното право да й остави 5, ако ще и само двойки да е имала, учителя си решава, като види, че има старание и има и резултат, има добро възнаграждение, а това, че съучениците й са като от яслата да се сърдят, че тя има по-висока оценка от тях си е техен проблем, да не ти пука за тях, вижда се колко са ти "приятели", ти си си изкарала тази оценка честно и учителя с право е написал петица. :)

Junieee8
06-24-2011, 09:09
Ами кажи им, че не си виновна ти,бе
да не би да си поткупвала учителката?! :grin:

anonymous708973
06-24-2011, 17:57
Много си е честно мога да ти кажа само, извинявай, но в правилника пише, че учителя избира каква оценка да напише, не е средноаритметично, има си пълното право да й остави 5, ако ще и само двойки да е имала, учителя си решава, като види, че има старание и има и резултат, има добро възнаграждение, а това, че съучениците й са като от яслата да се сърдят, че тя има по-висока оценка от тях си е техен проблем, да не ти пука за тях, вижда се колко са ти "приятели", ти си си изкарала тази оценка честно и учителя с право е написал петица. :)

Не ми се спори с 13-годишни. Първо влез в гимназия, тогава ми говори.

OddBird
06-25-2011, 08:27
Знаете ли какво, прави сте (повечето). И само едно нещо има, което ми се искаше да кажа на РозоватаПантера- като не си била там, недей да говориш. И да, имам петица в бележника, точка по въпроста. Благодаря на всички, които отделиха от времето си, за да ми напишат отговори. :-D :grin: :P