PDA

View Full Version : Времето наистина ли лекува?



mOBSCENE
06-22-2011, 12:20
Останах без него..сякаш повече не можем да сме заедно.
Обаче работата е там, че наистина го обожавам :) и въпреки това не се получава..какво правите Вие, като ви е болно по някого..как лекувате `разбито сърце`?Как се разсейвайте..пробвам вече какво ли не..но някак си не ми се получава :)
просто търся изход :) звучи депресарско..но просто ми писна като оставам сама вкъщи..и да усещам всичко на ново..няма ли как да избягам от всичко това?
В задънена улица съм.. :-o

w0sh
06-22-2011, 12:23
Ами зависи.

Ако човек е глупав и напълно преплете живота си с този на другия, раздялта е трудна по ред причини. Ако запазила някаква личност след това значи все ще има действия, които харесваш да вършиш - върши тях.

RoSKo0o0
06-22-2011, 12:47
Да... напълно лекува даже. Ако има нещо... пиши ;)

cigarettekisses
06-22-2011, 12:53
времето лекува.
опитай се да не си мислиш за него и гледай да не си правиш илюзии,че нещо ще се получи.
относно това,че 'клин с клин избива'..не вярвам.
изчакай малко да го преодолееш..колкото време и да отнема.
аз също съм си мислела,че ще обичам вечно и няма да намеря нищо по-добро..никога.
обаче това са илюзии.(:
споко,всичко ще се оправи..имай търпение.

Josefinne
06-22-2011, 12:55
Гледала ли си the Mexican? От там много ми хареса една фразичка, която гласеше: " When two people love each other, but can't get on together when do you geto this point when enough is enough?" ;) Точно за твоя случай :) Правилният отговор е "never". И аз мисля, че ако наистина се обичате, ще търсите и ще намерите начин да бъдете заедно и да ви е приятно. Никой не може, а и не трябва да ви казва.

cigarettekisses
06-22-2011, 13:08
И аз мисля, че ако наистина се обичате, ще търсите и ще намерите начин да бъдете заедно и да ви е приятно. Никой не може, а и не трябва да ви казва.
ако не се изяснят дали се харесват и и двамата решат,че ще продължат напред ще е много fucked up и няма начин да са заедно,колкото и да се обичат.
иначе според мен трябва да го преодолее,ако е ясно,че нищо няма да се получи между тях.

ThatsMe
06-22-2011, 13:21
Намери си хоби , и не спирай да го практикуваш :)

ivcheto0o
06-22-2011, 14:31
Намери си нови и разнообразни занимания,излизай с приятели.И да времето наистина лекува просто в някои случаи е нужно повече.

Grommash
06-22-2011, 16:49
Люпи семки. :lol:

RoSKo0o0
06-22-2011, 22:59
Люпи семки. :lol:

или може да ми яде оная работа... тя колкото семка голяма

rebeccaa
06-22-2011, 23:27
Намери си интересни занимания, просто не мисли за него и ще видиш, че след време ще си го забравила.

bebzgirl
06-22-2011, 23:43
Опитай се просто,да мислиш,колкото е възможно,по-малко за него. Отдай се на забавления с приятелки. Все пак лято е. А в един момент,ти сама ще забележиш промяната и как си спряла да мислиш за него. И после идва забавният момент,в който той те търси,но ти вече не се интересуваш. Успех <3 ... ако има нещо пиши ;)

IseeDEADbodies
06-23-2011, 06:11
Аре бе.. да не е дошъл края на света. Всеки преминава през такова нещо, както другите не са умрели и са го преодолели, така и ти ще успееш ;) Не го мисли по много (знам, че е трудно) и лека по-лека това "чувство" ще отмине :)

forside1
06-23-2011, 06:20
Според мен времето не лекува,всичко зависи от характера на човека.Просто в едим момент ти писва :) ,както на всички, така и на мен ми се е случвало това, но след много дълга връзка и бих казал че проблема не е във времето :) . Ако си силна ще го преодолееш бързо,ако не-ще има да си блъскаш главата с години :)

IseeDEADbodies
06-23-2011, 06:21
^ Чак пък с години...

Hilary_
06-23-2011, 06:33
Намери си друг? ..


.. или ако все още не можеш да погледнеш чуждо просто се разсейвай!!
От личен опит разбрах, че няма смисъл от депресии и рев .. :?

forside1
06-23-2011, 06:35
^ Чак пък с години...
Ако любовта е истинска не си отива толкова бързо.. за жалост :)

Zarity
06-23-2011, 08:01
Времето лекува ли?Ми не.
Особено ако го виждаш постоянно.Ташак работа е.

mOBSCENE
06-23-2011, 09:57
Времето лекува ли?Ми не.
Особено ако го виждаш постоянно.Ташак работа е.

ами да постоянно го виждам ..добре не съм го виждала сега вече от 2 дни :D ..

bebzgirl благодаря ти ..оценявам го :)


IseeDEADbodies някъде да съм казала,че е дошъл края на света?Не се уплаквам..просто питам.Малко ми е трудно..сещаш се :)

mOBSCENE
06-23-2011, 09:58
Намери си друг? ..


.. или ако все още не можеш да погледнеш чуждо просто се разсейвай!!
От личен опит разбрах, че няма смисъл от депресии и рев .. :?


ама разбира се,че няма..ама понякога просто трябва да си се `изживее`..да се наплачеш..и просто ти минава :) това и направих аз вчера.
И някак си..олекна ми..добре ми е..for now

Hilary_
06-23-2011, 10:03
ама разбира се,че няма..ама понякога просто трябва да си се `изживее`..да се наплачеш..и просто ти минава :) това и направих аз вчера.
И някак си..олекна ми..добре ми е..for now

добре а за разсейването с приятелки? .. :-o

mOBSCENE
06-23-2011, 10:32
ама разбира се,че няма..ама понякога просто трябва да си се `изживее`..да се наплачеш..и просто ти минава :) това и направих аз вчера.
И някак си..олекна ми..добре ми е..for now

добре а за разсейването с приятелки? .. :-o



по принцип имам три приятелки..но приятелки като приятелки..работата е там,че две от тях не живеят тук и идват рядко..а другата в момента работи..и има достатъчно проблеми..и някак си не искам да и идвам като за капак, а като глъдка свеж въздух.
А, нямам намерение да излезна с някого, с който съм на здрасти и чао...
сещаш се :)

badsector
06-23-2011, 10:35
Ако си малка и още не си улегнала вътре в главата си, да времето ще те излекува. Но ако вече си голям човек, който има изградени разбирания за живота, не виждам как ще те излекува времето. По-скоро може да притъпи болката, просто да свикнеш с нея. Лекува, ако се влюбиш наново.

mrazqkindergarten
06-23-2011, 10:54
По-скоро не, просто с времето спира да ти пука, че те боли и приемаш нещага по-спокойно и равнодушно.Поне с мен стана така.Ако имаш нужда да поговориш с някого, съм насреша, бях в твоего положение...... :)

Hilary_
06-23-2011, 11:18
по принцип имам три приятелки..но приятелки като приятелки..работата е там,че две от тях не живеят тук и идват рядко..а другата в момента работи..и има достатъчно проблеми..и някак си не искам да и идвам като за капак, а като глъдка свеж въздух.
А, нямам намерение да излезна с някого, с който съм на здрасти и чао...
сещаш се :)
ех .. това е лошо .. :(
И все пак се опитай да се разсейваш по всевъзможни начини!

:(

mOBSCENE
06-24-2011, 13:28
по принцип имам три приятелки..но приятелки като приятелки..работата е там,че две от тях не живеят тук и идват рядко..а другата в момента работи..и има достатъчно проблеми..и някак си не искам да и идвам като за капак, а като глъдка свеж въздух.
А, нямам намерение да излезна с някого, с който съм на здрасти и чао...
сещаш се :)
ех .. това е лошо .. :(
И все пак се опитай да се разсейваш по всевъзможни начини!

:(


лесно е да се каже :)

mrazqkindergarten благодаря!

myHeartIsOnlyForYou
06-24-2011, 14:01
Според моя личен опит - да със сигурност. Вече от 20 дни не сме заедно (след 3 години) и от около седмица вече не ми е гадно! Още го обичам, но просто свикнах с мисълта, че не сме заедно, осмислила съм защо е така, направила съм си изводи, че от една страна така е по-добре, че мога да бъда(и съм) щастлива както с него така и без(това не означава, че ми е все едно, а че от някой страни ми е добре с него, а от други ми е добре без него, т.е. гледам добрата страна на нещата и се радвам на това, което имам). Трудно ми е да си се представя с друг, но нито планирам да си търся усилено, нито пък смятам да не се влюбвам отново. Просто си живея нормално и ако някой се появи, ще го опозная и би могло да се получи. Естествено е според мен, че не мога да си се представя с друг, все пак за толкова време си станахме доста близки и не може това да стане и с друг изведнъж, а с времето. Не знам как стана, но просто свикнах да живея без него и това ми се струва нормално, не ми липсва това, че сме се виждали всеки ден толкова, колкото хубавите моменти, когато сме били най-щастливи.
Ти от колко време си разделена с приятеля си?

sweetpunk
06-24-2011, 14:41
Не бих казала, че лекува, просто с течение на времето се разсейваш, концентрираш всички чувства в нещо ново :) ... но рано или късно, като се срещнете отново, ако наистина е имало чувства те ще се върнат, по - силни от всякога ... 8)

ludata90
06-24-2011, 15:05
Според моя личен опит - да със сигурност. Вече от 20 дни не сме заедно (след 3 години) и от около седмица вече не ми е гадно! Още го обичам, но просто свикнах с мисълта, че не сме заедно, осмислила съм защо е така, направила съм си изводи, че от една страна така е по-добре, че мога да бъда(и съм) щастлива както с него така и без(това не означава, че ми е все едно, а че от някой страни ми е добре с него, а от други ми е добре без него, т.е. гледам добрата страна на нещата и се радвам на това, което имам). Трудно ми е да си се представя с друг, но нито планирам да си търся усилено, нито пък смятам да не се влюбвам отново. Просто си живея нормално и ако някой се появи, ще го опозная и би могло да се получи. Естествено е според мен, че не мога да си се представя с друг, все пак за толкова време си станахме доста близки и не може това да стане и с друг изведнъж, а с времето. Не знам как стана, но просто свикнах да живея без него и това ми се струва нормално, не ми липсва това, че сме се виждали всеки ден толкова, колкото хубавите моменти, когато сме били най-щастливи.
Ти от колко време си разделена с приятеля си?
Как успя за толкова кратко време? Вярно е, че при всеки е индивидуално. Аз също имах дълга връзка, но вече минаха 5 месеца от както се разделихме, а аз още се чувствам ужасно и не мога да го преодолея. Лошото е, че се засичаме почти всеки ден и това ми пречи. Та, относно темата вече не знам дали времето лекува, започвам да се съмнявам. Но смятам, че всичко опира до вътрешната нагласа на човек. :)

SisiStrange
06-24-2011, 15:42
Времето лекува стига да го ползваш правилно. Ако мислиш много за него - до никъде няма да я докараш. Намери си хоби, както казаха по-горе. Това много помага - разсейва ти мислите. Излизай даже да си самичка. Понякога една разходка с мп3-ката в ушите оправя настроението.

Казват, че е най-добре да се наплачеш след всяка раздяла и е вярно, но не повече от 2-3 дена. Оттам нататък вдигаш глава и забравяш. Иначе вече става нездраво. Винаги мисли първо за себе си. Момчето ти липсва, гадно ти е, имаш чувства... но си съсипваш здравето и нервите за нещо, което тъй и тъй не можеш да промениш.

mOBSCENE
06-30-2011, 07:26
Ох,дявол го взел..не се получава..излизам нонстоп..запознах се с нови индивиди от противополжния пол.Какво ли не..не ми се получава..обичам го..не мога ли да затрия всичко просто..:@

gabsit000
06-30-2011, 07:32
Ох,дявол го взел..не се получава..излизам нонстоп..запознах се с нови индивиди от противополжния пол.Какво ли не..не ми се получава..обичам го..не мога ли да затрия всичко просто..:@


ама миличка,ти самата нямаш волята ..ако ти е по-добре ..нареви се ..поплачи си ..излей тая мъка ..но просто разбери,че света не свършва ...от любов никой не е умрял..аз ако знаеш за колко глупаци съм проливала сълзи и сега като се сетя съжалявам.. но все пак съм тук вече щастлива..сама но щастлива и наясно,че тези неща трябва да са над мен.. разбирам че имаш чувства и от там идва всичко .. но няма какво друго да се направи ..успех и дано да се оправиш и да намериш друго момче,което ще върне пак усмивката на лицето ти .. :))

mOBSCENE
06-30-2011, 07:43
Ох,дявол го взел..не се получава..излизам нонстоп..запознах се с нови индивиди от противополжния пол.Какво ли не..не ми се получава..обичам го..не мога ли да затрия всичко просто..:@


ама миличка,ти самата нямаш волята ..ако ти е по-добре ..нареви се ..поплачи си ..излей тая мъка ..но просто разбери,че света не свършва ...от любов никой не е умрял..аз ако знаеш за колко глупаци съм проливала сълзи и сега като се сетя съжалявам.. но все пак съм тук вече щастлива..сама но щастлива и наясно,че тези неща трябва да са над мен.. разбирам че имаш чувства и от там идва всичко .. но няма какво друго да се направи ..успех и дано да се оправиш и да намериш друго момче,което ще върне пак усмивката на лицето ти .. :))

просто имам надежди още..
плаках..много плаках..не минава ..само болка ми остана :) поне да бях озлобена..

gabsit000
06-30-2011, 07:46
Ох,дявол го взел..не се получава..излизам нонстоп..запознах се с нови индивиди от противополжния пол.Какво ли не..не ми се получава..обичам го..не мога ли да затрия всичко просто..:@


ама миличка,ти самата нямаш волята ..ако ти е по-добре ..нареви се ..поплачи си ..излей тая мъка ..но просто разбери,че света не свършва ...от любов никой не е умрял..аз ако знаеш за колко глупаци съм проливала сълзи и сега като се сетя съжалявам.. но все пак съм тук вече щастлива..сама но щастлива и наясно,че тези неща трябва да са над мен.. разбирам че имаш чувства и от там идва всичко .. но няма какво друго да се направи ..успех и дано да се оправиш и да намериш друго момче,което ще върне пак усмивката на лицето ти .. :))

просто имам надежди още..
плаках..много плаках..не минава ..само болка ми остана :) поне да бях озлобена..


аз съм в момента такава озлобена...нямам чувства ..не вярвам в никого .. просто имам някакви връзки,които просто ей така минават покрай мен... не мога дори и да ги изживея... щом имаш надежди .. ти пожелавам да НЕ останеш само с тях ..ако може всичко да се оправи няма по-добър завършек на тази история......

mOBSCENE
06-30-2011, 07:52
Ох,дявол го взел..не се получава..излизам нонстоп..запознах се с нови индивиди от противополжния пол.Какво ли не..не ми се получава..обичам го..не мога ли да затрия всичко просто..:@


ама миличка,ти самата нямаш волята ..ако ти е по-добре ..нареви се ..поплачи си ..излей тая мъка ..но просто разбери,че света не свършва ...от любов никой не е умрял..аз ако знаеш за колко глупаци съм проливала сълзи и сега като се сетя съжалявам.. но все пак съм тук вече щастлива..сама но щастлива и наясно,че тези неща трябва да са над мен.. разбирам че имаш чувства и от там идва всичко .. но няма какво друго да се направи ..успех и дано да се оправиш и да намериш друго момче,което ще върне пак усмивката на лицето ти .. :))

просто имам надежди още..
плаках..много плаках..не минава ..само болка ми остана :) поне да бях озлобена..


аз съм в момента такава озлобена...нямам чувства ..не вярвам в никого .. просто имам някакви връзки,които просто ей така минават покрай мен... не мога дори и да ги изживея... щом имаш надежди .. ти пожелавам да НЕ останеш само с тях ..ако може всичко да се оправи няма по-добър завършек на тази история......

няма..няма как да се оправи..то той като че ли вече е продължил напред..има и като че ли и друго момиче..нямам шансове разбираш ли :) жалко е че надеждите са ми напразни.
Приятелката ми погреба майка си..и продължи напред с вдигната глава..а аз хленча като мекотело дявол го взел..той даже не иска да ме погледне...

deni979
06-30-2011, 07:57
Може би още не е минало достатъчно време,за да го забравиш.Един ден и това ще стане,а докато дойде,колкото и да е трудно се опитвай да не мислиш за него,да излизаш повече... :)

gabsit000
06-30-2011, 07:57
Ох,дявол го взел..не се получава..излизам нонстоп..запознах се с нови индивиди от противополжния пол.Какво ли не..не ми се получава..обичам го..не мога ли да затрия всичко просто..:@


ама миличка,ти самата нямаш волята ..ако ти е по-добре ..нареви се ..поплачи си ..излей тая мъка ..но просто разбери,че света не свършва ...от любов никой не е умрял..аз ако знаеш за колко глупаци съм проливала сълзи и сега като се сетя съжалявам.. но все пак съм тук вече щастлива..сама но щастлива и наясно,че тези неща трябва да са над мен.. разбирам че имаш чувства и от там идва всичко .. но няма какво друго да се направи ..успех и дано да се оправиш и да намериш друго момче,което ще върне пак усмивката на лицето ти .. :))

просто имам надежди още..
плаках..много плаках..не минава ..само болка ми остана :) поне да бях озлобена..


аз съм в момента такава озлобена...нямам чувства ..не вярвам в никого .. просто имам някакви връзки,които просто ей така минават покрай мен... не мога дори и да ги изживея... щом имаш надежди .. ти пожелавам да НЕ останеш само с тях ..ако може всичко да се оправи няма по-добър завършек на тази история......

няма..няма как да се оправи..то той като че ли вече е продължил напред..има и като че ли и друго момиче..нямам шансове разбираш ли :) жалко е че надеждите са ми напразни.
Приятелката ми погреба майка си..и продължи напред с вдигната глава..а аз хленча като мекотело дявол го взел..той даже не иска да ме погледне...


оо недей да мешаш нещата .. права си,че на други хора им се случват наистина много по-трагични неща от това да прекратиш връзка ..майката на това момиче повече никога няма да е с нея... аз пак ти казвам просто не е края на света ,ще се отърсиш и ти ще продължиш като него напред и всичко ще си дойде рано или късно на мястото просто не се предавай духом ..

mOBSCENE
06-30-2011, 08:41
обичам го :-k дявол го взел в продължение на година и косур е бил нонстоп с мен..ние дефакто живеехме заедно...... :-k не мога така..а той даже не иска да ме гледа..

ludata90
06-30-2011, 09:07
Знаеш ли...разбирам те, преминавам през същото. Първата стъпка е това, че трябва да приемеш факта, че вече не сте заедно и че наистина всичко е свършило. Ако имаш надежда вътре в себе си, че един ден нещата ще се оправят--това няма да ти помогне. Приеми факта, че сте се разделили. Ако в момента не си готова за нова връзка и не искаш да погледнеш друг мъж--не го прави, обратното няма да помогне. За да го преживееш по-бързо трябва наистина да си се примирила с това, че вече не сте заедно. Направи си равносметка от връзката ви, остави всичко в миналото, вдигни глава и продължи напред. Друг избор няма. Когато ти се плаче-плачи, не задържай емоцията си, а излей чувствата-ще почувстваш облекчение. Опитай се да мислиш колкото може по-малко за него и в никакъв случай не си припомняй хубави моменти-това ще те натъжи още повече. Насочи мислите си в друга посока и ще видиш, че с времето, един ден нещата ще се променят към по-добро, болката постепенно ще изчезне и ще отстъпи място на безразличието, но просто трябва време, воля и желание :)

mOBSCENE
06-30-2011, 12:09
Знаеш ли...разбирам те, преминавам през същото. Първата стъпка е това, че трябва да приемеш факта, че вече не сте заедно и че наистина всичко е свършило. Ако имаш надежда вътре в себе си, че един ден нещата ще се оправят--това няма да ти помогне. Приеми факта, че сте се разделили. Ако в момента не си готова за нова връзка и не искаш да погледнеш друг мъж--не го прави, обратното няма да помогне. За да го преживееш по-бързо трябва наистина да си се примирила с това, че вече не сте заедно. Направи си равносметка от връзката ви, остави всичко в миналото, вдигни глава и продължи напред. Друг избор няма. Когато ти се плаче-плачи, не задържай емоцията си, а излей чувствата-ще почувстваш облекчение. Опитай се да мислиш колкото може по-малко за него и в никакъв случай не си припомняй хубави моменти-това ще те натъжи още повече. Насочи мислите си в друга посока и ще видиш, че с времето, един ден нещата ще се променят към по-добро, болката постепенно ще изчезне и ще отстъпи място на безразличието, но просто трябва време, воля и желание :)

ще опитам..както каза друг избор нямам..благодаря ти много :-k