PDA

View Full Version : Брадавици



merilin2
06-22-2011, 14:34
..кажете някой ефикасен начин за премахване на брадавици :((

sLaDkagRe6ka
06-22-2011, 14:38
Къде са ти на лицето по ръцете ?.. Най-добре отиди при дерматолог :)

DisturbiaV
06-22-2011, 14:57
Има 3 варианта:
1)намираш смокиня и търсиш клонка,която като я откъснеш пуска "мляко"
2)намираш си мравчена киселина и слагаш капки на коренчетата (черно-червените точки)
3)вземаш си медицинско и отиваш на кожен и ти го махат с азот

LudotoDevoiche
06-22-2011, 16:24
Незнам дали, ще ти помогнат но все пак : Купи си лепенки URGO (по принцип са за мазоли), но аз имах кокоши трън и си го махнах с тях. Пробвай нищо няма да загубиш :) Към 5лв. струваха ...

DisturbiaV
06-22-2011, 18:16
^ На мен лепенките нищо не ми направиха.Махнаха малко от нея,но нищо повече.На мен ми я махнаха 1-вият път с азот (на кутрето ми е и адски много ме дразни),но пак се появи лепенките не помогнаха.Сега уж се маша с мляко от смокиня от дъжд на вятър,но са сега само се напука.С мравчената кис-на ми казаха,че се маха за 2 дена,нооо зависи ...

zlatit0o
06-22-2011, 19:44
Когато бях по-малка имах три брадавици :X две на краката и една на ръката, една приятелка на мама от Гърция беше поръчала някакво мазило. Принципа беше такъв: Намазваш брадавицата и след няколко часа това намазаното засъхва и се отлепя и част от брадавицата си отива със това.. На мен ми мина след 1 месец г/д или повече.. нямам много добър спомен. Ще попитам майка ми дали помни името на лекарството, но едва ли, защото беше доста отдавна :(

LoveChocolate
06-22-2011, 20:05
от какво се появяват тея брадавици ?? :-o

Lian4ety
06-22-2011, 21:42
Нито азота, нито лепенките помагат! Аз имам брадавици на ръката и за около година от 1 станаха 8 и ходих да ми ги горят с лазер, но пак излезнаха. Чувала съм за ''млякото'' от листата на смокиня, и че помагало на доста хора, аз също тази година мисля да пробвам. И между другото от лазера останаха белези и пак не се махнаха. Общо взето каквото и да се прави пак излизат :x

zlatit0o
06-22-2011, 21:53
Как се появяват брадавиците?

Брадавиците възникват след заразяване с различните видове вируси. Това може да стане при директен контакт със засегнат човек или в плувни басейни, сауна, хотелски стаи и др.

При малки наранявания на кожата или при влажна, омекнала кожа вирусите могат да проникнат в нея. Те карат кожата усилено да расте и така се появяват брадавиците. При психически натоварвания, напр. стрес, се благоприятства появата на брадавици. Също и хора, които страдат от кожни болести, напр. невродерматити, както и тези, които имат студени, лошо оросени, влажни ръце, са по-често засегнати от брадавици.