PDA

View Full Version : Перфектно тегло - Що е то?



valeriadolly
06-22-2011, 18:25
В днешно време се налага манията всеки да изглежда като от корицата на списание, но най-вече момичетата сме засегнатите от някакви стандарти за красота. Висока съм 165см., тежа 47-48кг., което според таблицата за изчисляване на ИТМ(индекс телесна маса) е нездравословно, но аз лично се харесвам повече така, отколкото преди, когато бях 55кг. и в здравословната норма. Проблемът ми идва от там, че усещам как ям изключително малко и броя всяка погълната калория, да не би да си върна предишните килограми, а в същото време усещам, че имам физическата нужда да прибавя малко тегло, но не и психическата нагласа. В момента, в който хапна нещо в повече и започвам да се чувствам пълна и пухкава. Според вас това нормално ли е? Споделете ако сте минали през нещо подобно. Благодаря!

Minerva
06-22-2011, 18:44
Не е нормално, стегни се и давай на организма си това от което има нужда. Без да се тъпчеш разбира се. И освен това цифрата на кантара няма никакво значение за начина по който изглеждаш, най-малкото защото на всеки килограмите му седят различно. Аз съм висока колкото теб и съм 60 килограма и никой никога не ми е казвал, че имам нещо за свалянез и аз не съм имала мераци.Била съм 48 и мога да ти кажа, че изглеждах много по-зле.

Pols
06-22-2011, 18:47
Не мисля, че е нормално. Хапвай колкото ти е нужно и не се ограничавай. А за колориите не се вманиачавай, защото това само ще ти вреди. Повечко спорт и така. :)

zlatit0o
06-22-2011, 19:38
Няма да е зле да качиш някое килце, защото ти трябва :) Пък и малко по-закръглена не пречи. А и аз съм висока колкото теб и съм 50кг. и се харесвам така ;-)

Pamaa
06-22-2011, 20:36
Не съм вманиечена в броенето на калории и т.н., просто като си взема нещо пакетирано гледам каква му е енергийната стойност, навик ми е :) .
Щом казваш, че чувстваш физическа нужда, просто хапвай по-често по малко. Ако обичаш сирене, перфектно. Тъй като казваш, че когато изядеш нещо по-тежко, се чувстваш пухкава и ти става тежко, това е решението. 240гр. сирене могат да ти осигурят енергия за 5-6 часа ;-) .

xxKiFlAx
06-22-2011, 21:37
моето тегло е идеалното. 167см, 54 кг :P

Rebirthing
06-23-2011, 06:19
Не я слушай тая тъпа таблица...изобщо не се съобразява с мазнини, мускулна маса, костна плътност, абе пълна простотия...за всеки си е строго индивидуално. Ако се чувстваш ок на тези килограми няма от какво да се притесняваш !

anonymous708973
06-23-2011, 06:27
Съгласна съм с Rebirthing.

Аз съм 53 кг, висока съм 1.68-9 и изглеждам по-слаба от някои познати, които са 48-9 килограма, защото пропорциите ми са по-добри.
От друга страна, имам ужасно тежки кости - затова и цифрата на кантара е такава. Това е оптималното ми тегло, по-надолу трайно не мога да сляза.

Зависи от много неща, гледай огледалото, а не кантара. :)

MegiBoOm
06-23-2011, 07:45
Аз пък съм 46 кг и съм висока 1,70 , но въпросът не е в мерките, а в това как изглеждаш! Например на мен въобще не ми личат тези килограми...Вярно слаба съм, но не до такава степен,че да съм като клечка. При мен обаче си е въпрос на ген, така че АЗ лично за СЕБЕ СИ нищо не мога да променя...
ПТ: Както казаха по-горе, недей да се ограничаваш! (:

Shia
06-23-2011, 09:34
моето тегло е идеалното. 167см, 54 кг :P
Абе да,честнооооооооооооооооо ...очаквах го

valeriadolly
06-23-2011, 11:42
Много благодаря за адекватните отговори. Вземам се в ръце и започвам да се храня когато и по колкото ми се яде, дори с риска да напълнея и да не изглеждам дотам "перфектно". Стигнах до извода, че е много важно да се чувстваш в кондиция, за да изглеждаш добри. :)

xxKiFlAx
06-23-2011, 12:15
Абее Идиотите в темата..Млъквайте ! С боклуци и такива под мен Не споря.

sLaDkagRe6ka
06-23-2011, 12:28
Абее Идиотите в темата..Млъквайте ! С боклуци и такива под мен Не споря.

Нз кой е идоит и кой не аз например съм 166 висока и тежа 45 и половина преди си мислех че съм мн дебела това беше за около една седмица но вече си се харесвам такава и за мен си установих че голямо влияние е дали ти се харесваш и смяташ ли че изглеждаш добре :) :) :)

П.С.-радвам се че имаш хубаво тяло но ако може без обиди ф :)

xxKiFlAx
06-23-2011, 12:42
Абее Идиотите в темата..Млъквайте ! С боклуци и такива под мен Не споря.

Нз кой е идоит и кой не аз например съм 166 висока и тежа 45 и половина преди си мислех че съм мн дебела това беше за около една седмица но вече си се харесвам такава и за мен си установих че голямо влияние е дали ти се харесваш и смяташ ли че изглеждаш добре :) :) :)

П.С.-радвам се че имаш хубаво тяло но ако може без обиди ф :)
Не е за теб :D
Отнася се за 2 момичета .. едната НЕнормална а ..другата зле изглеждаща . ще се познаят и ще пишат сега :D който ме обиди няма да го оставя.

badsector
06-23-2011, 12:43
Не е нормално да стоиш гладна.

Ssummerjam
06-23-2011, 12:58
И аз, според индекса на телесната маса, съм под нормата, но си харесвам пропорциите, познатите ми също не смятат, че имам нужда да коригирам нещо. :)

Shia
06-23-2011, 13:03
И моето тегло е идеално,защото ми е добре в кожата-рамиките на 50-51кг.

Extremescream
06-24-2011, 09:13
Зависи си от човека. Аз съм 1,75 (може и малко повечко да е) и съм 56 кг. и си ми е добре.

miss_murderer
06-24-2011, 10:23
Към авторката- не, не е нормално да си толкова обсебена от килограми и калории. Надявам се да греша, но от медицинска гледна точка това е болестно състояние. Казвам го, защото имам доста богат опит, минах буквално през ада и съм наясно с психиката на хората, които страдат от хранителни разтройства. Сега, когато съм в нормата, здрава съм(слава богу) също ми се случва да погледна към калориите, да пресметна и т.н., но в никакъв случай както беше преди...дори не искам да си спомням.
Огледай се- животът е пред теб, млада си, пълна с енергия. Слушай тялото си, защото то знае най- добре от какво се нуждае. Успех!

kaRamella
06-25-2011, 18:52
Ами аз съм 1.55 и съм 43кг : )
А може ли link към този калкулатор, да видя дали съм под или над нормата ?

FuckingFreak
06-25-2011, 18:58
Имаш грешка. Тегло е сила, която се изчислява като пресметнеш m*g .. Дразня се като видя подобни грешки, въпреки, че са често допускани..

А иначе това е супер относително.. Някой може да има тежки/леки кости. И е по-важно как изглеждаш в огледалото, а не как показва някакъв си интернет калкулатор или таблица !!!

xsunloverx
06-25-2011, 21:01
Аз лично съм 1,59 и тежа 51 кг.. Не знам , но според мен би трябвало да си хапваш постоянно каквото организма си поиска, а после килограмите с малко повечко спорт както казаха по-горе :) :) Изобщо не съм съгласна с гладуването :?

titinkaa
06-26-2011, 07:38
Ха пвай от всичко,но по-малко.Примерно сладко-шоколад,няма да го изядеш на един път целия,а примерно една лентичка,и след 2-3 дни пак една и така.Не се ограничавай от нищо,дори от пържено.

aLLa
06-26-2011, 09:43
Малко са хората, които биха успели ЦЯЛ живот да се ограничават от вредните храни, или да спазват драстични диети с калории, сведени до минимум. А дори и да се опита, човек след едно определено време просто започва да си хапва.. малко повечко и това да си върне килограмите е най - малкото, което може да си причини.. Не разбрахте ли, че с глад не се постигат трайни резултати ?
Не става въпрос да се тъпчеш като обезумяла, а просто да даваш на организма си нещата, които са му нужни. За да функционира мозъкът, той се нуждае от енергия и въглехидрати..
Просто наблегни на полезните храни, позволявай си понякога някое изкушение и спортувай! Не само, за да отслабнеш, а защото това ти дава тонус, освежава те и се чувстваш по - добре :)

dessyfreak
07-03-2011, 10:01
ами аз съм 45 кг и съм 1.58 някъде, но не се чувствам много добре, смисъл усещам се дебела :? и от известно време започнах да се храня предимно здравословно и да спортувам всеки ден .. и сега наистина усещам разлика :grin: :)

0pAsNooosLaDkA
07-03-2011, 10:36
Абее Идиотите в темата..Млъквайте ! С боклуци и такива под мен Не споря.
Не се впрягай толкова нито ние сме под теб, нито ти под нас... :wink:


по темата:Не се ограничавай, яж колкото ти се яде..
Не се вманиачавай(не е нужно да си супер слаба), но и не прекалявай!
Спортувай, излизай с фр. и не позволявай да подтискаш самочувствието си-харесвай се, каквато си, за да те харесват... :-)