PDA

View Full Version : Къдрава коса за по-дълго време



byntar4eto
06-22-2011, 19:35
:smt120 Ами да започна направо с въпроса ми. Има ли нещо... някакъв лак за коса, може би... или пяна... де да знам..., което да държи косата (прическата) една и съща през целия ден? Без да се разваля прическата. За да ви стане по-ясно, ще ви разкажа моя случай: косата ми е изключително права и остра. Може би е от гена - всички в семейството ми са с прави коси, та така и аз. Обаче лицето ми е такова, че просто не му отива права коса. Затова наскоро почнах да се къдря. Забелязах, че всички почнаха да ме харесват с къдрава коса, както и аз самата. Искам да си я запазвам къдравата коса през целия ден, но уви, косата ми е упорита и явно е БУНТАР !!! :D Сутрин си къдря косата и понякога слагам лак за коса, който уж “заключвал“ прическата (така казват на рекламата XD ) през целия ден. Е, при моя случай ТОВА НЕ СТАВА. Минат ли се около 5 часа, от както съм накъдрена и край... Отзад особено косата ми се изправя и все едно изобщо не съм я къдрила. По-скоро не става права, каквато си е, а леко начупена (ужасна, не понасям начупени коси xD ) И общо взето това ми е проблема. Ще попитате кво толкоз - само една коса, но пак има НО. :D Запознах се с едно много яко момче, докато бях с къдрава коса и той случайно ме попита дали ми е естествена и аз да му се харесам му казах, че е. И той каза, че много му допадали момичета с къдрави коси :smt041 И, да ИЗЛЪГАХ. Ами сега?? Кво да я правя тая моя изключително права и бунтарска коса, която не иска да ми се подчинява? :D Други мацки с подобен проблем дали има тука?? :[ Ако знаете нещо, което може да ми помогне да си запазвам косата къдрава през целия ден? Моля, споделете ;P :D :D

Whathurtsthemost
06-22-2011, 20:02
Въпреки, че имам къдрева коса използвам гел-пяната на SERI. Много съм доволна от нея оформя чудесни къдрици.Всичките им продукти са страхотни. http://www.parfumsbg.com/2009-02-19-09-28-11.html?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=2394&category_id=29 :-) :) :)

LoveChocolate
06-22-2011, 20:03
Егати .. аз се чудя как да ми седи права косата. . те хората се къдрят .. ша зема и аз да го обърна на къдрене :D

FuCKkK13
06-22-2011, 20:35
ами единственото е студено къдрене (трайно) .. но то много уврежда..но все пак ако си сигурна го направи..държи около 3 месеца, но зависи колко бързо ти расте косата..а иначе за всекидневно..след баня обилно пияна.. на Тафт ако е от магазина..ако е професионална кажи на фризьорката си тя ще ти каже най-подходящата за твоята коса.. та да се върна - след баня обилно пияна,след това нз с какво я къдри но преди да накъдриш кичур пръскаш с лак и така всеки един кичур и накрая цялата коса..имай на предвид, че това ще изтощава много косата ти..но просто искаш съвет и казвам по темата..предполагам, че знаеш вредите и т.н. :)

byntar4eto
06-22-2011, 20:36
Егати .. аз се чудя как да ми седи права косата. . те хората се къдрят .. ша зема и аз да го обърна на къдрене :D

Дамм :-D Забелязала съм, че момичетата с къдрави коси искат да са с прави, а момичетата с прави коси искат да са с къдрави :D:D

SorrowEyes
06-22-2011, 20:40
Всеки ден ли си къдриш косата? :-o
С какво ?
Единия вариант е след къпане обилно количество пяна, но не е много ефикасен, ако не ти е чуплива косата.
Другия вариан са тези стилизиращи спрейчета на различни марки още докато е мокра косата и после с лак.

Каквото и да избереш, няма да е много добре за косата, защото редовното слагане на химикали върху нея е доста стресиращо. После ще се чудиш как да я оправяш.

Много зависи и как я къдриш,де. Ако е с хартиики, чорапчета и т.н. няма да има толкова пробелм, но маша преса ...

Аз лично съм много против тези топли уреди за къдрене, макар че и моята коса е права и я харесвам накъдрена, но нямам възможност да го правя всеки ден. Малко обем ако й придам е добре.

А това с момчето ме разби. :D
Това не си представям как си го казала, освен ако не ти се е изплъзнало от устата, понеже много хар. това момче. Но за такова нещо като си го поизлъгала... не знам 8-)
Представи си, ако станете гаджета, какво неудобство ще е.

Иначе успех. Аз не ти помогнах много, но съм пробвала доста варианти за къдрене без топлина. Ако се интересуваш нещо, мога да споделя опит :)

Josefinne
06-23-2011, 06:52
Има един начин за къдрене с преса, може би ще ти държи повече. Виж в youtube има много клипчета с указания :) Друго, което се сещам - докато ти е още мокра косата я намазваш с пяна, след това я сплети на 2 , 3 или 4 плитки, зависи колко искаш да са дребни къдриците. Опитай се да започнеш от възможно най-горе. И така спиш.

xSANYAx
06-23-2011, 07:06
:smt120 той случайно ме попита дали ми е естествена и аз да му се харесам му казах, че е. И той каза, че много му допадали момичета с къдрави коси :smt041

От постовете ти си градя мнение,че си на не повече от 15... как можеш още от запознаването да го лъжеш..а иначе единственото трайно къдрене е студеното къдрене.

byntar4eto
06-29-2011, 19:21
Не е от самото запознанство!! Познаваме се отскоро, но не му казах тва още от самото запознанство! Плюс тва, кво значение има? :? Няам 15, както и да е. И да не е за момчето, за мене си е - харесвам се повече с къдрава коса. Говорих вече с майка ми и тя казах, че като ходим в събота на фризьор ще ми накъдрят косата с тва студено къдрене... тя ми го беше обещала още преди доста време, но се чудех дали има и други начини... явно няма :D

byntar4eto
06-29-2011, 19:27
Всеки ден ли си къдриш косата? :-o
С какво ?
Единия вариант е след къпане обилно количество пяна, но не е много ефикасен, ако не ти е чуплива косата.
Другия вариан са тези стилизиращи спрейчета на различни марки още докато е мокра косата и после с лак.

Каквото и да избереш, няма да е много добре за косата, защото редовното слагане на химикали върху нея е доста стресиращо. После ще се чудиш как да я оправяш.

Много зависи и как я къдриш,де. Ако е с хартиики, чорапчета и т.н. няма да има толкова пробелм, но маша преса ...

Аз лично съм много против тези топли уреди за къдрене, макар че и моята коса е права и я харесвам накъдрена, но нямам възможност да го правя всеки ден. Малко обем ако й придам е добре.

А това с момчето ме разби. :D
Това не си представям как си го казала, освен ако не ти се е изплъзнало от устата, понеже много хар. това момче. Но за такова нещо като си го поизлъгала... не знам 8-)
Представи си, ако станете гаджета, какво неудобство ще е.

Иначе успех. Аз не ти помогнах много, но съм пробвала доста варианти за къдрене без топлина. Ако се интересуваш нещо, мога да споделя опит :)


Точно така стана!!! В същия момент си мислех колко много искам да ми е естествено къдрава косата и той пък точно това ме пита. :D И точно затова не искам да тръгна с него xDxD Иначе да, къдря си всеки ден косата, ама понякога толкова много ме мързи, че си оставям натурална. Отделя ми някъде около 3 часа :\ Майка ми почна да ме мисли за болна или нещо =D Като ме видеше сутрин с машата в ръка и вика "милото ми детееее, побърка се" :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: Айде дадох ви тема да ми се подигравате :D В тия форуми тва искате нали? xD

SorrowEyes
06-29-2011, 20:56
Споко.. какво ли не правим момичетата, за се харесаме ... толкова е лесно да си момче ... ! :o

А видях, че ще си правиш студено къдрене.

Няколко съвета от мен...
Ако кажа " не се къдри" едва ли ще има някакво значение, но все пак.
Студеното къдрене е най-лошия начин, по който можеш да си увредиш косата. По-лошо е от това да си търкаш мокра коса с кърпа, дори по-лошо е от топиране на косъма.
Изобщо, нарушава се косъма много и става накъсан.
Сега в салоните се използва къдрин, който щади косата дооста повече в сравнение с къдрина от младините на нашите родители (даже и майка ми преди се е къдрила така, било е доста модерно 8-) ).

Но от друга страна по-слабите химикали, не къдрят косата особено много.
Или ще ти е напълно прецакана косата и много къдрава. Или г-д запазена, но не много къдрава, а на вълнички.

Дължината на косата също играе важна роля за това дали ще е по-къдрава или wavy.

И говоря от личен опит. Да... бях малко и заблудено момиченче преди 3 години... и се "накъдрих" студено. 8-)

Косата ми беше доста дълга и преди да отида всички ми казваха колко ще ми е къдрава, как щяла да ми стърчи с големи букли .. едва ли не ме подготвяха за афро прическа 8-) .

Но истината беше съвсем различна. Косата ми беше мнооого леко чуплива - не знам дали защото беше дълга или понеже използваха щадящ къдрин, почти не се забелязваше, че ми е къдрава. Трябваше да си сложа пяна или да съм правила нещо предната вечер, за да си личи повече. Единствената ралика беше, че когато беше мокра, беше къдрава.
Не си личеше много, че е изтощена, но се заплиташе много, късаше се и просто исках да я изрежа тази част. Тогава реших, че няма да си мъча косата повече и започнах да се грижа за нея и да не я третирам с топлина и химикали.

А и къдравото издържа "видимо" 2-3 месеца после още 2 месеца се позабелязваше нещо. Но вредата си остана докато не я отрязах.

И така... надявам се не съм те наплашила. Аз не искам да те "откажа" от къдренето, щом си си решила, а да само да те подготвя. Да знаеш, че може да не се получи толкова добре и перфектно, колкото си очаквала.

Дано при теб да се получи по-добре. И да се харесаш!
Искрено се надявам :) :)
Успех !!!

byntar4eto
06-30-2011, 11:27
Мерси много. И майка ми си е правила едно време такова и ми е казвала същото колко ще ми я увреди и т.н. То всъщност със ролки ли става това или? Нямам си никва идея кво ще ме правят там

SorrowEyes
07-01-2011, 12:59
Мерси много. И майка ми си е правила едно време такова и ми е казвала същото колко ще ми я увреди и т.н. То всъщност със ролки ли става това или? Нямам си никва идея кво ще ме правят там

Ами мажат ти всеки кичур коса с къдрин и после ти слагат едни малки пластмасови ролчици. Така цялата коса, после изчакваш исвестно време (поне 30 мин) или те изшушават с онези големите каски, ако се сещаш по филмите :D После ти ги махат и не трябва да се къпеш 1 ден.
Това е :)

DesireToFire
07-01-2011, 15:42
И само да знаеш, че не става накъдрено като с преса, а доста по-различно. А и след 2-3 месеца ще стане точно чуплива, каквато ти не я искаш. И като почне да расте твоята си косаняма да я приятно, защото ще е наполовина къдрева, наполовина права. На момчето можеш да му кажеш, че се изправяш, ако те види с права коса.

GunSnSteelflowers
07-01-2011, 16:24
Е направи си студено къдрене.

zlatit0o
07-01-2011, 16:28
На мен много ми отива къдравата коса, но за жалост естествената ми е почти права и като се накъдря пада след час, ако не мърдам много.. иначе ииииииизззззззооооооооббб ббббщщщоо не държи :D :D . Но предпочитам да ходя с права коса отколкото да я изтощавам.

millmii
07-01-2011, 19:03
Плитки ..

byntar4eto
07-02-2011, 17:41
Щом машата едва ме къдри, то кво остава за плитките? :D:D Между другото, засега се отказах от студеното къдрене. Отидох днеска в студиото и минути преди да седна на стола осъзнах, че искам къса коса и си викам “айде кво толкоз“ и заебах всичко :D КЕФ :D Остава за следващия път :grin:

SorrowEyes
07-05-2011, 14:01
Щом машата едва ме къдри, то кво остава за плитките? :D:D Между другото, засега се отказах от студеното къдрене. Отидох днеска в студиото и минути преди да седна на стола осъзнах, че искам къса коса и си викам “айде кво толкоз“ и заебах всичко :D КЕФ :D Остава за следващия път :grin:

Йей... Браво. Не си заслужава да си мъчиш косата :)

mine
07-05-2011, 16:47
А колко струва това студено къдрене и във всеки фризьорски салон ли го правят или в по-луксозните !?

А какви са къдриците мога ли аз сама да си избирам колко да е къдрава понеже моята коса е малко по-къса(2-3 см под раменете) и да не стане смешно :(