PDA

View Full Version : Каране на колело - въпрос



youarehotnyouarencold
06-23-2011, 13:48
Имам няколко въпроса относно карането на колело. Имам мазнинки по краката ( главно във вътрешната страна на бедрата и малко над коляното, от вътрешната страна също) и искам до септември месец да съм ги стопила . Карането на колело ми е хем приятно, хем удобно начинание, а съчетано със здравословно хранене дали ще даде резултат?
Имам предвид, с колелото ще се стегна ли ( стягам тялото, вече с натрупананите излишни мазнини) или мазнините с постоянството ще се стопят? И също така, ако е второто, това приема ли се за кардио тренировка?

Infinity
06-23-2011, 13:56
Карането на колело се приема за кардио тренировка,да.
Все пак карай на най-ниската степен, ако искаш да гориш мазнини, а не да ги стягаш.
След като свалиш това, което си искала увеличи степента / скоростта / и вече стягай.
Ако си точна, резултата ще има.

yeeee
06-23-2011, 13:59
Колелото си е много полезно за дупето и краката.Трябва само постоянство,не примерно днес да караш и чак след 2 3 дена пак.За бързи резултати се иска постоянство..карането на колело е едно от най-добрите кардио упражнения..В зависимост от скоростта и устойчивостта може да изториш от 250 до 500 калории за 30 минути!!

youarehotnyouarencold
06-23-2011, 14:13
Infinity , благодаря . Принципно аз карам доста бързо, на равен терен, по алеята за пешеходци и велосипедисти . Ако приема тази скорост за нормална и изгоря желаните мазнини на нея, после още по-бързо ли трябва да карам за да се стегна ? Принципно резултатът накрая на тренировката е, че трябва едва ли не да съм вир вода, нали ? :D :D

yeeee , благодаря . Разбира се, карането ще се осъществява всеки ден, сутрин и на гладно.

SlowDownBaby
06-23-2011, 14:18
И аз щях да пускам въпрос за колелото,но ти ме изпревари :D Само,че за да не пускам друга тема ще попитам тук - от колелото се свалят мазнините на краката и дупето,но ми е интересно за корема има ли някакъв ефект ? Защото аз също карам,но на мен проблемът ми са паласките и корема ..

abvgde93
06-23-2011, 15:21
youarehotnyouarencold колелото го съчетай със скачане на въже ;)

millmii
06-23-2011, 16:15
И аз щях да пускам въпрос за колелото,но ти ме изпревари :D Само,че за да не пускам друга тема ще попитам тук - от колелото се свалят мазнините на краката и дупето,но ми е интересно за корема има ли някакъв ефект ? Защото аз също карам,но на мен проблемът ми са паласките и корема ..

+1 .. И на мен ми е любопитно за корема :smt017

SladkaZagadka
06-24-2011, 12:01
Според мен има ефект и върху корема, и върху паласките, защото все пак горната част на тялото не е пасивна при карането .