PDA

View Full Version : HELP :(



nedosttupna
06-23-2011, 14:49
Ох проблема е,че въобще нищо неразбирам по информатика .. даже учебник нямаме и не знам от къде да погледна и кой да ми помогне ..

Моля ви някой,който разбира да ми помогне

" Да се напише програма,която по дадено естествено число n(n>1) , пресмята произведението P=(1+1/1

MrCreeper
06-23-2011, 19:06
Ако е за С++ за другите езици не знам как е, но n

JustJK
06-23-2011, 19:58
Кажи на кой език трябва да е програмата и ще ти я напиша :-D

MrCreeper
06-23-2011, 20:01
Ох то че е сложно, аз нарочно не му го написах на поне 3 езика (С++, джава и пейтън) да се потруди малко. Не винаги ще му идва на готово.

JustJK
06-23-2011, 20:06
Ох то че е сложно, аз нарочно не му го написах на поне 3 езика (С++, джава и пейтън) да се потруди малко. Не винаги ще му идва на готово.

Прав си,НО не на всички им е ясно програмирането и не всички учители обясняват както трябва.

nedosttupna
06-24-2011, 03:55
На Паскал .. :S
Аз ако имах учебник и тетрадка,откъде да потърся нямаше да пиша тук .. просто не знам от какво да почна да търся .. защото по информатика дори в часовете не съм слушала,пък и чесно казано няма какво , защото учителката ни e под всякаква критика .. но както и да е. :)

JDeel
06-24-2011, 23:28
Предайте на учителите си, че няма файда от изучаване на програмирането в училище. Само повърхностно може, но нищо повече. Просто това е много специфична "наука", от която повечето хора не разбират защото не искат, а и няма смисъл. А тези които искат - те намират начин и се научават извън час.

И между другото с учебниците и без това не става. Чудя се защо въобще си губят времето да ги пишат. А да, сещам се... за пари.

nedosttupna (колко пък да си недостъпна), започни със стартирането на Pascal. Доколкото разбирам ти трябва цикъл (for), който за направи n на брой превъртания, като всеки път изчислява (1+1/n^n) и събира резултата в зададена преди цикъла променлива (sum)

При цикъла "for" една и съща функция се изпълнява няколко пъти, като след всяко изпълнение брояча ти се покачва с 1-ца. При теб брояча ще превърти от 1 до n.
Ако функцията ти е sum=sum+(1+1/n^n) и всеки път n е различно - 1,2,3....и така до n, тогава получаваш каквото искаш.

Пък и вече има Google, Wikipedia, намират се резултати за програмиране. http://beta.wikiversity.org/wiki/Pascal/%D0%A6%D0%B8%D0%BA%D0%BB%D0%B8
Тук имаш функция, която изпълнява обикновена сума, а това което ти търсиш се различава съвсем малко.