PDA

View Full Version : ЩЕ ОСТАНА НА ИЗПИТ,АКО НЕ РЕША ТЕЗИ ЗАДАЧИ!!!



1993MeMyselfandI
06-23-2011, 20:09
Моля ви,помогнете,работата е много зле...Имам две двойки и една тройка по статистика и ми дадоха един лист с 9 задачи(включително 6-те,които са по-долу) и ако до утре не ги предам решени ще остана на изпит :booooomb: ...Ако някой може да помогне...Задачите са на таблици в word (само 2 са,една реших сам :D) и няма как да го пусна тук.Скайпа ми е mladen_celtics ...Моля ви,помогнете...11 клас съм... :(

Едит: Има и задачи,които не са с таблици,а просто с ограждане...Ако можете поне с тях помогнете

1.Неметрирани са тези статистически признаци, значенията на които се изразяват:

а/словесно
б/с пореден номер
в/стойностно
г/в процентна форма

2.Определете верните твърдения:
а/Предмет на статистиката са масовите явления
б/Според закона за големите числа,при достатъчно голям обем изучавани статистически единици,индивидуалните им различия взаимно се балансират и се проявява общата закономерност,валидна за цялата общност от единици
в/Статистическият признак "Възраст" е дихотомен.
г/В двойката статистически признаци "миграция - численост на населението" първият признак е факторен, а вторият резултативен.
д/Населението на община Плевен към 01.01.2010г. е периодна статистическа съвкупност.
е/Десет фирми,опериращи в гр.Плевен,наблюдавани по признака "безопасност и охрана на труда" към 31.08.2010 г.,могат да се определят като моментна и представителна статистическа съвкупност.
ж/Прилагането на статистическия подход има за цел да се елиминират различията при отделните статистически единици и да се изведе само общото, типично за цялата общност от единици.


3.Сезонният компонент в развитието на явленията графично се илюстрира чрез:
а/кръгова секторна диаграма.
б/хистограма на разпределението.
в/полигон на разпределението.
г/радиална(полярна) диаграма.

4.Необходимо е да се определи средната работна заплата на заетите лица във фирма "А" за м. септември.Коя е статистическата единица?
а/работникът
б/фирмата
в/квалификацията на работниците.
г/работната заплата.

5. Определете кой от посочените статистически признаци е факторен и кой резултативен: реализиран стокооборот............
печалба.........

6.Определете верните твърдения
а/абсолютните статистически величини са производни величини,даващи обобщаваша количетвена характеристика на масовите явления.
б/ равнището на рентабилност е величина - обем.
в/динамичните (хронологични) индекси характеризират развитието на масовите явления във времето.
г/ безисните индекси са отношения между значението на всеки член на хронологичния ред и значението на онзи член,който е приет за базов.
д/ структурните относителни статистически величини се изчисляват при разделянето на статистическите единици в групи,обособяването на които се извършва на базата на съответен класификационен признак,по пътя на статистическата групировка.
е/индексът на изпълнение на плана съпоставя фактически достигнатия размер на анализираната величина през отчетния периот с размера на същата величина,достигнат през периода,приет за базов.