PDA

View Full Version : фитнес тренировка



kuklata_90
06-23-2011, 19:23
От 4 месеца тренирам,но без определена програма, а всички мускулни групи в 1 ден. Сега искам да разделя мускулните групи в 2 дена като инструктура ме посъветва единия ден да тренирам крака и дупе, а втория ден ръце,гърди и рамена. Това дали е добро разделение на мускулните групи и ако не моля за съвет?

В горната част на тялото съм мн слаба и целта ми е там да наедрея, а в долната част съм отпусната и искам да се стегна и ако може да намаля обиколката.

Също като тренирам за гърди има ли опасност да станат по-малки от тренировките с тежести?

bathory
06-23-2011, 20:35
За тези 4 месеца имаше ли някакъв ефект? Колко пъти седмично посещаваш залата? Какво представляваше тренировката ти досега - говоря за упражненията и техните серии и повторения?! Гръб също трябва да тренираш..

navar
06-23-2011, 20:36
ами не ,не е добра идея ..
реално ако нямаш за цел да ставаш състезателка, варианта с всички мускулни групи + кардио накрая е най добър,,като в зависимост от това къде какво искаш,се увеличава натоварването на някои мускулни групи,по съответен начин....
като за отговор на пост без почти никакво инфо-години,килограми,стаж в спорта -толкова..повече или след повече инфо,или на лични

HatersAlwaysGonnaHate
06-23-2011, 20:36
От 4 месеца тренирам,но без определена програма, а всички мускулни групи в 1 ден. Сега искам да разделя мускулните групи в 2 дена като инструктура ме посъветва единия ден да тренирам крака и дупе, а втория ден ръце,гърди и рамена. Това дали е добро разделение на мускулните групи и ако не моля за съвет?

В горната част на тялото съм мн слаба и целта ми е там да наедрея, а в долната част съм отпусната и искам да се стегна и ако може да намаля обиколката.

Също като тренирам за гърди има ли опасност да станат по-малки от тренировките с тежести?

Не е много добро,защото имаш прекалено мускулни групи,освен ако не правиш кръкова(както си правила до сега)

За да стегнеш в долната част и да "наедрееш" в горната иска и хранителен режим и кардио тренировки.

От наблюдения,не! Научни доказателства не знам,ама гледам 2 жени във фитнес залата дигат по 50-55 кг лег (добре е за жена все пак..) а гърдите така оформени и големи ;d;d

kuklata_90
06-23-2011, 21:38
През тези 4 месеца имах килограми да свалям и свалих 4лг и се стегнах малко, но трябва още. Висока съм 167 и тежа 53кг. Не искам да свалям повече килограми затова мисля да спра или много да намаля кардиото и затова залагам на тежестите.

Не мисля да ставам съзтезателка, но и не мисля да спирам фитнеса в близките няколко години и ми се иска да тренирам правилно.Инструктура ме посъветва да разделя тренировките в 2 дена, но реших да потърся съвет и тук :) Ако ги разделя в 2 дена как да си разпределя мускулните групи?